071-۳۶۳۴۰۶۵۶

شرایط بورسیه تحصیل در کانادا

 

کانادا کشور گرانی است و مخارج تحصیل و زندگی  در این کشور حدودا بالاست. دولت کانادا برای متقاضیان تحصیل در کانادا بورسیه تحصیلی در نظر می گیرد. شرایط بورسیه تحصیل در کانادا به این صورت است که طبق شرایط خاصی به دانشجویان کمک هزینه مالی برای تحصیل در کانادا اعطا می شود و یا در برخی موارد تحصیل در کانادا کاملا رایگان خواهد شد. توجه داشته باشید مهم ترین شرط از شرایط بورسیه تحصیل در کانادا تسلط به زبان رسمی کاناداست که می تواند زبان انگلیسی یا فرانسوی باشد. جزئیات بیشتر در رابطه با شرایط بورسیه تحصیل در کانادا را در ادامه بررسی میکنیم.

 

شرایط بورسیه تحصیل در کانادا

 

شرایط بورسیه تحصیل در کانادا – انواع کمک هزینه تحصیلی کانادا

به طور کلی شرایط بورسیه تحصیل در کانادا به صورت برنامه های فاند تحصیلی (کمک هزینه تحصیلی) به دانشجویان تعلق می گیرد و به سه دسته تقسیم می شود که عبارتند از :

Scholarships

Grants

Bursaries

بورسیه تحصیلی اسکالرشیپ کانادا که به آن Fellowship نیز گفته می شود بر اساس صلاحیت های علمی دانشجو به وی تعلق می گیرد و مخصوص دانشجویانی است که از معدل بالا در مقطع پیشین، تحقیقات و مقالات، مدرک زبان و نمره GRE خوب برخوردارند. برای گرفتن مدرک زبان دانشجویان می توانند با داشتن مدرک آیلتس زبان انگلیسی یا مدرک TEF زبان فراسه جهت اخذ بورسیه اقدام نمایند. بورسیه های تحصیلی گرنت و بورساری نیز به دانشجویانی که نیاز مالی دارند و مخصوصا دانشجویان بین المللی اعطا می شود. هر سه نوع فاند تحصیلی کانادا بدون بازپرداخت هستند.

 

شرایط بورسیه تحصیل در کانادا – انواع بورسیه تحصیلی کانادا

شرایط بورسیه تحصیل در کانادا و انواع بورسیه تحصیلی کانادا به سه دسته ی دولتی، غیر دولتی و دانشگاهی تقسیم می شود که هر کدام نیز بورسیه های مخصوص به خود را دارند. در ادامه ی بحث شرایط بورسیه تحصیل در کانادا به توضیح هر کدام از انواع بورسیه تحصیلی کانادا می پردازیم.

 

شرایط بورسیه تحصیل در کانادا - بورسیه تحصیلی دولتی کانادا

در شرایط بورسیه تحصیل در کانادا، بورسیه تحصیلی دولتی کانادا خود به شش دسته تقسیم می شود که در ادامه به ذکر و توضیح آنها می پردازیم:

بورسیه تحصیلات تکمیلی (Banting): این بورسیه تحصیلی کانادا مخصوص دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و همچنین برای رشته های تحصیلی علوم طبیعی، علوم اجتماعی و تحقیقات بهداشتی است.

بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد (NSERC): این بورسیه تحصیلی کانادا برای دانشجویان ممتاز جهت تحصیل در رشه های علوم طبیعی و مهندسی در یکی از دانشگاه های معتبر کاناداست.

بورسیه تحصیلی تحقیقاتی (IDRC): این بورسیه تحصیلی کانادا به دانشجویان کشورهای در حال توسعه برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در یکی از دانشگاه های معتبر کانادا تعلق می گیرد.

بورسیه تحصیلی کشورهای آمریکایی (OAS): این بورسیه تحصیلی کانادا مختص دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های عضو OAS شامل کشورهای آمریکای لاتین و جزایر کارائیب می باشد.

بورسیه تحصیلی ونیر (Vanier): این بورسیه تحصیلی کانادا نیز به دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع دکترا اعطا می شود.

بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد (CGS-M): این بورسیه تحصیلی کانادا مخصوص دانشجویان کانادایی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد.

 

شرایط بورسیه تحصیل در کانادا - بورسیه تحصیلی غیر دولتی کانادا

بورسیه تحصیلی غیر دولتی کانادا از شرایط بورسیه تحصیل در کانادا نیز به دو دسته تقسیم می گردد:

بورسیه تحصیلی صندوق محیط زیست (Anne Vallee): این بورسیه تحصیلی کانادا توسط سازمان محیط زیست تامین می گردد و به دانشجویان بین المللی متقاضی تحقیق در رابطه با جانوران و حیوانات در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا و در یکی از دانشگاه های معتبر کبک یا بریتیش کلمبیا اهدا می گردد.

بورسیه تحصیلی ترودو (Trudeau): این بورسیه توسط بنیاد ترودو به دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در مقطع دکترا و به منظور فرصت های مطالعاتی و تحقیقاتی اعطا می شود.

 

شرایط بورسیه تحصیل در کانادا - بورسیه تحصیلی دانشگاهی کانادا

بورسیه تحصیلی دانشگاهی کانادا در بحث شرایط بورسیه تحصیل در کانادا به این صورت است که تعدادی از دانشگاه های کانادا به دانشجویان خود بورسیه تحصیلی اهدا می کند. انواع بورسیه تحصیلی دانشگاهی کانادا عبارتند از:

بورسیه تحصیلی کشور مبدا: این بورسیه تحصیلی کانادا به دانشجویان بومی کانادا یعنی شهروندان کانادا و مهاجران دارای اقامت دائم کانادا تعلق می گیرد.

بورسیه تحصیلی هزینه تحصیل TA: این بورسیه تحصیلی کانادا به منظور دستیار استاد بودن در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان اهدا می گردد.

بورسیه تحصیلی تحقیق و پژوهش (RA): این بورسیه تحصیلی کانادا توسط اعضای دانشکده و اساتید به منظور به کار گیری دانشجویان در تحقیق و پژوهش و همکاری در پروژه تحقیقاتی آنها به دانشجویان ارائه می شود.

بورسیه تحصیلی شایستگی: این بورسیه تحصیلی کانادا مخصوص دانشجویان ممتاز دانشگاه و بر اساس صلاحیت های علمی آنان می باشد.

بورسیه تحصیلی جوایز کمک مالی: این بورسیه تحصیلی کانادا وسط دانشگاه برای دانشجویان برتر خود که نیاز مالی دارند در نظر گرفته شده است.

 

شرایط بورسیه تحصیل در کانادا – دانشگاه های ارائه دهنده بورسیه تحصیلی کانادا

در بررسی شرایط بورسیه تحصیل در کانادا معرفی دانشگاه های معتبر کانادا که بورسیه تحصیلی ارائه می دهند نیز حائز اهمیت است. دانشگاه های ارائه دهنده بورسیه تحصیلی کانادا عبارتند از:

- دانشگاه کارلتون

- دانشگاه کنکوردیا

- دانشگاه دل هوزی

- دانشگاه فرلی دیکنسون

- دانشگاه مونترال

- کالج هامبر

- دانشگاه مک گیل

- دانشگاه کوئین

- دانشگاه کوئست

- دانشگاه UBC

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه کلگری

دانشگاه منیتوبا

دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه تورنتو انتاریو

دانشگاه واترلو

دانشگاه سیمون فریز

دانشگاه وسترن

دانشگاه یورک

 

شرایط بورسیه تحصیل در کانادا – مراحل اخذ بورسیه تحصیلی کانادا

مراحل اخذ بورسیه تحصیلی کانادا در بررسی شرایط بورسیه تحصیل در کانادا به این صورت است که ابتدا متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی کانادا باید فرم درخواست را تکمیل نمایند و مدارک خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنند. توصیه می شود با توجه به پیچیدگی و کم بودن فرصت های بورسیه تحصیلی کانادا این امر را به کارشناسان موسسه حقوقی آینده سازان مهر واگذار نمایید تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

 

 

 

سفارت کانادا در ایران:

آدرس : تهران ، خیابان استاد مطهری ، خیابان شهید سرافراز ، پلاک 57

تلفن : 81520000-021

فکس : 88757054-021

 

 

 

ابر کلمات کلیدی :

شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا , شرایط بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دکترا , شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی در کانادا , شرایط بورسیه تحصیلی دکتری در کانادا , شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا , شرایط بورسیه تحصیلی پرستاری در کانادا , شرایط بورسیه تحصیلی دکترا در کانادا , شرایط بورسیه تحصیلی پزشکی در کانادا , شرایط بورسیه تحصیلی کانادا پزشکی , شرایط بورسیه تحصیلی کانادا رایگان , بورسیه تحصیلی کانادا 2018 , مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی کانادا , بورسیه تحصیلی کانادا 2017 , تحصیل در کانادا رایگان , بورسیه تحصیلی رایگان کانادا , شرایط بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/14

 

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط