071-۳۶۳۴۰۶۵۶

اجاره خانه در هلند

 

اگر قصد مهاجرت به هلند را داشته باشید؛ بی شک اطلاع از شرایط و قوانین اجاره خانه در هلند برایتان مهم است. همچنین اگر در حال حاضر در در کشور هلندد اقامت دارید باید مزایای خرید یا اجاره خانه در هلند را در نظر بگیرید. در این مقاله مطالبی را درباره اجاره خانه در هلند با شما در میان گذاشته ایم. با ما همراه باشید.

 

اجاره خانه در هلند

 

قوانین اجاره خانه در هلند

هر کشوری و یا هر شهری شرایط و قوانین مربوط به اجاره خانه ی مخصوص به خود را دارد. اجاره خانه در هلند نیز از این قاعده مستثنی نیست. از جمله قوانین اجاره خانه در هلند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- با اجاره خانه در هلند مستاجر می تواند تا هر زمانی که بخواهد در آن خانه بماند و صاحبخانه بدون دلیل نمی تواند مستاجر را از خانه بیرون کند.

- فسخ قرارداد اجاره خانه در هلند فقط در صورتی امکان پذیر است که مستاجر چند ماه اجاره خانه در هلند را پرداخت نکند و یا اینکه صاحبخانه بخواهد خانه را بفروشد.

- افزایش در مبلغ اجاره خانه در هلند هر ساله با توجه به نرخی که توسط دولت اعلام می شود انجام می گردد و صاحبخانه حق ندارد بنا به میل خود اجاره خانه را افزایش دهد.

- در قوانین اجاره خانه در هلند آمده است که اگر صاحبخانه قصد فروش خانه را داشته باشد و مستاجر برای خرید خانه اعلام آمادگی نماید، باید خانه را به مستاجر بفروشد.

- قوانین اجاره خانه در هلند در رابطه با اینکه مستاجر بخواهد قبل از اتمام قرارداد خانه را تخلیه کند به این صورت است که باید کل اجاره خانه را تا پایان قرارداد پرداخت نماید و یا اینکه مستاجر دیگری به جای خود جایگزین کند.

- از دیگر قوانین اجاره خانه در هلند این است که اگر مستاجر بعد از اتمام قرارداد قصد تخلیه خانه را داشته باشد باید آن را دو یا سه ماه زودتر به صاحبخانه اعلام کند؛ وگرنه باید جریمه ای برابر با مبلغ اجاره دو یا سه ماه را به عنوان جریمه به صاحبخانه پرداخت نماید.

 

 

شرایط اجاره خانه در هلند

خارجی ها می توانند به راحتی خانه ای در هلند خریداری کنند البته باید حق اقامت در هلند را داشته باشند. تصمیم خرید خانه بسیار حائز اهمیت است و باید با کمترین و حداقل ریسک انجام گیرد.

اقتصاد هلند در سال 2017 سریعتر از 9 سال گذشته رشد کرد به ویژه که بازار مسکن به دلیل کاهش بیکاری و افزایش اعتماد مردم به بازار مسکن بسیار خوب بوده است.

بیشتر دانشجویان که قصد ادامه تحصیل در هلند دارند تمایل به اجاره خانه در هلند دارند. مثل ایران که اجاره خانه یا خرید در مناطق مختلف در شهرها یا بسته به اینکه آپارتمان یا خانه ویلایی و متراژ و امکانات که در اختیار خریدار قرار می دهند تغییر قیمت وجود دارد، در هلند و دیگر کشورها نیز این موضوع صدق می کند، مثلا آمستردام گران ترین شهر این کشور در هر زمینه ایی می باشد.

 

 

هزینه اجاره خانه در هلند

هزینه اجاره خانه در هلند بسته به اینکه خانه در کدام منطقه هلند باشد متفاوت است. هزینه اجاره خانه در هلند هر ساله افزایش می یابد. به طور میانگین هزینه اجاره خانه در هلند و در شهرهای مهم آن را می توان به صورت زیر تخمین زد:

- هزینه اجاره خانه در هلند و شهر آمستردام حدود 1600 تا 1800 یورو برای یک آپارتمان یک خوابه در ماه است.

- هزینه اجاره خانه در هلند و شهر هاگو برای یک آپارتمان یک خوابه تقریبا ماهیانه 1000 یورو است.

- هزینه اجاره خانه در هلند و شهر روتردام حدودا ماهیانه 950 یورو به ازای یک آپارتمان یک خوابه است. اجاره یک آپارتمان 3 خوابه در این شهر حدود 1300 تا 1400 یورو می باشد.

- هزینه اجاره خانه در هلند و شهرهای خرونگین، هارلم و آمرسفورت تقریبا یکی است. این مبلغ برای اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه در این شهرها حدودا 900 یورو می باشد.

- هزینه اجاره خانه در هلند و شهرهای سرتوخن بوس و لیدن نیز بین 810 تا 880 یورو در ماه و برای یک آپارتمان یک خوابه است.

- اجاره یک اپارتمان 3 خوابه در لاهه معروف به پایتخت  حقوقی جهان : 1400 یورو

- اجاره یک خانه یک خوابه در اوترخت شهر مهم و دانشگاهی هلند : 1300 یورو

 

خارجی ها در کشور هلند اجازه خرید ملک دارند اما اجازه گرفتن وام مسکن از بانک های هلند را ندارند و کشور هلند به صرف خرید ملک در هلند حق اقامت برای شخص صادر نمی کند.

 

 

چند نکته درباره اجاره خانه در هلند

*صاحب خانه اجازه فسخ قرارداد را تا وقتی که مستاجر نخواهد ندارد مگر اینکه قصد فروش ملک را داشته باشد یا ثابت کند که مستاجر چندین ماه اجاره خانه در هلند را نداده یا خود مالک قصد دارد در ان خانه زندگی کند.

*اگر مالک قصد فروش خانه را کند باید اول به مستاجر اطلاع دهد اگر مستاجر برای خرید ملک اقدام نکرد انوقت مالک می تواند ان را به شخص دیگری بفروشد.

*اگر مستاجر قصد ترک خانه را قبل موعد مقرر شده را داشته باشد یا باید 2 تا 3 ماه قبل اعلام کند تا صاحبخانه مستاجری جایگزین کند یا خود مستاجر شخصی دیگر را جای خود بیاورد یا در حالت سوم اجاره خانه در هلند را تا پایان قرداد تواتفق شده حساب کند.

*اگر مستاجر قصد ادامه قرار و ماندن در همان خانه را داشته باشد مبلغی که به اجاره خانه در هلند اضافه می شود توسط دولت اعلام و صاحب ملک نمی تواند اجاره خانه را زیاد کند.

 

 

دیگر سوالات خود را در رابطه با اجاره خانه در هلند می توانید از همراه همیشگی شما مشاوران مجرب موسسه اینده سازان مهر بپرسید.

 

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/4/6

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر