به علت شیوع کرونا تا اطلاع ثانوی امکان مراجعه حضوری نیست.
071-36342105 جمعه ها نیز پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.

مهاجرت دندانپزشکان به هلند

 

هلند کشوری است که در بخش پزشکی و در تمام زمینه های آن پیشرفت بسیاری داشته و برای ورود پزشکان و دندانپزشکان خارجی سخت گیری زیادی دارد و همچنین به علت پیشرو بودن در علم، صنعت، پزشکی، مراقبت های پزشکی و ... خواستار زیادی برای تحصیل دارد. درآمد پزشکان در هلند بالاست و این مهاجرت دندانپزشکان به هلند را تحت تاثیر قرار داده است. البته مهاجرت دندانپزشکان به هلند و کسب درآمد کار آسانی نیست ، چرا که هلند کشور کوچکی است و نیاز به پزشکان خارجی در آن احساس نمی شود. اما با این حال آیا از شرایط و نحوه ی مهاجرت دندانپزشکان به هلند آگاهی دارید؟ اگر دندانپزشک هستید و قصد مهاجرت به هلند توسط حرفه تان را دارید ، در این مقاله ما را همراهی کنید تا جزئیات مهاجرت دندانپزشکان به هلند را مورد بررسی قرار دهیم.

 

مهاجرت دندانپزشکان به هلند

 

شرایط مهاجرت دندانپزشکان به هلند

مهاجرت دندانپزشکان به هلند با اخذ ویزای کار هلند امکانپذیر است. تسلط به زبان هلندی و موفقیت در آزمون های مربوط به مهاجرت دندانپزشکان به هلند، از دیگر شرایط حائز اهمیت مهاجرت دندانپزشکان به هلند است. ثبت نام برای مهاجرت دندانپزشکان به هلند توسط ثبت نام بزرگ (BIG) که مخصوص مهاجرت پزشکان به هلند می باشد؛ انجام می گیرد.

اولین شرط ورود به دانشگاه هلند به عنوان دندان پزشک و جهت مهاجرت دندانپزشکان به هلند معادل سازی مدرک دندان پزشکی در هلند و همچنین متقاضی باید به زبان هلندی در سطح B1  مسلط باشد اگرچه دانشگاه های هلند به زبان هلندی و هم انگلیسی برگزار می شود ولی لزوم زبان هلندی برای این نیست که بشود با بیمار بعد از فارغ التحصیلی ارتباط برقرار کرد بلکه به این دلیل است که که دوره کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی امکان پذیر نیست و حتما باید به زبان هلندی ادامه تحصیل داد.

همچنین برای مهاجرت دندانپزشکان به هلند باید در چندین آزمون آماری که برگزار می شود شرکت کند و مدرک دوره های آموزش حرفه ایی این کشور را دریافت کند، در غیر اینصورت ممکن است سیستم مراقبت های بهداشتی کشور هلند به خطر بیوفتد. البته لازم به ذکر است نوع این ویزا قطعا کاری است.

میزان نرخ بیکاری مهمترین معیار برای انتخاب هر کشوری است و این میزا در کشور هلند  4% می باشد که تقریبا می توان گفت میزان نرخ بیکاری نسبت به دیگر کشور های جهان نزدیک به صفر است.

تحصیل در رشته پزشکی در هلند 5.5 سال طول می کشد و یکی از 50 دانشگاه برتر دنیا در آموزش پزشکی دانشگاه امتردام هلند می باشد که پزشکی آن با مدرک پزشکی بریتانیا برابری می کند.

 

زمان بندی تحصیل دندانپزشکی درهلند پس از دیپلم 12 ساله

1.لیسانس دندانپزشکی :3  سال

2. فوق لیسانس دندانپزشکی :3  سال

3.کار اموزی و اموزش کلینیکی : حداقل 1 سال

 

زبان تدریس در دانشگاه به زبان هلندی و همچنین انگلیسی امکان پذیر است (تعداد دانشگاه های انگلیسی زبان بیشتر است) و این دانشگاه ها بای دانشجویان بریتانیایی در نظر گرفته شده است البته زبان هلندی بخش جدایی ناپذیری از تحصیل و زندگی در هلند است؛ چون همانطور که قبلا ذکر شد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد قطعا باید به زبان هلندی باشد.

 

مراحل مهاجرت دندانپزشکان به هلند

همانطور که گفته شد مهاجرت دندانپزشکان به هلند با اخذ ویزای کار آغاز می شود؛ این ویزا باید طولانی مدت باشد. دندانپزشکان پس از دریافت ویزای کار باید در ثبت نام بزرگ (BIG) نام نویسی کرده و آماده ی شرکت در آزمون های مهارت شوند. پس از موفقیت در آزمون های مربوط به مهاجرت دندانپزشکان به هلند، متقاضی باید دوره ای را در یکی از بیمارستان های دانشگاهی هلند بگذراند. با پایان این دوره متقاضی مهاجرت به هلند می تواند به عنوان پزشک در هلند مشغول به کار شود. این مراحل جهت مهاجرت دندانپزشکان به هلند حدود سه تا چهار سال طول می کشد.

 

درآمد جهت مهاجرت دندانپزشکان به هلند

درآمد پزشکان برای اخذ تصمیم به مهاجرت دندانپزشکان به هلند بستگی به تخصص آنها دارد. پزشکان عمومی از درآمد کمتری نسبت به متخصصان پزشکی و دندانپزشکان برخوردارند. به طور میانگین می توان درآمد دندانپزشکان در هلند را جهت مهاجرت دندانپزشکان به هلند حدود 250000 دلار در سال تخمین زد. علاوه بر این ساعات کار در هلند کم بوده و دارای تعطیلات زیادی نیز هستند.

 

درامد دندانپزشکی درهلند

هلند کشور نسبتا کوچکی در شمال غرب اروپا در مساحت چهل هزار کیلومتر مربع و جمعیت هفده میلیون نفر با دین مسیحیت هستند. هلند یک کشور رویایی و ارزوی پزشکان از سراسر سراسر جهان است چرا که در امد پزشکان در هلند بالا و با شرایط کاری فوق العاده و تعطیلات بسیار است.

جای تعجب نیست که پزشکان از موقعیت شغلی خود بسیار خوشنودند. چون میزان درامد دریافتی بالایی دارند البته میزان درامد انها در این کشور به تخصص انها سطح تجربه فردی، بیمارستان ها و کلینیک هایی که در ان کار می کنند متفاوت است.

بطور متوسط سالانه برای متخصصان 250000 دلار دارد در حالی که درامد برای پزشکان عمومی تقریبا 120000 دلارمی رسد. لازم به ذکر است که یافتن یه  کار به عنوان پزشک در هلند کار بسیار سختی است؛ پس اگر فردی  در این کشور موفق به طبابت شد کسب درامد حق اوست.

هزینه زندگی یک فرد دانشجو در هلند تقریبا بین 650 تا 1000 یورو ماهیانه می توان اشاره کرد اما خبر خوب این است که در هلند به دانشجویان به میزان 10 الی 20 ساعت در هفته اجازه کار می دهند و حقوقی که برای این کار در نظر گرفته شده حدود 8 الی 10 یورو به ازای هر ساعت کار می باشد.

 

در اخر اگر شما سوالی در ذهنتان در باب تحصیل یا مهاجرت دندانپزشکان به هلند داشتید می توتنید با مشاوران مجرب موسسه اینده سازان مهر تماس حاصل فرمایید.

 

ابر کلمات کلیدی :

مهاجرت به هلند , مهاجرت پزشکان متخصص به هلند , نحوه مهاجرت پزشکان به هلند , شرایط مهاجرت دندانپزشکان به هلند , مهاجرت پزشکان متخصص به هلند , تخصص دندانپزشکی در هلند , شرایط مهاجرت پزشکان به هلند , کار پزشکان در هلند , مهاجرت دندانپزشکان , بهترین کشور برای دندانپزشکان , مهاجرت دندانپزشکان به کانادا

 

تاریخ به روزرسانی 1400/10/14

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر