071-۳۶۳۴۰۶۵۶

هزینه زندگی در فرانسه
 

هزینه های زندگی افراد در هر کشوری وابستگی بسیار زیادی به نوع زندگی شخص، شهرانتخابی و منطقه ی شهری که در آن زندگی می کند ،رستوران وغذایی که مصرف می کند، وسایل نقلیه ای که استفاده می کند و هزینه ایی که برای مسکن و بیمه می دهند به طورکلی نوع زندگی شخص دارد،هزینه زندگی در فرانسه نیز از این قائده مستثنی نیست ، اما می توان گفت هزینه زندگی در فرانسه در مقایسه با سایرکشورهای هم تراز با خود پایین تر می باشد.

 

هزینه زندگی در فرانسه - حمل و نقل

سیستم حمل و نقل عمومی برای هزینه زندگی در فرانسه بسیار پیشرفته و به روز می باشد. مترو در شهر پاریس یکی از شهرهایی است که بیشترین خطوط را داراست و بلیط آن رنجی بین 1.5 تا 2 یورو می باشد،که برخی کارفرمایان قسمتی از هزینه های رفت و آمد را یارانه می دهند که میتواند به کاهش هزینه زندگی در فرانسه کمک کند. اما در مناطق روستایی ممکن است رفت و آمد کمی سخت تر باشد و با اتوبوس شهری انجام شود.
برای هزینه زندگی در فرانسه بلیط مترو درشهر پاریس با توجه به مبدا و مقصد شما متغیر خواهد بود و دارای 5 منطقه می باشد،که برای یک سفر یک روزه در طول 5 منطقه به طور نا محدود 7.5 یورو می باشد. قیمت کارت هفتگی برای دانشجویان در تمامی مناطق 19.25 یورو و کارت ماهیانه 63.5 یورو می باشد که به صرفه تر می باشد. که هزینه زندگی در فرانسه را برای دانشجویان مناسب تر مینماید.

 

هزینه زندگی در فرانسه
 

 

هزینه زندگی در فرانسه - مسکن

در بحث هزینه زندگی در فرانسه هزینه ی اجاره مسکن نیز در مناطق مختلف شهری متفاوت است اما می توان گفت میانگین اجاره یک آپارتمان در هر متر مربع در منطقه ی اول تا هفتم پاریس حدودا ماهی 32.50 یورو ،در مناطق 8،9،10،11،15،16 و17 حدودا 28.25 یورو ودرمناطق 12،13،14،18،19 و 20 حدودا 26.50 یورو می باشد.که برای برآورد هزینه مسکن جهت هزینه زندگی در فرانسه به طور کلی می توان گفت به طور متوسط 29 یورو هر متر مربع در ماه هزینه ی اجاره خانه می باشد.

 

هزینه زندگی در فرانسه
 

 

هزینه زندگی در فرانسه - خورد و خوراک

از دیگر موارد هزینه زندگی در فرانسه هزینه خورد و خوراک است. به طور متوسط هزینه ی خورد و خوراک در این کشور برای هر نفر بین 200 تا 300 یورو در ماه است ، می توان گفت با توجه به اینکه چه غذایی مصرف می کنید و یا از رستوران غذا تهیه می کنید یا خیر هزینه ی وعده هایی غذایی متفاوت است اما به طور میانگین بین 15 تا 20 یورو برای یک وعده ارزان هزینه می شود که برای تهیه ی آن بهترین گزینه سوپر مارکت های زنجیره ایcarrefour،Lirac، Gint casino می باشند. که نسبت به سایر سوپر مارکت ها قیمت های مناسبتری دارند و هزینه خورد و خوراک در فرانسه را کمی کاهش خواهند داد.

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/30

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر