071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

 

سرمایه گذاری در کانادا

کانادا یک کشور مهاجرپذیر است و  دولت این کشور از سرمایه گذاری در کانادا بسیار استقبال می کند. برنامه های سرمایه گذاری متنوعی برای متقاضیان در نظر گرفته شده که از جمله آنها می توان به سرمایه گذاری استانی، سرمایه گذاری کبک، ویزای استارت آپ، خرید سهام و چندین روش دیگر اشاره کرد.

 

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

 

شرایط گرفتن اقامت دائم در مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری از طریق ویزای سرمایه گذار (Investor visa)

با توجه به این که گرفتن اقامت دائم و مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری بصورت دائم بسته شده، دیگر این امکان وجود نخواهد داشت که فرد بتواند از طریق سرمایه گذاری محض، جهت گرفتن اقامت دائم اقدام کند. از این رو، افراد می توانند با اقدام در برنامه استانی مهاجر پذیری یا PNP نسبت به مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند. در حال حاضر دو استان زیر دارای برنامه های ویزای سرمایه گذاری هستند :

- زیرشاخه بیزینس برنامه مهاجرتی استان اونتاریو (OINP)

- زیرشاخه بیزینس برنامه مهاجرتی استان مانیتوبا (MPNP)

 

بیزینس برنامه مهاجرتی استان اونتاریو (OINP) جهت مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مزیت بزرگ برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در این استان این است که در صورت پذیرفته شدن درخواست شما برای ثبت نام در برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، به کارمندان درجه یک شما نیز اجازه درخواست ویزای کار و مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری داده می شود.

 

انواع مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان اونتاریو

در حالت کلی، شما در سه حالت می توانید در برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان اونتاریو فعالیت کنید :

1. فعالیت شرکتی

پیش نیازها:

- شرکت شما حداقل به فاصله 36 ماه از زمان ثبت درخواست مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری باید به ثبت رسمی رسیده باشد.

- از لحاظ ساختار و پیکربندی، شرکت های زیر واجد شرایط برای شروع به فعالیت در برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری میباشند:

-- شرکت های سهامی عام

-- شرکت های تضامنی و موسسات انفرادی

-- شرکت های شراکتی

 

2. فعالیت سرمایه گذاری

پیش نیازها :

- طبق آخرین اطلاعات دریافتی از سوی اداره مهاجرت کانادا میزان سرمایه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در استان اونتاریو در ناحیه شهر بزرگ تورنتو از 1 میلیون دلار کانادا به 600 هزار دلار کانادا و خارج از ناحیه شهر بزرگ تورنتو از 500 هزار دلار کانادا به 200 هزار دلار کانادا کاهش یافته است. ضمن این که میزان سرمایه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در بخشهای مربوط به تکنولوژی و ابزار ارتباطی دیجیتال نیز صرف نظر از محل سرمایه گذاری از 500 هزاردلار کانادا به 200 هزار دلار کانادا کاهش یافته است.

- سرمایه موجود جهت مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری باید از راه های قانونی به دست آمده باشد.

- فعالیت سرمایه گذاری شما باید توان ایجاد سودآوری چشمگیر در اقتصاد اونتاریو را داشته باشد.

 

3. فعالیت اشتغال زایی

پیش نیازها:

- در ازای هر یک از کارمندان اصلی متقاضی کار، شرکت می بایست برای شهروندان کانادایی یا افراد مقیم دائم این کشور 5 شغل تمام وقت و دائم ایجاد کند.

- مشاغل ایجاد شده باید با حقوق و مزایا همراه باشند. میزان دستمزد نیز باید با استانداردهای شغل مربوطه همخوانی داشته باشد.

 

4. برنامه های استارت آپ
یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در کانادا استفاده از برنامه های استارت آپ است. در این برنامه افراد متقاضی ویزای استارت آپ کانادا می بایست یک صندوق سرمایه را (که خود دولت کانادا آنها را تعیین می کند) به عنوان پشتیبان طرح استارت آپ خود برگزینند و باید حداقل از یکی از روش های سه گانه زیر جهت شروع پروسه اقدام کنند:
1. درصورتی که فرد سرمایه گذار از طریق صندوق سرمایه ونچر (Venture capital fund) اقدام به سرمایه گذاری کند، حداقل 200 هزار دلار کانادا را به این منظور باید تسلیم صندوق مورد نظر کند.
2. درصورتی که فرد سرمایه گذار از طریق گروه سرمایه گذاری انجل 
(Angel investor group) اقدام به سرمایه گذاری کند، حداقل 75 هزار دلار کانادا را به این منظور باید تسلیم صندوق مورد نظر کند.
3. درصورتی که طرح استارت آپ فرد متقاضی در یکی از مراکز رشد کسب و کار (Business Incubator) پذیرفته شود، وی نیازی به تسلیم هزینه نخواهد داشت و مرکز به پرورش و ارتقای طرح کمک خواهد کرد. نکته قابل توجه در این مورد آن است که طرح بیزینسی و استارت آپ افراد متقاضی حتماً می بایست مورد قبول واقع شود و ارزش آن به مرکز رشد جهت پرورش به اثبات برسد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

 

پیش نیازهای کلی جهت مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان اونتاریو

شرکت می بایست پیش نیازهای زیر را علاوه بر موارد ذکر شده جهت ورود به برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان اونتاریو رعایت کند :

- بین شرکت مادر و بیزینس جدید شما در اونتاریو جهت مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری باید ارتباط واضح و مشخصی وجود داشته باشد.

- بیزینس جدید باید از راه فروش کالا یا ارائه خدمات سودآوری داشته باشد.

- درآمد اولیه ی شرکت باید از راه درآمد فعال باشد.

- شرکت جدید جهت مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری باید با قوانین و مقررات و مجوزهای کشور کانادا همخوانی ونیز قوانین کار این کشور همسویی داشته باشد. در صورتی که متمایل به خرید یک شرکت جهت مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری هستید ، آن شرکت باید در اونتاریو و بر اساس قوانین آن به ثبت رسمی رسیده باشد.

- شرکت جدید باید به عنوان یک بیزینس دائم به ثبت برسد.

- هر سرمایه گذار طرف سوم باید سرمایه گذار با ماهیت واقعی باشد.

- یک طرح بیزینسی (business plan) حتما باید ارائه شود.

 

بیزینس برنامه مهاجرتی استان مانیتوبا جهت مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

این استان دارای دو راه برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری است : گرفتن اقامت از طریق کارآفرینی و از طریق سرمایه گذاری در بخش کشاورزی. همانطور که از اسامی این دو روش پیداست، افرادی که متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و گرفتن اقامت از طریق کارآفرینی هستند، می توانند بیزینس خود را در نواحی شهرنشین و مرکزی مانیتوبا شروع کرده یا یک بیزینس فعال را خریداری کنند. در مقابل، افرادی که متمایل به مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در بخش کشاورزی هستند می توانند فعالیت و مدیریت کشاورزی خود را در نواحی غیرشهری مانیتوبا آغاز کنند.

مزایای سرمایه گذاری در کشور کانادا:

 - سرمایه گذاری در کانادا برای فرد متقاضی، همسر وی و فرزندانشان از همان ابتدای کار اقامت دائم این کشور را به ارمغان می آورد و فرزندان آنها می توانند از تحصیلات رایگان در این کشور بهره مند گردند.

- کشور کانادا از لحاظ امکانات زندگی، تحصیلی و شغلی یکی از بهترین مقاصد مهاجران محسوب می شود و افراد زیادی رؤیای مهاجرت به این کشور را در سر دارند.

- مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری بصورت کلی نیاز به مدارک تحصیلی سطح بالا ندارد و داشتن سوابق مدیریتی و میزان سرمایه کافی جهت اقدام در این برنامه کفایت می کند.

- داشتن نمرات بالا در مدارک زبان خارجی برای افراد متقاضی سرمایه گذاری در کانادا ملاک نیست و افراد حتی با داشتن سطح معمولی مهارت در زبان های رسمی کشور کانادا یعنی انگلیسی یا فرانسوی جهت سرمایه گذاری اقدام کنند؛ هرچند که داشتن مهارت هرچه بیشتر در زبان کشور مقصد همیشه یکی از ملزومات مهاجرت محسوب می گردد.

- روند بررسی پرونده های سرمایه گذاری نسبت به سایر موارد سریعتر صورت می گیرد.

 

سرمایه گذاری در استان کبک:

شرایط کلی  مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک عبارت اند از:

داشتن دارایی به میزان 2 میلیون دلار کانادا که می تواند متعلق به خود فرد سرمایه گذار و همسر قانونی وی باشد.

داشتن تجربه مدیریتی حداقل به مدت 2 سال در 5 سال قبل از اقدام در برنامه

شرایط سنی مناسب

داشتن حداقل یک مدرک تحصیلات عالی

داشتن مدرک زبان (انگلیسی یا فرانسوی)

قابلیت سازگاری

از میزان دارایی 2 میلیون دلار کانادا، مبلغ 1 میلیون و 200 هزار دلار آن بایستی از طریق یکی از موسسات مالی شناخته شده در کانادا به نفع دولت استان کبک سپرده گذاری گردد.

لیست قیمت برخی از اجناس و دستمزدها و مالیات ها در کشور کانادا

 

اول به لیست قیمت های زیر نگاهی بیاندازید:

۱ - شیر (یک لیتر) ۲.۴۶ دلار

۲ - برنج (یک کیلو) ۳.۷۶ دلار

۳ - سینه مرغ (یک کیلو) ۱۴.۹۷ دلار

۴ - تخم مرغ (۱۲ عدد) ۴.۰۵ دلار

۵ - پرتقال (یک کیلو) ۳.۲۹

۶ - گوشت قرمز (یک کیلو) ۱۴.۹۱

۷ - اجاره آپارتمان ۷۰ متری در کوکیتلام (ماهانه) ۱۹۰۰ تا ۲،۵۰۰ دلار

بطور کلی و با توجه به قیمت های بالا (که بخشی از هزینه هاست) یک خانواده ۲ نفره برای زندگی در ونکوور حدود ۳،۰۰۰ تا ۳،۵۰۰ دلار کانادا باید هزینه کند (در کمترین حالت).

اگر بخواهیم نگاهی کلی به مقایسه هزینه های زندگی در ونکوور و تهران بیاندازیم و یک مقایسه کلی بین این دو شهر انجام دهیم یک فرد در حالت عادی باید حدود 4700 دلار در ماه هزینه کند تا بتواند حد استاندارد زندگی را در ونکوور داشته باشد؛ حال آن که در تهران این میزان برابر با 2300 دلار در ماه است. به زبان ساده تر، هزینه زندگی در ونکوور در حالت عادی بیش از دو برابر هزینه زندگی در تهران است.

حال به لیست درآمدها  نگاهی داشته باشیم:

دستمزد لوله کش ماهانه حدود ۴،۹۰۰ دلار

دستمزد حسابدار ماهانه حدود ۴،۲۰۰ دلار

دستمزد جوشکار غیر تخصصی ماهانه حدود ۵،۳۰۰ دلار

دستمزد فروشنده ساده ماهانه حدود ۳،۵۰۰دلار

 

میزان مالیات بر درآمد شما در ونکوور (اگر کمتر از ۷۹،۰۰۰ دلار در سال باشد) ۷.۷ درصد است.

 

 

سفارت کانادا در ایران:

آدرس : تهران ، خیابان استاد مطهری ، خیابان شهید سرافراز ، پلاک 57

تلفن : 81520000-021

فکس : 88757054-021

 

 

مطالعه مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می گردد :

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

 

 

ابر کلمات کلیدی :

سرمایه گذاری در بورس کانادا , سرمایه گذاری در بانک کانادا , سرمایه گذاری در ونکوور کانادا , سرمایه گذاری در کبک کانادا , سرمایه گذاری در کشور کانادا , مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری 2018 , اقامت سرمایه گذاری کانادا 2018 , مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری 2017 , مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی , مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک , مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری 2019 , مهاجرت به کانادا , مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا , سرمایه گذاری کانادا بریتیش کلمبیا , مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان نیوبرانزویک , مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال , مهاجرت با سرمایه گذاری در کانادا , اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری , اقامت کانادا با سرمایه گذاری و کارآفرینی , اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری , اقامت کانادا با سرمایه گذاری , اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری , اقامت کانادا با سرمایه گذاری , اقامت در کانادا با سرمایه گذاری , دفتر مهاجرتی شیراز , شرکت مهاجرتی شیراز , مشاوره رایگان مهاجرت در شیراز , سرمایه گذاری مانیتوبا

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/16

 

 

حمید رشوند

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط