071-۳۶۳۴۰۶۵۶

هزینه زندگی در هلند

 

هلند کشوری کوچک است که در شمال غربی اروپا واقع شده است. کشور هلند بخش اصلی و اروپایی پادشاهی هلند به شمار می رود که جزایری را در آمریکای مرکزی نیز شامل می شود. پایتخت ان آمستردام است، مساحت این کشور حدود 41 هزار کیلومتر و جمعیت ان حدود 16 میلیون نفر می باشد. نرخ بیکاری در کشور هلند در سال 2019 به میزان 3.5% بوده با همین دلیل یکی از مقصد های مهاجران و پناهجویان سر تا سر جهان شده است. هلند با 17 میلیون جمعیت یکی از کشورهای پرجمعیت اروپایی به شمار می رود و حدود 20% از جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل می دهند و با وجود نژاد پرستی ملت این کشور بطور صمیمانه ایی در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

هلند به کشور گل لاله به دلیل اینکه مقام اول جهان را در پرورش و تجارت گل داراست، معروف است. مردمان کشور هلند از سطح زندگی با کیفیتی برخوردار هستند زیرا به خاطر تناسب بین سطح درآمد و مخارجشان، مشکلی در زمینه ی تامین هزینه هایشان ندارند.. عضویت هلند در کشورهای پیمان شینگن و همچنین کیفیت و امنیت بالای زندگی در این کشور، آن جا را به محلی مناسب برای مهاجرت بسیاری از افراد که خواهان تجربه ی زندگی اروپایی هستند، تبدیل کرده است.زیرا این کشور بهترین شرایط و استانداردها را برای یک زندگی عالی دارد که هزینه زندگی در هلند در مقایسه با کشورهای اروپایی دیگر در مرتبه پایین تر قرار دارد.

 

هزینه زندگی در هلند

 

هزینه زندگی در هلند 2020

هزینه زندگی در هلند به سبک زندگی شما و شهری که در آن زندگی می کنید، مسکنی که در آن اقامت دارید، هزینه ایی که صرف پوشاک و حمل و نقل می کنید و همچننین بیمه شما متغیر است.

همچنین هزینه های زندگی در شهر های بزرگی مانند آمستردام،لاهه بیشتر است برای مثال هزینه زندگی در شهر آمستردام 16% بیشتر از مونیخ در المان و 17% ارزانتر از لندن و نیویورک  و هم اندازه پاریس  گزارش شده است.

لازم به ذکر است مردم هلند به علت داشتن تناسب بین درامد و مخارج زندگیشان با مشکلی در زمینه هزینه ها و کیفیت زندگی راحت و امنیت بالا ندارند.

حدود ثلث هزینه های زندگی درهلند به مسکن بر می گردد و این هزینه برای دانشجویان حدود 400 تا 800 یورو در سال بسته به محل زندگی، نوع مسکن و امکانات خانه متغیر و همچنین گاهی خدماتی مانند اینترنت ، هزینه برق و گرمایش ، تلویزیون و... نیز روی کرایه محاسبه می شود.

 

عوامل موثر بر هزینه زندگی در هلند

در این مقاله به بررسی هزینه زندگی در هلند بر مبناهای زیر می پردازیم:

1.مسکن 2.خوراک 3. پوشاک 3.حمل و نقل 4. بیمه

 

هزینه زندگی در هلند - مسکن

-هزینه اجاره ماهیانه مسکن در هلند

آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر 1200 –  1500یورو

آپارتمان تک خوابه در خارج از شهر 900 – 1200یورو

آپارتمان دو خوابه در مرکز شهر 1800 –    2200یورو

آپارتمان دو خوابه در خارج از شهر 1200 –1700یورو

-قیمت خرید آپارتمان در کشور هلند

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر     2456 – 6141 یورو

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز 1842 – 3749 یورو

اگر بخواهیم به صورت ماهانه هزینه زندگی در هلند را مورد بررسی قرار دهیم، قابل ذکر است که در این کشور

افراد به صورت متوسط ماهی 700 تا 1000 یورو را صرف گذران امور روزمره ی زندگی می کنند. هزینه زندگی

در هلند و در شهرهای هلند متفاوت است به طوری که هزینه ی زندگی در شهر آمستردام هلند بسیار بیشتر از سایر

شهر های این کشور می باشد و درصد زیادی از هزینه ها نیز به مسکن اختصاص می یابد.

در اینجا میانگین هزینه زندگی در هلند و در شهرهای بزرگ هلند وجود دارد:

انشاید (Enschede) : حدود 650 تا 920 یورو در ماه

ایندهوون (Eindhoven) : حدود 850 تا 1.350 یورو در ماه

آمستردام: 1.000 تا 1.500 یورو در ماه

دلف  : 780-1200 یورو در ماه

روتردام :760  تا 1.250 یورو در ماه

مبلغ کرایه خانه در هلند برای خانواده‌ها نسبت به دانشجویان  بیشتر است و به 1000 یورو در سال می‌رسد. اما کسانی که در هلند اقامت دارند علاوه بر دریافت کمک هزینه‌هایی از دولت می توانند از خانه‌های ارزان قیمت بنام سوشیال نیز استفاده کنند و بدین ترتیب هزینه زندگی در هلند برای این افراد بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.دانشجویان می توانند از خوابگاه های دانشجویی استفاده کنند به این دلیل که هزینه پرداختی آنها از هزینه اجاره خانه شخصی  کمتر خواهد بود. چرا که دانشجویان علاوه بر مخارج روزانه ی هزینه زندگی در هلند اعم از مسکن و خوراک  بایستی مبالغ شهریه ی دانشگاه ها و هزینه های جانبی تحصیل را نیز به هزینه زندگی خود در هلند بیفزایند. هزینه مسکن برای دانشجویان به طور میانگین بین 350 تا 800 یورو در سال متغیر است. برای اجاره مسکن به دلیل اختلاف قیمت در نوع مسکن، شهر محل تحصیل، و امکانات خانه  نمی‌ توان هزینه دقیقی را  بیان کرد.با توجه به Euro student کل هزینه تحصیل ماهانه جهت هزینه زندگی در هلند برای دانشجوی خارج از کشور، به طور متوسط به شرح زیر است:

37% برای اقامت

15% هزینه های تحصیل

3% برای حمل و نقل

 

هزینه زندگی در هلند - هزینه های آموزش عالی دانشگاهی

بر اساس آمار رسمی دولت هلند ، حداقل مبلغ لازم برای دانشجویان ساکن در هلند جهت هزینه زندگی در هلند، حدود 800 یورو در ماه است. یک شرط لازم برای اخذ ویزای آموزشی دانشجویی، داشتن این مقدار از هزینه زندگی در هلند (برای یک سال و یا بیش از یک سال) در حساب بانکی متقاضیان ورود به هلند جهت ادامه تحصیل می باشد . هزینه های آموزشی جهت هزینه زندگی در هلند بین 900 تا 7500 یورو در سال است که بستگی به نوع ، سطح, مدت و خدمات ارائه شده برنامه های آموزشی دارد.

 

هزینه زندگی در هلند - خوراک

بعد از مسکن مهم ترین بخش هزینه زندگی در هلند هزینه خورد و خوراک است. در هلند نیز سوپر مارکتی های مختلف با قیمت  های متفاوت  وجود دارد برای مثال بعضی از سوپر مارکتی ها اجناس با کیفیت با قیمت مناسب دارند ولی بعضی دیگر با حراج و قیمت کمتر و بعضی از مغازه ها با داشتن اجناس شرقی و خاورمیانه قیمت های گزافی روی اجناس خود گذاشتند که البته باز هم بستگی به شهر انتخابی شما دارد.

شما می توانید با مراجعه به سوپرمارکت های متعدد در این کشور نیاز خود را برطرف کنید،  هر چند قیمت های محصولات همیشه دچار تغییر می شود اما در اینجا قیمت برخی از آن ها را جهت بررسی هزینه زندگی در هلند به صورت حدودی بیان می ‌کنیم تا تقریباً رنج قیمت محصولات به دست شما بیاید.

گوشت : 9-12 یورو

مرغ: 3.5 یورو

گوشت چرخ کرده: 5.5 – 6.5 یور

سیب زمینی (3 کیلو) : 1.8- 3 یورو

نوشابه خانواده: 60 سنت تا 1.4 یورو

کاهو (1 عدد): 0.98 تا 1.84 یورو

آب (1.5 لیتری): 0.61 تا 1.80 یورو

پنیر تازه (1 کیلوگرم): 7 تا 17 یورو

تخم مرغ (12 عدد): 1.72 تا 3.68 یورو

 

هزینه زندگی در هلند - هزینه برخی غذاها در رستوران های هلند

چلوکباب کوبیده : 12 یورو به بالا

یک وعده ناهار در مک دونالد: 6 تا 7 یورو

پیتزا: 5 یورو به بالا

کباب ترکی: 5 یورو

سرویس غذا در رستوران چینی: 25 یورو به بالا

یک فنجان چای یا قهوه: 2 یورو

کاپوچینو: 2 تا 3 یورو

یک وعده ناهار در رستوران معمولی به همراه نوشیدنی: 7 تا 8 یورو

اما برای دانشجویان جهت کاهش هزینه زندگی در هلند، دانشگاه ها غذای گرم برای تمام وعده های غذایی در اختیار

دانشجو ها می گذارند.

 

هزینه زندگی در هلند - حمل و نقل

در هلند برای رفت و امد از حمل نقل عمومی استفاده می شود. همچنین شایع ترین وسیله حمل و نقل بین هلندی ها دوچرخه است که هزینه ها را تا بخش قابل توجه ایی کمتر می کند. شما هم برای رفت و آمد و کاهش هزینه زندگی در هلند می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی متفاوتی استفاده کنید. از جمله :

اتوبوس های درون شهری با کارت: از 1.10 یورو و نقدی 2 یورو به بالا

خرید دوچرخه دست دوم: حدودا 70 یورو

قطارهای بین شهری: از 5 یورو به بالا

ورودی تاکسی: 3.28 تا 9.46 یورو

تاکسی (1 کیلومتر): 2.21 تا 2.70 یورو

 

هزینه زندگی در هلند - پوشاک

قطعاً یکی از نیازها که باید تامین شود پوشاک است که باید در برنامه ریزی هزینه زندگی در هلند گنجانده شود. هزینه های پوشاک نیز به خودتان بستگی دارد اینکه چقدر برای پوشاک هزینه کنید یا اینکه برند بپوشید و هزینه های خود را چندین برابر کنید. و راه دوم برای به صرفه خرج کردن استفاده از حراجی های اخر فصل فروشگاه ها می باشد که تخفیف مناسبی روی اجناس می گذارند.

چندین فروشگاه که محصولات خوبی را با قیمت مناسبی عرضه می کنند شامل:

فروشگاه Primark

فروشگاه Monki Brandstore

فروشگاه The shirt shop

 

هزینه زندگی در هلند - بیمه

بخشی از هزینه زندگی در هلند شامل هزینه بیمه خدمات درمانی می شود چرا که مهم ترین حقوق هر فرد داشتن بیمه است که فرد می تواند از خدمات بیمارستان های پیشرفته هلند بهره ببرد. بیمه خدمات درمانی اولیه در هلند اجباری است و  بطور میانگین 110 یورو در ماه باید برای آن بپردازید. لازم به ذکر است که بیمه فرزندان زیر 18 سال شما رایگان خواهد بود. 

 

هزینه زندگی در هلند - تحصیل

هزینه تحصیل در هلند رایگان نیست و معمولا دانشجویان غیر اروپایی شهریه بالاتری نسبت به اروپاییان باید پرداخت کنند.

همچنین شهریه دانشگاه در هر مقطعی متفاوت است اما دانشجویان خارجی در این کشور می توانند با کار کردن بخشی از هزینه های خود را تامین کنند

دانشجویان بسته به نوع دانشگاه و  رشته تحصیلی مبلغی حدود  7500 برای لیسانس و 9000 یورو برای فوق لیسانس هزینه کنند البته دانشجوبان ملزم به پرداخت ماهیانه 250 تا 600 یورو برای هزینه های خوابگاه هستند.

 

 

نکته: قابل ذکر است که تمامی هزینه های گفته شده جهت بررسی هزینه زندگی در هلند به طور میانگین برآورد شده است.

 

 

مزایا و معایب زندگی در هلند

مزایا :

1.فرهنگ دوچرخه سواری

2.سطوح بالای زبان انگلیسی

3.کیفیت خوب اموش و پرورش

4.بدون پرداخت هزینه های مراقبت های بهداشتی

 

معایب:

1.مالیات بالا

2.کمبود مسکن

ماشین گران قیمت3.

 

 

ابر کلمات کلیدی:

هزینه زندگی در هلند 2018 , هزینه زندگی در هلند 2017 , هزینه زندگی در هلند دانشجویی , هزینه زندگی در هلند 2016 , هزینه ی زندگی در هلند , هزینه زندگی در کشور هلند , هزینه زندگی در هلند ۲۰۱۸ , هزينه زندگي در هلند 2017 , هزينه هاي زندگي در هلند , هزینه زندگی در هلند 2019

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/18

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر