071-۳۶۳۴۰۶۵۶

ویزای دانشجویی فرانسه

 

شرایط ویزای دانشجویی فرانسه

اگر شما یک فرد قانونی 18 ساله هستید و قصد تحصیل در دانشگاه ها یا تحصیل در موسسات آموزش عالی فرانسه را برای دوره ای بیش از سه ماه دارید، ابتدا باید فرایند درخواست پردیس فرانسه را تکمیل کنید و سپس برای ویزای دانشجویی فرانسه درخواست کنید.

اگر شما در زمانی که کشورتان را به قصد ویزای دانشجویی فرانسه  ترک می کنید هنوز 18 سال تمام را ندارید باید تحصیلات خود را در کالج ادامه دهید. اما جهت گرفتن ویزای دانشجویی فرانسه نمی توانید برای افراد زیر سن قانونی درخواست دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر،لطفا وب سایت رسمی کنسولگری محلی خود را بررسی کنید.

لطفا توجه داشته باشید: انتصاب ویزای دانشجویی فرانسه در کنسولگری فرانسه نباید بیش از 90 روز قبل از ورود شما به فرانسه انجام شود.

 

ویزای دانشجویی فرانسه

 

فرآیند اخذ ویزای دانشجویی فرانسه

تکمیل پروپوزال برنامه Campus France آنلاین Etudes en France فرآیند و روند درخواست ویزای دانشجویی فرانسه در دو مرحله مشخص شده است که باید قبل از ورود به فرانسه انجام دهید:

- ایجاد و تکمیل درخواست دانشگاه فرانسه جهت اخذ ویزای دانشجویی فرانسه

- پس از اینکه حساب کاربری Campus France خود را در Etudes en France ایجاد کردید، با استفاده از دستورالعمل های ما درخواست ویزای دانشجویی فرانسه آنلاین خود را پر کنید.

نکته: این باید آدرس دائمی شما باشد، چه در محل اقامت والدین شما و چه در آدرس مدرسه فعلی شما.  شما به طور خودکار برای اخذ ویزای دانشجویی فرانسه به کنسولگری فرانسه نزدیک به آدرس دائمی که به سیستم آنلاین وارد می کنید، اختصاص داده می شوید. لطفا از قبل این اسناد را کامل کنید تا زمانی که برای اخذ ویزای دانشجویی فرانسه به کنسولگری معرفی می شوید؛ آماده باشید.

مقامات ویزا به درخواست ویزای دانشجویی فرانسه آنلاین شما Etudes en France دسترسی دارند و می توانند تأیید کنند که آیا درخواست آنلاین شما کامل است یا توسط Campus France تأیید شده است. اگر برنامه ویزای دانشجویی فرانسه آنلاین شما تأیید نشده باشد - به عنوان مثال، توسط نماینده دانشگاه های فرانسه تایید نشده و خدمات ویزا قادر به شروع پردازش درخواست ویزا نباشند- یک ویزای دانشجویی فرانسه را در کنسولگری فرانسه خود درخواست کنید.

شما باید از طریق وب سایت رسمی ، یک قرار ملاقات شخصی را در کنسولگری نزدیک به خود  جهت اخذ ویزای دانشجویی فرانسه تعیین کنید.  وبسایت کنسولگری دارای یک تقویم آنلاین است که نشان می دهد زمانبندی های موجود از چه قرار می باشند. قرار ملاقات برای درخواست ویزای دانشجویی فرانسه فقط در صبح است. انتصاب ویزا باید بیش از 90 روز قبل از ورود شما به فرانسه انجام شود.

وبسایت کنسولگری مجاز شما همچنین اطلاعاتی جامع و کامل در مورد ویزای دانشجویی فرانسه و همچنین لیستی از اسنادی را که شما نیاز دارید تا به افسر ویزا بدهید به شما ارائه می دهد. پس از بررسی پرونده شما و ارائه ی مدارک به  افسر کنسولی که به شما اختصاص داده می شود، ممکن است لازم باشد علاوه بر موارد ذکر شده در وب سایت نیز، مدارک را ارائه دهید.

لطفا توجه داشته باشید: در طول دوره های شلوغ اخذ ویزای دانشجویی فرانسه در کنسولگری ها، به خصوص در تابستان، قرار ملاقات های موجود به سرعت پر می شوند و گاهی اوقات ممکن است تا چهار هفته بعد زمان خالی نتوانید پیدا کنید.که در این صورت دانشگاه فرانسه نمیتواند برای شما وقت ملاقات جهت ویزای دانشجویی فرانسه تعیین کند و مسئولیتی در این باره نخواهد داشت. اگر در هنگام قرار ملاقات مشکلی دارید، پیشنهاد می کنیم که برنامه های آنلاین کنسولگری در باب ویزای دانشجویی فرانسه را بررسی نمایید.

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/4/8

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر