071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت پزشکان به فرانسه


کشور فرانسه علاوه بر موسیقی و عطر و مناظر زیبای شهری ، بازار کار مناسبی برای پزشکان جهت مهاجرت پزشکان به فرانسه داراست. می توان گفت درآمد پزشکان در فرانسه در بین ده کشور پر درآمد دنیا هفتمین کشورمی باشد (کشورهای هلند ، استرالیا ، آمریکا ، بلژیک ، کانادا و انگلستان به ترتیب در آمد بالاتری نسبت به فرانسه دارند) و در واقع در هر خیابان یک داروخانه وجود دارد. متخصصین به طور میانگین ​​۱۴۹,۰۰۰ دلار و پزشکان عمومی، ۹۲,۰۰۰ دلار در سال درآمد دارند. پس اگر این کشور را مد نظر دارید و یکی از کاندیدهای مهاجرت خود می دانید، فرانسه می‌تواند مقصد بسیار مناسبی برای کار ، تحصیل و مهاجرت پزشکان به فرانسه باشد.

یکی دیگر ازجاذبه های این کشورامکان کار دانشجویی در هفته می باشد که دانشجویان مقطع کارشناسی 10 ساعت،کارشناسی ارشد 20 ساعت و دانشجویان دکترا 30 ساعت اجازه ی کار دانشجویی خواهند داشت (حداکثر ۹۶۴ ساعت در سال) ، معادل با ۶۰ درصد ساعات کار تمام وقت ،که در ازای آن حقوقی معادل با ساعتی 8 تا 10 یورو دریافت می کنند.این هزینه با توجه به نوع زندگی شخص (شهری که برای زندگی انتخاب می کند) می تواند بخشی ازهزینه های فرد را تامین کند.
با توجه به اطلاعات دریافتی از سفارت فرانسه،میانگین هزینه های یک دانشجو در پایتخت این کشور به صورت ماهیانه 1100 یورو و برای شهرهای دیگر 900 یورو می باشد.


 

مهاجرت پزشکان به فرانسه

 


دوره های تحصیل پزشکی جهت مهاجرت پزشکان به فرانسه

: جهت مهاجرت پزشکان به فرانسه PCEM این مقطع تحصیلی جهت مهاجرت پزشکان به فرانسه دو سال بوده و در انتهای این دوره دانشجویان باید در یک آزمون رقابتی شرکت نمایند و همه ی دانشجویان ورودی تحصیل پزشکی در فرانسه قادر به ادامه ی سال دوم نخواهند بود که این دوره برای تمامی رشته های پزشکی کاملا یکسان و مانند یکدیگر می باشد.

ِDCEM جهت مهاجرت پزشکان به فرانسه: این مقطع جهت مهاجرت پزشکان به فرانسه چهار سال می باشد و دانشجویان تحصیل پزشکی در فرانسه برای ورود به دوره ی سوم باید چند آزمون تئوری و عملی را پاس کنند و سه سال آخر نیز به کارآموزی اختصاص دارد که در قسمت های مختلف بیمارستان ها و کلینیک ها کشیک می دهند و به همین دلیل باید تسلط کامل به زبان فرانسوی داشته باشند، که در ازای کارآموزی جهت تحصیل پزشکی در فرانسه نیز حقوق دریافت می کنید تا از پس هزینه هایخود بر بیایند.


دوره سوم جهت مهاجرت پزشکان به فرانسه :این مقطع جهت مهاجرت پزشکان به فرانسه دو دوره ی آموزشی تخصصی و عمومی را داراست که در نتیجه مدرک DES را اخذ می کنند.


دوره رزیدنتی جهت مهاجرت پزشکان به فرانسه: این مقطع برای مهاجرت پزشکان به فرانسه به مدت سه سال بوده و محل کاربیمارستان ها در کنار پزشکان حاذق می باشد.این دوره بسته به شاخه ی پزشکی انتخابی متغیر می باشد که برای پزشکی عمومی سه سال و سایر شاخه ها چهار تا پنج سال می باشد.

 

مهاجرت پزشکان به فرانسهتحصیل تخصص جهت مهاجرت پزشکان به فرانسه

ثبت نام در دوره های تحصیل پزشکی جهت مهاجرت پزشکان به فرانسه هر ساله انجام می شود. پزشکان جهت تحصیل پزشکی در فرانسه باید رزومه ی خود را برای شرکت در این دوره ها و ثبت نام در آن ها در راستای گرفتن دانشنامه ارائه کنند، که ملزم به داشتن مدرک B2 زبان فرانسوی می باشند، پرونده شما جهت مهاجرت پزشکان به فرانسه بررسی می گردد و در صورت انتخاب توسط کمیسیون همزمان با تحصیل در دانشگاه های فرانسه، در بیمارستان ها به صورت رسمی مشغول به کار می شوید که در ازای آن حقوق دریافت خواهید کرد.

 

 

ابر کلمات کلیدی :

مهاجرت به فرانسه , مهاجرت پزشک به فرانسه , مهاجرت کاری پزشکان به فرانسه , شرایط مهاجرت پزشکان به فرانسه , مهاجرت پزشکان ایرانی به فرانسه , مهاجرت به فرانسه از طریق پزشکی , راحت ترین کشور برای مهاجرت پزشکان , مهاجرت پزشکان , مشاوره مهاجرت پزشکان , پذیرش تخصص پزشکی در فرانسه , مهاجرت پزشکان به اتریش

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/29

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر