071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به ایتالیا

 

ایتالیا کشوری توسعه یافته و عضو اتحادیه اروپاست که در مسائلی مانند بهداشت اجتماعی، خدمات رفاهی و ... شرایط مسائدی را داراست. نرخ بیکاری در آن نسبتا بالاست و حدودا 30 درصد ازجوانان دارای شرایط کار در این کشور بیکارهستند. واحد پول این کشور یورو و هزینه های زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر می باشد.هزینه های زندگی اشخاص با یکدیگر متفاوت بوده و بسته به نوع زندگی و سبک زندگی افراد دارد.
به طور میانگین می توان گفت، در ماه 500 تا 700 یورو برای یک زندگی دانشجویی در این کشور نیاز است و در شهرهای پیشرفته ای چون رم ،میلان و.... بالاتر از شهرهای کوچک می باشد.در اینجا روش های متفاوت مهاجرت به ایتالیا را بررسی خواهیم نمود.

 

مهاجرت به ایتالیا

 


مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

یکی از مقاصد تحصیلی جذاب برای دانشجویان کشور مهاجرت به ایتالیاست. مهاجرت به ایتالیا به دلیل هزینه های زندگی کمتری که نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارد می تواند کشور مناسبی برای تحصیل هم از نظر هزینه یا اخذ بورسیه باشد که در ادامه آن ها را به طور مفصل توضیح خواهیم داد.
زبان تحصیل در مقطع کارشناسی جهت مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل برای اکثر رشته ها به زبان ایتالیایی بوده بنابراین دانشجویان نیاز به ارائه مدرک زبان ایتالیایی دال بر تسلط به این زبان دارند اما در برخی رشته ها مانند  پزشکی، مدیریت، اقتصاد، مهندسی ها.....به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند که داشتن مدرک آیلتس یا تافل برای متقاضی مهاجرت به ایتالیا ضروری است.اخذ پذیرش از این دانشگاه ها یک بار در سال و فقط در ماه سپتامبر تا زمان اعلام شده انجام می شود.

 

بورسیه ی تحصیلی این کشور جهت مهاجرت به ایتالیا شامل دو نوع بورسیه زیر می باشد:

_بورسیه استانی یا DSU: این بورسیه از دولت ایتالیا به متقاضی مهاجرت به ایتالیا داده شده و در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به اشخاص تعلق می گیرد و بسته به مقطع و رشته ی تحصیلی فرد متفاوت است و میانگینی بین 5000 تا 7000 یورو می باشد.
_بورسیه که استاد به دانشجو می دهد: این بورس توسط اساتید به دانشجویان و فقط  به متقاضیان مهاجرت به ایتالیا در مقطع دکتری اعطا می شود و بسته به رشته و استاد متفاوت است.مهاجرت به ایتالیا از طریق ثبت شرکت

درنوعی از ثبت شرکت در ایتالیا شخص متقاضی مهاجرت به ایتالیا از طریق ثبت شرکت خود کلیه پروسه ی ثبت شرکت و ایجاد یک کسب و کار جدید را انجام می دهد.فرد با توجه به تجربه ی کاری خود و بیزنس و کاری که در کشور خود داشته و یا طبق تحصیلاتی که گذارنده ، طرح اولیه شغل را نوشته که در آن هدف اصلی و غایت کار باید مشخص گردد .یکی از مرحله های مهم پروسه همین طرح اولیه می باشد ، زیرا که با توجه به طرح اولیه شخص است که اداره مهاجرت نظر خود را اعلام نموده و طرح را رد یا قبول می کند که در صورت قبولی آن با اقامت شخص و مهاجرت به ایتالیا موافقت می گردد.
 


مهاجرت به ایتالیا از طریق ویزای طلائی

این ویزا جهت مهاجرت به ایتالیا در سال ۲۰۱۴  به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی و افراد سرمایه گذار از خارج از اروپا در کشور ایتالیا تصویب گشت. همانطور که می دانید اخذ این ویزا در ازای ۵ سال تمدید ویزای شنگن می باشد. ایتالیا همانند سایر کشورهای دنیا برای دانشجویان، کارآفرینان و همچنینین افراد کارگری که شرایط مطلوبی دارند برنامه های متفاوتی را در مد نظر قرار داده همچنین برای گرفتن این ویزا باید مدتی را در کشور ایتالیا ساکن باشید.
این ویزای مهاجرت به ایتالیا در ابتدا به مدت یک ساله به فرد داده می شود و سپس بعد از گذشت یک سال به مدت ۵ سال تمدید می گردد. و لازم به ذکر است که پروسه ی اخذ ویزای طلائی ایتالیا در صورت کامل بودن مدارک و داشتن وقت سفارت هفت تا ده روز به طول می انجامد و ویزایی بسیار مهم برای دولت و مردم کشور ایتالیا به شمار می رود چرا که اجازه ی ورود افراد برای زندگی و تحصیل در کنار آن ها با مهاجرت به ایتالیا است.

بنابراین نداشتن سوپیشینه و عدم گذراندن هرگونه دوره های زندان از جمله شرایط مهم و ضروری برای مهاجرت به ایتالیا و اخذ ویزای طلایی این کشور می باشد و در صورتی که فرد با یک شرکت خارجی سرمایه گذاری در ایتالیا را انجام دهد باید این موضوع را مد نظر قرار دهد که مقدار بیشتر سرمایه باید متعلق به خود شخص متقاضی مهاجرت به ایتالیا باشد.مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به ایتالیا برای افرادی که تمایل دارند در یک کشور تاریخی و زیبای اروپایی زندگی کنند ولی مایل به کار نیستند می توانند از طریق ویزای سرمایه گذاری اقامت این کشور را بدست آورند. دو نوع ویزای سرمایه گذاری جهت مهاجرت به ایتالیا وجود دارد که برای سرمایه گذاری قابل اجرا می باشد: ویزای اقامت دائمی ایتالیا و ویزای خود اشتغالی ایتالیا (در مقاله مهاجرت به ایتالیا از طریق ثبت شرکت به طور کامل توضیح دادیم)

مزایای مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری:

_با مهاجرت به ایتالیا  می توانید بدون نیاز به اخذ ویزا به تمامی کشورهای عضو پیمان شنگن و اتحادیه اروپا (بیش از ۱۴۵ کشور دنیا) می توانید سفر کنید.

_نیازی به دانستن زبان انگلیسی نداشته و همچنین شامل هیچ محدودیت سنی نمی شوید.

_فرزندانتان با مهاجرت به ایتالیا می توانند به طور رایگان در این کشور و سایر کشورهای شنگن تحصیل داشته باشند.

_از تمامی امکانات بهداشتی، درمانی و رفاهی با مهاجرت به ایتالیا در این کشور و سایر کشورهای شنگن برخوردار می شوید.

_به راحتی و پس از گذشت تنها چند سال از تابعیت و پاسپورت کشورهای عضو شنگن بهره مند شوید.
 

مهاجرت به ایتالیا

 

مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک

خرید ملک  جهت مهاجرت به ایتالیا نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود . همچنین بهتر است بدانید برای خرید ملک در ایتالیا می توانید از وام کمک هزینه ی خرید ملک استفاده نمایید که در این صورت باید فیش حقوقی ماهانه بالای هزار یورو (اثبات تمکن مالی برای بازگشت وام) را ارائه دهید ، گرچه از این روش مهاجرت به ایتالیا به اقامت نمی رسید اما می توانید از طریق آن به کشورهای شنگن در سفر باشید.

 


میانگین نرخ اجاره ملک جهت مهاجرت به ایتالیا

به طور میانگین هزینه ی اجاره مسکن مهاجرت به ایتالیا در شهرهای ایتالیایی بین 250 تا 700 یورو در ماه متغیر است و در شهر های بزرگ نسبت به شهرهای کوچک نسبتا بیشتر می باشد ، همچنین منطقه ای که انتخاب می کنید و نوع خانه نیز در نرخ اجاره تاثیر خواهند داشت.
باید بدانید که از طریق خرید ملک و اجاره مسکن به تنهایی نمی توانید به اقامت ایتالیا دست یابید بنابراین موسسه آینده سازان مهر به شما پیشنهادات دیگری را در زمینه های متفاوت مهاجرت به ایتالیا و رسیدن به اقامت ، که هر کدام را طبق سرتیتر موضوع مد نظرتان در سایت قرار داده ایم ، ارائه می دهد.


 

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج      

اگر فردی با یک شخص ایتالیایی آشنا شده وقصد ازدواج با او را داشته باشد می تواند جهت مهاجرت به ایتالیا اقدام نموده و پس از پروسه ی زمانی چهار تا پنج سال به اقامت دائم ایتالیا رسیده و پاسپورت این کشور را دریافت نماید. مدارکی که برای اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در این کشور مورد نیازند عبارتند از:

_داشتن سند ازدواج و ادامه ی زندگی مشترک تا حداقل زمان مد نظر

_سند حقوقی همسر ایتالیایی تبار

_نداشتن سوپیشینه از سمت همسر غیر ایتالیایی در سابقه ی کیفری خود

_گواهی عدم وجود مشکلات قضایی حقوقی در منطقه ی اقامتی درخواست شده

_مدارک همسر،شامل مدارک تولد،تحصیل،وضعیت شغلی در کشورش و میزان درآمد به زبان ایتالیایی
 


متقاضیان مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج بایستی در سایت سفارت ایتالیا اطلاعات بیشتر را به روز کسب نمایند.

سطح کیفی زندگی در ایتالیا
واحد پول این کشوریورو و هزینه های زندگی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کمتر می باشد.هزینه های زندگی اشخاص با یکدیگر متفاوت بوده و بسته به نوع و سبک زندگی افراد دارد اما به طور میانگین می توان گفت در ماه بین 600 تا 800 یورو برای یک زندگی دانشجویی مورد نیاز است و در شهرهای پیشرفته ای چون رم، میلان و ....بالاتر ازشهرهای کوچک می باشد.

 

ابر کلمات کلیدی :

مهاجرت به ایتالیا بدون مدرک زبان , شرایط مهاجرت به ایتالیا 2018 , شرایط مهاجرت به ایتالیا 2017 , شرایط مهاجرت به ایتالیا 2019 , مهاجرت به کاندلا ایتالیا

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/4

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر