071-۳۶۳۴۰۶۵۶

تحصیل در مجارستان

 

تحصیل در مجارستان گرینه بسیار خوبی برای متقاضیان تحصیل در کشورهایی اروپایی است. کشور مجارستان در قاره اروپا واقع شده و پایتخت آن شهر بوداپست می باشد. در شهر بوداپست دانشگاه های ممتاز و معروفی جهت تحصیل در مجارستان وجود دارد از جمله کالج اوسینا که مخفف ابوعلی سینا می باشد. این کشور عضو کشورهای حوزه شینگن می باشد و با تحصیل در مجارستان می توان به کشورهای عضو حوزه شینگن به راحتی سفر کرد. در این مقاله قصد داریم جزئیات تحصیل در مجارستان را برشمریم.

 

تحصیل در مجارستان

 

شرایط تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکانپذیر است. برای تحصیل در مجارستان باید مدرک دیپلم دبیرستان داشته باشید. همچنین ریزنمرات و مدرک پیش دانشگاهی نیز برای تحصیل در مجارستان الزامی است. در مورد شرایط پذیرش دانشگاه های مجارستان نیز می توان گفت برخی دانشگاه ها آزمون ورودی دارند و برخی دیگر ندارند. این بستگی به دانشگاه مورد نظر شما جهت تحصیل در مجارستان دارد.

 

زبان تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان به زبان های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و مجاری انجام می پذیرد. بنابراین برای تحصیل در مجارستان به زبان مورد نظر باید مدرک آن زبان را نیز داشته باشید. البته لازم به ذکر است تحصیل در مجارستان در رشته های پزشکی نیازمند به گذراندن دروه های عملی است و این مورد مستلزم دانستن زبان رسمی این کشور یعنی زبان مجاری می باشد.

 

توضیحات دکتر قاسمی مدیر موسسه حقوقی آینده سازان مهر

 

طول دوره های تحصیل در مجارستان

طول دوره های تحصیل در مجارستان بستگی به مقطع تحصیلی دارد. طول دوره تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی چهار سال، در مقطع کارشناسی ارشد یک الی دو سال و در مقطع دکترا سه تا چهار سال می باشد. طول دوره تحصیل در رشته های پزشکی نیز حدودا 6 سال به طول می انجامد.

 

هزینه تحصیل در مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان نیز به عواملی نظیر دانشگاه و مقطع تحصیلی وابسته است. مثلا دانشگاه فنی مهندسی بوداپست به طور میانگین برای دوره کارشناسی 5700 یورو، برای دوره کارشناسی ارشد 6000 یورو و برای دوره دکترا 8000 یورو در هر سال شهریه دریافت می کند. همچنین هزینه تحصیل در مجارستان در رشته پزشکی 13000 تا 15000 یورو و رشته دندانپزشکی 15000 تا 17000 یورو در سال برآورد می شود. هزینه زندگی در مجارستان شامل هزینه مسکن، خوراک، پوشاک، رفت و آمد و ... نیز حدودا 500 یورو در ماه پیش بینی می گردد.

 

مدارک لازم برای تحصیل در مجارستان

برای تحصیل در مجارستان باید مدارک زیر را آماده داشته باشید:

گواهی تمکن مالی برای اثبات پوشش هزینه زندگی در مجارستان

نامه پذیرش از دانشگاه

پاسپورت

کپی ازصفحه عکس پاسپورت

عکس گذرنامه حداکثرمربوط به ۶ ماه قبل

بیمه درمانی

اثبات آدرس یا محل اقامت در مجارستان

گواهی اثبات توان پرداخت شهریه

 

 

مزایای تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان مزایای بسیاری دارد که در زیر به آنها پرداخته ایم:

هزینه زندگی در مجارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر است.

اکثز دانشگاه های مجارستان مورد تایید وزارت علوم ایران هستند.

مدرک دانشگاه های مجارستان در همه کشورها معتبر است.

 

ابر کلمات کلیدی :

تحصیل در مجارستان پزشکی , تحصیل در مجارستان دندانپزشکی , تحصیل در مجارستان کارشناسی ارشد , تحصیل در مجارستان 2019 , تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان , تحصیل در مجارستان مهندسی , شرایط تحصیل در مجارستان رشته پزشکی , معایب تحصیل در مجارستان , مشاوره تحصیل در مجارستان , هزینه تحصیل در مجارستان 2018

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/5

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر