071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به آلمان

 

آلمان یکی از کشورهایی است که به دلیل شرایط اقتصادی و بازار کار مناسب مورد توجه متقاضیان زیادی از کشورهای مختلف در سراسر دنیا قرار می گیرد. سالانه بسیاری از افراد به دنبال تحصیل و کار در اروپا هستند. بهترین کشور از نظر موقعیت جغرافیایی و اقتصادی آلمان است. آلمان همواره به عنوان سرزمین ایده آل نامیده می شود. تحصیل در آلمان به معنی تحصیل در بهترین امکانات مقرون به صرفه در اروپا است. از نظر تحصیلی آلمان رتبه ی پنجم را در جهان داراست که هر ساله بیش از 200000 دانشجوی بین المللی دارد. به طور کلی از طریق راه های متعددی می توان برای مهاجرت به آلمان اقدام نمود که در اینجا هر کدام را به صورت مختصر بررسی می نماییم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند :

 شرایط مهاجرت به آلمان

 مهاجرت به آلمان - سرمایه گذاری

 مهاجرت به آلمان - خرید ملک

 مهاجرت به آلمان - ثبت شرکت

 مهاجرت به آلمان - تحصیل رایگان

 مهاجرت به آلمان - تحصیل در مقطع دبیرستان

 مهاجرت به آلمان - تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

 مهاجرت به آلمان - پس از اتمام تحصیلات در این کشور مشغول به کار شوید

 مهاجرت به آلمان - پیشنهاد کاری

 مهاجرت به آلمان - ویزای جستجوی کار آلمان

 مهاجرت به آلمان - اخذ ویزای کاری آلمان (blue card)

 مهاجرت به آلمان - خوداشتغالی

 مهاجرت به آلمان - هزینه اجاره خانه

 مهاجرت به آلمان - هزینه رفت و آمد

 مهاجرت به آلمان - هزینه خورد و خوراک

 مهاجرت به آلمان - هزینه پوشاک

 

جهت مشاوره رایگان همه روزه حتی روزهای تعطیل با ما در تماس باشید     ۰۹۰۳۹۰۸۱۲۰۱

 

مهاجرت به آلمان

 

شرایط مهاجرت به آلمان

مهم ترین شرایط یرای مهاجرت به آلمان، داشتن مدرک زبان آلمانی و اثبات توانایی مالی است. مدرک زبان آلمانی باید حداقل B1 باشد. اثبات توانایی مالی نیز به دلیل اطمینان از اینکه سرمایه اولیه ای برای زندگی در کشور آلمان خواهید داشت؛ نیاز است. علاوه بر این ها بیمه درمانی نیز برای مهاجرت به آلمان الزامی است.

 

کار در آلمان

 

مهاجرت به آلمان - سرمایه گذاری

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری به چند روش صورت می گیرد که شامل موارد زیر می باشد:
خرید ملک : سرمایه گذاری و مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک برای کشورهایی مثل پرتقال، یونان و ... میسر می باشد و کشورهای خارج از اتحادیه اروپا قادر نیستند از این روش برای مهاجرت به آلمان اقدام نمایند. این به معنای عدم امکان خرید ملک در این کشور نمی باشد و از راه های متفاوتی یک فرد خارجی می تواند اقدام به خرید ملک در آلمان نماید و مالک تام گردد.
خرید مغازه، املاک تجاری، هتل و ... : مهاجرت به آلمان در چنین مواردی از سرمایه گذاری توسط خرید ملک تجاری به همراه ثبت شرکت انجام می شود. لازم به ذکر است که باید حساب مالی شخص سرمایه گذار برای بیزینس در نظر گرفته شده مناسب باشد یا گردش مالی کافی برای ثبت شرکت مد نظر مانند رستوران، شرکت و .... داشته باشد. بنابراین مهاجرت به آلمان و ایجاد کسب و کار  یا تاسیس شعبه در این کشور با عنوان شرکت انجام پذیر است.مهاجرت به آلمان - خرید ملک

خرید ملک در این کشور هیچ محدودیتی نداشته و افراد خارج از اتحادیه اروپا نیز می توانند ملک، زمین یا آپارتمان درآلمان خریداری کنند. لازم به ذکر است خرید ملک به تنهایی سبب مهاجرت به آلمان و رسیدن شما به اقامت نمی گردد و موجب می شود شخص بتواند اقامت موقت نود روزه خود را دائما تمدید نماید.می توان گفت بعد از سال 2013 قیمت مسکن 23 درصد افزایش داشته است و پس از آن بازار مسکن رونق زیادی داشت.

برای خرید ملک در آلمان به نکات زیر دقت نمایید:

 • گزینه های مناسب جهت مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک را به دقت بررسی نموده و شرایط منطقه ای و دسترسی به امکانات لازم را مد نظر قرار دهید تا گزینه ی مناسب از نظر مالی و تسهیلاتی را کاندید خرید ملک در آلمان نمایید.
 • از مشاورین املاک کار بلد در زمینه ی مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک کمک بگیرید تا هزینه ی هر متر مربع زمین در نقاط مختلف شهر های این کشور را دانسته و آگاهانه تصمیم بگیرید.
 • از یک فرد مطلع به قوانین این کشور یا وکیل قانونی جهت مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک کمک بگیرید تا در زمینه ی مسائل قانونی و قرار داد خرید ملک شما را یاری نمایند.
 • یک یا دو نسخه کپی از مدارک ترجمه شده ی خود جهت مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک را در دست داشته باشید تا در صورت نیاز ارائه دهید.
   
 • شصت درصد از هزینه ی ملک جهت مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک را می توانید وام دریافت نمایید، این امر زمانی امکان پذیر خواهد بود که قرارداد بین طرفین منعقد و یک هفته از آن سپری شده باشد که زمان فسخ قرارداد از سمت دو طرف به پایان رسیده و قرارداد حتمی تلقی گردد.

 

مهاجرت به آلمان - ثبت شرکت

تمامی علاقه مندان به مهاجرت به آلمان و راه اندازی کسب و کار و اخذ اقامت در کشور آلمان می توانند از طریق ثبت شرکت به این هدف خود دست یابند. یکی از خصوصیات منحصر به فرد مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت در این کشور عدم نیاز به شریک یا سهام دار خارجی (آلمانی) می باشد که این امکان را برای شخص فراهم می سازد که مالکیت تمام سهام را از آن خود کند.

یکی از رایج ترین نوع ثبت شرکت در کشور آلمان، ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشد که برای شروع کار شخص متقاضی باید حداقل 25 هزار یورو هزینه کند.قالب این نوع شرکت دولتی بوده و باید حداقل 5 نفر اعضا داشته باشد و کمترین سرمایه برای راه اندازی این نوع شرکت 50 هزار یورو است.

نوعی دیگر از ثبت شرکت در آلمان ،تاسیس شعبه ای از شرکت کشور مبدا می باشد که در واقع می توان گفت شعبه ای آلمانی از شرکت اصلی در اروپاست.در این مورد حداقل سرمایه در نظر گرفته نمی شود و تمامی حقوق شرکت وابسته به شرکت مادر در ایران است.

شرکت های انعطاف پذیر نوع دیگری از شرکت ها می باشند که توسط دو یا چند نفر اداره می شوند واز نظر نوع کسب و کار نیز می تواند هنر شخص یا مهارت خاص فردی  یا ارائه خدمات باشد.

و در انتها شرکت های تجاری بازرگانی که توسط چند شریک طبق قرارداد خاصی اداره می شوند.

 

تحصیل در آلماناز دیگر مزایای مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

_گزینه های شغلی متعدد .

_استفاده از حق ارتباط با سایر کشورهای دنیا به عنوان یک شرکت آلمانی 

_فرصت استفاده از مزایا و شرکت در مناقصات شرکت های سراسر دنیا

_حساب بانکی در دیگر کشورها بدون مالیات

_استفاده از وام های تجاری با بهره های بسیار پایین

_عدم وجود محدودیت در نوع فعالیت شرکت

_اعتبار شغلی بالا

 

 مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت :

 • طرح تجاری شما(بیزینس پلن)
 • مدارک حساب مالی شما
 • تجارب پیشین شما در تجارت
 • تاثیرات کسب و کار شما بر اقتصاد این کشور

 لازم به ذکر است مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت برای مبالغ بالای 250.000 یورو برای درخواست اقامت نیازی به بیزینس پلن نخواهد داشت.

 

مهاجرت به آلمان - تحصیل رایگان

آلمان یکی از کشورهای محبوب متقاضیان و پر جمعیت در اروپاست که به دلیل داشتن شرایط مناسب دانشگاهی مورد توجه دانشجویان زیادی قرار گرفته است. چرا که تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور رایگان می باشد و امکان کار دانشجویی نیز به صورت پاره وقت وجود دارد که از مزیت های مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل می باشد. تحصیل رایگان به معنای اعطای بورسیه نبوده و هزینه های زندگی به عهده ی شخص متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل می باشد.
اگر قصد دارید برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی اقدام کنید اکثر رشته ها در این کشور به زبان آلمانی ارائه می شوند و نیاز به ارائه مدرک زبان آلمانی دارید (معمولا B1)، در صورتی که برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اقدام می کنید امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های انگلیسی زبان این کشور وجود دارد که مستلزم ارائه مدرک آیلتس (6.5 و 7) می باشند.برخی از این دانشگاه ها عبارتند از:

دانشگاه های انگلیسی زبان در آلمان
Berlin School of Business and Innovation
GISMA Business School
Technische Universität München
Universität Heidelberg
Freie Universität Berlin
Georg-August-Universität Göttingen
Dortmund University
Dresden Technical University


مهاجرت به آلمان - تحصیل در مقطع دبیرستان

یکی از مهم ترین شرایط مهاجرت به آلمان برای دانش آموزان غیر اروپایی شرایط سنی است که سن دانش آموز بین 14 تا 18 باشد. دانش آموزانی که شرایط زندگی با خانواده خود را جهت مهاجرت به آلمان ندارند می توانند از محیط امن مدارس شبانه روزی استفاده کنند که امکانات لازم را برای فرزندان شما در نظر گرفته اند .

بیشتر مدارسی که به زبان آلمانی تدریس می کنند مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در آن ها رایگان خواهد بود.برای دانش آموزان زیر 18 سال می بایست پدر یا مادر یا شخصی که از نظر قانونی حق حضانت کودک را داراست (با ارائه ی گواهی حق حضانت) به همراه او برود و یا فامیل و بستگانی را در این کشور به عنوان کفیل معرفی نمایند که در این صورت می بایست آدرس محل زندگی دانش آموز و شخص مورد نظر یکی باشد و در واقع کودک می بایست با آن شخص زندگی کند.
 

با توجه به شرایط زندگی هر فرد هزینه ها جهت مهاجرت به آلمان متفاوت خواهد بود اما برای دانش آموزانی که قصد دارند در مدارس شبانه روزی درس بخوانند هزینه زندگی بین 30 تا 50 یورو می باشد.از دیگر شرایط ورود به مدارس شبانه روزی در آلمان تسلط کامل به زبان آلمانی و یا شرکت در کلاس های روزانه زبان می باشد.

هر فرد بعد از 7 سال مهاجرت به آلمان و زندگی در این کشور می تواند از حق شهروندی به طور قانونی برخوردار شود.

برای هر دانش آموزی زبان آلمانی در سطح B1 از پیش نیازهای گرفتن پذیرش تحصیلی از مدارس بین المللی آلمانی جهت مهاجرت به آلمان می باشد. افرادی که به دنبال مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل اما به زبان انگلیسی هستند باید مدرک آیلتس بالای 6 را داشته باشند.

 

مهاجرت به آلمان

 

مهاجرت به آلمان - تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

اگر تصمیم به ادامه تحصیل با مدرک دیپلم در کشور آلمان دارید بهتراست با ما همراه باشید. برای ورود به دانشگاه های آلمان به مدرک دیپلم نیاز داشته واگر مدرک شما مورد تایید نباشد در این صورت  بایستی در دوره های کالج این کشور شرکت کنید، برای ورود به کشور آلمان در اولین قدم نیاز به اخذ ویزای دانشجویی دارید.از دیگر الزامات اخذ ویزای تحصیلی مدرک زبان آلمانی می باشد که در صورت نداشتن مدرک B2 آلمانی می بایست دردوره های کالج شرکت نمایید.متقاضیانی که دیپلم خود را اخذ نموده اند می بایست از قبل اقدام نموده و وقت سفارت و مدارک خود را آماده داشته باشند تا از بالا رفتن سنشان جلوگیری نمایند.

 

مهاجرت به آلمان - پس از اتمام تحصیلات در این کشور مشغول به کار شوید

در این مورد شخص متقاضی مهاجرت به آلمان می تواند قبل از اتمام دوره ی تحصیلی و ابطال ویزای تحصیلی اش، شغل کاملا مرتبط با رشته ی خود را پیدا کند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نماید، که پس از گذشت 4 سال کاری و پرداخت مالیات به دولت می تواند درخواست اقامت دائم دهد.
دانشجو کار مد نظر خود را می تواند از طریق سایت های کاریابی و یا ارسال رزومه ی خود به شرکت هایی که درخواست اخذ کارمند دارند و یا به صورت مراجعه ی حضوری بیابند.

 

تحصیل رایگان در آلمان

 

مهاجرت به آلمان - پیشنهاد کاری

اگر شرکت یا کارفرمایی در کشور آلمان به متقاضی مهاجرت به آلمان پیشنهاد کاری دهد، شخص حدودا 3 ماه فرصت دارد تا خود را به آلمان رسانده و در صورت تایید نهایی و گرفتن کار می تواند پس از 4 سال درخواست اقامت دائم دهد، که پروسه ی اخذ پیشنهاد شغلی به این آسانی نبوده و ابتدا شرکت آلمانی پست مد نظر را در روزنامه این کشور آگهی می کند تا در صورت یافتن فرد آلمانی پست را به او دهند ، اگر کسی برای استخدام پیدا نشد سپس چندین بار در اتحادیه اروپا آگهی تکرار شده و باز هم اگر پست خالی ماند پیشنهاد شغلی به فرد داده می شود.

 

مهاجرت به آلمان - ویزای جستجوی کار آلمان

متقاضیان مهاجرت به آلمان که می خواهند برای کار در آلمان اقدام نمایند در صورت داشتن شرایط و صلاحیت لازم می توانند برای ویزای جست و جوی کار درخواست دهند. پروسه ی اخذ ویزا جهت مهاجرت به آلمان به این صورت است که با توجه به مدرک تحصیلی و سابقه ی کاری شما، فرصتی شش ماهه برای پیدا کردن شغل مد نظر در همان زمینه به شما داده می شود.همچنین ارائه ی مدرک زبان الزامی نبوده اما باید درحدی تسلط به زبان آلمانی داشته باشید که بازپرس پرونده در سفارت قانع شود قادر به کار در شرکتی المان زبان هستید و با قرار گرفتن در محیط پیشرفت خواهید داشت.
نحوه ی پیدا کردن شغل به صورت حضوری و مراجعه به شرکت ها و یا آنلاین از طریق ارسال رزومه به سایت های کاریابی و درخواست پیدا نمودن کارمی باشد.در صورتی که بتوانید کارفرمای مورد نظرتان را پیدا کنید می توانید در این کشور بمانید و پس از حدودا دو سال می توانید blue card آلمان را دریافت نمایید.پروسه ی اخذ این ویزا بسته به تایم دهی سفارت به درخواست کنندگان از شش ماه تا یک سال و نیم زمان بر خواهد بود.

 

مهاجرت به آلمان - اخذ ویزای کاری آلمان (blue card)

متقاضیان مهاجرت به آلمان که از طریق پیشنهاد کاری یا ویزای جست و جوی کار وارد این کشور می شوند می توانند از طریق اخذ بلو کارت در این کشور مانده و اقامت دائم آلمان را به دست آورند. این روش جهت مهاجرت به آلمان که با الهام از گرین کارت آمریکا و پرچم اتحادیه اروپا که به رنگ آبی است کارت آبی نامیده شد جذب نیروهای متخصص غیر اروپایی که در کشور با کمبود نیروی کاری آن ها مواجه هستند می باشد و در واقع می توان گفت در بلو کارد کارفرمایان ملزم به پیشنهاد کار به یک فرد آلمانی برای پست های خالی نبوده و می توانند به طور مستقیم به متخصصین خارجی پست مد نظر را محول کنند.

 موارد زیررا داشته باشید :
_داشتن حداقل مدرک لیسانس در زمینه ی شغلی مد نظر
_داشتن سابقه ی کاری حداقل 3 تا 5 سال مرتبط با مدرک تحصیلی
_سن زیر 40 سال
_مدرک زبان B2 آلمانی یا آیلتس 6 (اگر شغل مد نظرشان به زبان انگلیسی ارائه شود)

 

مشاغل مورد نیاز در آلمان
مهندس مکانیک
مهندس فناوری اطلاعات
مهندس خودرو و فلزات
مهندس برق
مهندس جوش
مهندس الکترونیک
مهندس ساختمان
مهندسی اتوماسیون صنعتی
ارتوپدی
رباتیک
لوکوموتیورانی
سنگ تراشی
توانبخشی
برنامه نویسی
بهداشت و درمان
پرستاری

 

مهاجرت به آلمان - خود اشتغالی

طبق قوانین دولتی مهاجرت به آلمان شما می توانید از طریق خود اشتغالی به اقامت برسید. می توان گفت زمانی با ویزای مهاجرت به آلمان ازطریق خود اشتغالی شما موافقت می شود که به حیطه و زمینه ی شغلی شما در آن کشور نیاز باشد یا طرح اقتصادی (بیزینس پلن) مناسبی ارائه نمایید،حتی اگر یک شغل عادی مانند تاسیس هایپر مارکت باشد بایستی تاثیرات مثبتی که در منطقه ی مد نظر به همراه دارد و حساب مالی قوی پشتوانه ی طرح در نظر گرفته شود.سن متقاضی می بایست کمتر از 45 سال، مدرک تحصیلی بالای دیپلم و نیازی به ارائه ی مدرک زبان نیز نمی باشد. 

انواع خود اشتغالی:
خرید سهام
ثبت شرکت که به انواع مختلفی تقسیم می گردد

عواملی که بر اخذ ویزا تاثیر گذار خواهند بود عبارتند از:

_تجارب و سوابق کاری فرد متقاضی مهاجرت به آلمان

_مقدار سرمایه پشتوانه

_عملی شدن طرح ارائه شده ی شخص متقاضی مهاجرت به آلمان

_تاثیری که بر اقتصاد آن منطقه دارد

_نو آوری و تازگی ایده ی داده شده

_میزان تاثیر طرح بر استخدام و کار منطقه

_نیاز منطقه ای به آن شغل

 

مهاجرت به آلمان

 

مهاجرت به آلمان - هزینه اجاره خانه

هزینه مسکن جهت مهاجرت به آلمان در شهر های مختلف و بر اساس نقاط مختلف شهری متفاوت است و هزینه ی اجاره رنجی بین 6 تا 17 یورو را برای هر متر مربع درشهرهای درسدن و مونیخ داراست. هزینه ی قبوض را نیز خودتان باید پرداخت نمایید و در هزینه ی اجاره گنجانده نمی شود. اما خانه های دانشجویی نیز جهت مهاجرت به آلمان در شهرهای مختلف وجود دارند به عنوان مثال هزینه ی اجاره یک خانه 12 متری در سهر هامبورگ حدودا 250 تا 350 یورو در ماه می باشد.

 

مهاجرت به آلمان - هزینه رفت و آمد

قیمت بنزین در این کشور جهت مهاجرت به آلمان بسته به این که از کدام شرکت بنزین می زنید و در چه ساعاتی از شبانه روز هستید متغیر می باشد، ولی به طور میانگین می توان گفت از 1.20 یورو تا 1.50 متغیر است.

اگر قصد دارید از اتوبوس شهری در مهاجرت به آلمان استفاده نمایید به طور میانگین ماهیانه 80 تا 90 یورو هزینه باید صرف کنید،و همچنین نرخ تاکسی برای هر 8 کیلومتر حدودا 20 یورو می باشد که برای استفاده ی روزانه ی افراد به صرفه نیست.

 

مهاجرت به آلمان - هزینه خورد و خوراک

اگر با مهاجرت به آلمان از فروشگاه های زنجیره ای بزرگ مواد خوراکی خود را تامین کنید نسبت به سایر سوپرمارکت های سطح شهر از قیمت های پایین تری برخوردار خواهید شد، در اینجا نمونه ای از قیمت های مواد غذایی را به عنوان مثال برای شما آورده ایم:

 

قیمت مواد غذایی در آلمان
ماده غذایی قیمت (یورو)
یک وعده غذایی در مک دونالد 7 تا 8
یک وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت 12 تا 15
تخم مرغ (10 عدد) 0.99
گوشت چرخ شده (یک کیلو) 5.18
گوشت گوسفند (یک کیلو) 9.38
سینه مرغ (500-600گرم) 3.59
پنیر (یک کیلو) 5.69
رب (یک کیلویی) 3.98
نان (یک کیلویی) 1.39
گوجه (نیم کیلو) 1.20به صورت کلی می توان گفت هزینه ی زندگی در برلین حدودا 14 درصد نسبت به هامبورگ و 18 درصد نسبت به فرانکفورت کمتر می باشد.

 

مهاجرت به آلمان  - هزینه پوشاک

هزینه ی خرید یک شلوارجین در این کشور بسته به مارک های متنوع حدودا 40 تا 80 یورو می باشد.
هزینه ی خرید یک جفت کتونی (نایک یا سایر مارک ها) حدودا 70 تا 100 یورو می باشد.
هزینه ی خرید کاپشن 50 تا 100 یورو می باشد.

سایر هزینه های پوشاک رامی توانید در سایت Zalando چک نمایید.

 

مهاجرت به آلمان از طریق کارگری

 

 

سفارت آلمان در ایران :

آدرس : تهران ، خیابان فردوسی ، پلاک ۳۲۴-۳۲۰

تلفن : اطلاعات  39990000-021     -    ویزا  39991499-021     و    39991213-021

فکس : 39991860-021

 

 

پرطرفدارترین خدمات موسسه حقوقی آینده سازان مهر را ببینید :

تحصیل در ترکیه

تحصیل در کانادا

تحصیل در آلمان

سرمایه گذاری کانادا

کار در آلمان

کار در کانادا

سرمایه گذاری در شینگن

تحصیل در شینگن

مهاجرت به کانادا

دفتر مهاجرتی شیراز

 

 

ابر کلمات کلیدی:

مهاجرت به آلمان 2020 , شرط سنی مهاجرت به آلمان , مشکلات مهاجرت به آلمان , وکیل مهاجرت به آلمان ، مشکلات مهاجرت به آلمان ، راحت ترین راه مهاجرت به آلمان ، گروه مهاجرت به آلمان ، سریع ترین راه مهاجرت به آلمان

 

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/1

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط