071-۳۶۳۴۰۶۵۶

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

 

 

بسیاری از والدین تمایل دارند فرزندشان از مقطع دبیرستان در کانادا به تحصیل بپردازد. مهم ترین مزیتی که تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان دارد این است که در صورت کسب معدل خوب دیپلم تضمینی برای ورود به دانشگاه های این کشور و تحصیل در کانادا است. همچنین کشور کانادا علاوه بر دانشگاه های برتر و ممتاز در سطح جهان از مدارس بسیار خوب و معتبری نیز برخوردار است. برخی از معروفترین دبیرستان های کانادا عبارت اند از: دبیرستان برن ابی واقع در شهر ونکوور، دبیرستان مرکزی تورنتو و دبیرستان دولتی ادمونتون. در این مقاله به بررسی تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان خواهیم پرداخت.

 

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

 

شرایط تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

متقاضیان تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان بایستی بین 14 تا 19 سال سن داشته باشند. تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان طی سه سال که سال های 10، 11 و 12 دبیرستان است انجام شده و دانش آموز باید در این سه سال 80 واحد درسی را با موفقیت بگذراند تا موفق به اخذ مدرک دیپلم گردد. متقاضیان تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان پس از اخذ دیپلم می وانند بدون شرکت در آزمون و با شرط معدل خوب در بهترین دانشگاه های کانادا به تحصیل بپردازند.

 

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان – وضعیت تکفل

یکی از والدین متقاضی تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان می توانند به همراه فرزند خود ویزای کانادا را دریافت کرده و فرزند خود را جهت تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان همراهی نماید. در غیر این صورت متقاضی تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان می تواند در کنار یکی از اقوام خود که در کانادا ساکن است، زندگی کند. به جز این نیز می تواند در پانسیون ها یا مدارس شبانه روزی که مورد تایید وزارت آموزش و پروش کانادا باشد؛ اقامت نماید.

 

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان – مدرک زبان

برای تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان نیازی به مدرک زبان نمی باشد. چرا که مقطع دبیرستان خود به آموزش زبان انگلیسی می پردازد. متقاضی تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان پس از ورود به کانادا فقط از نظر سطح زبان انگلیسی سنجیده شده تا مشخص گردد که کلاس های عادی برایش کافی است یا نیاز به کلاس های خصوصی دیگری برای یادگیری زبان انگلیسی دارد.

 

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان بسته به نوع مدارس متفاوت است. به طور میانگین می توان هزینه ای بالغ بر10000 تا 15000 دلار در سال برای تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان برآورد کرد.

 

مزایای تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

- آسان تر شدن ورود به دانشگاه های کانادا با تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

- یادگیری زبان انگلیسی حین تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

دریافت بورسیه تحصیلی کانادا در صورت دارا بودن شرایط لازم

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

 

 

 

سفارت کانادا در ایران:

آدرس : تهران ، خیابان استاد مطهری ، خیابان شهید سرافراز ، پلاک 57

تلفن : 81520000-021

فکس : 88757054-021

 

 

 

ابر کلمات کلیدی:

ادامه تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان , تحصیل رایگان در کانادا در مقطع دبیرستان , هزینه های تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان , بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان , بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا , نام دبیرستان های کانادا , بورسیه تحصیلی رایگان دبیرستان , ویزای تحصیلی کودکان در کانادا , هزینه تحصیل کودکان در کانادا , هزینه مدارس دولتی کانادا , دانلود کتاب های درسی دبیرستان کانادا

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/1

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط