071-۳۶۳۴۰۶۵۶

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

 

 

کشور آلمان از محدود کشورهایی است که زمینه تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین المللی فراهم ساخته و باتوجه به اقتصاد پویا و رو به رشد این فرصت برای دانشجویان وجود دارد که بلافاصله پس از فارغ التحصیلی وارد بازار کار این کشورشوند. آلمان چهارمین مقصد محبوب در بین دانشجویان بین المللی در جهان است. بیش از سیزده درصد دانشجویان دانشگاه های آلمان در سال 2018 تبعه کشورهای دیگر هستند. آلمان یک مکان جذاب برای تحصیل است و مدارک دانشگاهی آلمان بسیار مورد قبول کارفرمایان در سراسر جهان است.علاوه بر این  آلمان باوجود کارخانجات صنعتی فراوان و یکه تاز بود در صادرات محصولات صنعتی رتبه اول ثروتمند ترین کشور اروپا را دارد و قطب اقتصادی اروپا است.به همین دلیل سالانه نیروهای متخصص فراوانی جهت یافتن کار به این  کشور مهاجرت می کنند.

در رابطه با تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان که موضوع این مقاله است باید بگوییم که امکانپذیر نیست و به این منظور باید حتما مدرک زبان آلمانی داشته باشید. البته آلمان این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده که اگر مدرک زبان ندارند در دوره های آموزش زبان شرکت کرده و مدرک زبان بگیرند.

 

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

 

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان - ویزای تحصیلی

جهت تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان قبل از هرچیز نیاز به اخذ ویزای تحصیلی دارید. بدین ترتیب که با داشتن مدارکی نظیر:گواهی تمکن مالی (10،236 یورو برای یک سال)، انگیزه نامه ، مدرک زبان آلمانی حداقل b2 و گواهی پذیرش از یکی از دانشگاه های کشور آلمان به سفارت آلمان در کشور خود درخواست دهید.با شرط شرکت در دوره های آموزش زبان کشور المان امکان اخذ ویزا بدون مدرک زبان امکان پذیر است.مدت اعتبار ویزا بسته به طول دوره تحصیل متفاوت و قابل تمدید است. این ویزا در ابتدا برای سه ماه صادر می شود ، اما در صورت لزوم با ورود شما به آلمان می توانید برای شش ماه دیگر تمدید کنید. بررسی  ویزای دانشجویی آلمان معمولاً تا 25 روز طول می کشد. در بعضی موارد ، ممکن است 6-12 هفته نیز طول بکشد ، طولانی ترین زمان پردازش 3 ماه است.

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / EEA همچنین می توانند در حالی که در آلمان تحصیل می کنند برای ویزای شینگن درخواست دهند. ویزای دانشجویی آلمان به شما امکان می دهد در سایر کشورهای اروپایی در منطقه شینگن سفر کنید یا اقامت کوتاهی داشته باشید.

 

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان - انواع ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی آلمان به دو دسته تقسیم می شود:
 

  • ویزای دانشجویان متقاضی

این ویزا مختص دانشجویانی است که هنوز از هیچ یک از دانشگاه های آلمان پذیرش دریافت نکرده اند و با دریافت این نوع ویزا به شما اجازه ورود به یک دانشگاه آلمانی داده می شود.مدت اعتبار این ویزا 3 ماهه و 6 ماهه می باشد.اگر دراین  مدت 3 ماهه دانشجو موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه شد می تواند درخواست ویزای دانشجویی برای تحصیل در دانشگاه های آلمان نماید.

  • ویزای دانشجویی

این نوع ویزا به این صورت است که اگر متقاضی موفق به اخذ پذیرش در دانشگاه آلمان و تاییدیه آن شده باشد و یا حتی اگر در یک دوره مقدماتی پذیرش گرفته باشد این امکان را خواهد داشت درخواست ویزای دانشجویی را نماید.مدت اعتبار این ویزا نیز 3 ماه می باشد.

 

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان - مجوز اقامت

دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور آلمان برای بیش از 90 روز را دارند و اهل یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و یا سوئیس نباشد، و قصد اقامت تحصیلی برای بیش از ۹۰ روز داشته باشد، باید اجازه اقامت دریافت کنند .مجوزهای اقامت موقت مختص دانشجویانی است که در آلمان دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکترا را بگذرانند. آنها معمولاً باتوجه به مدت زمان دوره تحصیلی خود اجازه اقامت می گیرند. در طول تحصیل می توانند 120 روز تمام وقت یا 240 روز نیمه وقت کار کنند.

با داشتن مجوز اقامت می توانید تحصیل کنید ، کار کنید و حتی اعضای خانواده خود را به آلمان بیاورید. شما به عنوان یک فارغ التحصیل از یک دانشگاه آلمان واجد شرایط مجوز اقامت هستید به شرطی که پس از اتمام تحصیلات خود به مدت دو سال در آلمان کار کرده باشید و در صورت داشتن کارت آبی اتحادیه اروپا  ، می توانید پس از 21-33 ماه کار در این کشور، جهت دریافت اقامت دائم درخواست دهید. مدارک لازم جهت درخواست مجوز اقامت به شرح زیر است:

  • پاسپورت معتبر.
  • 1 عکس بیومتریک 35 میلی متر در 45 میلی متر فعلی.
  • داشتن بیمه درمانی
  • تایید سکونت
  • گواهی پذیرش از دانشگاه
  • فرم درخواست اجازه اقامت تکمیل شده 

 

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان - تحصیل به زبان انگلیسی

سوالی که ذهن بسیاری از دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در آلمان را درگیر کرده این است که آیا می توانم در آلمان به زبان انگلیسی تحصیل کنیم؟

بله! حدود 220 دانشگاه در آلمان برنامه های آموزشی خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند كه برای همه دانشجویان ، از جمله دانشجویان غیر اتحادیه اروپا امکان پذیر است.اکثر این دانشگاه ها دولتی هستند و شهریه ندارند.

 

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان - شرایط

تدریس در اکثر دانشگاه های آلمان آلمانی است. دانشگاه های دولتی آلمان برخی از برنامه های آموزشی خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند ، اما اغلب برنامه های تحصیلی بخشی از آن به زبان انگلیسی و بخشی به زبان آلمانی تدریس می شود طبق یک قاعده کلی ، برای تحصیل در دانشگاه های آلمان مسلتزم ارائه مدرک زبان آلمانی سطح C1 یا B2 هستید.

 

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان - هزینه زندگی دانشجویی

در مقایسه با برخی دیگر از کشورهای اروپایی ، هزینه زندگی در آلمان گران نیست. هزینه های غذا ، مسکن ، پوشاک و فعالیت های فرهنگی در این کشور کمی بیشتر از متوسط ​​اتحادیه اروپا است. به طور متوسط ​​، دانشجویان در آلمان ماهانه حدود 850 یورو برای هزینه های زندگی پرداخت می کنند.

 

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان - کسب درآمد

دانشجویان می توانند در حین تحصیل خود یک مینی جاب داشته باشند و ماهیانه حداکثر 450 یورو درآمد کسب کنند بدون اینکه مالیات پرداخت کنند. درصورتیکه به طور منظم بیش از 450 یورو درآمد کسب کنید موظف به پرداخت مالیات می شوید و ماهانه مبلغ مشخصی از مزد شما کم می شود. دانشجویان می توانند در پایان سال با ارائه اظهارنامه مالیاتی این پول را پس بگیرند.دانشجویان در صورت داشتن تمکن مالی و فضای کافی محل زندگی می توانند همسر، فرزند یا شریک زندگی خود را به آلمان بیاورند.

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

 

 

نویسنده : سیمین دخت کاظمی

تاریخ درج مطلب 1402/2/17

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط