071-۳۶۳۴۰۶۵۶

شرایط زندگی در روسیه

 

اگر شما می خواهید که  به روسیه سفر یا مهاجرت کنید، اطلاع داشتن از شرایط زندگی در روسیه از مواردی است که باید قبل از سفر از آن اطلاع کافی داشته باشید. همچنین برای تعداد کثیری از افرادی که قصد تحصیل در روسیه را دارند، دانستن شرایط زندگی در روسیه و نحوه زندگی مردم در این کشور بسیار حائزاهمیت است مهاجرت به کشوری دیگر، گامی بسیار جدی و سخت در زندگی هر فردی است و نیازمند آماده سازی کامل برای سفر را دارد. شما باید بتوانید خود را با شرایط متفاوت زندگی در کشوری دیگر (همانند شرایط زندگی در روسیه ) وفق دهید. داشتن فرهنگ متفاوت و جدید، رفتارهای شهروندی متفاوت، شرایط آب و هوایی و مهم تر از همه زبان متفاوت و گوناگون در کشور مقصد در صورت ناآگاهی می تواند وضعیت نامناسبی در شرایط زندگی در روسیه ایجاد کند.

بهتر است قبل از تصمیم گیری و انتخاب مهاجرت به کشور روسیه بهتر است از شرایط زندگی در روسیه و هزینه زندگی در روسیه اگاهی کامل داشته باشید و نسبت به موقعیت و شرایط خودتان مقایسه کنید و پس از آن بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب نمائید. با توجه به این موضوع ما خانواده آینده سازان مهر تصمیم گرفتیم تا بطور جداگانه به توضیح کامل شرایط و هزینه زندگی در کشورها  از جمله شرایط زندگی در روسیه را خدمتتان ارایه کنیم و در این نوشته شرایط و هزینه زندگی در روسیه را توضیح خواهیم داد.

 

شرایط زندگی در روسیه

 

شرایط زندگی در روسیه – قیمت ها

قیمت ها یکی شرایط زندگی در روسیه است. تمام اجناسی که در روسیه خریداری یا فروخته می شوند، همه تنها با روبل (واحد پول روسیه) پرداخت می شوند. در این کشور بدون روبل نمی توانید هیچ کاری انجام دهید. قیمت هر یک روبل برابر با ۶۴۸۸۲ ریال در تاریخ ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۷ است. همچنین هر دلار آمریکا در سال ۲۰۱۷ برابر با ۵۹,۶۷ روبل است. می توانید دلار خود را در بانک ها به روبل تبدیل کنید. با این وجود در این کشور کارت های اعتباری بین المللی در هر مکانی قابلیت استفاده را دارند. در سال ۲۰۱۶ بر طبق آمار ارائه شده شرایط زندگی در روسیه برای هر نفر ۹۷۷۶ روبل یعنی مبلغی حدود ۱۷۰ دلار هزینه داشته داشته است. این مبلغ کمترین قیمتی است که شما برای غذا و پول توجیبی می پردازید. با این وجود، هزینه زندگی در روسیه در شهرهای بزرگی همانند مسکو و سنت پترزبورگ بسیار بیشتر از این مقدار است. از شرایط زندگی در روسیه حمل و نقل عمومی هزینه ای کمتر برای رفت و آمد را فراهم می آورد و اگر دانشجو باشید برای بازدید از موزه ها، کافه ها، باشگاه های ورزشی و مغازه ها حدود ۵۰ درصد تخفیف خواهید گرفت.

 

شرایط زندگی در روسیه – هزینه های خوراک در روسیه

صورتحساب هفتگی فروشگاه مواد غذایی در بررسی شرایط زندگی در روسیه حدودا برای هر شخص بین ۴۰ تا ۵۰ دلار است (منظور دلار آمریکاست).

هزینه های خرید غذا با قیمت معقول و منصفانه ی ۳۰ دلار برای هر شخص مقدور است.

ریز هزینه برخی اقلام خوراکی در روسیه

یک فنجان کاپوچینو: 2 دلار

یک لیتر شیر: 0.85دلار

یک کیلو برنج: 0.95 دلار

یک کیلو پنیر: 6.50 دلار

یک کیلو گوشت مرغ: 3.80 دلار

یک کیلو گوشت گوسفند: 6.70 دلار

یک بسته سیگار: 1.50 دلار

یک شانه تخم مرغ: 1.15 دلار

 

 

 

شرایط زندگی در روسیه – تفریحات عصرگاهی روسیه

در بررسی شرایط زندگی در روسیه تفریحات نیز حائز اهمیت است. هزینه بلیط سینمای انگلیسی زبان ۱۰ دلار است اما قیمت بلیط های فیلم های روسی ۵ دلار کمتر است بلیط تئاتر اپرا باله ۳ دلار است. این هزینه برای صندلی های VIP 10 تا ۲۰ دلار خواهد بود. ورودیه گالری های هنری و موزه ها ۵۰ سنت تا ۱۰ دلار خواهد بود بسته به مکانی که قصد ملاقات از آن را داشته باشید . کلوپ های شبانه بین ۵ تا ۱۰ دلار می باشد.

 

شرایط زندگی در روسیه – حمل و نقل روسیه

حمل و نقل نیز یکی از عوامل مهم در مبحث شرایط زندگی در روسیه است. بلیط یک ماهه مترو بین ۲۵۰ روبل (۸دلار) تا ۵۰۰ روبل (۱۶ دلار) خواهد بود. بلیط اتوبوس بین ۱۰ تا ۵۰ سنت (برای هر یک سفر بدون توجه به طول مسیر) است.

 

شرایط زندگی در روسیه – مسافرت گردشگری روسیه

در بررسی شرایط زندگی در روسیه سفر روزانه به شهرهای گلدن رینگ (شمال مسکو) شهرهای با پیشینه باستانی ۱۰ تا ۲۰ دلار هزینه رفت و آمد دارد.

هزینه های قطار درجه سه از مسکو به سن پطرزبورگ ۱۲ دلار است.

تنها واحد پول مورد پذیرش در روسیه ، دوبل روسیه است.

 

شرایط زندگی در روسیه – بیمه عمر و درمانی روسیه

بیمه درمانی و عمر برای هر شهروند خارجی که به منظور تحصیل کردن به روسیه وارد شده اند نیز جزو شرایط زندگی در روسیه میباشد و اجباری است و همچنین هزینه بیمه عمر و درمان در هر سال و بسته به نوع و برنامه بیمه از ۱۶۰ تا ۲۵۰ دلار می باشد.

 

شرایط زندگی در روسیه – هزینه تحصیل

هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی روسیه پایین می باشد که دلیل آن برخورداری از یارانه ای می باشد که از سوی دولت کشور روسیه به آموزش آن تخصص داده شده است .

یکی از ویژگی های خوب مربوط به شرایط زندگی در روسیه در زمینه شهریه دانشگاه های روسیه یکسان بودن شهریه دانشگاه ها برای دانشجویان روسی و دانشجویان خارجی است.

 

شرایط زندگی در روسیه – هزینه لباس در روسیه

در رابطه با شرایط زندگی در روسیه فروشگاه های زنجیره ای مارک های محبوب، بین المللی و روسی زیادی وجود دارد. قیمت لباس ها به طور کلی بالاتر از اروپا است اما لباس های با کیفیت و ارزان را نیز می توانید در طول فروش های ویژه پیدا کنید. به عنوان مثال، می توانید یک تی شرت را با ۳۰۰ روبل (۵ دلار) یا شلوار جین را با ۱۳۰۰ روبل (۲۱ دلار) خریداری کنید.

 

شرایط زندگی در روسیه – ورزش در روسیه

در مبحث شرایط زندگی در روسیه میانگین هزینه ماهانه مراکز تناسب اندام از ۱۷۰۰ تا ۴۵۰۰ روبل (۲۶ تا ۵۷ دلار) در مسکو و ۱۵۰۰ تا ۳۴۰۰ روبل (۱۳ تا ۵۶ دلار) در مناطق دیگر، متفاوت است. اگر دوره سالانه را خریداری کنید، هزینه ماهانه به طور متوسط ​​پایین تر خواهد بود.

یک استخر ماهانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ روبل (۵-۸ دلار) در مسکو و میزان کمتری در شهر های دیگر هزینه در بر دارد.

بسیاری از دانشگاه ها دارای سالن های ورزشی، استخرهای شنا، و مراکز ورزشی هستند که در آن ها خدمات، ارزان تر از شهر هستند یا حتی برای دانشجویان رایگان است.

 

شرایط زندگی در روسیه – مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی روسیه

در بررسی شرایط زندگی در روسیه نوع ویزای تحصیلی بسته به اینکه چه مقدار زمان دوره های تحصیلی طول خواهد کشید، تفاوت دارد. برای دوره های کمتر از سه ماه ویزای توریستی اعطا میشود. بنابراین ویزای ۶ تا ۱۲ ماهه صادر خواهد شد.

 

شرایط زندگی در روسیه – هزینه دانشگاه های روسیه

هزینه تحصیل در بعضی از دانشگاه های روسیه:

لیسانس: ۷۴۵۰- ۲۶۵۰ دلار

فوق لیسانس: ۷۳۵۰-۲۸۵۰ دلار

دوره های تخصصی :۷۳۵۰- ۲۸۵۰ دلار

دوره های تحصیلی در ارشد می تواند، به انگلیسی یا روسی برگزار شود.

طول دوره ۲ سال است و هزینه های آن بین ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار است.

 

 جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط زندگی در روسیه مقاله “تحصیل در روسیه” را مطالعه نمائید.

 

شرایط زندگی در روسیه – کورس های تحصیلی برای فارغ التحصیلان در روسیه

فول تایم:  برای دکترا ۳ تا ۴ سال …..۱۷۵۰ دلار تا ۵۳۵۰ برای هر سال

دوره های رزیدنتی پزشکی ….. ۲ تا ۵ سال ۵۹۰۰- ۳۲۵۰ دلار هر سال

دوره های پیشرفته:۶ ماه تا ۲ سال…. ۳۵۰ دلار تا ۵۵۰ دلار برای هر ماه

دوره های کوتاه مدت:۱ ماه تا یک سال ۴۵۰ دلار تا ۵۵۰ دلار برای هر ماه می باشد.

 

گران ترین شهرهای روسیه

گران ترین شهر در روسیه مسکو می باشد. پس از آن به ترتیب سن پترزبورگ، چلیابینسک، سامارا، یکاترینبورگ، کالینینگراد، پرم، نیژنی نووگورود، کازان، نووسیبیرسک، روستوف، کراسنودار و ورونژ می باشد.

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/16

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر