071-۳۶۳۴۰۶۵۶

شرایط مهاجرت به ایتالیا


راه های متفاوتی برای بررسی شرایط مهاجرت به ایتالیا وجود دارند که می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

مهاجرت به ایتالیا از طریق  تحصیل .

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری .

مهاجرت به ایتالیا از طریق ثبت شرکت . 

مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک .

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی

که شرایط مهاجرت به ایتالیا توسط هر کدام را به طور مفصل در قسمت های مربوطه توضیح دادیم.
 

شرایط مهاجرت به ایتالیاشرایط مهاجرت به ایتالیا از لحاظ اقتصادی

از لحاظ اقتصادی شرایط مهاجرت به ایتالیا این گونه است که شمال این کشور پذیرای شرکت های جدید و صنایع بزرگ بوده و می توان گفت روندی رو به رشد را داراست. اما جنوب ایتالیا اکثر مردم مشغول به کشاورزی بوده و سرمایه گذاری جدید در صنایع دیگر انجام نمی گردد. بنابراین می توان گفت اگر قصد سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در ایتالیا را دارید می بایستی ازمشاورین خبره ی ما یا افراد آگاه در این زمینه برای انتخاب درست محدوده ی سرمایه گذاری و سایر شرایط مهاجرت به ایتالیا کمک بگیرید.
 

شرایط مهاجرت به ایتالیا برای تحصیل
شرایط مهاجرت به ایتالیا برای تحصیل بسیار مناسلب است. ایتالیا می تواند مقصد بسیار مناسبی جهت ادامه تحصیل برای متقاضیان تحصیل در کشورهای خارجی باشد. شرایط بورسیه و هزینه ی پایین دانشگاه ها موجب گشته که سالانه دانشجویان زیادی خواستار مهاجرت به این کشور باشند.
یکی دیگر ازجاذبه های این کشورامکان کار دانشجویی در هفته می باشد که دانشجویان مقطع کارشناسی 10 ساعت،کارشناسی ارشد 20 ساعت و دانشجویان دکترا 30 ساعت اجازه ی کار دانشجویی خواهند داشت (حداکثر ۹۶۴ ساعت در سال) ، معادل با ۶۰ درصد ساعات کار تمام وقت ،که در ازای آن حقوقی معادل با ساعتی 8 تا 10 یورو دریافت می کنند.این هزینه با توجه به نوع زندگی شخص (شهری که برای زندگی انتخاب می کند) می تواند بخشی ازهزینه های فرد را تامین کند.
با توجه به اطلاعات دریافتی از سفارت ،میانگین هزینه های یک دانشجو در پایتخت این کشور به صورت ماهیانه 1000 یورو و برای شهرهای دیگر 800 یورو می باشد.

 

شرایط زندگی در ایتالیا

ایتالیا در بین کشورهای اروپایی هزینه های پایین تری برا زندگی داشته و با مبلغ مشابه رفاه نسبی بالاتری نسبت به کشورهای همسایه اش خواهید داشت. هزینه ی زندگی دانشجویی در ماه در این کشور حدودا بین 700 تا 1000 یورو ماهانه می باشد، هزینه های اصلی زندگی را می توان شامل هزینه ی مسکن ،خورد و خوراک و حمل و نقل دانست.

هزینه زندگی در شهرهای کوچک ایتالیا در مقایسه با شهرهای بزرگ پایین تر می باشد به عنوان مثال هزینه های شهر رم گران تر از سایر شهر های کشور می باشد. میانگین هزینه زندگی دانشجویی ماهانه در برخی شهرهای این کشور از این قرار می باشد:

هزینه های زندگی در شهر بولونیا: بین 750 تا 1100 یورو ماهانه

هزینه های زندگی درشهر فلورانس: بین 850 تا 1300 ماهانه

هزینه های زندگی درشهر میلان و رم: بین 850 و 1500 ماهانه

 


شرایط مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج و شرایط مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک را نیز می توانید به صورت جداگانه در قسمت مرتبط با خود در سایت بخوانید.

 

تاریخ به روزرسانی 1402/4/18
 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر