071-۳۶۳۴۰۶۵۶

هزینه تحصیل در آلمانکشورآلمان به دلیل داشتن شرایط مناسب سالانه مورد توجه دانشجویان زیادی قرار می گیرد. هزینه تحصیل در آلمان مناسب و تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی از مواردی است که این کشور را از سایر کشورهای اروپایی متمایز می گرداند. هزینه تحصیل در آلمان در دانشگاه های دولتی این کشور تنها مبلغ دو هزار یورو به طور متوسط برای استفاده از امکانات دانشجویی در هر ترم است. در حالی که هزینه تحصیل در آلمان و شهریه ی دانشگاه های خصوصی برای رشته ها و مقاطع تحصیلی متفاوت است و از شش هزار تا سیزده هزار یورو متغیر می باشد.

 

هزینه تحصیل در آلمان

 

ریز هزینه تحصیل در آلمان

هزینه تحصیل در آلمان و ریز هزینه های زندگی دانشجویی در این کشور به قرار زیر می باشد:

  • اجاره خانه با حق شارژ (آب، برق، اینترنت) 300 یورو
  • بیمه درمانی 80 یورو
  • خوراک 160 یورو
  • تفریح، ورزش 50 یورو
  • نیازهای آموزشی 20 یورو
  • سایرموارد 50 یوروزبان تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان به زبان آلمانی انجام شده و دانشجویان می بایست مدرک زبان آلمانی گوته یا B2 را به دانشگاه مربوطه ارائه نمایند. در مقاطع فوق لیسانس و دکتری رشته هایی به زبان انگلیسی تدریس می شوند که در صورت انتخاب آنها می بایست مدرک آیلتس را ارائه دهید که معمولا نمره ای در حدود 6 تا 6.5 مورد نیاز است.


شرایط تحصیل در آلمان

شرط ورود به دانشگاه های آلمان داشتن معدل بالای 15 است و اگر دانشجو مدرک خود را از دانشگاه پیام نور دریافت کرده باشد برای پذیرش باید مورد تایید دانشگاه های آلمان باشد. اما در بعضی از رشته ها معدل باید بالای 18 باشد اما برای رشته مهندسی سخت گیری کم تری وجود دارد.

در برخی رشته ها و دانشگاه های دولتی معمولا برای مقاطع اولیه، دانشجویان برای ورود به دانشگاه می بایست آزمون ورودی را پاس کنند و در صورت قبولی در آزمون می توانند با ارائه مدرک زبان وارد دانشگاه شوند. با داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی می توان برای ورود به دانشگاه اقدام نمود اما با مدارکی مانند کاردانی نمی توان اقدام نمود چرا که این کشور مقطعی با عنوان کارشناسی ناپیوسته ندارد.
 


هزینه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

توجه داشته باشید که هزینه تحصیل در آلمان اگر برای مقطع کارشناسی ارشد به صورت نا پیوسته اقدام می کنید و یا هنوز سال آخر کارشناسی خود را به اتمام نرسانده اید و برای دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی ارشد درخواست پذیرش می دهید ، در برخی دانشگاه ها باید شهریه پرداخت نمایید.

 

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

 

 

 

سفارت آلمان در ایران :

آدرس : تهران ، خیابان فردوسی ، پلاک ۳۲۴-۳۲۰

تلفن : اطلاعات  39990000-021     -    ویزا  39991499-021     و    39991213-021

فکس : 39991860-021

 

 

 

ابر کلمات کلیدی :

هزینه تحصیل در آلمان 2019 , هزینه تحصیل در آلمان به زبان آلمانی , هزینه تحصیل در آلمان 2018 , هزینه تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی , هزینه تحصیل در آلمان به تومان , هزینه تحصیل در آلمان 2017 , هزینه تحصیل در آلمان پزشکی , هزینه تحصیل در آلمان 2016 , هزینه تحصیل پزشکی در آلمان

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/1

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط