071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

 

اگر قصد دارید برای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج و پیوستن به عضو خانواده یا همسر خود اقدام کنید، ویزای ادغام خانوادگی آلمان به شما اجازه خواهد داد که در آلمان زندگی و کار کنید و برای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج اقدام نمایید.

بعضی از بستگان و همسران در صورت برآورده شدن یک سری شرایط خاص واجد شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج و ویزای روابط خانوادگی در آلمان خواهند بود. به منظور اجماع خانواده در آلمان ، شرایط ویزای شما بستگی به وضعیت همسر، نامزد یا همخانه ی شما در آلمان دارد.

اگر شما شهروند اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا (EEA ؛  ایسلند ، لیختن اشتاین و نروژ) و یا سوئیس هستید، نیازی به اجازه برای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج و اقامت و کار در آلمان ندارید. در حالی که، هر عضو خانواده ای که از اتحادیه اروپا / EEA یا سوئیس نیست، ملزوم به درخواست مجوز اقامت آلمان می باشد.

 


مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج 

 

شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج در سوئیس اعضای اتحادیه اروپا  / EEA /

به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا یا سوییس شما برای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج و ورود به آلمان فقط به یک گذرنامه معتبر یا کارت شناسایی نیازدارید و شما باید در ظرف سه ماه از ورودتان در اداره ی ثبت این کشور نام نویسی نمایید.


ویزای خانواده جهت مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج برای کشورهای غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوییس

به منظور مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج اگر شما در حال پیوستن به یکی از اعضای خانواده ای در اتحادیه اروپا / یورو یا سوئیس هستید اما خودتان از یکی ازاین کشورها نیستید، باید قبل از ویزا درخواست مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج دهید (بسته به ملیت شما). پس از آن "کارت اقامت" خود را از اداره ی مهاجرتی در منطقه ای که در آلمان زندگی می کنید دریافت خواهید کرد.

جهت مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج اگر شما همسر یا همخانه ی قانونی ثبت شده هستید، ازدواج نکرده اید، فرزند کوچک یک شهروند آلمانی یا مراقب قانونی والدین تنها هستید و از اتحادیه ی اروپا/منطقه ی اقتصادی اروپا و یا سوییس نمی باشید، جهت مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج تا زمانی که آن شخص در آلمان زندگی می کند اجازه ی اقامت را خواهید داشت.الزامات ادغام خانواده در آلمان جهت مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

شخصی که می خواهید جهت مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج به آن بپیوندید باید مدارک زیر را داشته باشد :

- مجوز اقامت

- اتاق کافی برای شما (که توسط سفارتخانه / کنسولگری آلمان مورد رسیدگی قرار می گیرد)

- منابع مالی کافی و ایمن (که همچنین توسط سفارتخانه مورد بررسی قرار می گیرد)
 


شرایط ویزای همسر و شریک اجتماعی در آلمان جهت مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

اگر شما به همسر خود (ازدواج یا شریک اجتماعی) پیوستید و درخواست ویزای ازدواج آلمانی جهت مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج دارید، هر دو باید بیش از 18 سال سن داشته باشید و توانایی خوبی در مهارت های زبان آلمانی داشته باشید؛ مگر اینکه، همسرتان در یک یا چند دسته بندی زیر قرار گیرد:

- کارت آبی اتحادیه اروپا داشته باشد.

- به عنوان یک محقق در آلمان باشد.

- یک فرد بسیار واجد شرایط باشد.

- فرد خود اشتغال باشد.


اگر چنین است؛هیچ محدودیت سنی ای جهت مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج اعمال نمی شود و همچنین نیازی به دانستن زبان آلمانی برای درخواست مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج و پیوستن به همسر نمی باشد.

برای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج اگر نسبت شما ، اجازه اقامت خود را به عنوان یک دانش آموز ، کارمند یا فرد خود اشتغال زمانی که شما ازدواج کرده بودید (یا زندگی می کردید به عنوان شریک اجتماعی) دریافت کرده است، شما می توانید مجوز اقامت را تا زمانی که سایر نیازمندی های این ویزا را فراهم سازید دریافت نمایید و برای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج و زندگی بیش از یک سال در این کشور برنامه ریزی کنید.

اگر پس از اینکه همسرتان ویزای اقامت را دریافت نمود ازدواج کردید، ممکن است برای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج نیاز شود تا دو سال صبر کنید و بعد در خواست مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج دهید. سفارت یا کنسولگری محلی آلمان می تواند به شما در مورد شرایط مربوطه اطلاعات دهد.

تبصره : توجه کنید
جهت مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج، ویزای ازدواج در آلمان بر اساس اجماع خانواده برای ازدواج های اجباری یا شریک های اجتماعی یا ازدواج های صوری برای راحتی افراد مجاز نمی باشد.

ازدواج همجنسگرایان

ثبت ازدواج همجنسگرایان در سال 2001 در آلمان به رسمیت شناخته شد ودر سال 2017 نیز جزوی از قانون اساسی این کشور شناخته شد .بنابراین زوج های هم جنس گرا می توانند در این کشور ازدواج خود را رسمی و ثبت نمایند

 

 

سفارت آلمان در ایران :

آدرس : تهران ، خیابان فردوسی ، پلاک ۳۲۴-۳۲۰

تلفن : اطلاعات  39990000-021     -    ویزا  39991499-021     و    39991213-021

فکس : 39991860-021

 

 

مطالعه مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می گردد :

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

 

 

ابر کلمات کلیدی :

شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج , وکیل مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج , قوانین مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج , مهاجرت به آلمان با ازدواج , ازدواج با پناهنده آلمان , وکیل ازدواج در آلمان , قوانین ازدواج و طلاق در آلمان , شرایط پیوست به همسر در آلمان , ویزای پیوستن به همسر آلمان , اقامت آلمان از طریق ازدواج , اقامت آلمان با ازدواج , اقامت دائم آلمان از طریق ازدواج , اقامت دائم آلمان با ازدواج , اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج , اخذ اقامت آلمان با ازدواج , اقامت آلمان از طریق همسر , مهاجرت به آلمان از طریق همسر

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/27

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط