مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

 

به طور کلی می توان گفت که کشور فرانسه یکی از کشورهایی است که به دلیل شرایط مناسب طیف وسیعی از دانشجویان را جهت مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل به سمت خود جذب می کند. در این مطلب سعی می شود تا به شرایط متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور به طور جامع بپردازیم تا داوطلبان عزیز مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل بتوانند با دید وسیع و عمیق تر، انتخاب درستی داشته باشند.
تحصیلات در اکثر رشته ها برای مقطع لیسانس در این کشور مدت زمان کمتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارد که این مدت حدودا سه سال می باشد. برای مقاطع کارشناسی ارشد این دوره یک ساله و دوره ی دکترا سه ساله می باشد که یکی از برتری های جذاب این کشور برای مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل محسوب می گردد.

 

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل


 

زبان برای مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

در مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل، اگر شما مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی هستید با توجه به اینکه این مقطع به زبان فرانسوی در این کشور تدریس می گردد ملزم به ارائه مدرک زبان فرانسوی می باشید ولی دردوره های کارشناسی ارشد و دکترا امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد که در صورت اخذ چنین تصمیمی نیاز به اثبات توانایی خود در تسلط به زبان انگلیسی دارید که این موضوع از طریق اخذ مدرک آیلتس ممکن می شود.که معمولا در مقاطع کارشناسی ارشد نمره ای بین 6 تا 6.5 وبرای مقاطع دکترا 6.5 تا 7 مورد نیاز است.


هزینه های زندگی در مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

یکی دیگر ازجاذبه های این کشور جهت مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل امکان کار دانشجویی در هفته می باشد که دانشجویان مقطع کارشناسی 10 ساعت،کارشناسی ارشد 20 ساعت و دانشجویان دکترا 30 ساعت در هفته اجازه ی کار دانشجویی خواهند داشت (حداکثر ۹۶۴ ساعت در سال) ، معادل با ۶۰ درصد ساعات کار تمام وقت ،که در ازای آن حقوقی معادل با ساعتی 8 تا 10 یورو دریافت می کنند.این هزینه با توجه به نوع زندگی شخص (شهری که برای زندگی انتخاب می کند) می تواند بخشی ازهزینه های فرد را جهت مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل تامین کند.
با توجه به اطلاعات دریافتی از سفارت فرانسه، میانگین هزینه های یک دانشجو در پایتخت این کشور به صورت ماهیانه 1100 یورو و برای شهرهای دیگر 800 یورو می باشد.

 

 

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل


 
هزینه تحصیل جهت مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

همانطور که می دانید هزینه ی تحصیل در این کشور در دانشگاه های دولتی به دلیل عهده دار شدن بخشی از هزینه ها توسط دولت رایگان می باشد و سالانه حدودا 10.000 یورو در ازای هردانشجو و هر رشته به دانشگاه ها پرداخت می گردد.


محدودیت سنی برای مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

متقاضیان مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل در دانشگاه ها و کالج های فرانسوی می توانند در تمام سنین بدون هیچ گونه محدودیت سنی برای مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل و برخورداری از تحصیل رایگان در این کشور درخواست دهند.

 

فایل صوتی توضیحات دکتر قاسمی مدیر موسسه حقوقی آینده سازان مهر در رابطه با تحصیل در فرانسه

 


ویزای همراه برای دانشجویان در مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

ویزای همراه به همسر و فرزندان زیر 18 سال تعلق می گیرد (مادر ، خواهر و برادر همراه محسوب نمی شوند) که در این صورت دانشجو باید برای مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل حداقل اقامت موقت یکساله داشته باشد و برای تامین بودجه ی مالی مورد نیاز خانواده در آمد کافی در فرانسه داشته باشد و یا حساب مالی ارائه دهد.

 

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل


آب و هوای فرانسه برای مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

فرانسه کشوری است که اکثر خاک جغرافیایی آن در اروپای غربی واقع شده، و دارای چهار فصل می باشد. می توان گفت به نسبت آب و هوایی معتدل که زمستانی نه با سرمای زیاد و بهاری دلنشین را داراست و با توجه به وسعتی که دارد بزرگترین کشور محدوده ی اروپای غربی می باشد. با مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل در شهرهای مختلف این کشور آب و هوای متفاوتی را تجربه خواهید کرد.

 

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید :

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به چین از طریق تحصیل

 

ابر کلمات کلیدی :

تحصیل در فرانسه , ویزای تحصیلی فرانسه , ویزای دانشجویی فرانسه , اقامت فرانسه از طریق تحصیل , مهاجرت به فرانسه برای تحصیل , ادامه تحصیل در فرانسه , شرایط تحصیل در فرانسه , مهاجرت تحصیلی به فرانسه , مهاجرت به فرانسه , مهاجرت از طریق تحصیل به فرانسه , شرایط تحصیل در فرانسه 2018 , اعزام دانشجو به فرانسه , تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم , تحصیل در فرانسه پزشکی , هزینه تحصیل در فرانسه , مشاوره تحصیل در فرانسه , تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی , شرایط سنی تحصیل در فرانسه , تحصیل در فرانسه 2019 , تحصیل در فرانسه یا آلمان , تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان , تحصیل پزشکی در فرانسه , شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل , شرایط تحصیل در فرانسه 2017 , دفتر مهاجرتی شیراز , شرکت مهاجرتی شیراز , مشاوره رایگان مهاجرت در شیراز

 

 

تاریخ ویرایش مطلب 1398/02/30

 

 

بهار صدری
سلام وقتتون بخیر طول دوره تحصیل در فرانسه رو میخواستم بدونم چقدر هست. متشکرم

موسسه حقوقی آینده سازان مهر : سلام و درود. طول دوره تحصیل در فرانسه برای مقطع لیسانس حدودا سه سال است. برای مقاطع کارشناسی ارشد این دوره یک ساله و دوره ی دکترا سه ساله می باشد.


سارا نعمتی
سلام میشه هزینه زندگی در فرانسه رو بگید چقدره؟

موسسه حقوقی آینده سازان مهر : سلام و درود. هزینه زندگی در فرانسه و در پایتخت فرانسه 1100 یورو و در شهرهای دیگر فرانسه 800 یورو در ماه است.


nazi
سلام مرسی از اطلاعات کاملتون. هزینه تحصیل در فرانسه و هزینه شهریه دانشگاه های فرانسه چقدره؟

موسسه حقوقی آینده سازان مهر : سلام و درود. هزینه تحصیل دانشجویان خارجی در فرانسه (طبق اعلام سال 2019):
لیسانس: 2770 یورو در سال
فوق لیسانس: 3770 یورو در سال
دکتری: 380 یورو در سال
لازم به ذکر است که دانشجویان خارجی حتما باید حداقل مدرک A1 زبان فرانسه را ارائه دهند و یک سال در کالج زبان فرانسه بخوانند تا بتوانند وارد دانشگاه شوند.
هزینه کالج زبان:
3000 یورو بابت دوره 6 ماهه
و
6000 یورو بابت دوره یک ساله
(البته هزینه کالج زبان قاعدتا با توجه به شهر و نوع و رتبه کالج تغییر خواهد کرد)


پرهام
درود بر شما . میخواستم بدونم در حین تحصیل در فرانسه امکان کار هم وجود داره؟ اصلا وضعیت کار حین تحصیل و پس از اتمام دوره تحصیلی به چه صورته ؟

موسسه حقوقی آینده سازان مهر : سلام و درود. در فرانسه و به طور کلی در کشورهای حوزه شنگن دانشجویان در حین تحصیل 20 تا 30 ساعت در هفته اجازه کار خواهند داشت. همچنین بعد از اتمام تحصیلات بین 6 تا 14 ماه اجازه دارند در آن کشور بمانند و کار پیدا کنند.


محمد
سلام وقتتون بخیر عذر میخوام زبان تحصیل در دانشگاه های فرانسه به چه زبانی هست؟ باید فرانسه یاد بگیرم یا با زبان انگلیسی هم میشه در فرانسه تحصیل کرد؟ ممنون

موسسه حقوقی آینده سازان مهر : سلام و درود. زبان تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی به زبان فرانسوی است و برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید مدرک زبان فرانسوی داشته باشید ولی مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا  به زبان انگلیسی نیز تدریس می شوند و با ارائه مدرک آیلتس می توانید در این مقاطع تحصیل کنید .


لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

موسسه حقوقی آینده سازان مهر با سابقه فعالیت در زمینه حقوق خصوصی داخلی و بین الملل هم اکنون یکی از موسسات موفق و محبوب حقوقی کشور می باشد. موسسه حقوقی آینده سازان مهر هم اکنون از طرفی به عنوان یک دفتر مهاجرتی در شیراز تحت عنوان حقوق بین الملل خصوصی و از طرف دیگر بررسی پرونده های حقوقی و کیفری در زمینه های خانواده، ملک، قراردادها، مسائل کارگر و کارفرما را پذیرا می باشد.

دفتر آلمان

تلفن : ۰۰۴۹۱۵۱۲۹۹۴۶۲۳۵

آدرس : unterrther, strasse 71, 40468 dusseldorf

دفتر کانادا

تلفن : +1 (416) 262 2994

آدرس : Canada, Toronto, ONT, M3N, 2V4

دفتر ترکیه

تلفن : ۰۰۹۰۵۲۴۶۷۱۰۰۳۷

آدرس : yurtanka / fidanlık mah  sağlık 1. sokak no:48 / çankaya / Ankara

دفتر شیراز

09039081201 - ۰۷۱۳۲۲۳۸۱۶۶
info@asmehr.com
www.asmehr.com
شیراز، خیابان ملاصدرا، خیابان اردیبهشت، جنب بانک رفاه، طبقه ۳ واحد ۵
شنبه تا پنجشنبه - 8:00-۲0:00
(جمعه تعطیل)

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
گفتگوی آنلاین