071-۳۶۳۴۰۶۵۶

میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان

 

کشور اروپایی بسیار قدرتمند و پیشرفته آلمان از دهه های گذشته یکی از مقاصد بسیار مهم و محبوب متقاضیان مهاجرت کاری بوده است . جمهوری فدرال آلمان ثروتمندترین کشور اروپایی با بالاترین میزان رشد اقتصادی ، یکی از اعضای اتحادیه اروپا و پیمان شینگن است . این سرزمین با کشورهای چک ، لهستان ، اتریش ، سوئیس ، دانمارک ، فرانسه ، بلژیک ، هلند و لوکزامبورگ مرز زمینی دارد . آلمان با دارا بودن بیشتر جمعیت میان کشورها اروپایی با حدود 81 میلیون نفر جمعیت ، مساحتی برابر با 357168 کیلومتر مربع دارد. واحد پول آلمان یورو می باشد . این کشور با دارای بودن اقتصادی بسیار پویا و قدرتمند ، یکی از پیرترین کشورهای اروپایی است. در این مقاله قصد   دار یم به میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان بپردازیم.

 

میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان

 

میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان - وکالت

نقش یک وکیل در موارد قانونی بسیار متفاوت است . به طور کلی ، آنها به موکلان خود در مورد مسائل حقوقی مانند حقوق مالکیت و حقوق شخصی مشاوره می دهند و در صورت لزوم در اختلافات و رسیدگی های دادگاهی حضور پیدا می کنند . میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان  برای وکلا در شرکت های کوچک معمولا کمتر از ۴۰۰۰۰ یورو در سال است . دستمزد سالانه ی آنها به ۵۰۰۰۰ و ۸۰۰۰۰ یورو در شرکت های متوسط و این مبلغ تا ۷۰۰۰۰۰ یورو و یا بیشتر در شرکت های بزرگ افزایش می یابد .

برای وکیل شدن در آلمان ، ابتدا باید مدرک وکلالت را بگیرید و یک دوره ی اجباری برای کسب مهارت های لازم را بگذرانید و در نهایت ، مجموعه ای از امتحانات مربوطه را پاس کنید . کل فرآیند می تواند هفت سال یا بیشتر طول بکشد و مهم است که توجه داشته باشیم که الزامات این شغل از کشوری به کشور دیگر متفاوت است .

 

میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان - مهندسان

مهندسان مسئول طراحی مواد ، سازه ها و سیستم ها هستند و در عین حال حفظ کارایی ، مقررات ، ایمنی و هزینه ها در ذهن می باشند . وظایف آنها با توجه به شاخه ای که در آن تخصص دارند متفاوت است . از مثال های این رشته مهندسی شیمی ، مهندسی عمران ، مهندسی برق و مهندسی مکانیکست .

میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان برای مهندسان معمولا ۶۴۰۰۰ € در سال است. دستمزد این رشته با توجه به نقش و تجربه افزایش می یابد . برای مثال ، یک مدیر فنی می تواند سالانه ۱۳۸۰۰۰ تا ۱۶۸۰۰۰ € درآمد کسب کند.

از الزامات ورود به این شغل دارا بودن حداقل یک مدرک لیسانس می باشد . برای ورود به این شغل داشتن مدرک لیسانس در زمینه های مرتبط مانند مدیریت کسب و کار ، امور مالی ، حسابداری و مدیریت کسب و کار انتظار می رود. اگرچه داشتن مدرک فوق لیسانس الزامی نیست ولی می تواند برای این شغل بسیار مفید باشد .

 

میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان - پزشکان

 پزشک Attending یک موقعیت ارشد پزشکی ، در یک کلینیک یا مرکز مراقبت های پزشکی است . آنها با مدیران بخش قابل مقایسه هستند ، به این معنی که آنها بر کارمندان حوزه ی پزشکی ، دانشجویان پزشکی و سایر متخصصان نظارت می کنند و مسئولیت بخش خاصی را در تخصص خاص خود دارند . هشتاد درصد حقوق پزشكان بین ۸۵ تا ۱۵۰ هزار یورو در سال است . در همین حال ، پزشکان ارشد با تجربه ۱۱ تا ۱۶ ساله در این نقش می توانند ۲۷۲۰۰۰ یورو در سال و بعد از ۲۰ سال سابقه ی کار۴۰۰۰۰۰ یورو را به دست آورند .

 

مقایسه درآمد پزشکی آلمان با سایر کشورها :

 

میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان - پزشکی در هلند

به منظور بررسی میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان درآمد سالانه برای متخصصین 253000 دلار است در حالی که پزشکان عمومی تقریبا 117000 دلار درآمد دارند . بنابراین هنگام بررسی شرایط پذیرش دانشگاه های اروپا به کشور هلند توجه ویژه داشته باشید .

میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان - در آمد پزشکان در انگلستان و فرانسه

به منظور بررسی میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان پزشکان انگلستانی ، هرچند اغلب به استرالیا می روند تا کار کنند ، اما باز هم درآمد بالایی دارند . متاسفانه در انگلستان ، پزشکان اغلب در بیمارستان ها بسیار کار می کنند .متخصصین این کشور حقوق و دستمزد سالانه به مبلغ 150000 دلار دارند در حالی که پزشکان عمومی118000دلار درآمد دارند . انگلستان یکی از کشورهایی است که بیشترین میزان کمک مالی را به دانشجویان پزشکی خود ارائه می دهد .

میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان - در آمد پزشکان در کشور دانمارک

به منظور میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان برای دانمارک ، که تنها کشور اسکاندیناوی است که آن را در لیست قرار داده ایم و تا حدودی عجیب است . دانمارکی ها در واقع به پزشکان عمومی بیشتر از متخصصان پرداخت می کنند ، متخصصین 91000 دلار و پزشکان عمومی به طور متوسط 109000دلار در سال در دانمارک درآمد کسب می کنند .

میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان - درآمد پزشکان در کشور آلمان

میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان برای متخصصان ۷۷۰۰۰ دلار در سال و پزشکان عمومی حدود ۶۹۰۰۰ دلار در سال د می باشد. در حال حاضر حقوق بازنشستگی حدود ۴۹۰۰۰ دلار در سال است .

 

میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان - مدیر فروش

نقش مدیران فروش معمولا شامل توسعه استعدادها و رهبری می باشد . آنها تعیین کننده ی اهداف شغلی و امتیازات بوده ، طرح های فروش را ایجاد می کنند ، داده ها را تجزیه و تحلیل می کنند ، مربیان تیم فروش خود هستند و در روند استخدام کارکنان فروش دخیل می باشند . میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان در این شغل حقوق بالا در بخش بازاریابی و فروش به دست می آید و به متخصصین با تجربه مبلغ 134000 یورو در سال پرداخت می شود . در همین حال ، کارشناسان ارشد می توانند حقوق سالانه 88000 یورو و مدیران حسابداری 94000 یورو درآمد داشته باشند. به طور کلی مدرک کارشناسی در زمینه های مرتبط با کسب و کار ، مدیریت ، اقتصاد ، حسابداری ، مالی ، ریاضیات ، بازاریابی و آمار و همچنین تجربه قبلی به عنوان نماینده فروش ضروری می باشد .

 

میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان - مدیران

میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان برای مدیران و یا مدیران اجرایی ، بالاترین رتبه را در هیات مدیره دارند و دارای بالاترین دستمزد هستند. آنها مسئول مدیریت فعالیت های روزمره شرکت و امور مالی خود و نیز تضمین تمام تعهدات قانونی هستند . مدیران شرکت ها دارای 25 کارمند یا کمتر به طور معمول 170 هزار یورو در سال می گیرند ، اما شما می توانید مبلغ 379000 یورو در شرکت هایی با 500 – 1000 کارمند و 708000 یورو در شرکت هایی با بیش از 5000 کارمند نیز دریافت کنید . این نیز به سازمانی که در آن مشغولید بستگی دارد ..

 

میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان - متخصص IT و مهندسان

متخصصان IT افراد حرفه ای آموزش دیده هستند که پشتیبانی فناوری اطلاعات را ارائه می دهند. میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان برای آنها سالانه مبلغ 66،000 یورو است. با افزایش تجربه، آنها می توانند سمت مدیران امنیتی فناوری اطلاعات داشته باشند، که حقوق سالانه 81،000 یورو برآورد می شود. آنها به عنوان سرپرست فناوری اطلاعات می توانند سالانه 124000 درآمد داشته باشند. مهندسان مسئول طراحی مواد، سازه ها و سیستم ها هستند و در عین حال حفظ کارایی، مقررات، ایمنی و هزینه ها را در نظر می گیرند. درآمد مهندسان معمولا 64000 یورو است. حقوق پس از آن با توجه به نقش و تجربه افزایش می یابد. برای مثال، یک مدیر فنی می تواند سالانه 138000 تا 168000 کسب کند.

 

میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان - کارگران

میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان برای کارگران در آلمان 10/6 دلار است. حداقل درآمد ساعتی کارگران در جایگاه‌های چهارم تا دهم کشورهای با بالاترین حداقل دستمزد در میان اعضای سازمان همکاری اقتصادی و توسعه قرار دارند که به طور متوسط درآمد کارگران در کشورآلمان  با 16 برابر حقوق بگیران ایرانی است

 

 

 

* به طور کلی به منظور بررسی میزان درآمد شغل های مختلف در آلمان می ‌توان گفت که در میان کشورهای اروپایی، کشورهای اروپای شرقی کمترین درآمد و کشورهای اروپای غربی بیشترین درآمد را به کارگران خود می‌دهند. بهترین درآمد در میان کشورهای اروپایی در فرانسه، انگلیس، ایرلند، هلند، آلمان، لوکزامبورگ، بلژیک و سوئیس است .

 

 

سفارت آلمان در ایران :

آدرس : تهران ، خیابان فردوسی ، پلاک ۳۲۴-۳۲۰

تلفن : اطلاعات  39990000-021     -    ویزا  39991499-021     و    39991213-021

فکس : 39991860-021

 

 

ابر کلمات کلیدی:

درآمد یک کارگر ساده در المان , درآمد جوشکاری در المان , درآمد آرایشگری در آلمان , بهترین مشاغل در آلمان , درآمد حسابداری در آلمان , شغل آشپزی در آلمان , درآمد مهندسی مکانیک در آلمان , درآمد مهندسی کامپیوتر در آلمان

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/24

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط