071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج


اگر شما برای ازدواج یک شخص فرانسوی را مد نظر دارید، می توانید از این طریق برای مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج اقدام نمایید و با ازدواج با این فرد به اقامت دائم فرانسه دست یابید. از آنجایی که مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج به شما امکان استفاده از تمامی مزایا و حقوق این کشور همانند حق رای ، تولد فرزند و ... را خواهد داد، باید پروسه ی حقوقی خود را طی کند؛ که برای این امر شما ملزم هستید 18 سال به بالا بوده و مدارک زیر را به سفارت این کشور تحویل دهید تا شرایط مالی فرد و سایر آیتم های مد نظرشان جهت مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج برای سفارت روشن گردد. در ادامه ی این مقاله جزئیات بیشتری را در رابطه با مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج باز گو می نماییم.

 

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

 

مدارک لازم برای مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

اگر درخارج از فرانسه ازدواج کرده باشید برای مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج بایستی ازدواج شما در دفاتر ثبت اسناد رسمی این کشور نیز ثبت گردد؛ که بابت رسیدن به این موضوع  و مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج باید موارد زیر را به سفارت ارائه دهید :

- دو نسخه ی پرشده و امضا شده ازفرم تقاضای شما مبنی بر اخذ تابعیت فرانسه (فرم cal)

- آدرس کامل و محل زندگی همسر و مدارک اثبات ملیت

- مدارک شناسایی و نام کامل همسر

- مدارک ازدواجتان و نسخه ی ترجمه شده به زبان فرانسوی

- گواهی تمکن مالی

- ارائه ی عکس هر دو نفر

- اصل و کپی پاسپورت شخص متقاضی مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

 

مدت زمان اخذ اقامت دائم در مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

متقاضی می تواند برای مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج بعد از گذشت چهارسال از تاریخ ثبت ازدواجش درخواست شهروندی دهد که در صورتی که شما و همسرتان با هم زندگی نکنید این مدت به 5 سال افزایش می باید، همچنین متقاضی باید تسلط خود به زبان فرانسوی را اثبات نماید. از مسائل مهم در موفقیت برای مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج و اخذ اقامت از طریق این ویزا اثبات صوری نبودن ازدواج می باشد(در صورت صوری بودن ازدواج شما مجازاتی برای شما در نظر گرفته می شود.)؛ بنابراین کامل بودن مدارک شما اهمیت بسیار زیادی دارد.

 

نکات قابل توجه در مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

به منظور مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج اگر شخصی که با آن ازدواج کرده اید اقامت موقت فرانسه را دارد، همسر او می تواند به عنوان همراه به فرانسه بیاید که در این مورد همسر باید تمکن مالی خود را به سفارت اثبات نماید.

در زمان اقامت موقت اجازه ی کار به صورت تمام وقت را خواهید داشت
می توانید از خدمات بهداشتی و درمانی استفاده نمایید
می توانید در دانشگاه های این کشور با هزینه ی خودتان تحصیل نمایید


و در آخر مراقب افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند و با وعده های رنگین و هزینه های گذاف شما را به مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج و زندگی در این کشور امیدوار می سازند باشید. ازدواج های صوری در صورت برملا شدن می توانند ضررهای بسیار سنگین و جبران ناپذیری برای افراد داشته باشند.

 

 

مطالعه مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می گردد:

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

 

 

ابر کلمات کلیدی :

اقامت فرانسه , ویزای همسر فرانسه , اقامت فرانسه از طریق ازدواج , اقامت فرانسه با ازدواج , اقامت در فرانسه از طریق ازدواج , اقامت در فرانسه با ازدواج , اقامت فرانسه از طریق همسر , گرفتن اقامت فرانسه از طریق ازدواج , شرایط اقامت در فرانسه با ازدواج , شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج , ویزای ازدواج فرانسه , اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج , اخذ اقامت دائم فرانسه از طریق ازدواج , اقامت دائم فرانسه از طریق ازدواج , اخذ اقامت فرانسه با ازدواج , اقامت دائم فرانسه با ازدواج , مهاجرت به فرانسه از طریق همسر

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/25

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر