071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به روسیه برای تحصیل

 

در ابتدا به منظور مهاجرت به روسیه برای تحصیل به معرفی کامل این کشور می پردازیم :

کشور روسیه با 17075200 کیلومتر مربع وسیع ترین کشور جهان محسوب می شود. جهت بررسی مهاجرت به روسیه برای تحصیل گفتنی است جمعیت کشور روسیه بیشتر از 140 میلیون نفر است که از این جهت هشتمین کشور پرجمعیت جهان به شمار می آید. پایتخت و مرکز سیاسی این کشور شهر مسکو می باشد. سنت پترزبورک ، نووسیبیرسک ، یکاترینبورک ، نیژنی نووگرود، ولگوگراد، سامارا، ایرکوتسک، امسک، قازان، اوفا، چلیا بینسک، روستف آن دون ، کراسنویارسک، و ساراتف از شهرهای بزرگ و مهم روسیه به شمار می روند. واحد پول این کشور روبل روسیه است و ارزش هر روبل حدودا 63 تومان می باشد. روسیه با چهارده کشور هم مرز است. از شمال با اقیانوس منجمد شمالی، از جنوب با کشورهای قزاقستان، مغولستان و چین، از غرب با کشورهای فنلاند ، اوکراین ، نروژ ، لیتوانی ، لهستان ، استونی ، لاتویا و بلاروس؛ از جنوب شرقی با کره شمالی؛ از جنوب غربی با آذربایجان و گرجستان ، از طریق دریای خزر با ایران و از شرق با اقیانوس آرام شمالی هم مرز است.

 

مهاجرت به روسیه برای تحصیل

 

مقطع لیسانس و فوق لیسانس جهت مهاجرت به روسیه برای تحصیل

تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس جهت مهاجرت به روسیه برای تحصیل 4 سال می باشد و افرادی که تقاضای ورود به این دوره را خواستار هستند می بایست برای لیسانس مدرک دیپلم و برای هر دو مقطع مدرک زبان روسی را دریافت کنند. حائزاهمیت است که این دوره به زبان روسی تدریس می شود و افراد متقاضی این دوره باید مدرک زبان روسی جهت مهاجرت به روسیه برای تحصیل داشته باشند.

افرادی که جهت مهاجرت به روسیه برای تحصیل در مقطع کارشناسی اقدام می کنند مجوز کار کردن به مدت 10 ساعت و فوق لیسانس به مدت 20 ساعت  در هفته را دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد تقریبا بین 7 تا 10 دلار برای هر یک ساعت در روز می باشد که مجموع درآمد آن ها در ماه از طریق این کارها به آسانی می تواند مخارج زندگی و تحصیلی افراد در یک سال را تامین کند. هزینه زندگی در روسیه حداقل 500 دلار در ماه می باشد. البته هر شخصی که داوطلب مهاجرت به روسیه برای تحصیل و ادامه تحصیل در این کشور است باید قبل از مهاجرت به روسیه پشتوانه مالی خود را به مدت یک سال و تا زمان رسیدن به کار در نظر داشته باشد. در این صورت ریسک اقدام برای تحصیل به میزان بسیاری زیادی کاهش خواهد یافت.

هزینه تحصیل در روسیه جهت مهاجرت به روسیه برای تحصیل نسبت به کشورهای پیشرفته جهان پائین و قابل ملاحظه می باشد و مدارک و رنکینگ دانشگاه های روسیه برای ارتباط با دانشگاه های بزرگ و معتبر جهان از جایگاه ویژه ای برخوردار است و به دور از این موضوع تعداد زیادی از افراد به دلیل بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا جهت مهاجرت به روسیه برای تحصیل اقدام می کنند! و افرادی هم کشور روسیه را برای اتمام دوره فوق لیسانس انتخاب می کنند، به این دلیل است که شانس خود را به منظور اخد بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا افزایش دهند که مبلغ قابل توجهی می باشد.

 

تحصیل در مقطع دکترا جهت مهاجرت به روسیه برای تحصیل

همان طور که در پاراگراف پیشین اشاره کردیم کشور روسیه همانند سایر کشورها پیشتاز و برتر در بحث تحصیلی و مهاجرت به روسیه برای تحصیل می باشد. نکته قابل توجه این است که کشور روسیه به دانشجویان در مقطع دکترا توجه خاصی دارد و شرایط ویژه ای جهت تسهیل آسان و زندگی در طول دوره ی دکترا برای آن ها فراهم آورده است. البته تحصیل در این کشور در مقطع دکترا به دو صورت بورسیه و تحصیل خود حمایتی امکان پذیر می باشد که برای بورسیه روسیه متقاضیان زیادی وجود دارد. دانشجویانی که درمقطع دکترا در کشور روسیه تحصیل می کنند مجوز کار به مدت زمان 30 ساعت در هفته را دارا می باشند که میانگین حقوق آن ها تقریبا بین 7 تا 12 یورو برای هریک ساعت است که مجموع درآمد های حاصل از این راه هزینه های زندگی و تحصیلی فرد را در 1 سال جهت مهاجرت به روسیه برای تحصیل تامین می کند.

 

 

مهاجرت به روسیه برای تحصیل

 

تحصیل پزشکی جهت مهاجرت به روسیه برای تحصیل

یکی از بهترین راه های مهاجرت به روسیه برای تحصیل، تحصیل پزشکی می باشد که هم شرایط تحصیلی ایده ال و هم بازار کار مناسب تری پس از فارغ التحصیلی دارد و در کل آینده روشنی در پیش روی شما خواهد گذاشت.

 

رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی جهت مهاجرت به روسیه برای تحصیل

روسیه جزو کشورهایی است که با دانشگاه هایی با سطح علمی بالا در حد استانداردهای جهانی با مدرک مورد قبول و تایید در تمام دنیا در مقایسه با کشورهایی نظیر آلمان‌ امریکا، و انگلستان که به دلائل مختلف از قبیل کنکورهای ورودی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و هزینه های سنگین و بالای آنها و شرط معدل و کسب نمره آیلتس بالا و موانع دیگر از این دسته که باعث شده شما عزیزان از مهاجرت به روسیه برای تحصیل ناامید شوید. اما کشور روسیه به دور از شرایط  دشوار ذکر شده اقدام به پذیرش دانشجو در رشته های فوق به سه زبان دلخواه انگلیسی، فرانسه و روسی، در بهترین و معتبرترین دانشگاه های خود نموده و نکته ای که دارای اهمیت است این است که این دانشگاه های روسیه مورد تأیید وزارت علوم ایران نیز می باشند و دیگر نیاز به نگرانی از موفق نشدن در ورود به تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی نمی باشد.

 

دوره های تخصصی در بیش از 100 شاخه پزشکی جهت مهاجرت به روسیه برای تحصیل

- انترنی/ کارورزی : طول دوره – 1 سال

- رزیدنتی بالینی (تدریس به زبان روسی و انگلیسی): طول مدت دوره – 2 تا 5 سال، بسته به تخصص و هدف متقاضی مهاجرت به روسیه برای تحصیل

- دکترا: طول دوره -3 سال

قابل توجه است که در کشور روسیه جهت مهاجرت به روسیه برای تحصیل محدودیت سنی حائز اهمیت نیست و هزینه های بسیار پایین تحصیل در روسیه  امکان استفاده از امکانات ویژه خوابگاهی به صورت نیمه رایگان و بدون نیاز به حساب بانکی از دیگر مزیت های ورود به این کشور می باشد.

 

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به روسیه برای تحصیل

- آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه رسمی

- ریز نمرات تحصیلی به همراه ترجمه رسمی

- کپی و اصل پاسپورت به همراه ترجمه رسمی (پاسپورت باید حداقل 18 ماه از تاریخ صدور ویزا اعتبار داشته باشد و همچنین حداقل 2 صفحه سفید داشته باشد.)

- ارائه گواهی پزشکی مبنی بر سلامت کامل و تایید شده از سوی سازمان نظام پزشکی مرکزی

- کپی و اصل شناسنامه همراه با ترجمه رسمی

 

هزینه های تحصیل جهت مهاجرت به روسیه برای تحصیل

هزینه ها جهت مهاجرت به روسیه برای تحصیل با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت می باشد اما به طور کل می توان گفت هزینه تحصیل در کشور روسیه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس  حدود 2500 تا 4500 دلار برای هر یک ترم و در مقطع دکترا حدود 3500 تا 6000 دلار برای هر یک ترم تحصیلی می باشد. بورسیه های تحصیلی در روسیه در بیشتر موارد به دانشجویانی که یک یا دو ترم تحصیلی را با موفقیت و نمرات بالا طی کرده باشند تعلق می گیرد. اما گاهی مواقع حتی قبل از شروع سال تحصیلی نیز به برخی از دانشجویان متقاضی مهاجرت به روسیه برای تحصیل که سوابق تحصیلی عالی داشته باشند بورسیه تحصیلی اعطا می شود.

 

دانشگاه های معتبر در روسیه

1- دانشگاه فیزیک و فناوری مسکو

2- دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ

3- دانشگاه دولتی نووسیبیرسک

4- دانشگاه دولتی تامسس

5- دانشگاه پزشکی پاولوف

6- دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو

 

پردیس ها و خوابگاه های دانشگاه های روسیه

بیشتر دانشگاه های روسیه خوابگاه های راحت و مجهز دارند که از لحاظ قیمت، هزینه های اقامت در این خوابگاه ها پایین می باشد. دانشگاه های روسیه از لحاظ امکانات تحصیلی و آزمایشگاه های مجهز، کتابخانه و امکانات مطالعاتی، و مراکز علمی با دانشگاه های غرب برابری می کنند.

 

مزایای ویزای تحصیلی روسیه

  • تحصیل در دانشگاه با هزینه بسیار مناسب
  • ارائه ی بهترین سیستم آموزشی از لحاظ کیفیت
  • امکان 10 ساعت کار در هفته هم زمان با تحصیل
  • بالا بودن سطح مهاجرپذیری
  • امنیت بالا
  • اقتصاد بسیار قوی در دنیا

توضیحات دکتر قاسمی مدیر موسسه حقوقی آینده سازان مهر در رابطه با تحصیل در روسیه

 

به طور کلی برای اطلاعات  بیشتر با داشتن پاسپورت و کارت شناسایی و رزومه کامل از آنچه نیاز شماست و در مورد شرایط و مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به روسیه برای تحصیل می توانید با مشاوران موسسه آینده سازان مهر مشورت کنید.

 

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید :

تحصیل در ترکیه

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

مهاجرت به چین از طریق تحصیل

 

ابر کلمات کلیدی :

تحصیل در روسیه , مهاجرت تحصیلی به روسیه , ویزای تحصیلی روسیه , مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل , مهاجرت تحصیلی به روسیه , مهاجرت به روسیه , اقامت روسیه از طریق تحصیل , تحصیل در روسیه , هزینه تحصیل در روسیه داروسازی , تحصیل در روسیه بورسیه , تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان , تحصیل در روسیه دندانپزشکی , تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی , مهاجرت از طریق تحصیل به روسیه , اقامت روسیه از طریق تحصیل , حداقل معدل برای تحصیل در روسیه , هزینه تحصیل در روسیه 2018 , مشاوره تحصیل در روسیه , شرایط بورسیه تحصیلی در روسیه , شرایط تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم , مراحل تحصیل در روسیه , مهاجرت به روسیه از طریق تحصیلی , شرایط مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل , شرط معدل برای تحصیل در روسیه , شرایط بورسیه تحصیلی در روسیه , مدارک لازم برای تحصیل در روسیه , ویزای دانشجویی روسیه , هزینه تحصیل در روسیه

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/23

 

 

 

علیرضا پیکر
سلام لطفا توضیح بدین که آیا دولت روسیه دانشجویان خارجی رو بورسیه میکنه و اگه جواب مثبت هست چه شرایطی داره؟

مانی
سلام وقت بخیر.ممنون از اطلاعاتی که میدید اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم رو هم بگید ممنون میشم.

موسسه حقوقی آینده سازان مهر : سلام و درود. به علت تعدد دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم در کشور روسیه، در اینجا اسامی تعدادی دانشگاه ها که به سه دسته ممتاز، خوب و متوسط تقسیم می شوند را اعلام می کنیم. در صورتی که دانشگاه خاصی مورد نظرتان است با موسسه تماس بگیرید.

گروه الف (ممتاز):

1- Bashkir State University, (Ufa)

2- Bauman Moscow State Technical University (National Research)

3- Gubkin Russian State University of oil and Gas, (Moscow)po

4- Kazan (Volga Region) Federal University

5- Kazan National Research Technical University – KAI named after A.N.Tupplev, (Kazan)

گروه ب (خوب):

1- All-Russian State University of Cinematography named after S.A. Gerasimov, (Moscow)

2- Astrakhan State Technical University, (Astrakhan)

3- Astrakhan State University

4- Far Eastern Federal University (Vladivostok)

5- Far Eastern State Technical Fisheries University (Vladivostok)

گروه ج (متوسط):

1- Admiral Makarov State Maritime Academy, (Saint Petersburg)

2- Baltic State Technical University named after Ustinov, (Saint Petersburg)

3- Bashkir State Pedagogical University named after M.Akmulla

4- Bonch-Bruevich Saint – Petersburg State University of Telecommunications, (Saint Petersburg)

5-Chechen State University (Grozni)


mina mahmoodi
سلام وقت بخیر اخذ اقامت روسیه پس از اتمام دوره تحصیلی چطور هست؟ ممنون از پاسختون

معین کشوی
وضعیت کار در حین تحصیل در روسیه و پس از اتمام دوره تحصیلی در روسیه را توضیح دهید با تشکر

موسسه حقوقی آینده سازان مهر : سلام و درود. دانشجویان در روسیه در مقطع کارشناسی مجوز کار کردن به مدت 10 ساعت و در مقطع فوق لیسانس به مدت 20 ساعت در هفته را دارا می باشند که میانگین حقوق بین 7 تا 10 دلار برای هریک ساعت در روز می باشد. در مقطع دکترا نیز اجازه کار به مدت زمان 30 ساعت در هفته را دارند که میانگین حقوق بین 7 تا 12 یورو برای هریک ساعت است.


آرام
سلام میشه بگید طول دوره تحصیل در روسیه چند سال هست؟

موسسه حقوقی آینده سازان مهر : سلام و درود. طول دوره تحصیل در روسیه در تمام مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا 4 سال است.


مهسا
سلام لطفا بگید هزینه زندگی در روسیه چقدره؟ ممنون

موسسه حقوقی آینده سازان مهر : سلام و درود. به طور متوسط هزینه زندگی در روسیه ماهیانه 500 دلار است.


رهام
درود زبان تحصیل در دانشگاه های روسیه به چه زبانی است؟ مرسی

موسسه حقوقی آینده سازان مهر : سلام و درود. زبان تحصیل در روسیه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس زبان روسی است و در مقطع دکترا و با توجه به رشته تحصیلی به سه زبان روسی، انگلیسی و فرانسه تدریس می شوند.


sahar noori
سلام عذر میخوام هزینه تحصیل در روسیه و شهریه دانشگاه ها چقدر هست؟

موسسه حقوقی آینده سازان مهر : سلام و درود. هزینه تحصیل در روسیه بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. به طور میانگین هزینه تحصیل در روسیه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس 2500 تا 4500 دلار و در مقطع دکترا 3500 تا 6000 دلار برای هر ترم تحصیلی است. 


sara
با سلام چه مدارکی برای اپلای در دانشگاه های روسیه نیاز هست؟

موسسه حقوقی آینده سازان مهر : سلام و درود. مدارک مورد نیاز برای اپلای در دانشگاه های روسیه به صورت زیر است:

- آخرین مدرک تحصیلی

- ریز نمرات تحصیلی

- کپی و اصل پاسپورت

- ارائه گواهی پزشکی مبنی بر سلامت کامل و تایید شده از سوی سازمان نظام پزشکی مرکزی

- کپی و اصل شناسنامه

توجه کنید تمامی مدارک باید به زبان رسمی ترجمه شوند.


لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر