هزینه زندگی در ایتالیا

 

ایتالیا در بین کشورهای اروپایی هزینه های پایین تری برای زندگی داشته و با مبلغ مشابه رفاه نسبی بالاتری نسبت به کشورهای همسایه اش خواهید داشت. هزینه ی زندگی دانشجویی جهت هزینه زندگی در ایتالیا در ماه در این کشور حدودا بین 700 تا 1000 یورو ماهانه می باشد، هزینه های اصلی زندگی را برای بررسی هزینه زندگی در ایتالیا می توان شامل هزینه ی مسکن، خورد و خوراک و حمل و نقل دانست.

 

هزینه زندگی در ایتالیا

 

هزینه زندگی در ایتالیا – هزینه زندگی در بعضی شهرهای ایتالیا 

هزینه زندگی در ایتالیا و در شهرهای کوچک این کشور در مقایسه با شهرهای بزرگ پایین تر می باشد به عنوان مثال هزینه های شهر رم گران تر از سایر شهر های کشور می باشد. میانگین هزینه زندگی دانشجویی ماهانه در برخی شهرهای این کشور از این قرار می باشد:

هزینه های زندگی در شهر بولونیا: بین 750 تا 1100 یورو ماهانه

هزینه های زندگی درشهر فلورانس: بین 850 تا 1300 ماهانه

هزینه های زندگی درشهر میلان و رم: بین 850 و 1500 ماهانه

 

هزینه زندگی در ایتالیا - هزینه مسکن

قسمت اصلی هزینه زندگی در ایتالیا و هزینه های اقامت در این کشور مربوط به هزینه ی مسکن می باشد. می توان گفت 35 درصد از هزینه های زندگی دانشجویان بابت هزینه ی اسکان، 9 درصد بابت حمل و نقل وهزینه های آن 12 درصد بابت شهریه دانشگاه صرف می گردد.

با توجه به محل انتخابی و نوع مکانی که دانشجویان انتخاب می کنند؛ در رابطه با هزینه زندگی در ایتالیا می توان گفت:

 افرادی که به تنهایی درخانه اجاره ای سکنی دارند: حدودا 400 یورو ماهانه

افرادی که در خوابگاه های دانشگاهی سکنی دارند: حدودا 300-250 یورو ماهانه

افرادی که به همسر یا فرزند(خانواده) سکنی دارند: حدودا 200 یورو ماهانه

دانشجویان در این کشور اکثرا از خوابگاه ها استفاده نموده و تنها دو درصد از آنها در خانه های دانشجویی سکنی دارند و طبق نظر سنجی ها 75 درصد آنها از وضعیت مسکن خود رضایت داشته که این میزان در سایر کشورها حداکثر 60 درصد می باشد که این مورد به طور قابل توجهی از هزینه زندگی در ایتالیا می کاهد.

 

هزینه زندگی در ایتالیا


هزینه زندگی در ایتالیا - هزینه غذا و خوراک

در مقاله هزینه زندگی در ایتالیا خرید از سوپرمارکت های بزرگ نسبت به سایر کشورها به صرفه بوده و حدودا 200 یورو در ماه جهت خرید از فروشگاه ها و هایپرمارکت ها در نظر بگیرید و ترجیحا سعی کنید فروشگاه هایی که به داشتن قیمت های پایین معروف ترند را برای خرید انتخاب نمایید.

مدل های مختلف گوشت، سبزیجات و غذاهای دریایی را در رستوران های ایتالیایی،  با قیمت های بین 8 تا 15 یورو می توانید میل کنید.

انواع پاستا و ماکارونی که غذای مورد علاقه ی اکثر مردم این کشور می باشد در رستوران های سطح متوسط، بین 6 تا 12 یورو می باشد اما برای غذاهای گوشتی یا دریایی معمولا بین 8 تا 16 یورو باید هزینه کنید.

در بررسی هزینه زندگی در ایتالیا این نکته شایان ذکر است که همه ی رستوران های ایتالیایی مبلغی بابت نان و دستمال کاغذی روی میز برای هر نفر از مشتریان دریافت می کنند که این هزینه معمولا در حدود 1 تا 2.5 یورو می باشد.
 

هزینه زندگی در ایتالیا

 

هزینه زندگی در ایتالیا - هزینه حمل و نقل

استفاده از حمل و نقل عمومی راحت ترین و ارزانترین راه برای رفت و آمد و سفر در این کشور می باشد که هزینه زندگی در ایتالیا را تا حدودی کاهش می دهد. برای بلیط اتوبوس، تراموا و مترو برای دانشجویان حدودا 25 تا 35 یورو ماهانه، هزینه می شود.

در میلان و دیگر شهرهای ایتالیا، می توانید از دوچرخه استفاده نمایید و یک دوچرخه را به مبلغ روزانه 2.5 یورو یا هفته ای 6 یورو اجاره کنید.
 

هزینه زندگی در ایتالیا

 

هزینه زندگی در ایتالیا - سایرهزینه ها

هزینه های شارژی ماهانه مانند صورتحساب تلفن ودیگر قبوض حدودا 140 یورو می باشد.

تفریحات، سرگرمی و پارک ها هزینه ی 30 تا 40 یورو در هفته هزینه خواهند داشت.

کتاب و سایر وسایل مورد نیاز تحصیلی بین 40 تا 50 یورو ماهانه هزینه خواهند داشت.

 

تاریخ درج مطلب 1397/11/04

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

موسسه حقوقی آینده سازان مهر با سابقه فعالیت در زمینه حقوق خصوصی داخلی و بین الملل هم اکنون یکی از موسسات موفق و محبوب حقوقی کشور می باشد. موسسه حقوقی آینده سازان مهر هم اکنون از طرفی به عنوان یک دفتر مهاجرتی در شیراز تحت عنوان حقوق بین الملل خصوصی و از طرف دیگر بررسی پرونده های حقوقی و کیفری در زمینه های خانواده، ملک، قراردادها، مسائل کارگر و کارفرما را پذیرا می باشد.

 

درباره ما

دفتر آلمان

تلفن : ۰۰۴۹۱۵۱۲۹۹۴۶۲۳۵

آدرس : unterrther, strasse 71, 40468 dusseldorf

دفتر کانادا

تلفن : +1 (416) 262 2994

آدرس : Canada, Toronto, ONT, M3N, 2V4

دفتر ترکیه

تلفن : ۰۰۹۰۵۲۴۶۷۱۰۰۳۷

آدرس : yurtanka / fidanlık mah  sağlık 1. sokak no:48 / çankaya / Ankara

دفتر شیراز

09039081201 - 07132318166
info@asmehr.com
www.asmehr.com
شیراز، خیابان ملاصدرا، خیابان اردیبهشت، جنب بانک رفاه، طبقه ۳ واحد ۵
شنبه تا پنجشنبه - 8:00-۲0:00
(جمعه تعطیل)

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
گفتگوی آنلاین