هزینه زندگی در فرانسه
 

هزینه های زندگی افراد در هر کشوری وابستگی بسیار زیادی به نوع زندگی شخص، شهر و منطقه ی شهری که در آن زندگی می کند ،رستوران و غذایی که مصرف می کند، وسایل نقلیه ای که استفاده می کند و به طورکلی نوع زندگی شخص دارد، هزینه زندگی در فرانسه نیز از این قائده مستثنی نیست ، اما می توان گفت هزینه زندگی در فرانسه در مقایسه با سایرکشورهای هم تراز با خود پایین تر می باشد.

 

هزینه زندگی در فرانسه - حمل و نقل

سیستم حمل و نقل عمومی برای هزینه زندگی در فرانسه بسیار پیشرفته و به روز می باشد. مترو در شهر پاریس یکی از شهرهایی است که بیشترین خطوط را داراست و بلیط آن رنجی بین 1.5 تا 2 یورو می باشد،که برخی کارفرمایان قسمتی از هزینه های رفت و آمد را یارانه می دهند که میتواند به کاهش هزینه زندگی در فرانسه کمک کند. اما در مناطق روستایی ممکن است رفت و آمد کمی سخت تر باشد و با اتوبوس شهری انجام شود.
برای هزینه زندگی در فرانسه بلیط مترو درشهر پاریس با توجه به مبدا و مقصد شما متغیر خواهد بود و دارای 5 منطقه می باشد،که برای یک سفر یک روزه در طول 5 منطقه به طور نا محدود 7.5 یورو می باشد. قیمت کارت هفتگی برای دانشجویان در تمامی مناطق 19.25 یورو و کارت ماهیانه 63.5 یورو می باشد که به صرفه تر می باشد. که هزینه زندگی در فرانسه را برای دانشجویان مناسب تر مینماید.

 

هزینه زندگی در فرانسه
 

 

هزینه زندگی در فرانسه - مسکن

در بحث هزینه زندگی در فرانسه هزینه ی اجاره مسکن نیز در مناطق مختلف شهری متفاوت است اما می توان گفت میانگین اجاره یک آپارتمان در هر متر مربع در منطقه ی اول تا هفتم پاریس حدودا ماهی 32.50 یورو ،در مناطق 8،9،10،11،15،16 و 17 حدودا 28.25 یورو و در مناطق 12،13،14،18،19 و 20 حدودا 26.50 یورو می باشد.که برای برآورد هزینه مسکن جهت هزینه زندگی در فرانسه به طور کلی می توان گفت به طور متوسط 29 یورو هر متر مربع در ماه هزینه ی اجاره خانه می باشد.

 

هزینه زندگی در فرانسه
 

 

هزینه زندگی در فرانسه - خورد و خوراک

از دیگر موارد هزینه زندگی در فرانسه هزینه خورد و خوراک است. به طور متوسط هزینه ی خورد و خوراک در این کشور برای هر نفر بین 200 تا 300 یورو در ماه است ، می توان گفت با توجه به اینکه چه غذایی مصرف می کنید و یا از رستوران غذا تهیه می کنید یا خیر هزینه ی وعده هایی غذایی متفاوت است اما به طور میانگین بین 15 تا 20 یورو برای یک وعده ارزان هزینه می شود که برای تهیه ی آن بهترین گزینه سوپر مارکت های زنجیره ایcarrefour  ،Lirac، Gint casino می باشند. که نسبت به سایر سوپر مارکت ها قیمت های مناسبتری دارند و هزینه زندگی در فرانسه را کمی کاهش خواهند داد.

 

تاریخ درج مطلب 1397/10/23

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

موسسه حقوقی آینده سازان مهر با سابقه فعالیت در زمینه حقوق خصوصی داخلی و بین الملل هم اکنون یکی از موسسات موفق و محبوب حقوقی کشور می باشد. موسسه حقوقی آینده سازان مهر هم اکنون از طرفی به عنوان یک دفتر مهاجرتی در شیراز تحت عنوان حقوق بین الملل خصوصی و از طرف دیگر بررسی پرونده های حقوقی و کیفری در زمینه های خانواده، ملک، قراردادها، مسائل کارگر و کارفرما را پذیرا می باشد.

 

درباره ما

دفتر آلمان

تلفن : ۰۰۴۹۱۵۱۲۹۹۴۶۲۳۵

آدرس : unterrther, strasse 71, 40468 dusseldorf

دفتر کانادا

تلفن : +1 (416) 262 2994

آدرس : Canada, Toronto, ONT, M3N, 2V4

دفتر ترکیه

تلفن : ۰۰۹۰۵۲۴۶۷۱۰۰۳۷

آدرس : yurtanka / fidanlık mah  sağlık 1. sokak no:48 / çankaya / Ankara

دفتر شیراز

09039081201 - 07132318166
info@asmehr.com
www.asmehr.com
شیراز، خیابان ملاصدرا، خیابان اردیبهشت، جنب بانک رفاه، طبقه ۳ واحد ۵
شنبه تا پنجشنبه - 8:00-۲0:00
(جمعه تعطیل)

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
گفتگوی آنلاین