به علت شیوع کرونا تا اطلاع ثانوی امکان مراجعه حضوری نیست.
۰۹۰۳۹۰۸۱۲۰۱ جمعه ها نیز پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.

تحصیل در کانادا

 

کانادا در قاره آمریکای شمالی واقع شده و دومین کشور بزرگ و یازدهمین اقتصاد بزرگ جهان به شمار می آید. تحصیل در کانادا به دلیل وجود دانشگاه های برتر در این کشور و سطح علمی بالا در کانادا بسیار مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. نظام و سیستم آموزشی کانادا به صورت ایالتی و استانی می باشد و ممکن است در هر ایالت و استان کمی متفاوت باشد ولی استانداردهای آموزش به دلیل اینکه زیر نظر دولت فدرال است یکسان می باشد. تحصیل در کانادا همانند ایران و بسیاری از کشورهای دیگر شامل آموزش در مراکز دولتی و مراکز خصوصی است. زبان تحصیل در کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی که زبان های رسمی کانادا هستند، ارائه می گردد. قدیمی ترین دانشگاه در کشور کانادا دانشگاه لووال و برترین دانشگاه آن دانشگاه تورنتو است. بهترین دانشگاه های کانادا جهت تحصیل در کانادا در استان های انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک قرار دارند و علاوه بر این سه دانشگاه یعنی دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک گیل و دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا جزو 50 دانشگاه برتر در جهان شناخته شده اند. کانادا در رتبه بندی جهانی برترین سیستم های آموزشی و تحصیلی در جهان نیز رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. همچنین کانادا از نظر کیفیت زندگی نیز جزو ده کشور برتر جهان محسوب می شود. این مقاله برای متقاضیان تحصیل در کانادا تدوین گردیده است.

آنچه در این مقاله خواهید خواند :

 شرایط تحصیل در کانادا

 تحصیل در کانادا در مقطع ابتدایی

 تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

 تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

 شرایط پذیرش از دانشگاه های کانادا برای تحصیل در کانادا

 تحصیل در کالج کانادایی

 تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

 تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

 تحصیل در کانادا در مقطع دکترا

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع دکترا

 مدت دوره دکترا در کانادا

 تحصیل در کانادا در رشته پزشکی و دندانپزشکی

 آزمون ورودی پزشکی MCAT در کانادا

 دوره های تخصص یا رزیدنتی در کانادا

 هزینه تحصیل پزشکی در کانادا

 تحصیل پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم

 طول دوره پزشکی در کانادا

 تحصیل در کانادا 2020

 بورسیه تحصیلی کانادا جهت تحصیل در کانادا

 بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی

 بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دکترا

 بورسیه های دولتی تحصیل در کانادا

 بورسیه های غیر دولتی تحصیل در کانادا

 بورسیه های دانشگاه برای تحصیل در کانادا

 تحصیل رایگان در کانادا

 شرط معدل برای تحصیل در کانادا

 شرایط سنی تحصیل در کانادا

 هزینه تحصیل در کانادا

 هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

 شهریه تحصیل در کانادا

 هزینه خوابگاه دانشجویی در کانادا

 زبان تحصیل در کانادا

 مدارک لازم برای تحصیل در کانادا

 مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا

 دانشگاه های معتبر کانادا برای تحصیل در کانادا

 مقایسه دانشگاه های کانادا

 ویزای تحصیلی کانادا جهت تحصیل در کانادا

 شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

 مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا

 ویزای همراه تحصیل در کانادا

مزایای تحصیل در کانادا

 کار حین تحصیل در کانادا

 کار دانشجویی یا کارآموزی در کانادا

 اجازه کار پس از فارغ التحصیلی در کانادا (ورک پرمیت کانادا)

 اقامت پس از تحصیل در کانادا

 موقعیت کار پس از تحصیل در کانادا

 وضعیت اخذ تابعیت پس از تحصیل در کانادا

 لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا ۲۰۲۱- ۲۰۲۰

 لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در کانادا ۲۰۲۱- ۲۰۲۰

بهترین شهرهای دانشجویی کانادا

 سوالات متداول تحصیل در کانادا

 

جهت مشاوره رایگان همه روزه حتی روزهای تعطیل با ما در تماس باشید     ۰۹۰۳۹۰۸۱۲۰۱

 

تحصیل در کانادا

 

شرایط تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا شامل مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی، دبیرستان و دانشگاه است و برای اخذ مدرک دیپلم در کانادا باید 12 سال تحصیلی گذرانده شود. سال تحصیلی نیز از ماه سپتامبر یا مهر ماه آغاز شده و در ماه ژوئن یا خرداد ماه پایان می یابد. همان طور که پیش تر گفته شد؛ تحصیل در کانادا به دو صورت دولتی و خصوصی ارائه می گردد. برای تحصیل در کانادا داشتن مدرک زبان انگلیسی بسیار حائز اهمیت است. متقاضی تحصیل در کانادا باید در یکی از مدارس یا دانشگاه های کانادا پذیرش شود. گواهی تمکن مالی جهت اثبات توانایی مالی برای تحصیل در کانادا نیز از شرایط مهم تحصیل در کانادا است که مبلغ آن بطور میانگین 15 هزار دلار کانادا می باشد. تحصیل در کانادا برای متقاضیان زیر 18 سال به دو صورت امکانپذیر است: یا باید همراه با والدین یا سرپرست قانونی خود به کانادا سفر کند و یا یک سرپرست با اقامت دائم کانادا داشته باشد. برای متقاضیان تحصیل در کانادا که 18 سال به بالا هستند همراهی خانواده یا داشتن سرپرست اختیاری است.

 

http://asmehr.ir/page.aspx?=%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9%20%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85%20%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C%20%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%20%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7

مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه های کانادا 

 

 شرایط بورسیه تحصیل در کانادا

  شرایط بورسیه تحصیل در کانادا

 

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

 

تحصیل در کانادا در مقطع ابتدایی

تحصیل در کانادا در مقطع ابتدایی از سن 6 تا 14 سالگی است که قبل از آن دوره پیش دبستانی که اختیاری می باشد را می گذرانند. از شرایط مهم برای پذیرش در مدارس ابتدایی کانادا داشتن حداقل 4 سال سن، داشتن سرپرست که بتواند توانایی مالی متقاضی برای تحصیل در کانادا را اثبات نماید، داشتن ویزای دانش آموزی کانادا و همچنین مهارت در زبان انگلیسی است. امتحانی برای سنجش میزان آشنایی دانش آموز با زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا انجام می گیرد که با توجه به نتیجه ی آن در صورت نیاز به تقویت زبان انگلیسی ابتدا به کلاس های زبان انگلیسی فرستاده می شود و سپس در مقطع پیش دبستانی یا ابتدایی پذیرش خواهد شد.

 

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

دانش آموز پس از اتمام مقطع ابتدایی وارد مقطع دوره دبیرستان که از سن 14 تا 18 سالگی است؛ می شود. هر سال تحصیلی در کانادا دو ترم است و دانش آموز باید در هر ترم تحصیلی 4 واحد یا در هر سال تحصیلی 8 واحد را با موفقیت پشت سر بگذارد. متقاضیان تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان ابتدا ارزیابی تحصیلی شده و توسط آزمون سطح علمی آنها مشخص می شود و بر اساس آن در مقطع تعیین شده مشغول به تحصیل خواهند شد. برای تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان آزمون مهارت زبان انگلیسی انجام نمی شود؛ ولی در صورتی که متقاضی تحصیل در کانادا مهارت کافی در زبان انگلیسی نداشته باشد باید در کنار دروس تحصیلی اصلی در کلاس های زبان نیز شرکت کند و مهارت زبان خود را بهبود بخشد.

 

5 دلیل تحصیل در کانادا از زبان دانشجویان

 

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

پس از اتمام دوره ی دبیرستان و پیش دانشگاهی در کانادا به فرد مدرک دیپلم اعطا شده و می تواند برای تحصیل در کالج یا دانشگاه های کانادا درخواست دهد. متقاضی تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم چه دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی خود را در کانادا گذرانده باشد و چه در کشور خودش ، معدل و ریز نمرات دوره دبیرستان برای پذیرش در کالج یا دانشگاه های کانادا بسیار حائز اهمیت است. داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه (مانند نمره 6 آزمون آیلتس یا نمره 6 آزمون TEF) نیز جهت تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم بسیار مهم است.

 

شرایط پذیرش از دانشگاه های کانادا برای تحصیل در کانادا

ممکن است تحصیل در کانادا و شرایط پذیرش در هر کدام از دانشگاه های کانادا با دیگری متفاوت باشد و هر دانشگاه قوانین و مقررات مخصوص به خود را مانند آزمون ورودی یا شرط معدل برای اخذ دانشجو در نظر بگیرد. در هر صورت داشتن ریز نمرات و معدل بالای دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی در اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا بسیار حائز اهمیت است. دانشجویان حتما می بایست مدارک تحصیلی قبل از درخواست خود را همراه با مدرک مهارت در زبان انگلیسی (که هر دانشگاه یا کالج آن را تعیین می کند) ارائه کنند. به طور کلی مدرک زبان آیلتس با نمره 6 و بالاتر برای گرفتن پذیرش از دانشگاه ها مطلوب است. برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود در کانادا با موسسه حقوقی مهاجرتی آینده سازان مهر تماس بگیرید.

 

تحصیل در کانادا

 

تحصیل در کالج کانادایی

رشته های فنی، مهندسی، کاربردی و هنری در کالج های کانادا ارئه می گردد و متقاضیان تحصیل در کانادا در این رشته ها می توانند از این کالج ها پذیرش بگیرند. داشتن مدرک زبان انگلیسی (حداقل نمره 5.5 آزمون آیلتس) برای تحصیل در کالج های کانادا الزامی است و در صورت نداشتن مدرک زبان انگلیسی ابتدا باید دروه های یادگیری زبان انگلیسی در کالج گذرانده شود. برخی از کالج های معروف کانادا عبارت اند از: کالج سنتنیال، کالج دال هوزی، کالج داگلاس، کالج موهاک و کالج جورجیَن. لازم به ذکر است پذیرش در کالج های کانادا کمی مشکل است.

 

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

متقاضی برای تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی نیاز به مدرک دیپلم دارد. معدل مدرک دیپلم باید حداقل 14 و در برخی رشته ها حداقل 15 باشد. مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 یا بالاتر نیز از دیگر شرایط تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی است. اگر متقاضی مدرک زبان انگلیسی نداشته باشد باید قبل از ورود به دانشگاه دوره های آموزش زبان انگلیسی را بگذراند. طول دوره تحصیل در کانادا معمولا 3 تا 4 سال به طول می انجامد و زبان تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه می گردد. شایان ذکر است اگر دانشجو به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشد و یا مدرک آن را نتواند ارائه کند می تواند تحصیل به زبان فرانسه را انتخاب کند. جهت تحصیل به زبان فرانسه دانشجو باید نمره این بین 699 تا 830 آزمون TEF را کسب کند.

 

تحصیل در کانادا

 

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضی تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک کارشناسی با حداقل معدل 14 داشته باشد. داشتن مدرک زبان انگلیسی تافل (حداقل نمره 100) یا آیلتس (حداقل نمره 6) برای تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد الزامی است و در صورت نداشتن مدرک زبان انگلیسی روند پذیرش در دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد با مشکل مواجه خواهد شد. طول دوره تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد حدودا دو سال است که به کارآموزی و پروژه می گذرد. زبان تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی است اما برخی دانشگاه های کبک دوره های تحصیلی به زبان فرانسوی نیز برگزار می کند.

 

تحصیل در کانادا در مقطع دکترا

تحصیل در کانادا در مقطع دکترا نیازمند مدرک کارشناسی ارشد با معدل بالای 13 و همچنین یکی از مدارک زبان انگلیسی یا فرانسوی می باشد. ارائه یک پروپوزال پژوهشی که متقاضی قصد دارد در دوره دکترا روی آن کار کند از دیگر شرایط اخذ پذیرش تحصیل در کانادا در مقطع دکترا است. طول دوره تحصیل در کانادا در مقطع کانادا بین 4 تا 6 سال است که دانشجو در مدت تحصیل در کانادا در مقطع دکترا بیشتر به فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی می پردازد.

 

هزینه‌ تحصیل در کانادا در مقطع دکترا

معمولا هزینه ای که دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کانادا در مقطع دکترا باید بپردازند، بیشتر از دانشجویان بومی این کشور است. هزینه تحصیل در کانادا در مقطع دکترا ممکن است در هر دانشگاه متفاوت باشد اما به طور میانگین هزینه ای بین 10000 تا 20000 دلار کانادا را به این منظور باید در نظر بگیرید.

 

مدت دوره دکترا در کانادا

مدت دوره دکترا در کانادا بین 3 تا 5 سال است و در این مدت دانشجو باید یک پروژه را که توسط شرکت های بزرگ اسپانسر شده است به انجام برساند. این شرکت ها به دانشجویان در مقطع دکترا کمک هزینه تحصیلی نیز اعطا می کنند.

 

تحصیل در کانادا در رشته پزشکی و دندانپزشکی

آزمون ورودی کالج پزشکی

داشتن مدرک کارشناسی و مدرک زبان انگلیسی آیلتس از الزامات تحصیل در کانادا در رشته پزشکی و دندانپزشکی است. تحصیل در کانادا در رشته پزشکی و دندانپزشکی توسط آزمون ورودی امکانپذیر می باشد که این آزمون برای تحصیل در کانادا در رشته پزشکی MCAT و برای تحصیل در کانادا در رشته دندانپزشکی DAT نام دارد. طول دوره تحصیل در کانادا در رشته پزشکی و دندانپزشکی از 3 تا 5 سال متغیر است.

 

آزمون ورودی پزشکی MCAT  در کانادا

آزمونMCAT  (Medical College Admission Test) آزمون ورودی برای تحصیل و یا اشتغال در رشته های علوم پزشکی در کانادا می باشد و در واقع آزمون پذیرش کالج پزشکی کاناداست. آزمون MCAT  یک آزمون چند گزینه ای است و سوالات آن از 4 مبحث مختلف شامل موارد زیر می باشد:

 • مبانی روانشناختی، اجتماعی و زیست شناختی رفتار
 • مبانی شیمیایی و فیزیکی سیستم های بیولوژیکی
 • مبانی بیولوژیک و بیوشیمیایی سیستم های زندگی
 • مهارت های تحلیل انتقادی و استدلال

 

دوره های تخصص یا رزیدنتی در کانادا

دوره های تخصص یا رزیدنتی در کانادا دوره هایی هستند که دانشجویان پزشکی در پاییز سال آخر تحصیل خود در مقطع کارشناسی وارد می شوند. این دوره ها به این صورت است که دانشجویان اولویت هایشان را بر اساس بیمارستان و تخصص انتخاب می کنند و سپس با توجه به سوابق و اولویت هایشان به بیمارستان ها جهت رزیدنتی معرفی می شوند. طول دوره تخصص یا رزیدنتی در کانادا با توجه به تخصص متفاوت است و بین 3 تا 7 سال به طول می انجامد.

 

هزینه تحصیل پزشکی در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا در رشته پزشکی با توجه به شهر و دانشگاه محل تحصیل تعیین می گردد. اما شما باید هزینه ای حدود 11000 تا 13000 دلار کانادا برای یک سال تحصیلی را جهت تحصیل پزشکی در کانادا در نظر بگیرید. در جدول زیر شهریه دانشگاه های مختلف کانادا در رشته پزشکی آورده شده است.

 

شهریه دانشگاه های پزشکی کانادا
دانشگاه شهریه (دلار کانادا در سال)
  دانشگاه پزشکی تورنتو کانادا 27,850
دانشگاه بریتیش کلمبیا 17,755.38
دانشگاه آلبرتا 12,044.16
دانشگاه کلگری 15,986
  دانشگاه دالهاوزی کانادا 17,616 تا 18,300 
دانشگاه لاوال 16,559.19  تا 19,971.96 
  دانشگاه ساسکاچوان 16,236
دانشگاه شربروک 12,660
دانشگاه کوئین 24,260
دانشگاه وسترن آنتاریو 26,456.10
دانشگاه اتاوا 22,500
دانشگاه مک گیل 37,396.17
دانشگاه مموریال نیوفاندلند 30,000‌

 

تحصیل پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم

جهت تحصیل پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم می توانید درخواست خود را به دانشگاه های پزشکی مختلف در کانادا ارسال کنید تا یکی از آاین دانشگاه های با درخواست شما موافقت کند و پذیرش بگیرید. از شرایط مهم تحصیل در رشته پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم، داشتن معدل و نمرات بالا و همچنین قبولی در آزمون ورودی پزشکی MCAT) ) می باشد.

 

طول دوره پزشکی در کانادا

دوره پزشکی جهت تحصیل در کانادا شامل دوره های مختلف است که ممکن است در مجموع 10 تا 15 سال طول بکشد. این دوره ها شامل موارد زیر است که هر دوره با توجه به تخصص به زمان خاصی نیاز دارد.

 • دوره تحصیلات کارشناسی در رشته های علوم پایه 4 سال

 • دوره تحصیلات پزشکی (MD) 4 سال

 • دوره تخصص یا رزیدنتی 3 تا 7 سال

 

تحصیل در کانادا 2020

 

توضیحات دکتر قاسمی مدیر موسسه آینده سازان مهر در رابطه با تحصیل در کانادا در سال 2020

 

بورسیه تحصیلی کانادا جهت تحصیل در کانادا

بورسیه تحصیلی دکترا

اخذ بورسیه تحصیلی کانادا برای مقاطع پایین تر از دکترا کمی دشوار است ولی بورسیه تحصیلی کانادا برای مقطع دکترا راحت تر اخذ می گردد. تحصیل در کانادا و اخذ بورسیه تحصیلی کانادا سه نوع است: اسکالرشیپ یا فلوشیپ، گرنت و بورساری. بورسیه تحصیلی اسکالرشیپ کانادا به دانشجویان با معدل، نمرات، رتبه و صلاحیت های علمی بالا تعلق می گیرد. بورسیه های تحصیلی گرنت و بورسای مخصوص دانشجویان بین المللی است و به دانشجویانی که نیاز مالی داشته باشند اعطا می گردد و نمرات آنها مهم نیست.

 

بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی

اخذ بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع لیسانس نسبت به مقاطع تحصیلی بالاتر بسیار مشکل و حتی غیر ممکن است. چرا که این بورسیه برای دانشجویان بومی ساکن در این کشور در نظر گرفته شده و به دانشجویان خارجی تعلق نمی گیرد. تنها راهی که دانشجویان بین المللی می توانند انجام دهند تا شاید به بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی برسند این است که جهت تحصیل در کانادا اقدام نموده و پس از گذشت دو ترم تحصیلی و اخذ نمرات بالا درخواست بورسیه دهند. مبلغ بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی حدود 2 تا 9 هزار دلار کانادا می باشد.

 

بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

از شرایط بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع فوق لیسانس می توان به رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا، پژوهش های بین المللی و معرفی نامه از اساتید برجسته اشاره کرد. این بورسیه برای انجام فعالیت های علمی پژوهشی در کانادا به دانشجویان بین المللی اعطا می شود و طبق آن هزینه تحصیل و بخشی از هزینه های زندگی دانشجو به وئی پرداخت می شود. مبلغ بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد حدودا 14000 دلار کاناداست.

 

بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دکترا

بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دکترا به صورت دستیاری شامل دستیار آموزشی یا دستیار تحقیقاتی اعطا می شود و به این صورت است که دانشجو باید در مدت تحصیل در فعالیت های علمی و تحقیقاتی مشارکت داشته باشد و یا به تدریس بپردازد. البته مشارکت در فعالیت های پژوهشی بیشتر مختص دانشجویان رشته های فنی و علوم پایه است. مبلغ بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دکترا نیز حدودا 18000 دلار کانادا می باشد.

 

بورسیه های دولتی تحصیل در کانادا

همان طور که گفتیم انواع بورسیه تحصیلی کانادا برای متقاضیان بین المللی تحصیل در این کشور وجود دارد که هر کدام شرایط خاص خود را دارد. در ذیل به معرفی بورسیه های دولتی تحصیل در کانادا می پردازیم:

بورسیه تحقیقاتی (IDRC Research Awards) : این بورسیه برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در کشورهای در حال توسعه که قصد دارند پژوهش های خود را در کشور کانادا انجام دهند، می باشد.

بورسیه تحصیلات تکمیلی ( NSERC) : این بورسیه نیز از طرف NSERC برای دانشجویان ممتاز رشته های علوم طبیعی یا مهندسی دانشگاه های معتبر کانادا در نظر گرفته شده است.

بورسیه فوق دکتری بانتینگ (Banting Postdoctoral Fellowships) : این بورسیه به دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در زمینه های علوم طبیعی و اجتماعی و یا انجام پژوهش های مرتبط با سلامت را دارند، اعطا می شود.

بورسیه تحصیلات تکمیلی وارنیر کانادا (Vanier Canada Graduate Scholarships Program) : این برنامه بورسیه تحصیلات تکمیلی برای دانشجوبان بین المللی در مقطع دکتری در نظر گرفته شده تا بتوانند در برخی ار دانشگاه های کانادا ادامه تحصیل دهند.

 

بورسیه های غیر دولتی تحصیل در کانادا

بورسیه تحصیلی صندوق اکولوژیکی آنه والی (Anne Vallee Ecological Fund) : این بورسیه به دانشجویان بین المللی در مقطع دکتری که در یکی از دانشگاه های معتبر کانادایی در کبک یا بریتیش کلمبیا به تحقیقات جانوری بپردازند، اعطا می شود.

بورسیه تحصیلی ترودو  (Trudeau Scholarships and Fellowships ): این بورسیه به منظور دوره مربی گری برای برای دانشجویان دکتری شاغل در برخی موسسات آموزشی منتخب کاناداست.

 

بورسیه‌های دانشگاه برای تحصیل در کانادا

تعدادی از دانشگاه های کانادا نیز برای دانشجویان بین المللی خود بورسیه تحصیلی در نظر می گیرند. این دانشگاه ها به شرح زیر می باشند:

 • دانشگاه کارلتون

 • دانشگاه کونکوردیا

 • دانشگاه دالهاوسی

 • دانشگاه فیرلی دیکنسون

 • کالج هامبر

 • دانشگاه مک گیل

 • دانشگاه کوئین

 • دانشگاه کوئست

 • دانشگاه آلبرتا

 • دانشگاه کلگری

 • دانشگاه منیتوبا

 • دانشگاه ساسکاچوآن

 • دانشگاه تورنتو

 • دانشگاه واترلو

 • دانشگاه سایمون فریزر

 • دانشگاه وسترن

 • دانشگاه یورک

 

تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل رایگان در کانادا توسط بورسیه تحصیلی کانادا که در بخش قبل توضیح داده شد امکانپذیر است. بورسیه تحصیلی کانادا به متقاضیان مقطع دکترا که نمرات عالی دارند و همچنین متقاضیان تحصیل در کانادا که محدودیت مالی دارند اعطا می گردد. توسط بورسیه تحصیلی کانادا می توان از تحصیل رایگان در کانادا برخوردار شد.

 

سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

 

شرط معدل برای تحصیل در کانادا

بدون شک شرط معدل یکی از معیارهای مهم پذیرش دانشجو در تمام دانشگاه های جهان است. دانشگاه های کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیستند و هر دانشگاه شرط معدل مخصوص به خود را جهت تحصیل در کانادا دارد. اما به طور میانگین در بیشتر دانشگاه های کانادا معدل 3 از 4 برای پذیرش دانشجو مورد قبول است که طبق سیستم نمره دهی در ایران، 15 از 20 می باشد.

 

شرایط سنی تحصیل در کانادا

یکی از موارد مهم در بحث تحصیل در کانادا شرایط سنی جهت تحصیل در این کشور می باشد. شرایط سنی تحصیل در کانادا با توجه به مقطع تحصیلی متفاوت است. شروع تحصیل در کانادا از سن 3 سالگی است که تا سن 6 سالگی ادامه دارد و دوره پیش دبستانی می باشد. دوره دبستان از سن 6 سالگی آغاز شده و شامل دوره های ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان است که 12 سال و با اخذ مدرک دیپلم پایان می یابد. تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در کانادا شرایط سنی خاصی ندارد ولی برای سن های بالا شرایط کمی سخت گیرانه تر است.

 

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا نسبت به بسیاری از کشورها از جمله آمریکا ، استرالیا و انگلستان مناسب تر است. هزینه تحصیل در کانادا و در مدارس دولتی آن بین 10000 تا 15000 دلار در سال و در مدارس خصوصی حدودا دو یا سه برابر است. هزینه تحصیل در کانادا در مدارس شبانه روزی حدودا سالیانه 30000 دلار می باشد. به طور متوسط هزینه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی 12000 تا 20000 دلار، در مقطع کارشناسی ارشد 12000 دلار تا 18000 دلار و در مقطع دکترا حداقل 20000 دلار پیش بینی شده است. هزینه های نام برده شده هزینه های مربوط به شهریه دانشگاه است و هزینه زندگی در کانادا شامل خورد و خوراک و مسکن و رفت و آمد حدودا ماهیانه 1000 تا 2000 دلار می باشد.

 

 

شهریه مدارس و دانشگاه های کانادا
مقطع شهریه سالیانه
مدرسه دولتی 10000 تا 15000 دلار
مدرسه شبانه روزی 30000 دلار
کارشناسی 12000 تا 20000 دلار
کارشناسی ارشد 12000 تا 18000 دلار
دکترا 20000 دلار

 

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

یکی از مسائل مهم در رابطه با تحصیل در کانادا، هزینه زندگی دانشجویی در این کشور است. از هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا می توان به هزینه مسکن یا خوابگاه، هزینه خورد و خوراک، هزینه حمل و نقل، هزینه اینترنت، هزینه پوشاک، هزینه لوازم تحریر اشاره کرد که در شهرهای مختلف آن متفاوت است. هزینه اجاره خانه یا خوابگاه را می توان بین 800 تا 1600 دلار در ماه و یا حتی در برخی شهرها بیشتر از این در نظر گرفت. سصایر هزینه های نامبرده شده نیز بین ماهیانه بین 600 تا 1000 دلار و حتی بیشتر برآورد می شود.

در جدول زیر متوسط هزینه زندگی دانشجویی در کانادا در شهرهای مختلف را به صورت ماهیانه برای یک نفر مشاهده می کنید.

   

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا در شهرهای مختلف
شهر هزینه
  بریتیش کلمبیا (ونکوور) 1380 دلار
اونتاریو 1247 دلار
آلبرتا 1953 دلار
مونترال 1075 دلار
کبک  1048 دلار
وینیپگ 1346 دلار
کلگری 1393 دلار

 

شهریه تحصیل در کانادا

شهریه تحصیل در کانادا در دانشگاه های مختلف و با توجه به مقطع تحصیلی تفاوت دارد. البته باید این نکته را یاد آور شویم که شهریه دانشگاه های کانادا در مقایسه با شهریه دانشگاه های بسیاری از کشور های دیگر از جمله انگلستان بسیار مناسب است. متوسط هزینه ای که برای شهریه دانشگاه ها در کانادا باید در نظر بگیرید حدود 15000 الی 30000 دلار است. در جدول زیر شهریه دانشگاه در کانادا را در مقاطع مختلف مشاهده می کنید.

 

هزینه شهریه دانشگاه های کانادا
هزینه (دلار کانادا در سال) مقطع
30000 تا 50000 مدارس شبانه روزی
5000 تا 29000 کارشناسی
13000 تا 20000 کارشناسی ارشد
10000 تا 20000 دکترا

 

هزینه خوابگاه دانشجویی در کانادا

یکی از مسائلی که برای متقاضیان تحصیل در کانادا حائز اهمیت است، استفاده از خوابگاه دانشجویی در کانادا و هزینه آن است. معمولا خوابگاه های دانشجویی در محوطه دانشگاه قرار گرفته اند و فضاهایی مثل آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی و اتاق ها به صورت اشتراکی استفاده می شوند و بنابراین هزینه کمتری نسبت به اجاره منزل در بر خواهند داشت. هزینه خوابگاه دانشجویی در کانادا را می توان به طور متوسط 3000 تا 75000 دلار کانادا در سال در نظر گرفت.

 

زبان تحصیل در کانادا

زبان تحصیل در کانادا در ایالت های فدرال این کشور به زبان انگلیسی است و در ایالت های کبک به زبان فرانسوی می باشد. بنابراین برای تحصیل در ایالت های فدرال کانادا مدرک زبان انگلیسی و برای تحصیل در ایالت های کبک کانادا مدرک زبان فرانسوی نیاز است. البته جالب است بدانید که تعدادی از دانشگاه های این کشور نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند اما بقیه استانداردهای پذیرش دانشجوی خارجی باید رعایت شود. از آنجا که این کشور یک کشور دو زبانه محسوب می شود پس می توان با داشتن مدرک زبان های فرانسه یا انگلیسی در آن اقدام به ادامه تحصیل کرد.

 

تحصیل در کانادا

 

مدارک لازم برای تحصیل در کانادا

مدارک لازم برای تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا با ارائه مدارک زیر امکانپذیر خواهد بود:

- عکس

- پاسپورت

- نامه پذیرش دانشگاه

- رسید پرداخت شهریه

- گواهی تمکن مالی

- مدارک تحصیلی و ریز نمرات

- گزارش پزشکی

- مدرک زبان

- ویزای تحصیلی کانادا

لازم به ذکر است تمامی مدارک جهت تحصیل در آلمان باید به زبان رسمی کشور کانادا جهت پذیرش از دانشگاه ترجمه شوند.

 

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا جهت تحصیل در کانادا به مدارک زیر نیاز دارید:

 • اصل و کپی صفحات پاسپورت متقاضی و همراهان
 • ترجمه رسمی شناسنامه
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 • ترجمه رسمی کارت پایان خدمت
 • ترجمه رسمی سند ازدواج
 • رزومه تحصیلی و شغلی متقاضی و همراهان
 • مدارک آزمون های زبان مثل آیلتس و تافل
 • نامه پذیرش تحصیلی
 • تکمیل فرم های مربوط به ویزای دانشجویی
 • ترجمه رسمی گواهی شغلی متقاضی و همراهان
 • مدارک مربوط به تمکن مالی با ترجمه رسمی
 • گواهی صورتحساب بانکی 4 ماه گذشته به همراه ترجمه رسمی
 • دو قطعه عکس پاسپورتی پشت نویسی شده متقاضی و همراهان
 • اصل و ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه
 • پرداخت هزینه های مربوط

 

دانشگاه های معتبر کانادا برای تحصیل در کانادا

در بخش زیر اسامی تعدادی از دانشگاه های برتر کانادا را مشاهده می نمایید.

 

دانشگاه های معتبر کانادا
University of Alberta
University of Calgary
University of Ottawa
University of Toronto
University of waterloo
University of western Ontario
Mc gill university
Mc master university
university of montreal
Queens university of kingston
Capilano University

       

مقایسه دانشگاه های کانادا

    رتبه 2020     رتبه QS   درصد دانشجویان بین المللی شهر شهریه دانشجویان بین المللی
دانشگاه Toronto

18

29

33.9

 Toronto 

36000-55000

دانشگاه British Columbia

34

51

27.2

 Vancouver  

29000-38000

دانشگاه McGill

40

35

36.6

Montreal

17000-45000

دانشگاه McMaster

69

140

19.1

Hamilton

30000-54000

دانشگاه Montreal

73

137

20.9

Montreal

23000-28000

دانشگاه Alberta

131

113

27.6

Edmonton

18000-25000

دانشگاه Calgary

200

233

21.3

Calgary

20000-24000

دانشگاه Waterloo

201-250

173

28.8

Waterloo

28000-35000

دانشگاه Western

201-250

211

19.8

London

27000-31000

دانشگاه Queen

251-300

239

14.2

Kingston

20000-43000

 

داده ها

 

تحصیل در کانادا

دانشگاه های کانادا

 

تحصیل در کانادا

رتبه دانشگاه ها

 

تحصیل در کانادا

درصد دانشجویان بین المللی

 

تحصیل در کانادا

شهریه برای دانشجویان بین المللی

 

ویزای تحصیلی کانادا جهت تحصیل در کانادا

در صورتی که تحصیل در کانادا بیش از 6 ماه طول بکشد باید برای ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهید. برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید مدارک نام برده شده که مهم ترین آن نامه پذیرش از دانشگاه است را به سفارت تحویل داده و منتظر اخذ ویزای خود بمانید. درخواست ویزای تحصیلی کانادا به صورت آنلاین انجام شده و معمولا 4 تا 6 ماه طول می کشد.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویان بین المللی هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و متقاضیان برای تمام مقاطع تحصیلی می توانند درخواست ویزای تحصیلی داشته باشند. از مهم ترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا داشتن نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های کانادا و همچنین مدرک زبان آیلتس است.

 

مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا

اولین مرحله از مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا گرفتن نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور می باشد. سپس باید فرم اپلیکیشن ویزای دانشجویی را از سایت اداره مهاجرت کانادا جهت اخذ استادی پرمیت دریافت کرده و به سوالات آن پاسخ دهید. پس از آن یک چک لیست با اعتبار 60 روزه برای شما صادر می شود که در آن تمام راهنمایی ها جهت اخذ ویزای تحصیلی آمده است. با مطالعه ی آن و آماده سازی مدارک و مراحل باید در سایت اداره مهاجرت کانادا پروفایل کاربری ایجاد کرده و کد چک لیست را وارد کنید و مدارک را ارسال نمایید. سپس باید جهت انجام مراحل بایومتریک و انگشت نگاری به سفارتخانه یا کنسولگی کانادا مراجعه کنید.

پس از طی مراحل گفته شده حدودا 5 هفته زمان می برد تا ویزای دانشجویی کانادا صادر شود. البته ممکن است بیشتر از این و حتی تا 3 ماه نیز طول بکشد.

 

ویزای همراه تحصیل در کانادا

سوال بسیاری از متقاضیان تحصیل در کانادا این است که آیا می توانم برای همراهیان خود نیز ویزا دریافت کنم؟ پاسخ این است که همراهان درجه یک متقاضی تحصیل در کانادا یعنی همسر، فرزندان زیر 22 سال و پدر و مادر می توانند وی را در کانادا همراهی کنند. البته این امر مستلزم این شرط است که دانشجو یا یکی از همراهان او ثابت کند که تمکن مالی لازم برای تامین هزینه های زندگی تمام اعضای خانواده را دارد. کانادا اجازه کار و تحصیل در این کشور را برای همراه دانشجو نیز میسر کرده است و همراه وی می تواند با ویزای تحصیلی و ویزای کاری نیز به همراه متقاشی به این کشور مهاجرت کند.

بهترین زمان جهت درخواست اخذ ویزای همراه تحصیل در کانادا همزمان با درخواست ویزای تحصیلی متقاضی تحصیل در کانادا می باشد. هزینه ویزای همراه تحصیل در کانادا نیز همان هزینه ویزای توریستی کانادا یعنی تقریبا 300 دلار است چرا که ویزای همراه متقاضی تحصیل در کانادا، نوعی ویزای توریستی محسوب می شود.

 

مزایای تحصیل در کانادا

برخی از مزایای چشمگیر تحصیل در کانادا عبارت اند از:
- بهره مندی از یکی از با کیفیت ترین نظام های آموزشی در جهان
- استفاده از انواع روش های پرداخت شهریه که دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می دهد
- مزایای بلند مدت تحصیل در کانادا که شامل ادامه تحصیل در کشورهای پیشرفته و بازار کار مناسب پس از تحصیل می شود
- شانس بالای گرفتن اقامت دائم کانادا
- تجربه زندگی در محیط چندفرهنگی و فرصت آشنایی با افراد از فرهنگ ها و اقوام مختلف جهان
- کانادا یکی از کشورهای پیشرو در زمینه تحقیقات علمی است و این کشور فرصت های بیشماری را در این زمینه در اختیار افراد محصل در کانادا قرار می دهد.

 

کار حین تحصیل در کانادا

متقاضی درحین تحصیل در کانادا می تواند به منظور کاهش هزینه ها مشغول به کار شده و حقوق به دست آورد. کار حین تحصیل در کانادا هم در دانشگاه و هم در خارج از دانشگاه امکانپذیر است. دانشجو حین تحصیل در کانادا به طور متوسط اجازه ی کار به مدت 20 ساعت در هفته را خواهد داشت که این میزان بسته به مقطع تحصیلی افراد متفاوت می باشد.

 

 

کار دانشجویی یا کارآموزی در کانادا

در کانادا امکان کار دانشجویی و کارآموزی همزمان با تحصیل برای دانشجویان وجود دارد. برای اجازه کار دانشجویی در کانادا شرایط خاصی از جمله داشتن مجوز تحصیل معتبر، تحصیل تمام وقت و داشتن شماره بیمه اجتماعی وجود دارد که با دارا بودن این شرایط می توانید به کار دانشجویی بپردازید.

برای کارآموزی در کانادا نیز بسیاری از دانشگاه ها یا کالج ها دوره های کارآموزی و کارورزی را که به دوره کوآپ (CO-op) نیز معروف است، برای برخی از رشته های تحصیلی ارائه می دهند. جهت درخواست دوره کارآموزی در کانادا نیز باید شرایطی از جمله مجوز تحصیل معتبر و نامه دانشگاه مبنی بر تحصیل در آن دانشگاه را داشته باشید. لازم به ذکر است که دوره های کارآموزی دانشجویان نباید بیشتر از 50 درصد از ساعات آموزشی هفتگی آنها باشد.

 

 

اجازه کار پس از فارغ التحصیلی در کانادا (ورک پرمیت کانادا)

دولت کانادا برای دانشجویان بین المللی در کانادا که فارغ التحصیل می شوند، اجازه کار صادر می کند که به آن اجازه کار باز یا ورک پرمیت گفته می شود. ورک پرمیت کانادا به مدت 3 سال اعتبار دارد و محدودیتی برای تعداد کارفرما و ساعات کاری قائل نشده است. نابراین می توانید با این مجوز در چند شغل همزمان فعالیت داشته باشید.

مجوز ورک پرمیت به همه افراد اعطا نمی شود و تنها متقاضیانی که شرایط زیر را داشته باشند، می توانند آن را دریافت کنند:

 • همسر متقاضی مجوز کار رسمی یا تحصیل در کانادا داشته باشد.
 • متقاضی اخیرا فارغ التحصیل یکی از دوره های آموزشی مورد قبول اداره مهاجرت کانادا شده باشد.
 • متقاضی قادر به پرداخت هزینه های تحصیل خود نباشد و دانشجوی ناتوان شناخته شود.
 • متقاضی عضو زیر 18 سال خانواده باشد.
 • متقاضی پناهنده ای باشد که با بحران مالی روربروشده است.
 • به متقاضی دستور داده شده که کانادا را ترک کند ولی فعلا برایش مقدور نیست.

 

اقامت پس از تحصیل در کانادا

اجازه اقامت پس از تحصیل در کانادا به مدت 8 ماه تا 3 سال برای دانشجو صادر می گردد که در این مدت باید برای اخذ اقامت دائم کانادا شرایطی را مهیا کند. مهم ترین شرط برای اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا تسلط به یکی از زبان های رسمی کانادا که انگلیسی و فرانسوی است می باشد. پس از آن باید به دنبال کار مناسب بگردید، به این منظور بایستی سرمایه و دانش کافی داشته باشید. پس از اشتغال به کار نیز باید مالیات خود را تمام و کمال پرداخت کرده باشید. با داشتن این شرایط موفق به اخذ اقامت دائم کانادا پس از فارغ التحصیلی خواهید شد.

 

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

                    

موقعیت کار پس از تحصیل در کانادا

پیدا کردن کار پس از تحصیل در کانادا در صورتی که متقاضی مقاطع بالاتر از دیپلم را در این کشور گذرانده باشد، به راحتی امکانپذیر است. به این منظور متقاضی نیازمند ویزای کار پس از تحصیل می باشد که با اخذ این ویزا و کار کردن در این کشور پس از چند سال می توان جهت اخذ اقامت دائم کانادا درخواست نمود. مهلت ارسال درخواست برای اخذ ویزای کار پس از تحصیل در کانادا، حداکثر تا 180 روز از فارغ التحصیلی بوده و مدت این ویزا نیز حداکثر 3 سال است.

شرایط اخذ ویزای کار پس از تحصیل در کانادا به صورت زیر می باشد:

 • تحصیل در یک دوره آموزشی معتبر در موسسات معتبر به مدت حداقل 8 ماه
 • داشتن مدرک یا گواهی تحصیلی معتبر از موسسه آموزشی معتبر در کانادا
 • قانونی و تمام وقت بودن اقامت متقاضی در طول دوره تحصیل
 • داشتن ریز نمرات دروس و نامه رسمی از موسسه آموزشی مبنی بر پایان دوره آموزشی

 

    تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

 

وضعیت اخذ تابعیت پس از تحصیل در کانادا

اخذ تابعیت مستقیم کانادا پس از تحصیل در این کشور امکانپذیر نیست و برای اخذ تابعیت کانادا ابتدا باید اقامت دائم این کشور را کسب کرد. اقامت دائم کانادا نیز همانطور که در بخش موقعیت کار پس از تحصیل در کانادا اشاره کردیم، پس از 3 سال کار در کانادا اخذ می گردد. پس از دریافت اقامت دائم کانادا نیز بعد از 3 سال می توان برای اخذ تابعیت این کشور اقدام نمود.

 

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا ۲۰۲۱-۲۰۲۰

یکی از دغدغه های متقاضیان تحصیل در کانادا اطلاع از این است که آیا دانشگاه مورد نظر آنها مورد تایید وزارت علوم می باشد یا خیر. در این بخش لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا را مشاهده می کنید که به دسته ممتاز، خوب و متوسط تقسیم می شوند.

 

   

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا 2020-2021
گروه الف (ممتاز) گروه ب (خوب) گروه ج (متوسط)
Dalhousie University Brock University  صرفأ در رشته تربیت بدنی Acadia University
HEC Montreal Carleton University Bishop’s University
Laval University Concordia University Brandon University
McGill University Ecole de Technologie Supérieure, University of Quebec Cape Breton University (CBU)
McMaster University Lakehead University   Fairleigh Dickinson University – Vancouver Campus  شعبه دانشگاه آمریکا
Memorial University of Newfoundland National Institute Scientific Research, University of Quebec Laurentian University
Polytechnique Montreal National School of Public Administration, University of Quebec Mount Allison University
Queen's University Ryerson University Mount Royal University
Simon Fraser University Université du Québec à Montréal Mount Saint Vincent University
-University of Montreal Université du Québec à Québec Nipissing University
University of Alberta University of New Brunswick صرفاً در رشته های کشاورزی وجنگلداری Saint Mary’s University
University of British Columbia University of Northern British Colombia Saint Paul University
University of Calgary University of Ontario Institute of Technology St. Francis Xavier University
University of Guelph University of Regina The King’s University
University of Manitoba University of Sherbrooke The University of Lethbridge
University of Ottawa   The University of Winnipeg
University of Saskatchewan   Thompson Rivers University
University of Toronto   Trent University
University of Victoria   Trinity Western  University
University of Waterloo   Universite de Moncton
University of Western Ontario (Western University   Université du Québec à Chicotimi
University of Windsor   Université Sainte – Anne
York University   University of Prince Edward Island
    University of Quebec at Rimouski
    University of Quebec at Trois – Rivieres
    University of Quebec, Abitibi – Temiscamingue
    University of Quebec, Outaoais
    Vancouver Island University
    Wilfrid  Laurier University

 

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در کانادا ۲۰۲۱- ۲۰۲۰

همچنین لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در کانادا جهت تحصیل در رشته های علوم پزشکی به صورت زیر می باشد.

 

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در کانادا 2020-2021
Dalhousie University
Laval University
McGill University
McMaster University
Memorial University of Newfoundland
Queen’s University at Kingston
Simon Faster University
University of Western Ontario
Universite de Sherbrooke
University de Montreal
University de Quebec a Montreal
University Guelph
University of Alberta
University of British Columbia
University of Calgary
University of Manitoba
University of Northern British Columbia
University of Ottawa
University of Regina
University of Saskatchewan
University of Toronto
University of Victoria
University of Windsor
University Waterloo
Western University
York University

 

بهترین شهرهای دانشجویی کانادا

همواره کشور کانادا به عنوان یکی از مقاصد مهم دانشجویان بین المللی برای تحصیل در نظر گرفته می شود و دلیل آن نیز وجود دانشگاه های معتیر در این کشور است. با این که دانشگاه های کانادا جزو بهترین دانشگاه ها در جهان محسوب می شوند اما تعدادی از شهرهای کانادا نیز هستند که در بین بهترین شهرهای دانشجویی در جهان دیده می شود. برترین شهرهای دانشجویی کانادا عبارتند از:

 • مونترال
 • تورنتو
 • ونکوور
 • کبک
 • ادمونتون

 

سوالات متداول تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل در کانادا با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاه متفاوت است. به طور میانگین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی 12000 تا 20000 دلار، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 15000 تا 25000 دلار و تحصیل در مقطع دکترا 15000 تا 20000 دلار می باشد.

هزینه زندگی در کانادا چقدر است؟

متوسط هزینه زندگی در کانادا ماهیانه حدود 1000 تا 2000 دلار است.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کانادا چیست؟

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کانادا عبارتست از:

 • عکس
 • پاسپورت
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • رسید پرداخت شهریه
 • گواهی تمکن مالی
 • مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 • مدرک زبان
 • ویزای تحصیلی کانادا

آیا کار حین تحصیل در کانادا امکانپذیر است؟

بله. با داشتن study permit اجازه 20 ساعت کار در هفته و در تعطیلات به صورت تمام وقت را خواهید داشت.

آیا امکان کار پس از تحصیل در کانادا وجود دارد؟

با اخذ ویزای کاری کانادا می توانید پس از اتمام تحصیلات در این کشور مشغول به کار شوید.

آیا اخذ بورسیه تحصیلی کانادا برای دانشجویان خارجی امکانپذیر است؟

انواع بورسیه های تحصیلی دولتی و خصوصی در کانادا وجود دارد که با توجه به شرایط متقاضیان خارجی قابل اخذ می باشد.

آیا برای تحصیل در کانادا ارائه مدرک زبان ضروری است؟

داشتن مدرک زبان انگلیسی یا زبان فرانسه یکی از ضروریات تحصیل در کانادا می باشد.

آیا اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا به صورت آنلاین امکانپذیر است؟

از طریق تکمیل فرم درخواست پذیرش از دانشگاه در سایت و اپلیکیشن دانشگاه و پرداخت هزینه مربوطه می توانید به صورت آنلاین پذیرش بگیرید.

اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا به چه صورت است؟

تحصیل در کانادا به تنهایی موجب اقامت دائم این کشور نمی شود و به این منظور باید ابتدا پس از پایان تحصیلات، به مدت 3 سال در این کشور مشغول به کار شده و سپس برای اقامت دائم کانادا درخواست دهید.

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا چگونه است؟

پس از تحصیل در کانادا با اخذ ویزای work permit می توانید در این کشور مشغول به مدت حداکثر 3 سال مشغول به کار شوید.

 

 

سفارت کانادا در ایران:

آدرس : تهران ، خیابان استاد مطهری ، خیابان شهید سرافراز ، پلاک 57

تلفن : 81520000-021

فکس : 88757054-021

 

 

پرطرفدارترین خدمات موسسه حقوقی آینده سازان مهر را ببینید :

تحصیل در ترکیه

تحصیل در آلمان

سرمایه گذاری کانادا

کار در آلمان

کار در کانادا

سرمایه گذاری در شینگن

تحصیل در شینگن

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به آلمان

دفتر مهاجرتی شیراز

 

 

 

ابر کلمات کلیدی :

تحصیل در کانادا رایگان , تحصیل در کانادا با معدل پایین , تحصیل در کانادا یا استرالیا , تحصیل در کانادا در مقطع دکترا , تحصیل در کانادا پزشکی , هزینه تحصیل در کانادا 2018 , شرایط بورسیه تحصیل در کانادا , شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد , اقدام برای تحصیل در کانادا , شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع دکترا , شرایط لازم برای تحصیل در کانادا , کار و تحصیل در کانادا , تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان , تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس ، تحصیل در مدارس کانادا ، تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا ، دلایل تحصیل در کانادا

 

 

تاریخ ویرایش مطلب 1400/1/18

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط