071-۳۶۳۴۰۶۵۶

کار در آلمان

 

آلمان یکی از کشورهایی است که به دلیل شرایط اقتصادی و بازار کار مناسب مورد توجه متقاضیان زیادی از کشورهای مختلف در سراسر دنیا جهت کار در آلمان قرار می گیرد. از جمله جاذبه های این کشور برای مهاجرت افراد حقوق بالا، شرایط شغلی خوب و امنیت شغلی بالا می باشد که جوانان زیادی را به خود جذب می کند. به طور کلی می توان گفت امروزه آلمان بازار کار بسیار خوبی برای رشته های مختلف به خصوص برای مهندسین داشته و همچنین خدماتی که برای کارمندان خود ارایه می نماید و با توجه به نرخ بیکاری بسیار پایین، این کشور مقصد امنی محسوب می گردد. جهت مهاجرت به این کشور از طریق ویزای کاری و کار در آلمان راه های متعددی وجود دارند که به بررسی آنها می پردازیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

 شرایط کار در آلمان

 کار در آلمان و شرایط اقامت و تابعیت

 نحوه درخواست کار در آلمان

 کار در آلمان از طریق کارت آبی یا بلوکارت

 بازار کار در آلمان 2020

 نرخ بیکاری در آلمان

 ساعات کار در آلمان

میزان حقوق و دستمزد در آلمان

 کار در آلمان و زبان

کار در آلمان و تعطیلات

 پیدا کردن کار در آلمان

 نحوه کاریابی در آلمان برای ایرانیان

 موسسات کاریابی در آلمان

 کار در آلمان با دیپلم، کاردانی و فنی حرفه ای

 دوره آوسبیلدونگ در آلمان

 کار در آلمان - پس از اتمام تحصیلات در این کشور مشغول به کار شوید

 کار در آلمان - پیشنهاد کاری (Job offer)

 کار در آلمان - ویزای Job seeker یا جستجوی کار در آلمان

 کار در آلمان - خود اشتغالی

 کار در آلمان - تخصص

 کار در آلمان - ثبت شرکت

 ویزای کار در آلمان

مدارک ویزای کار آلمان

 کار در آلمان و ویزای همراه

 کار در آلمان - مشاغل مورد نیاز در آلمان

 کار در آلمان - مشاغل مورد نیاز صنعتی آلمان

 دستمزد کارکنان مشاغل صنعتی در آلمان

 کار در آلمان برای ایرانیان

 ویزای جستجوی کار در آلمان برای ایرانیان

 هزینه ویزای کار در آلمان

 مقایسه کار در آلمان با سایر کشورها

 درآمد در آلمان و مقایسه آن با سایر کشورها

 سایت های جستجوی کار در آلمان 2020

 سوالات متداول کار در آلمان

 

جهت مشاوره رایگان همه روزه حتی روزهای تعطیل با ما در تماس باشید     ۰۹۰۳۹۰۸۱۲۰۱

 

کار در آلمان

 

شرایط کار در آلمان

 • داشتن حداقل مدرک لیسانس در زمینه ی شغلی مد نظر
 • داشتن سابقه ی کاری حداقل 3 تا 5 سال مرتبط با مدرک تحصیلی
 • سن زیر 40 سال
 • مدرک زبان آلمانی B1 یا آیلتس 6 (اگر شغل مد نظرشان به زبان انگلیسی ارائه شود)
 • گردش حساب مالی که مبلغ دقیق آن در سایت سفارت درج شده است

 

 

کار در آلمان و شرایط اقامت و تابعیت

شما با ویزای کاری آلمان می توانید پس از مدتی اقامت و تابعیت و شهروندی این کشور را به دست آورید. در صورت داشتن مجوز کار آلمان پس از گذشت 4 سال از اقامت موقت در این کشور می توانید درخواست اقامت دائم دهید، چنانچه بلوکارت آلمان را داشته باشید این مدت به 33 ماه کاهش یافته و اگر بلوکارت آلمان به همراه مدرک زبان آلمانی داشته باشید به 21 ماه کاهش می یابد.

دریافت تابعیت و پاسپورت آلمان نیز حدودا 5 سال بعد از اخذ اقامت دائم این کشور امکانپذیر بوده و شرط آن حضور به مدت 6 ماه در آلمان در هر سال است.

 

نحوه درخواست کار در آلمان

ویزای JOB OFFER

در این روش فرد می بایست از یک کارفرما در کشور آلمان پیشنهاد کاری دریافت نماید به این ترتیب که کارفرما ابتدا برای مدت 3 ماه آگهی ای مبنی بر جذب نیرو در شغل مورد نظر خود در کشور آلمان منتشر میکند و در صورت نیافتن نیرو این آگهی را برای 3 ماه دیگر در اتحادیه اروپا منتشر میکند.اگر فردی داخل کشور المان یا اتحاادیه اروپا برای شغل مورد نیاز اعلام آمادگی نکرد آنگاه کارفرما میتواند اقدام به جذب متقاضی از نیروهای خارج از اتحادیه اروپا نماید.در صورتیکه بالای 45 سال سن دارید می بایست شغلی ر ا پیدا کنید که حداقل 3.685 یورو در سال درآمد داشته باشید.

ویزای job seeker

در این روش فرد با اخذ ویزای job seeker میتواند برای مدت 6 ماه میتواند در کشور المان به جست و جوی کار بپردازد و طی این مدت قرارداد کاری خود را منعقد کنید.در صورت عقد قرارداد کاری منطبق با رشته تحصیلی خود می توانید همسر و فرزند خود را به کشور آلمان بیاورید.جهت اخذ ویزای جست و جوی کارب نیازمند مدرک زبان المانی سطح B1 و مدرک تحصیلی حداقل دیپلم هستید. در صورتی که سن شما بیشتر از 45 سال است باید در شغلی استخدام شوید که حداقل 3،685 یورو در ماه حقوق داشته باشد

کارت آبی یا blue card

بلو کات یک نوع ویزای قابل تمد ید است که می توانید با اخذ این ویزا  اقامت موقت خود را به دائم تبدیل نمایید.در صورتی که فردی گه ویزای جست و جوی کار دارد بتواند در فرصت 6 ماهه خود قرارداد کاری منعقد نماید ویزای او برای 6 ماه دیگر تمدید میشود و پس از ان فرد میتواند جهت اخذ blue card اقدام نماید.

 

http://asmehr.ir/page.aspx?=%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9%20%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85%20%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C%20%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%20%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7

تحصیل در آلمان

 

 

کار در آلمان از طریق کارت آبی یا بلو کارت

کارت آبی (Blue Card) کارتی است که به افراد خارج از اتحادیه اروپا اجازه کار و زندگی در کشورهای اروپایی از جمله آلمان را می دهد. البته کارت آبی فقط به افرادی تعلق می گیرد که به اروپا مهاجرت کرده و در کار و تخصص خود موفق باشند. یعنی این کارت بعد از مهاجرت از طریق ویزای کار به افراد اعطا خواهد شد. از شرایط دریافت کارت آبی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حداقل 5 سال سابقه کار
 • ارائه قرارداد کاری حداقل یکساله
 • داشتن درآمد سالیانه 55000 یورو بدون کسر مالیات ( برای شغلی هایی که با کمبود نیروی کار مواجه هستند سالیانه 43000 یورو نیز قابل قبول است.)
 • موافقت نامه سازمان کار آلمان

 

بازار کار در آلمان 2020

افرادی که تمایل دارند در کشور آلمان مشغول به کار شوند می توانند از  طریق روش های زیر ویزای کار این کشور را اخذ نمایند :

 • از طریق job offer یا پیشنهاد شغلی
 • از طریق job seeker یا ویزای جست و جوی کار
 • از طریق اخذ بلو کارت

 

نرخ بیکاری در آلمان

نرخ بیکاری در آلمان یکی از مسائل مهمی است که باید در هنگام مهاجرت به این کشور مورد توجه قرار داد. آخرین نرخ بیکاری ثبت شده در آلمان مربوط به سال 2020 می باشد که 5.55 درصد بوده و این به معنای نرخ بیکاری پایین و وجود فرصت های شغلی فراوان در این کشور است.

 

ساعات کار در آلمان

متوسط ساعت کاری در کشور المان بر اساس قراردادهای کاری  35 تا 40 ساعت در هفته است و به ازای هر یک سال کاری افراد می توانند با توجه به شرایطی که دارا هستند بین 25 تا 30  روز مرخصی داشته باشند.

 

میزان حقوق و دستمزد در آلمان

از مسائل مهم دیگر ردر رابطه با کار در آلمان میزان حقوق و دستمزد در این کشور است. حداقل حقوق و دستمزد در آلمان حدودا 9 یورو برای یک ساعت است. بنابراین با 40 ساعت کار در هفته درآمدی حدود 1500 یورو در ماه خواهید داشت. جالب است بدانید که کارفرمایانی که حداقل حقوق را به نیروهای خود پرداخت نکنند، جریمه خواهند شد.

 

کار در آلمان و زبان

ویزای کار در آلمان یکی از راهترین و کم هزینه ترین روش ها برای اخذ تابعیت این کشور می باشد.در صورتی که اقامت دائم این کشور را کسب کنید با گذشت 33 ماه می توانید جهت اخذ اقامت دائم اقدام نمایید این در صورتیست که با داشتن مدرک زبان المانی سطح B1 این مدت زمان به 21 ماه تقلیل می یابد.

 

http://asmehr.ir/page.aspx?=%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9%20%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85%20%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C%20%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%20%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7

شرایط مهاجرت به آلمان از طریق تخصص

 

کار در آلمان و تعطیلات

شاید به عنوان فردی که قصد مهاجرت و کار در آلمان را دارید برایتان مهم باشد که تعطیلات رسمی در آلمان چگونه است. در میان کشورهای اتحادیه اروپا، آلمان نسبت به سایرین تعطیلات بیشتری دارد. در آلمان سالانه 40 روز تعطیلات سالانه و عمومی وجود دارد.

 

پیدا کردن کار در آلمان

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، با توجه به نیاز مبرم کشور المان به نیروی کار متخصص و ماهر افراد می توانند از طریق اخذ ویزای کار به این کشور مهاجرت کنند.روش های اخذ ویزای کار به شرح زیر می باشد:

ویزای JOB OFFER

در این روش فرد می بایست از یک کارفرما در کشور آلمان پیشنهاد کاری دریافت نماید به این ترتیب که کارفرما ابتدا برای مدت 3 ماه آگهی ای مبنی بر جذب نیرو در شغل مورد نظر خود در کشور آلمان منتشر میکند و در صورت نیافتن نیرو این آگهی را برای 3 ماه دیگر در اتحادیه اروپا منتشر میکند.اگر فردی داخل کشور المان یا اتحاادیه اروپا برای شغل مورد نیاز اعلام آمادگی نکرد آنگاه کارفرما میتواند اقدام به جذب متقاضی از نیروهای خارج از اتحادیه اروپا نماید.

ویزای job seeker

در این روش فرد با اخذ ویزای job seeker میتواند برای مدت 6 ماه میتواند در کشور المان به جست و جوی کار بپردازد و طی این مدت قرارداد کاری خود را منعقد کنید.در صورت عقد قرارداد کاری منطبق با رشته تحصیلی خود می توانید همسر و فرزند خود را به کشور آلمان بیاورید.جهت اخذ ویزای جست و جوی کارب نیازمند مدرک زبان المانی سطح B1 و مدرک تحصیلی حداقل دیپلم هستید.

کارت آبی یا blue card

بلو کات یک نوع ویزای قابل تمدید است که می توانید با اخذ این ویزا اقامت موقت خود را به دائم تبدیل نمایید.در صورتی که فردی گه ویزای جست و جوی کار دارد بتواند در فرصت 6 ماهه خود قرارداد کاری منعقد نماید ویزای او برای 6 ماه دیگر تمدید میشود و پس از ان فرد میتواند جهت اخذ blue card اقدام نماید.

 

روش های پیدا کردن کار در آلمان

 

نحوه کاریابی در آلمان برای ایرانیان

یافتن کار در آلمان برای ایرانیان هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری و آنلاین امکانپذیر است. در صورتی که بخواهید مستقیما ویزای کاری آلمان را دریافت کنید، باید به صورت آنلاین و از طریق سایت های کاریابی آلمان ابتدا به دنبال شغل مورد نظر خود بگردید و پس از پیدا کردن کار و کارفرما برای دریافت ویزای کار آلمان اقدام کنید.

روش حضوری کاریابی در آلمان نیز از طریق ویزای جستجوی کار است که با این ویزا می توانید وارد کشور آلمان شده و به مدت 6 ماه شغل مناسبی پیدا کنید. البته در این روش نیز بهتر است ابتدا سایت های کاریابی آنلاین را بررسی کنید.

 

موسسات کاریابی در آلمان

از طریق وبسایت موسسات کاریابی در آلمان می توانید به جستجوی کار در این کشور بپردازید. قرار دادن رزومه حرفه ای در این وبسایت ها می تواند جهت پیدا کردن شغل مناسب مفید باشد.

آدرس وبسایت برخی از موسسات کاریابی در آلمان را در زیر مشاهده می کنید:

 • lp.experteer.de
 •  www.jobvector.de
 • www.stepstone.de 
 • www.monster.de/en
 • hemmersbach.com

 

کار در آلمان با دیپلم، کاردانی و فنی حرفه ای

با توجه به کمبود نیروی کشور آلمان در برخی مشاغل مورد نیاز این کشور شما تنها با داشتن یک مدرک تحصیلی دوساله مانند دیپلم یا مدرک فنی حرفه ای می توانید جهت اخذ ویزای کار اقدام نمایید.باید در نظر داشته باشید که مدرک تحصیلی و شغل انتخابی شما باید با دارای  تناسب بوده و در یک زمینه باشد.

 

دوره آوسبیلدونگ در آلمان

آوسبیلدونگ یک دوره ی فنی حرفه ای در کشور آلمان است که شما را برای ورود به بازار کار در حرفه های خاص باید این دوره ها را بگذرانید. مدت زمان این دوره ها معمولا بین 18 تا 24 ماه می باشد. برای شرکت دراین دوره ها نباید بیش از 25 سال سن داشته باشید. با توجه به کالجی که از آن پذیرش می گیرید، مدرک زبان آلمانی B1 یا B2 را باید ارائه دهید. در دوره های آوسبیلدونگ با توجه به نیاز بازار کار آلمان، به صورت تخصصی برای یک حرفه خاص آموزش می بینید و همین امر شانس شما را برای یافتن کار بالا می برد.

 

http://asmehr.ir/page.aspx?=%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9%20%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85%20%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C%20%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%20%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7

تابعیت و اقامت در آلمان

 

کار در آلمان - پس از اتمام تحصیلات در این کشور مشغول به کار شوید

در این مورد شخص متقاضی کار در آلمان می تواند قبل از اتمام دوره ی تحصیلی و ابطال ویزای تحصیلی اش، شغل کاملا مرتبط با رشته ی خود را در سایت های کاریابی و یا با پر کردن فرم در شرکت های مختلف پیدا نماید. در قوانین این نوع ویزا برای هر رشته سقف حقوق دریافتی تعیین گردیده و متقاضی کار در آلمان میبایست شغلی با همان ویژگی پیدا نموده و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نماید. داشتن مدرک زبان آلمانی به پیدا کردن کار بسیار کمک نموده و مفید خواهد بود. متقاضی پس از گذشت 4 سال فعالیت کاری در آلمان و پرداخت مالیات به دولت می تواند درخواست اقامت دائم داده و پس از سه سال تابعیت این کشور را دریافت نماید که به همین ترتیب برای افراد خانواده اش نیز می تواند اقامت این کشور را اخذ کند.

 

کار در آلمان - پیشنهاد کاری (Job offer)

اگر شرکت یا کارفرمایی در کشور آلمان به متقاضی کار در آلمان پیشنهاد کاری دهد، شخص حدودا 3 ماه فرصت دارد تا خود را به آلمان رسانده و در صورت تایید نهایی و گرفتن کار در آلمان می تواند پس از 4 سال درخواست اقامت دائم دهد. البته پروسه ی اخذ پیشنهاد شغلی به این آسانی نبوده و ابتدا شرکت آلمانی پست مد نظر را در روزنامه این کشور آگهی می کند تا در صورت یافتن فرد آلمانی پست را به او دهند ، اگر کسی برای استخدام پیدا نشد سپس چندین بار در اتحادیه اروپا آگهی تکرار شده و باز هم اگر پست خالی ماند، پیشنهاد شغلی به فرد متقاضی کار در آلمان داده می شود.که فرد پس از دو سال کاری مستمر می تواند بلو کارت را اخذ نموده و از طریق آن خانواده ی خود را به آلمان برده، پس از پنج سال به اقامت دائم برسند.

 

کار در آلمان - ویزای Job seeker  یا جستجوی کار آلمان

متقاضیان کار در آلمان که می خواهند برای کار در آلمان اقدام نمایند در صورت داشتن شرایط و صلاحیت لازم می توانند برای ویزای جست و جوی کار در آلمان درخواست دهند. پروسه ی اخذ این ویزا به این صورت است که با توجه به مدرک تحصیلی و سابقه ی کاری شما، فرصتی شش ماهه برای پیدا کردن شغل مد نظر در همان زمینه به شما داده می شود. در صورتی که بتوانید کارفرمای مورد نظرتان را پیدا کنید می توانید در این کشور بمانید و پس از حدودا دو سال می توانید blue card آلمان را دریافت نمایید. شغل مد نظر خود را می توانید از طریق سایت های کاریابی و یا ارسال رزومه خود به شرکت هایی که به کارمند نیاز دارند پیدا نموده و یکی از گزینه های مناسب را جهت کار در آلمان انتخاب نمایید.

 

کار در آلمان

 

کار در آلمان - خود اشتغالی

طبق قوانین دولتی مهاجرت در کشور آلمان شما می توانید از طریق خود اشتغالی و کار در آلمان به اقامت برسید. می توان گفت زمانی با ویزای خود اشتغالی شما موافقت می شود که به حیطه و زمینه ی شغلی شما در آن کشور نیاز باشد یا طرح اقتصادی (بیزینس پلن) مناسبی ارائه نمایید. حتی اگر خود اشتغالی از طریق یک شغل عادی مانند تاسیس هایپر مارکت باشد بایستی تاثیرات مثبتی که در منطقه ی مد نظر به همراه دارد و حساب مالی قوی پشتوانه ی طرح در نظر گرفته شود.

عواملی که بر اخذ ویزای خود اشتغالی جهت کار در آلمان تاثیر گذارند عبارتند از:

 • تجارب و سوابق کاری فرد متقاضی کار در آلمان
 • مقدار سرمایه پشتوانه(که به توجه به فیلد کاری شخص متقاضی و میانگین هزینه های آن تخصص در همان برهه ی زمانی تعیین می گردد)
 • عملی شدن طرح ارائه شده ی شخص متقاضی کار در آلمان
 • تاثیری که بر اقتصاد آن منطقه دارد
 • نو آوری و تازگی ایده ی داده شده
 • میزان تاثیر طرح بر استخدام و کار منطقه
 • نیاز منطقه ای به آن شغل

در قوانین کار در آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق خود اشتغالی تا قبل از سال 2012 باید 5 نفر آلمانی را استخدام می کردید تا بتوانید شرایط لازمه را داشته باشید، که این قانون برداشته و همچنین نیازی به دانستن زبان آلمانی ندارید می توان گفت هیچ زمان مهاجرت به آلمان از طریق خود اشتغالی به این آسانی نبوده است.

مراحل اخذ ویزای خود اشتغالی جهت کار در آلمان:

جهت کار در آلمان و اخذ ویزای خود اشتغالی ابتدا طرح توجیهی اقتصادی خود را ارائه می دهید و حساب بانکی پشتوانه ی طرح، همچنین هدفتان برای پیگیری و ادامه ی طرح را به سفارت اعلام می کنید. اگر با طرح شما موافقت و ویزا برای شما صادر گردید برای ثبت شرکت اقدام می کنید که در صورت نداشتن اقامت موقت این کشور طبق قوانین جاری این کشور نمی توانید حساب بانکی داشته و در نتیجه ثبت شرکت نمایید؛ بنابراین باید از یک شخص آلمانی کمک بگیرید که ما برای حل این مشکل راه حل مناسب به شما ارائه خواهیم نمود.

اگر فرد متقاضی کار در آلمان دانشجوی یکی از دانشگاه های خوب دولتی که مورد تایید دولت آلمان می باشد بوده و یا به عنوان پژوهشگر شناخته شده و فارغ التحصیل شده باشد با تصمیم مستقیم سفارت و کنسولگری این کشور می تواند ویزای خود اشتغالی را جهت کار در آلمان بدون گذراندن مراحل ذکر شده ی قبلی دریافت نماید و مرتبط با رشته ی تحصیلی خود تحقیقات خود را در این کشور پیگیری نماید.

 

کار در آلمان - تخصص

اگر قصد دارید از طریق تخصص جهت کار در آلمان به این کشور مهاجرت نمایید نیاز به داشتن حداقل مدرک کارشناسی از دانشگاه ها و موسسات مورد تایید کشور آلمان می باشید. همچنین تسلط به زبان آلمانی در سطح B1 که نشان دهنده ی توانایی شما در برقراری ارتباط است. مورد دیگر داشتن سابقه ی کاری حداقل سه سال در زمینه ی رشته ی تحصیلی تان و درخواست برای نیروهای متخصص در رشته های مورد نیاز(رشته هایی که کمبود نیروی کار دارند مانند علوم طبیعی/ریاضی/مهندسی کامپیوتر و...) یا رشته های خاص و سن شخص متقاضی کار در آلمان که می بایست کمتر از 42 سال باشد مد نظر است.

 

کار در آلمان - ثبت شرکت

تمامی علاقه مندان به کار در آلمان و راه اندازی کسب و کار و اخذ اقامت در کشور آلمان می توانند از طریق ثبت شرکت به این هدف خود دست یابند. یکی از خصوصیات منحصر به فرد ثبت شرکت در این کشور عدم نیاز به شریک یا سهام دار خارجی (آلمانی) می باشد که این امکان را برای شخص فراهم می سازد که مالکیت تمام سهام را از آن خود کند.مدرک تحصیلی شخص متقاضی می بایست لیسانس به بالا بوده و سن وی زیر50 سال باشد، در ادامه مبالغ لازم برای سرمایه گذاری را ذکر خواهیم نمود.
 

از دیگر مزایای ثبت شرکت جهت کار در آلمان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • گزینه های شغلی متعدد 
 • استفاده از حق ارتباط با سایر کشورهای دنیا به عنوان یک شرکت آلمانی 
 • فرصت استفاده از مزایا و شرکت در مناقصات شرکت های سراسر دنیا
 • حساب بانکی در دیگر کشورها بدون مالیات
 • استفاده از وام های تجاری با بهره های بسیار پایین
 • عدم وجود محدودیت در نوع فعالیت شرکت
 • اعتبار شغلی بالا

 

جهت اخذ ویزای اقامت از طریق ثبت شرکت جهت کار در آلمان بایستی مدارک زیر را تهیه نمایید:

 • طرح تجاری شما(بیزینس پلن)
 • مدارک حساب مالی شما
 • تجارب پیشین شما در تجارت
 • تاثیرات کسب و کار شما بر اقتصاد این کشور

 

 لازم به ذکر است کار در آلمان و ثبت شرکت برای مبالغ بالای 250.000 یورو درخواست اقامت نیازی به بیزینس پلن نخواهد داشت.

یکی از رایج ترین نوع ثبت شرکت جهت کار در آلمان، ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشد که برای شروع کار شخص متقاضی کار در آلمان باید حداقل 25 هزار یورو هزینه کند.قالب این نوع شرکت دولتی بوده و باید حداقل5 نفر اعضا داشته باشد و کمترین سرمایه برای راه اندازی این نوع شرکت 50 هزار یورو است.

نوعی دیگر از ثبت شرکت در آلمان جهت کار در آلمان، تاسیس شعبه ای از شرکت کشور مبدا می باشد که در واقع می توان گفت شعبه ای آلمانی از شرکت اصلی در اروپاست. در این مورد حداقل سرمایه در نظر گرفته نمی شود و تمامی حقوق شرکت وابسته به شرکت مادر در ایران است.

شرکت های انعطاف پذیر نوع دیگری از شرکت ها جهت کار در آلمان می باشند که توسط دو یا چند نفر اداره می شوند واز نظر نوع کسب و کار نیز می تواند هنر شخص یا مهارت خاص فردی  یا ارائه خدمات باشد.

و در انتها شرکت های تجاری بازرگانی جهت کار در آلمان که توسط چند شریک طبق قرارداد خاصی اداره می شوند ومی توانند خدمات خاص و یا مهارت هایی را برای عرضه به افراد ارائه دهند.

 

http://asmehr.ir/page.aspx?=%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9%20%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85%20%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C%20%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%20%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت


ویزای کار در آلمان

متقاضیان کار در آلمان که از طریق پیشنهاد کاری(job offer) یا ویزای جست و جوی کار وارد این کشور می شوند می توانند از طریق اخذ بلو کارت در این کشور مانده و اقامت دائم آلمان را به دست آورند. این روش که با الهام از گرین کارت آمریکا و پرچم اتحادیه اروپا که به رنگ آبی است کارت آبی نامیده شد جذب نیروهای متخصص غیر اروپایی که درکشور با کمبود نیروی کاری آن ها مواجه هستند می باشد و در واقع می توان گفت در بلو کارت کارفرمایان ملزم به پیشنهاد کار به یک فرد آلمانی برای پست های خالی نبوده و می توانند به طور مستقیم به متخصصین خارجی پست مد نظر را محول کنند.

شخص متقاضی کار در آلمان باید قرارداد کاری با یک کارفرمای آلمانی را به سفارت ارائه داده و در این قرارداد حداقل درآمد سالانه 45000 یورو باشد، متخصصین و نیروهایی که در لیست مشاغل مورد نیاز قرار دارند می توانند با حقوق 35000 یورو در سال نیز برای اخذ کارت آبی اقدام نمایند.سابقه ی کاری فرد مورد نظر تاثیر زیادی در اخذ ویزا در این نوع مهاجرت خواهد داشت، مدرک تحصیلی شخص نیز نباید پایین تر از لیسانس باشد، همچنین سن فرد متقاضی بهتر است کمتر از 45 سال باشد زیرا در روند اخذ ویزا از سفارت مشکل سازخواهد بود.

 

مدارک ویزای کار آلمان

در حال حاضر روش ویزای جستجوی کار در آلمان از محبوبیت زیادی برخوردار است و بیشتر متقاضیان کار در کانا از این طریق به این کشور مهاجرت می کنند. با توجه به این موضوع قصد داریم مدارک مورد نیاز برای ویزای جستجوی کار در آلمان را بررسی نماییم:

 • اصل و کپی از تمام صفحات پاسپورت
 • اصل و کپی شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • مدارک بیمه
 • نامه ای مبنی بر انگیزه مهاجرت به آلمان و نحوه کاریابی در این کشور
 • تکمیل فرم درخواست ویزای کار آلمان
 • مدارک تحصیلی
 • رزومه تحصیلی
 • آدرس محل اقامت در آلمان
 • گواهی تمکن مالی جهت تامین مخارج زندگی در مدت حضور در آلمان
 • مدرک زبان آلمانی

 

 

کار در آلمان و ویزای همراه

ویزای همراه در ویزای کاری آلمان فقط به خانواده افرادی اعطا می شود که دارای مجوز کار آلمان بوده و در این کشور مشغول به کار می باشند. بنابراین به افرادی که از طریق ویزای جستجوی کار به این کشور رفته اند، ویزای همراه تعلق نمی گیرد، اما پس از یافتن کار در آلمان و دریافت مجوز کار می توانند درخواست ویزای همراه برای بستگان درجه یک خود داشته باشند.


کار در آلمان - مشاغل مورد نیاز در آلمان

مشاغل مورد نیاز در آلمان
مهندس مکانیک
مهندس فناوری اطلاعات
مهندس خودرو و فلزات
مهندس برق
مهندس جوش
مهندس الکترونیک
مهندس ساختمان
مهندس اتوماسیون صنعتی
ارتوپد
مهندس رباتیک
لوکوموتیوران
سنگ تراش
توانبخش
برنامه نویس
متخصص بهداشت و درمان
پرستار
راننده ی لوکوموتیو
کارگر فلز و جوشکار
لوله کش، تهویه مطبوع
مکاترونیک
مهندس اتوماسیو

 

کار در آلمان - مشاغل مورد نیاز صنعتی آلمان

لیست مشاغل صنعتی مورد نیاز آلمان به شرح زیر می باشد:

مشاغل صنعتی مورد نیاز در آلمان
ساخت و ساز فلزی
فناوری اتوماسیون
مکاترونیک
مهندس برق صنعتی
حره فنی عملیات راه اهن
ترافیک راه اهن
فناوری تبرید
ساخت و ساز بتنی
تکنسین برق

 

دستمزد کارکنان مشاغل صنعتی در آلمان

دستمزد کارکنان مشاغل صنعتی در آلمان
شغل دستمزد (یورو)
تجارت 3.8000
مهندس 6.6000
هماهنک کننده پروژه 3.530
مدیر کنترل کننده پروژه 5.700
سرپرست تولید 4.500
مدیر تولید 5.640
مکانیک صنعتی 4.150
مهندس مکانیک 5.201

 

کار در آلمان برای ایرانیان

آلمان کشور فرصت هاست و نه تنها برای مردم کشور خود بلکه برای مهاجران نیز سرشار از موقعیت های مناسب می باشد، بنابراین شانس کار در این کشور به ایرانیانی تعلق می گیرد که صلاحیت های لازم را از لحاظ مدرک تحصیلی، تجربه ی کاری، سن و زبان آلمانی داشته باشند و از طریق اخذ ویزا می توانند فرصت کار در آلمان و ماندن و اخذ اقامت دائم را داشته باشند. در این میان افرادی که شرایط لازمه را نداشته باشند بهتراست اقدام نکنند.

 

ویزای جستجوی کار در آلمان برای ایرانیان

با اخذ ویزای جست و جوی کار متقاضیان میتوانند ظرف مدت 6 ماه در کشور آلمان به جست و جوی کار متناسب با تخصص خود  بپردازند.شما پس از یافتن کار متناسب با حوزه ی تخصص خود با حقوق مکفی می توانید با بستن قراردادی حداقل یکساله مجوز اقامت اخذ نمایید که این مجوز اقامت می تواند برای یک دوره 3 ساله دیگر تمدید شود و بطور کلی پس از گذشت 5 سال در صورت پرداخت مالیات می توانید برای اخذ اقامت دائم کشور آلمان اقدام نمایید.

 

هزینه ویزای کار در آلمان

برای اخذ ویزای جست و جوی کار آلمان شما نیاز به پرداخت وجهی جهت رزرو نوبت سفارت خواهید داشت و غیر از این مورد پرداختی نخواهید داشت ،زیرا این فرصت شش ماهه به تمامی افراد واجد شرایط به صورت رایگان تعلق می گیرد، همچنین در ویزای پیشنهاد کاری (جاب آفر) معمولا پر کردن فرم استخدام شرکت ها رایگان بوده و نیاز به پرداخت هزینه نمی باشد.


مقایسه کار در آلمان با سایر کشورها

در مقایسه با ویزای کاری کانادا و استرالیا و سایر کشورهای اروپایی شرایط راحت تری داشته و بدون نیاز به مدرک زبان می توان اقدام نمود که بدیهی است شانس بیشتر نصیب کسانی می شود که تسلط بیشتری بر روی زبان آلمانی یا انگلیسی دارند، همچنین شانس بیشتری برای پیدا کردن کار خواهید داشت.

 

http://asmehr.ir/page.aspx?=%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9%20%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85%20%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C%20%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%20%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد

 

درآمد در آلمان و مقایسه آن با سایر کشورها

حداقل در آمد در کشور آلمان 1500 یورو در ماه و حداکثر 4000 یورو در ماه می باشد.میزان درآمد ماهانه در کشور کانادا حداقل 1700 دلار و حداکثر 6000 دلار در ماه  در کشور استرالیا حداقل درآمد 2500 دلار و حداکثر 6000 دلار در ماه می باشد.

 

سایت های جستجوی کار در آلمان 2020

آلمان یکی از کشورهای بسیار قدرتمند و پیشرفته در اروپای مرکزی می باشد که از آن به قطب صنعتی اتحادیه اروپا نیز یاد می شود. کشوری بسیار مقتدر با اقتصاد بسیار قوی که از بستر مناسبی برای ایجاد فرصت های شغلی و همچنین بازار کار مناسب برخوردار می باشد. کشور آلمان در میان کشورهایی همچون اتریش، لوکزامبورگ، بلژیک، دانمارک، سوئیس، فرانسه، هلند و چک احاطه شده است. از آنجائیکه کشور آلمان از اقتصاد قوی ای برخوردار می باشد و بستر مناسبی برای کار دارد، پذیرش نیروی کار در آلمان از سایر کشورها یکی از اهداف این کشور برای جبران نیروی کار می باشد. جمعیت این کشور بالغ بر ۸۰ میلیون نفر می باشد که نیروی جوان آن برای ورود به بازار کار در قیاس با نیروی پیر کمتر است. به همین خاطر این کشور به خوبی از نیروی متخصص جوان برای کار استقبال می کند. چنانچه قصد دارید از تمامی راهها و شرایط مهاجرت به این کشور آگاهی یابید، پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله « مهاجرت به آلمان » می باشد.

 

 

سوالات متداول کار در آلمان

آیا ارائه مدرک زبان جهت اخذ ویزای کار آلمان ضروری است؟

بله. برای دریافت وزای کار آلمان باید حداقل مدرک زبان آلمانی B1 داشته باشید.

چطور در آلمان کار پیدا کنم؟

از طریق وبسایت موسسات کاریابی و یا از طریق ویزای جستجوی کار می توانید به دنبال کار در آلمان بگردید.

آیا مدرک تحصیلی ایران برای کار در آلمان مورد قبول است؟

خیر. مدارک تحصیلی شما باید توسط موسسه ارزشیابی مدارک در آلمان بررسی و تایید شود.

مدرک تحصیلی مورد نیاز برای کار در آلمان چیست؟

برای کار در آلمان باید حداقل مدرک تحصیلی فوق دیپلم داشته باشید.

آیا سابقه کاری برای کار در آلمان مورد نیاز است؟

بله. باید نامه سابقه کار از کارفرما داشته باشید ولی نیازی به ارائه سابقه بیمه نمی باشد.

آیا کار در آلمان شرایط سنی دارد؟

خیر. تنها افرادی که بالای 45 سال سن دارند باید بالای 3600 یورو در ماه درآمد داشته باشند.

آیا امکان مهاجرت خانوادگی به آلمان از طریق ویزای کار وجود دارد؟ 

بله. در صورتی که مجوز کار در آلمان داشته باشید می توانید برای همسر و فرزندان خود نیز ویزا بگیرید.

حداقل حقوق و دستمز در آلمان چقدر است؟

حداقل حقوق در آلمان ماهیانه 1500 یورو می باشد.

آیا امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان با ویزای کار وجود دارد؟

بله.

آیا می توانم در ایران اقدام به پیدا کردن کار در آلمان کنم؟

بله. از طریق سایت های کاریابی می توانید قبل از مهاجرت به آلمان در این کشور کار پیدا کنید.

 

 

سفارت آلمان در ایران :

آدرس : تهران ، خیابان فردوسی ، پلاک ۳۲۴-۳۲۰

تلفن : اطلاعات  39990000-021     -    ویزا  39991499-021     و    39991213-021

فکس : 39991860-021

 

 

پرطرفدارترین خدمات موسسه حقوقی آینده سازان مهر را ببینید :

تحصیل در ترکیه

تحصیل در کانادا

تحصیل در آلمان

سرمایه گذاری کانادا

کار در کانادا

سرمایه گذاری در شینگن

تحصیل در شینگن

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به آلمان

دفتر مهاجرتی شیراز

 

 

 

ابر کلمات کلیدی:

کار در آلمان وزارت کار , کار در آلمان 2019 , کار در آلمان برای پناهندگان , کار در آلمان 2018 , کار در آلمان برای ایرانیان , کار در آلمان و کانادا , کار در آلمان برنامه نویسی , پذیرش نیروی کار در آلمان , شرایط کار در آلمان برای ایرانیان , سایت جستجوی کار در آلمان , کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی , قانون جدید کار در آلمان , ثبت نام اعزام نیروی کار به آلمان , مراحل دریافت ویزای کار آلمان ، اجازه کار در آلمان ، لیست مشاغل مورد نیاز آلمان 2020 ، بازار کار در آلمان ، کار در آلمان از طریق وزارت کار ، قوانین کار در آلمان

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/2

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط