به علت شیوع کرونا تا اطلاع ثانوی امکان مراجعه حضوری نیست.
۰۹۰۳۹۰۸۱۲۰۱ جمعه ها نیز پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.

تحصیل در ترکیه

هر آنچه باید در مورد تحصیل در ترکیه بدانید

 

تحصیل در ترکیه

 

ترکیه کشوری است اوراسیایی به این معنی که بخشی از آن در قاره اروپا و بخشی از آن در قاره آسیا قرار گرفته است. به همین دلیل نیز فرهنگ هر دو قاره در بین مردم ترکیه دیده می شود. ترکیه سی و هفتمین کشور بزرگ جهان می باشد و با شش کشور آسیایی و دو کشور اروپایی همسایه است که یکی از این کشورهای آسیایی ایران می باشد. همسایگی ایران و ترکیه یکی از دلایلی است که تحصیل در ترکیه در بین ایرانیان را بسیار پرطرفدار کرده است. علاوه بر این فرهنگ و دین و مذهب مشابه نیز در محبوبیت تحصیل در ترکیه در ایرانیان تاثیر فراوانی داشته است. طبق آمار 98 درصد از جمعیت ترکیه مسلمان و تقریبا 2 درصد از مسیحیت و کلیمی و دیگر ادیان پیروی می کنند. مسلمانان ترکیه بیشتر از اهل تسنن می باشند. مدارس و دانشگاه های ترکیه و مدارک آن ها در سراسر جهان معتبر و شناخته شده هستند که این مورد یکی از مهم ترین دلایل افزایش درخواست اخذ ویزای تحصیلی ترکیه در ایران است. تحصیل در ترکیه مزایای بسیاری که مهم ترین آنها امکانات عالی و هزینه مناسب است را به همراه دارد. در صورتی که شما هم جزو افرادی هستید که قصد تحصیل در ترکیه را دارند؛ در این مقاله همراه باشید تا جزئیات تحصیل در ترکیه را به طور مفصل بررسی کنیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند :

 شرایط تحصیل در ترکیه

 نظام آموزشی ترکیه

 تحصیل در ترکیه در مقطع ابتدایی

 تحصیل در مدارس ترکیه

icon_sm_compliance.png تحصیل در ترکیه در مقطع راهنمایی

icon_sm_compliance.png تحصیل در ترکیه در مقطع دبیرستان

icon_sm_compliance.png تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

icon_sm_compliance.png شرایط تحصیل در ترکیه در دانشگاه

icon_sm_compliance.png تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی

 مدارک لازم برای تحصیل کارشناسی در ترکیه

 هزینه تحصیل کارشناسی در ترکیه

icon_sm_compliance.png تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد

 هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه

 انواع دوره های فوق لیسانس در ترکیه

 مزایای تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه

icon_sm_compliance.png تحصیل در ترکیه در مقطع دکترا

icon_sm_compliance.png تحصیل در ترکیه در رشته پزشکی و دندانپزشکی

icon_sm_compliance.png مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

icon_sm_compliance.png هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

 مدارک مورد نیاز پذیرش دانشگاه های پزشکی ترکیه

 تحصیل در کالج های ترکیه

icon_sm_compliance.png بورسیه تحصیلی ترکیه

 دوره های آموزش زبان برای بورسیه تحصیلی ترکیه

 مزایای بورسیه تحصیلی ترکیه برای دانشجویان بین المللی

 آموزش عالی در ترکیه

 تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

 شرایط تحصیل در ترکیه بدون کنکور

 تحصیل در ترکیه و کار دانشجویی

 تحصیل در ترکیه و موقعیت کار پس از تحصیل

 تحصیل در ترکیه و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

 مزایای تحصیل در ترکیه

icon_sm_compliance.png زبان تحصیل در ترکیه

icon_sm_compliance.png هزینه تحصیل در ترکیه

icon_sm_compliance.png هزینه زندگی در ترکیه

icon_sm_compliance.png مدارک لازم برای تحصیل در ترکیه

icon_sm_compliance.png ویزای تحصیلی ترکیه

icon_sm_compliance.png تحصیل در ترکیه و بررسی ویزای همراه

icon_sm_compliance.png تحصیل در ترکیه و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

icon_sm_compliance.png تحصیل در ترکیه و بررسی شرایط اعزام دانشجو به ترکیه در سال 2021

icon_sm_compliance.png آزمون TOMER ترکیه

icon_sm_compliance.png آزمون YOS ترکیه

icon_sm_compliance.png آزمون SAT ترکیه

 

جهت مشاوره رایگان همه روزه حتی روزهای تعطیل با ما در تماس باشید     ۰۹۰۳۹۰۸۱۲۰۱

 

شرایط تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه و شرایط عمومی آن

دولت ترکیه، در سال 2021 سیاستی بر جذب دانشجویان بین المللی اعمال می کند تا از این طریق رنکینگ دانشگاه های خود را ارتقا دهد. بیشتر تمرکز کشور ترکیه نیز بر جذب دانشجو از آسیای مرکزی، آفریقا، خاورمیانه و اروپای شرقی می باشد. برای رسیدن به این هدف دولت ترکیه به دانشجویان بورسیه می دهد و دانشگاه های ترکیه نیز نسبت به بسیاری دیگر از کشورها خصوصا برای کسانی که از کشورهای خاورمیانه به ترکیه می آیند، شهریه کمتری دارند.

 

نظام آموزشی ترکیه

نظام آموزشی ترکیه از دو قسمت اصلی تشکیل می‌شود؛ آموزش رسمی و آموزش غیر رسمی. آموزش رسمی به معنای سیستم مدرسه‌ ای است و شامل آموزش عالی می‌شود که تمرکز اصلی این مقاله برروی آن است. آموزش غیررسمی شامل تمام فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده در خارج و یا در کنار مدرسه است.

آموزش رسمی شامل موارد زیر می‌شود:

آموزش پیش دبستانی: آموزش اختیاری که در مهدکودک و محیط‌ های مشابه برای کودکان زیر سن ۶ سال ارائه می‌گردد.

آموزش ابتدایی: این آموزش برای تمامی کودکان اجباری است و در دوره‌ای هشت ساله برای کودکان بین ۶ تا ۱۴ سال ارائه می‌شود.

آموزش متوسطه: دبیرستان یا هنرستان برای سنین ۱۵ تا ۱۸/۱۷ سال برگزار می‌شود.

آموزش عالی: این مورد شامل تمام موسسات آموزشی می‌شود که تحصیلات دانشگاهی را برای افراد فراهم می‌سازد.

 

تحصیل در ترکیه در مقطع ابتدایی

بسیاری از والدین خواستار تحصیل در ترکیه فرزندانشان از آغاز سن تحصیل آنها و در مقطع ابتدایی هستند. تحصیل در ترکیه در مقطع ابتدایی در مدارس بین المللی ترکیه که مخصوص دانش آموزان مهاجر و بین المللی است امکانپذیر می باشد. مدارس بین المللی ترکیه خود به سه نوع مدرسه که مدارس ایرانی، مدارس ترکی و مدارس بین المللی هستند تقسیم می شود و شرایط پذیرش در آنها تقریبا یکسان است. تحصیل در مقطع ابتدایی در ترکیه 5 سال طول می کشد. در ترکیه 67 مدرسه بین المللی وجود دارد که به زبان های مختلف و بیشتر زبان انگلیسی تدریس می کنند. هزینه تحصیل در ترکیه در مقطع ابتدایی و مدارس بین المللی ترکیه نسبت به مدارس محلی آن بالاتر است و از امکانات گسترده تری نظیر فعالیت های جانبی، سطح آموزش بالا و گزینش کمتر نیز برخوردارند. متقاضیان تحصیل در ترکیه در مقطع ابتدایی و در مدارس بین المللی ترکیه باید بتوانند از این مدارس پذیرش بگیرند که به این منظور باید مدارک همسان سازی کارنامه و کارت اقامت را آماده نمایند. مهارت های زبان انگلیسی در پذیرش از مدارس بین المللی ترکیه بسیار مهم است. هزینه تحصیل در ترکیه در مقطع ابتدایی و مدارس بین المللی ترکیه حدودا سالیانه 15000 پوند است.

 

مدارس بین المللی ترکیه
مدرسه بین المللی سفیر
مدرسه بین المللی مف - MEF
مدرسه بین المللی استانبول
کالج TED
مدرسه خصوصی الکو (Alman Liseliler Kültür ve Eğitim Vakfı in Turkish)

 

تحصیل در مدارس ترکیه

برای تحصیل در ترکیه در مدارس ایرانی به کارت اقامت ترکیه نیاز دارید. کارت اقامت نشان دهنده سکونت شما در ترکیه است که به آن کیملیک گفته می شود و شماره آن همانند کد ملی در بسیاری از کارهای اداری قابل استفاده است.

تحصیل در ترکیه در مدارس ترکی نیز مخصوص متقاضیان تحصیل در ترکیه به زبان ترکی است که برای تحصیل در این مدارس باید به زبان ترکی تسلط داشته باشند.

معلمان مدارس ایرانی در ترکیه ایرانی می باشند و همه ملزم به رعایت حجاب هستند که این امر می تواند مزیت مهمی برای تحصیل در ترکیه محسوب شود.

 

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

 

تحصیل در ترکیه در مقطع راهنمایی

تحصیل در ترکیه مقطع راهنمایی پس از اتمام تحصیلات ابتدایی آغاز می شود. تحصیل در ترکیه در مقطع راهنمایی سه سال به طول می انجامد. تحصیل در ترکیه در مقطع راهنمایی همانند مقطع ابتدایی در سه مدرسه بین المللی، ترکی و ایرانی انجام می گیرد. سایر شرایط تحصیل در ترکیه در مقطع راهنمایی نیز مشابه با مقطع ابتدایی می باشد. هزینه تحصیل در ترکیه در مقطع راهنمایی در مدارس دولتی رایگان می باشد، اما در مدارس خصوصی، هزینه های تحصیل حداقل 15000 لیر می باشد.

 

خلیج کاباک در ترکیه

 

تحصیل در ترکیه در مقطع دبیرستان

دبیرستان های ترکیه به دو دسته ی دبیرستان های دولتی و دبیرستان های خصوصی تقسیم می شود. تحصیل در ترکیه در دبیرستان های دولتی رایگان است ولی دبیرستان های خصوصی شهریه دریافت می کنند. تحصیل در ترکیه در مقطع دبیرستان نیز در سه نوع دبیرستان های بین المللی، ترکی و ایرانی میسر می باشد که شرایط آنها مانند مقاطع گفته شده است. طول تحصیل در ترکیه در مقطع دبیرستان چهار سال است که در بعضی مدارس به دلیل اختصاص دادن یک سال تحصیلی به آموزش زبان انگلیسی این مدت به پنج سال افزایش می یابد. پس از پایان دوره دبیرستان و قبولی در آزمون های نهایی مدرک دیپلم به فرد اعطا می شود و می تواند در آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه شرکت کند. برای ثبت نام در مقطع دبیرستان در ترکیه باید یکی از والدین اقامت ترکیه را داشته باشند و مقطع تحصیلی متقاضی در خارج از ترکیه نیز باید با مقاطع تحصیلی ترکیه معادل سازی شود. نمونه ای از دبیرستان های بین اللملی در ترکیه به شرح زیر می باشند :

 

دبیرستان های بین المللی ترکیه
British International School
Istanbul International Community School
Istanbul International School
Keystone International School
Tarabya British Schools


تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

تحصیل در ترکیه

 

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم با قبولی در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر امکانپذیر می باشد. ریز نمرات و معدل بالای مدرک دیپلم نیز در پذیرش دانشگاه ها جهت تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم بسیار موثر است. برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم باید مدرک زبان ترکی داشته باشید؛ چرا که بیشتر دانشگاه ها در مقطع کاردانی و کارشناسی به زبان ترکی تدریس می شوند. طول دوره تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم در مقطع کاردانی دو سال و در مقطع کارشناسی چهار سال می باشد.

 

شرایط تحصیل در ترکیه در دانشگاه

برترین دانشگاه های ترکیه

 

تحصیل در ترکیه هر ساله طی سه ترم تحصیلی و در فصل های بهار، تابستان و پاییز صورت می گیرد. دانشگاه های ترکیه شامل دو دسته دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی هستند. متقاضیان تحصیل در ترکیه باید مدرک دیپلم دبیرستان را داشته باشند و در آزمون ورودی دانشگاه نیز امتیاز قابل قبول را کسب کرده باشند. تحصیل در ترکیه و پذیرفته شدن در دانشگاه های ترکیه شرایط سنی ندارد و هر دانشگاه نیز آزمون ورودی مخصوص به خود را برای متقاضیان تحصیل در ترکیه ارائه می دهد. زبان تحصیل در بیشتر دانشگاه های ترکیه به زبان ترکی است و چنانچه دانشجویان پذیرش شده برای تحصیل در ترکیه زبان ترکی را ندانند می توانند در دوره های آموزش زبان ترکی که به صورت رایگان برگزار می شود، شرکت نمایند. در بسیاری از دانشگاه های معتبر و مورد تایید در ترکیه نیز دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند. گواهی تمکن مالی برای اثبات تامین هزینه تحصیل در ترکیه نیز از دیگر شرایط تحصیل در ترکیه می باشد.

 

دانشگاه های برتر ترکیه
دانشگاه فنی استانبول (İstanbul Teknik Üniversitesi)
دانشگاه فنی خاورمیانه ( Middle East Technical University )
دانشگاه استانبول ( stanbul Üniversitesi )
دانشگاه آنادولو ( anadolu universitesi )

 

تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی

متقاضی تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی باید مدرک دیپلم داشته باشد و از معدل دیپلم خوبی برخوردار باشد و همچنین در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر قبول شده باشد. با وجود این شرایط باید متقاضی تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی مدارک خود به دانشگاه تحویل دهد و خود را برای مصاحبه که به صورت تلفنی، چت تصویری یا حضوری انجام می شود آماده نماید. پس از این مراحل پذیرش تحصیلی متقاضی تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی صادر می گردد. تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی معمولا 4 سال طول می کشد مگر در رشته های خاصی مانند پزشکی که این مدت 6 سال است.

 

مدارک لازم برای تحصیل کارشناسی در ترکیه

مدارک لازم برای تحصیل کارشناسی در ترکیه

مدارک تحصیلی کارشناسی اخذ شده از دانشگاه های ترکیه در تمامی رشته ها از جمله رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد تایید تمامی کشورهای اروپایی می باشد.

از آنجایی که ترکیه از سال ۲۰۰۱ عضو سیستم هماهنگ آموزشی اتحادیه اروپا شده است مدارک تحصیلی کارشناسی دانشگاه های ترکیه در تمامی رشته ها از جمله رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد تایید تمامی کشورهای اروپایی می باشد. از طرفی دانشگاه های ترکیه با بسیاری از دانشگاه های جهان همکاری علمی و پژوهشی زیادی دارند و همین امر سبب شده است تا دانشجویان فرصت مناسبی کسب کنند تا در طرح های تبادل دانشجو بین دانشگاه های همکار با دانشگاه های ترکیه شرکت کرده و چند ترم در این دانشگاه ها طی کنند. مقطع کارشناسی در دانشگاه های ترکیه معمولاً ۴ سال به طول می انجامد اما در بعضی از رشته ها مانند پزشکی تقریبا ۶ سال زمان می برد.

 

هزینه تحصیل کارشناسی در ترکیه

دانشگاه های ترکیه سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهند. هزینه تحصیل به طور میانگین 500 دلار می باشد اما باید توجه کنید که شهریه با توجه به رشته، شهر و مقطع متفاوت است. هزینه مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان کشور ترکیه در حدود ۳۸۴ تا ۶۹۶ لیر است و برای دانشجویان بین‌المللی ۱۵۶۸ تا ۳۴۸۴ لیر و مقطع دکترا برای دانشجویان ترکیه ۷۰۰ تا ۱۰۴۵ لیر  و برای دانشجویان بین‌المللی ۲۰۹۰ تا ۳۱۳۶ لیر و تحصیل به زبان انگلیسی ۱۷۴۲۲ تا ۶۹۶۹۰ لیر است.

 

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

 

تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد

شرایط پذیرش برای تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد به این صورت است که دانشگاه های ترکیه هر ساله در دو نوبت رشته های تحصیلی و ظرفیت پذیرش خود را اعلام کرده و متقاضیان تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد بایستی برای ثبت نام در رشته تحصیلی مورد نظر خود اقدام نمایند. پذیرش برای تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد نیازی به آزمون سراسری ندارد و هر دانشگاه آزمون ورودی و امتحانات مخصوص به خود را برای پذیرش دانشجویان برگزار می کند. مدرک کارشناسی و نمرات آن نیز ملاک مهمی برای پذیرش در تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد است. طول دوره تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد حدودا دو سال طول می کشد. از شرایط مهم دیگر برای تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد داشتن مدرک زبان ترکی تومر و مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل می باشد.

 

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه

 هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در مقطع ارشد در دوره های انگلیسی زبان دانشگاه های دولتی ، سالیانه ۵۰۰ یورو است. شهریه دانشگاه های خصوصی ۱۲ هزار و ۵۵۰ یورو به ازای هر سال است. دولت ترکیه بورسیه های مختلفی را به دانشجویان ارائه می نماید. از عوامل موثر در اخذ بورسیه ، کشور متقاضی است. دانشجویان کشورهای در حال توسعه آفریقائی و آسیایی ، شانس بالاتری نسبت به دانشجویان سایر کشورها خواهند داشت.

 

انواع دوره های فوق لیسانس در ترکیه

انواع دوره های فوق لیسانس در ترکیه

از اکتبر تا ژانویه و از فوریه تا جولای. دو هفته تعطیلات دانشگاهی نیز در این میان وجود دارد. اکثر تعطیلات تحصیلی در فصل تابستان و بین ماه های جولای تا اکتبر است. اکثر دوره های کارشناسی ارشد در ترکیه ، در ماه اکتبر آغاز می شوند. با این وجود ، گزینه های دیگری نیز برای دوره های پاره وقت وجود دارد که با توجه به هر دانشگاه ، متفاوت خواهد بود.

 

مزایای تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه

بسیاری از دانشگاه های ترکیه مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران است. از این رو دانشجویان به راحتی می توانند به ایران بازگشته و مشغول به کار شوند. شایان ذکر است نظام آموزشی ترکیه از سیستم آموزش آمریکایی پیروی می کند و دارای مدارک معتبر بین المللی است از این رو دانشجویان در صورت تمایل می توانند از سیستم تبادل دانشجو استفاده کرده و در یک دانشگاه معتبر در کشور دیگری تحصیل نمایند. در ادامه چند مزیت تحصیل در ترکیه را بر می شماریم:

 • چشم انداز جهانی

ترکیه همواره قطب مهمی برای تبادل فکری و بورس های بین المللی است. این کشور از نظر کیفیت آموزشی پیرو نظام و قوانین که در اتحادیه اروپا مورد تایید است، می باشد. از این رو با برآوردهای حاصله، سالانه حدود ۷۸۰۰۰ دانشجوی بین المللی در این کشور شروع به تحصیل می کنند.

 • رفت و آمد آسان

آب و هوای مدیترانه ای ترکیه و جغرافیای متنوع این کشور را تبدیل به مقصد جذابی برای دانشجویان بین المللی کرده است. البته گفتنی است یکی از مهمترین دلایلی که دانشجویان ایرانی ترکیه را به عنوان مقصد تحصیلی خود برمی گزینند نزدیکی این کشور به ایران و سهولت رفت و آمد آنها است.

 • راحتی صدور ویزا

راحتی صدور ویزا برای متقاضیان ایرانی یکی از مهمترین مزایای کارشناسی ارشد در ترکیه است. این موضوع نکته قابل تاملی است زیرا در بسیاری از موارد اتفاق می افتد که شخص موفق به اخذ پذیرش از یک دانشگاه خارجی می شود اما به دلیل سخت گیری های صدور ویزا موفق به دستیابی هدفش نمی شود. از این رو کشور ترکیه این قبیل مشکلات را برای دانشجویان ایرانی ندارد و متقاضی به محض اخذ پذیرش براحتی می تواند وارد ترکیه شود و پس از ثبت نام، ویزای تحصیلی خود را دریافت کند.

 

سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

 

تحصیل در ترکیه در مقطع دکترا

شرایط پذیرش و تحصیل در ترکیه در مقطع دکترا نیز همانند مقطع کارشناسی ارشد می باشد با این تفاوت که شرایط کمی سخت تر است و متقاضی تحصیل دکترا در ترکیه برای اخذ پذیرش از دانشگاه باید از معدل و نمرات خوبی در مقطع کارشناسی ارشد برخوردار بوده باشد. طول دوره تحصیل در ترکیه در مقطع دکترا چهار سال یا در برخی موارد بیشتر است که نیمی از دوره تحصیلی به پاس کردن واحدهای درسی و نیمی از آن نیز به تحقیق و مقاله و پایان نامه اختصاص دارد.

 

تحصیل در ترکیه در رشته پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل در ترکیه در رشته پزشکی و دندانپزشکی هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ترکی ارائه می شود. برای تحصیل در ترکیه در رشته پزشکی و دندانپزشکی متقاضی باید در آزمون های SAT و YOS شرکت کرده و نمره قابل قبول را کسب نماید. آزمون SAT مربوط به متقاضیان تحصیل در ترکیه در رشته پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی و آزمون YOS برای متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی به زبان ترکی می باشد که پس از قبولی در این آزمون ها باید مدرک زبان مرتبط را ارئه دهید. طول دوره تحصیل در ترکیه در رشته پزشکی و دندانپزشکی حدودا پنج سال است.

 

کار در آلمان

کار در آلمان

 

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

از مزایای تحصیل در ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اعتبار بین المللی مدارک تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه
 • مورد تایید بودن دانشگاه های پزشکی ترکیه در وزرات بهداشت ایران
 • نزدیکی کشور ترکیه به ایران و کاهش هزینه رفت و آمد
 • امکان تحصیل به زبان ترکی در دانشگاه های ترکیه
 • نزدیک بودن فرهنگ دو کشور به هم
 • پایین بودن هزینه زندگی و تحصیل در ترکیه
 • بالا بودن سطح علمی دانشگاه های ترکیه

 

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

در رابطه با هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه نمی توان مبلغ مشخصی را در نظر گرفت و این هزینه بستگی به دانشگاه و مقطع تحصیلی دارد. اما به طور میانگین هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی ترکیه 1000 تا 2000 دلار و در دانشگاه های خصوصی 20000 دلار در سال است. هزینه زندگی در ترکیه نیز حدودا ماهیانه 450 الی 550 دلار شامل هزینه خورد و خوراک و خوابگاه می باشد.

 

مدارک مورد نیاز پذیرش دانشگاه های پزشکی ترکیه

مدارک مورد نیاز پذیرش دانشگاه های پزشکی ترکیه

 • ارائه اصل مدرک های هویتی
 • اصل پاسپورت
 • کسب نمره مد نظر در آزمون YOS برگزار شده در ترکیه
 • اصل مدارک تحصیلی دیپلم و ریز نمرات به همراه ترجمه آن ها
 • اصل مدرک پیش دانشگاهی به همراه ترجمه آن
 • ارائه مدارک زبان ترکی (TOMER) یا زبان انگلیسی

 

تحصیل در ترکیه

 

تحصیل در کالج های ترکیه

کالج های ترکیه یکی از بهترین گزینه های مناسب برای تحصیل در ترکیه می باشد. کالج ITC یکی از بهترین کالج های ترکیه می باشد که موسسه حقوقی مهاجرتی آینده سازان مهر نماینده رسمی این کالج می باشد و شما عزیزان به راحتی می توانید از طریق این کالج برای تحصیل در ترکیه اقدام نمایید. برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما از طریق شماره ۰۹۰۳۹۰۸۱۲۰۱ در تماس باشید.

 

بورسیه تحصیلی ترکیه

متقاضیان تحصیل در ترکیه می توانند با اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه از کمک هزینه تحصیل و زندگی در ترکیه برخوردار شوند. حتی ممکن است با داشتن شرایط خاصی در بورسیه تحصیلی ترکیه این هزینه ها کاملا رایگان شود. بورسیه تحصیلی ترکیه به متقاضیان تحصیل در ترکیه که معدلشان حداقل 15 باشد و از سلامت کامل روحی و جسمی برخوردار باشند، تعلق می گیرد. برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه شرایط سنی وجود دارد و با این منظور اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه در مقطع لیسانس حداقل 20 سال، مقطع فوق لیسانس حداقل 26 سال و مقطع دکترا حداقل 31 سال سن نیاز است.

 

دوره های آموزش زبان برای بورسیه تحصیلی ترکیه

دوره های آموزش زبان برای بورسیه تحصیلی ترکیه

هزینه ی دوره های زبان در استانبول و دانشگاههای مذکور که در طول دو الی سه ماه برای هر ترم در نظر گرفته می شود در حدود 1800 لیر است.

 

مزایای بورسیه تحصیلی ترکیه برای دانشجویان بین المللی

 • اقامتگاه رایگان
 • عدم نیاز به پرداخت شهریه
 • پوشش هزینه‌های خدمات درمانی
 • پوشش هزینه‌های سفر
 • حقوق ماهانه دانشجویی
 • دوره‌های آماده‌سازی رایگان زبان ترکی

با توجه به امکان دریافت بورسیه تحصیلی و کیفیت بالای آموزشی دانشگاه‌های ترکیه می‌توان به وضوح دلیل تبدیل شدن این کشور به یکی از برترین مقاصد تحصیلی را درک کرد، اما باید این موضوع را نیز در نظر داشت که تنها برخی از دانشجویان بین‌المللی که دارای شرایط زیر باشند، امکان استفاده از این امکانات رایگان را خواهند داشت:

 • از مدارک معتبر و بین‌المللی نظیر GRE، GMAT و یا SAT برخوردار باشند.
 • نیازمند داشتن مهارت کافی زبان ترکی و مدرک زبان بین‌المللی تومر هستند.
 • متقاضیان تحصیل در ترکیه و دریافت بورسیه تحصیلی این کشور دارای مشکل شرط سنی و گپ تحصیلی نباشند.
 • دارای شرایط اقامت دائم و یا حقوق شهروندی ترکیه نباشند.
 • از شرط معدل، نمرات و رزومه تحصیلی خوب و قابل قبولی برخوردار باشند.

 

کار در کانادا

کار در کانادا

آموزش عالی در ترکیه

آموزش عالی ترکیه شامل تمام مؤسسات آموزش بعد از دورة دبیرستان می باشد كه حداقل دو سال آموزش عالی ارائه داده و دانش آموزان را برای مقاطع تحصیلی فوق دیپلم ، لیسانس، فوق لیسانس و دكتری تحت آموزش قرار می دهند مؤسسات آموزش عالی شامل دانشگاهها، دانشكده ها، مدارس آموزش عالی، هنركده ها، مدارس حرفه ای آموزش عالی و مراكز كاربردی و تحقیقاتی می باشد .
طبق آمار بدست آمده در سال تحصیلی2000-1999 تعداد 1503981 نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد در مؤسسات آموزش عالی تعلیم دیده اند و همچنین در طی همین سال 64169 نفر در این دانشگاه ها مشغول بكار بوده اند. ساختار آموزش عالی در كشور تركیه بر 561 دانشكده ، 199 مدرسة آموزش عالی ، 259 هنركده و 474 مدرسه حرفه ای آموزش عالی مشتمل می گردد.

 

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

در کشور ترکیه تحصیل به زبان های ترکی، انگلیسی، فارسی، فرانسوی و حتی آلمانی امکان پذیر می باشد و این امر باعث شده است تا دانشجویان بین المللی زیادی برای تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و سایر زبان های رایج وارد خاک این کشور شوند. تعدادی دانشگاه های کشور ترکیه برنامه های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند و لازم به ذکر است که برنامه های تحصیلی انگلیسی زبان دانشگاه های این کشور دارای کیفیت بسیار بالایی می باشند. هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها بسیار کم می باشد و علاوه بر این، دانشجویان می توانند از تمامی امکانات و تجهیزات دانشگاه برخوردار و بهره مند شوند. شرایط بسیار مناسب و مطلوب تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی باعث می شود تا دانشجویان خارجی اقدام به ورود به دانشگاه های این کشور کنند و برای کسب کمک هزینه های تحصیلی تلاش کنند.

 

شرایط تحصیل در ترکیه بدون کنکور

شرایط تحصیل در ترکیه بدون کنکور

دانشگاه‌های ترکیه که دانشجویان خارجی را بدون امتحان ورودی پذیرش می کنند،اغلب دانشگاه های خصوصی هستند،برخی دانشگاههای دولتی نیز اخیرا با شهریه های بالا اقدام به جذب دانشجو به صورت مستقیم کرده اند.

 برای تحصیل در این دانشگاه‌ها نیازی به قبولی در کنکور و آزمون ورودی ندارید. بسیاری از این دانشگاه‌ها، در میان رتبه بندی‌های جهانی در رتبه 500 تا 1000 قرار گرفته‌اند. زبان تحصیل در این دانشگاه‌ها ترکی و انگلیسی می‌باشد؛همچنین پلی میان دانشگاه و دنیای کار هستند. دوره استاندارد تحصیل در این دانشگاه‌ها، مانند سایر کشورهای جهان، در بیشتر دوره‌های کارشناسی 4 سال، دندان‌پزشکی 5 سال، پزشکی 6 سال و دوره داروسازی 5 سال می‌باشد.

 

تحصیل در ترکیه و کار دانشجویی

تحصیل در ترکیه و کار دانشجویی

 • دانشجویان بین‌المللی از لحاظ قانونی حق کار در ادارات دولتی و خصوصی ترکیه را ندارند.
 • بنابر بر قوانین جدید نیروی کار بین‌المللی در ترکیه، دانشجویان خارجی تنها در مقاطع ارشد و دکترا با در دست داشتن مجوز کار مجاز به انجام کار در حین تحصیل در ترکیه هستند و دانشجویان مقاطع کارشناسی و یا کاردانی (associate degree) برای سال اول تحصیلی خود در ترکیه امکان کار پاره‌وقت را نخواهند داشت.

اما در عین حال دانشجویان بین‌المللی متقاضی ادامه تحصیل در ترکیه می‌توانند همانند شرایط کار دانشجویی در آلمان، با استفاده از فرصت‌های متنوع کار پاره‌وقت در داخل دانشگاه و محل تحصیل خود نظیر کار در کافه، بخش‌های اداری و یا کتابخانه دانشگاه، علاوه بر کسب تجربه کاری، به کسب درآمد در حین تحصیل در ترکیه پرداخته و بخشی از هزینه‌های زندگی خود را پوشش دهند.

 

تحصیل در ترکیه و موقعیت کار پس از تحصیل

تحصیل در ترکیه و موقعیت کار پس از تحصیل

باید یک رزومه بسیار خوبی تهیه کنید که بتواند هر چیزی را درباره ی شما بگوید حتی اگر از لحاظ جسمی وجود نداشته باشد. بسیاری از شرکت های ترکیه به زبان انگلیسی صحبت می کنند، برخی از آنها به زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی، عربی، روسی و غیره صحبت می کنند. شما قطعا از آنها دعوت به مصاحبه می کنید.

برخی از شرکت های بزرگ بین المللی یا ادارات مطبوعاتی وجود دارد که نیاز به یک خارجی در یکی از شاخه های خود در سراسر ترکیه دارند. بعضی ها موفق به یافتن کارهای جدید  Anatolian، Daily News، Zaman یا سایر نشریات منتشر شده در زبان های خارجی می شوند. فرصت های گاه به گاه برای روزنامه نگاران، سردبیران، کپی ویراستاران یا اصلاحگران وجود دارد.

لینک های مفید:

 • وزارت کار و امور اجتماعی در ترکیه :csgb.gov.tr 
 • موسسه استخدام رسمی ترکیه : iskur.gov.tr
 • اتاق بازرگانی و صنعت ترکیه-بریتانیا : tbcci.org
 • اتاق بازرگانی و صنعت ترکیه-آلمان : dtr-ihk.de
 • جستجوی شغلی آنلاین هیولا :  monster.com.tr
 • شبکه مهاجرت مرابا من : mymerhaba.com
 • درباره آموزش انگلیسی در ترکیه : eslcafe.com
 • آژانس قرار دادن معلمان : angelfire.com/biz/turkeng

 

تحصیل در ترکیه و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در ترکیه و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

در ترکیه امکان کار پس از تحصیل و اقامت وجود ندارد اما در صورتیکه شخص کار پیدا کند باید حتما از ترکیه خارج شده و مجددا برای ویزای کار درخواست نماید و امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری در خاک ترکیه وجود ندارد. در صورت یافتن کار در ترکیه می توانید در صورت پرداخت مالیات امکان اخذ اقامت وجود دارد.

 

مزایای تحصیل در ترکیه 

 1. سطح استانداردهای آموزشی بالا

 2. خوابگاه های مدرن و مجهز دانشگاه ها

 3. مدارک معتبر بین المللی دانشگاه ها

 4. فرصت تحصیلی امن و ارزان در این کشور

 5. کیفیت و دسترسی آسان به امکانات اقامتی، تغذیه و حمل و نقل عمومی

 

سرمایه گذاری در شینگن

سرمایه گذاری در شینگن

زبان تحصیل در ترکیه

زبان مورد نیاز برای تحصیل در ترکیه انگلیسی و ترکی می باشد . تحصیل در دانشگاه هایی که دروس به زبان ترکی ارائه می شود نیازمند گذراندن دوره آموزشی زبان ترکی به مدت 6 ماه ( دو نیم سال تحصیلی ) برای دانشجویانی که به این زبان مسلط نیستند. در دانشگاههای پزشکی دروس به زبان ترکی ارائه می شود

 

هزینه تحصیل در ترکیه

هزینه تحصیل در ترکیه در مقایسه با سایر کشورها بسیار مناسب است. هزینه ها به دو دسته هزینه زندگی در ترکیه و هزینه تحصیل در ترکیه تقسیم می شوند. تحصیل در ترکیه در دانشگاه های دولتی رایگان است و در دانشگاه های خصوصی شهریه دریافت می گردد که این هزینه حدودا 5000 تا 10000 لیر در سال است. هزینه تحصیل در ترکیه در رشته های پزشکی و دندانپزشکی نیز تقریبا در هر ترم 800 لیر در دانشگاه های دولتی ترکیه و 8000 لیر در دانشگاه های خصوصی ترکیه پیش بینی شده است.

 

هزینه تحصیل در ترکیه
مقطع تحصیلی رشته تحصیلی نوع دانشگاه هزینه تحصیل
کارشناسی حقوق خصوصی 27000 لیر
کارشناسی ارشد و دکترا حقوق خصوصی 19500 لیر
کارشناسی معماری خصوصی 26900  لیر
کارشناسی ارشد و دکترا معماری خصوصی 26000 لیر
کارشناسی مهندسی دولتی 1600  لیر
کارشناسی ارشد و دکترا مهندسی دولتی 1360 لیر
کارشناسی ادبیات دولتی 1290 لیر
کارشناسی ارشد و دکترا ادبیات دولتی 1020 لیر
کارشناسی حقوق دولتی 1290 لیر
کارشناسی ارشد و دکترا حقوق دولتی 1020 لیر
 

هزینه زندگی در ترکیه

نه زندگی هر خانواده بسته به اقتصاد آن کشور، خود شخص، تنوع خوراک و پوشاکشان دارد هبا توجه به اینکه هزیزینه زندگی در ترکیه دقیق نمیتوان گفت، اما می توانید حدودا هزینه زندگی برای یک خانواده 2 نفره در ماه جهت تحصیل در ترکیه را در متن زیر مطالعه کنید.

هزینه اجاره یک خانه برای 2 نفر در مرکز شهر بین 1000 تا 1100 لیر می باشد. هزینه آب غیر آشامیدنی بین 70 تا 100 لیر و آب آشامیدنی 50 لیر می باشد. هزینه برق در تابستان بین 110 تا 190 لیر و در زمستان بین 100 تا 150 لیر است. توجه داشته باشید که در بررسی هزینه زندگی در ترکیه جهت تحصیل در ترکیه بیشترین هزینه در کشور ترکیه صرف هزینه گاز می شود که بسیار گران می باشد و باید در مصرف آن صرفه جویی شود؛ در تابستان فقط برای آشپزی بین 40 تا 60 لیر و اما در زمستان هم برای گرمایش آب و هم آشپزی بین 200 تا 400 لیر می باشد. هزینه اینترنت برای حجم 60 گیگابایت حدودا بین 70 تا 90 لیر در ماه می باشد. هزینه گوشت گوساله تازه کیلویی 55 لیر، ماست هر کیلو 5 تا 6 لیر، شیر 4 تا 6 لیر، برنج 7 تا 9 لیر، چای ترک بسته ای 14 تا 19 لیر، حبوبات 10 تا 15 لیر، ماکارونی 4 لیر و به علت تنوع بسیار زیاد پنیر قیمت هر بسته بین 7 تا 20 لیر است.

اگر جمعا بخواهیم حساب کنیم برای یک زندگی دو نفره راحت و نرمال با شرط اینکه محل کار یا دانشگاه جهت تحصیل در ترکیه نزدیک منزل بوده که هزینه رفت و آمد زیاد نباشد، باید شغلی داشته باشید که تقریبا بین 5000 تا 6000 لیر در ماه درآمد داشته باشید.

 

تحصیل در شینگن

تحصیل در شینگن

 

مدارک لازم برای تحصیل در ترکیه

مدارک مورد نیاز برای اپلای در دانشگاه های ترکیه در زیر آورده شده است:

 • فرم درخواست پذیرش برای دوره مورد نظر
 • تمامی مدارک تحصیلی
 • مدرک زبان انگلیسی یا ترکی بسته به دوره مورد نظر
 • هزینه دانشگاه

 

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

 

ویزای تحصیلی ترکیه

پس از طی مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه جهت تحصیل در ترکیه مقاضی باید برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه اقدام نماید. اخذ ویزای تحصیلی ترکیه با تحویل مدارک از جمله عکس، پاسپورت، نامه پذیرش از دانشگاه و ... به همراه فرم درخواست ویزا به سفارت ترکیه انجام می شود. مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی ترکیه حدود دو ماه از زمان درخواست است. ویزای تحصیلی ترکیه سه ماه اعتبار دارد که متقاضی تحصیل در ترکیه باید پس از ورود به ترکیه، طی سی روز نسبت به اخذ اقامت دانشجویی ترکیه اقدام نماید.

 

تحصیل در ترکیه و بررسی ویزای همراه

تحصیل در ترکیه و بررسی ویزای همراه

برای ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه به پذیرش از دانشگاه مورد نظر در این کشور و ویزای تحصیلی ترکیه نیاز دارید. خانواده فرد نیز می توانند همراه متقاضی در این کشور اقامت داشته باشند، به این منظور اعضاء خانواده می توانند با دریافت ویزای توریستی ترکیه به مدت 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشند. اگر خانواده قصد اقامت طولانی در این کشور را داشته باشند باید اقدامات لازم را در جهت اخذ مجوز اقامت انجام دهند.

مدت زمان اعتبار مجوز اقامت همراهان در کشور ترکیه مطابق با اعتبار مجوز اقامت دانشجو است اما به طور کلی سقف اعتبار مجوز تا 24 ماه می باشد. مجوز اقامت به همسر و فرزندانی با سن کمتر از 18 سال یا فرزندان وابسته با سن بیشتر از 18 سال تعلق می گیرد. اگر در طول اقامت در کشور ترکیه فرزند شما در این کشور متولد شود باید در ظرف مدت 6 ماه اقدامات لازم را در جهت اخذ مجوز اقامت ترکیه انجام دهید.

 

تحصیل در ترکیه و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

تحصیل در ترکیه و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی ترکیه به آن نیاز خواهید داشت، عبارتند از:

 • پاسپورت با اعتبار بیش از ۹۰ روز
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • مدرک بیمه بهداشتی
 • اثبات مدارک مربوط به بلیط بازگشت
 • مدارک و تمکن مالی کافی برای پشتیبانی تحصیل و زندگی در ترکیه
 • هزینه ویزا که نسبت به ملیت متغیر است
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • گواهی پزشکی

دانشجویانی که بیش از ۹۰ روز قصد اقامت در ترکیه دارند،‌ بایستی برای مجوز اقامت نیز اقدام کنند. انواع مجوز اقامت در ترکیه به صورت زیر است:

 • اجازه اقامت دانشجویی
 • اجازه اقامت کوتاه مدت
 • اجازه اقامت طولانی مدت
 • اجازه اقامت خانوادگی
 • اجازه اقامت بشر دوستانه

 

دره پروانه در ترکیه

 

تحصیل در ترکیه و بررسی شرایط اعزام دانشجو به ترکیه در سال 2021

تحصیل در ترکیه و بررسی شرایط اعزام دانشجو به ترکیه در سال 2020

شرایط لازم جهت پذیرش در دانشگاه های کشور ترکیه برای تحصیل در ترکیه ارائه مدرک دبیرستان و اخذ نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه هاست . آزمون ورودی هر دانشگاه به صورت جداگانه برگزار می شود و بدون شرایط سنی است و دواطلبان با هر سنی با ارائه مدرک دیپلم دبیرستان می توانند در این آزمون شرکت کنند.

 

آزمون TOMER ترکیه

TOMER به معنی مرکز آموزش زبان ترکی می باشد که از مهم ترین آزمون های در ترکیه جهت ورود به دانشگاه می باشد. هدف از برگزاری این آزمون، ارزیابی دانش دانشجویان از زبان ترکی می باشد. 

آزمون TOMER شامل شش بخش زیر می باشد:

 • Listening
 • Structure
 • Reading
 • Spoken Interaction
 • Spoken Production
 • Writing

 

آزمون YOS ترکیه

آزمون YOS ترکیه

چنانچه می خواهید در مقطع کارشناسی در ترکیه تحصیل کنید حتما باید برای شرکت در آزمون یوس (YöS) مدرک دیپلم داشته باشید یا حداقل سال آخر دبیرستان باشید. آزمون یوس شامل دو بخش اصلی است بخش اول آزمون هوش و ریاضیات(هندسه و ریاضی) که ۴۵ سوال از هوش و ۳۵ سوال از ریاضیات است و بخش دوم سوالات مربوط به زبان ترکی استانبولی است.

 

آزمون sat ترکیه

آزمون sat ترکیه

آزمون SAT شامل دو بخش جداگانه  SAT 1 و SAT 2  است که در دانشگاه‌های ترکیه بخش sat 2 برگزار نمی شود و قبول شدن در آزمون SAT 1 برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در ترکیه دارند کافی است. از طرفی آزمون SAT 1 با هدف سنجش دانشجویان در مهارت های خواندن، ریاضیات و نوشتن اخذ می­ گردد. آزمون SAT 1 آزمون استدلالی نیز خوانده می ­شود و هر یک از بخش های این آزمون دارای ۲۰۰-۸۰۰ امتیاز می­ باشد. هدف آزمون SAT، سنجش دانش دانشجویان در  زمینه های مختلفی است که  در دبیرستان آموزش دیده اند و توانایی آن ها در اعمال این دانش در زندگی روزمره است.

آزمون  sat، شامل ۱۵۴ تست است که ۵۲ تست آن Reading و ۴۴ تست آن Writing و ۵۸ تست دیگر به فهم و مهارت ریاضیات دانشجویان بستگی دارد. تسلط متقاضی به زبان انگلیسی در این آزمون جدی است. ولی ریاضی این آزمون در سطح ریاضیات اول و دوم دبیرستان ایران است.

 

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

 

 

دفتر مهاجرتی در شیراز

دفتر مهاجرتی در شیراز

 

برای مطالعه سوالات متداول تحصیل در ترکیه به کلیک کنید.

 

سفارت ترکیه در ایران:

آدرس : تهران، خیابان فردوسی، چهارراه استانبول

تلفن : اطلاعات  33111202-021    -    ویزا  33118997-021    و    35951100-021

فکس : 33117928-021

 

 

 

ابر کلمات کلیدی :

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی , تحصیل در ترکیه تبریز , تحصیل در ترکیه با مدرک کاردانی , کار ضمن تحصیل در ترکیه , تحصیل رایگان در ترکیه , اقامت پس از تحصیل در ترکیه , تحصیل در ترکیه کارشناسی , تحصیل در ترکیه دکترا , تحصیلی کارشناسی در ترکیه , تحصیل دکترا در ترکیه , ادامه تحصیل در ترکیه , تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه , تحصیل در مقطع کاردانی در ترکیه , تحصیل در مقطع دکترا در ترکیه , شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک فوق دیپلم , بورسیه ترکیه برای فوق دیپلم , تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان , تحصیل در ترکیه 2019 , شرایط پذیرش دانشگاه های ترکیه در مقطع کارشناسی , تحصیل mba در ترکیه , رشته های تحصیلی در ترکیه , حداقل معدل برای تحصیل در ترکیه , آزمون yos ترکیه , شرایط تحصیل در ترکیه تحصیل کارشناسی در ترکیه , ویزای تحصیلی ترکیه ، هزینه های تحصیل در ترکیه ، مشاور تحصیل در ترکیه ، ادامه تحصیل در ترکیه با مدرک لیسانس

 

 

تاریخ ویرایش مطلب 1400/1/24

 

 

آتابای
روز شنبه جهت اخذ اطلاعات تحصیل در ترکیه تلفن زدم که فرمودند خودمان تماس می گیریم ولی هنوز تماس نگرفته اند

الناز جمشیدی
سلام و خسته نباشید. میخوام بدونم آیا میشه برای تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه اقدام کرد و بعد مقطع دکترا رو در کانادا تحصیل کرد؟ ممنون از پاسختون

موسسه حقوقی آینده سازان مهر : سلام و درود. برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا فارغ از محل تحصیل شما در مقاطع پایین تر فراهم کردن چند شرط لازم است:
مقاله چاپ شده در یک ژورنال علمی معتبر
طرح و پروژه تحقیقاتی علمی پایان یافته یا در حال اجرا
حداقل دو توصیه نامه از اساتید دانشگاه
مدرک زبان


لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط