071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل

 

کشور کانادا در شمال قاره آمریکا قرار دارد و بعد از روسیه بزرگترین کشور جهان است و در مقایسه با دیگر کشورها جمعیت کمی دارد و از جمله مهاجرپذیرترین کشورهاست. کانادا تحصیل کرده ترین کشور جهان است و بیش از نیمی از ساکنان این کشور دارای مدرک دانشگاهی هستند. کشور کانادا یکی از بهترین کشور ها برای اخذ بورسیه تحصیلی ، تحصیل و حتی زندگی می باشد. دانشگاه های کانادا از سطح علمی بسیار بالایی برخوردارند و اغلب دانشگاه ها از یک هیئت علمی با برترین رتبه های علمی و تجربی جهت راهنمایی بهتر دانشجویان در راستای تحصیلی بهتر در سطح جهانی استفاده می کنند. به دلیل سطح علمی وآموزشی عالی دراین دانشگاه ها، هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان متقاضی مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل و تحصیل در کانادا می باشند.

 

مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل

 

شرایط مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل

فرد برای مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل بایستی شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه های کانادا را داشته باشد. از شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه های کانادا معدل و نمرات سال آخر دبیرستان دانش آموزان است. زبان تدریس در اغلب دانشگاه های کانادا انگلیسی است ، از این رو متقاضیان مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل می بایست مدرک زبان آیلتس حداقل 6 را داشته باشند.

شرایط کلی مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل :

1) شما برای مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل باید از یک کالج، دانشگاه یا دیگر موسسات آموزشی معتبر در کانادا پذیرش بگیرید.

2) برای اخذ پذیرش، متقاضی مهاجرت به کانادا برای ادامه ی تحصیل باید ثابت کند که پول کافی برای پرداخت شهریه، مخارج زندگی و هزینه های بازکشت به کشور خود را دارد.

3) متقاضی مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل باید از نظر جسمی سالم بوده و سابقه ی ارتکاب به جرم نداشته باشد.

4) متقاضی مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل باید در مصاحبه با افسر مهاجرت، او را قانع کند که بعد از پایان تحصیلات به  کشور خود باز خواهد گشت.

 

مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل – کارشناسی

جهت مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های کانادا متقاضی مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل مستلزم داشتن مدرک دیپلم با معدل حداقل 14 می باشد.علی رغم اینکه پذیرش در بعضی رشته های تحصیلی در دانشگاه های ممتاز نیازمند معدل بالای 15 میباشد. لذا داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 یا تافل جهت پذیرش در دانشگاه الزامی است . در صورت نداشتن مدرک زبان ، متقاضیان مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل می بایست دوره های آموزشی زبان انگلیسی را در دانشگاه سپری کنند که ممکن است یک یا دو ترم زمان ببرد. زیرا تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان دانشجویان را با مشکل مواجه می سازد و امکان پذیر نیست.

هزینه ی تحصیل برای مهاجرت به کانادا برای ادامه ی تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های کانادا در سال مبلغی حدود 14000 تا 18000 دلار می باشد که این مبلغ با توجه به دانشگاه متغیر است. در مقطع لیسانس ،دانشجویانی که معدل بالا دارند کمک هزینه تحصیلی بین 1500 تا 9000 دلار در سال را دریافت میکنند.

 

مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل – کارشناسی ارشد

دانشجویان متقاضی مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های کانادا می بایست مدرک کارشناسی 4 ساله با معدل بالای 14 و توصیه نامه از اساتید مقطع لیسانس خود و مدرک زبان تافل یا آیلتس 6.5 را داشته باشند.

لازم به ذکر است که مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل و اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد برای آن دسته از دانشجویانی که مدرک زبان ندارند در اغلب موارد امکان پذیر نمی باشد. همچنین در اکثر دانشگاه های کانادا به دانشجویان مقطع فوق لیسانس کمک هزینه ی تحصیلی داده نمی شود. البته در برخی از دانشگاه ها با توجه به شرایط دانشجو بعد از طی کردن سال اول تحصیلی یا در بعضی مواقع از همان سال اول به دانشجو کمک هزینه ی تحصیلی اختصاص داده می شود.

 

مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل - مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در کانادا

 • اسکن و ترجمه ی کلیه ی مدارک تحصیلی و ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی جهت پذیرش تحصیلی مقطع لیسانس

 • اسکن و ترجمه ی کلیه ی مدارک تحصیلی و ریز نمرات لیسانس جهت پذیرش تحصیلی مقطع فوق لیسانس

 •  پاسپورت معتبر

 • رزومه ی حاوی خلاصه ای از سوابق تحصیلی متقاضی مهاجرت به کانادا برای ادامه ی تحصیل از آخرین مقطع تحصیلی به قبل، به همراه خلاصه ای از فعالیت های کاری حرفه ای و مرتبط با پروژه ها، تحقیقات ، مقالات علمی انگیزه نامه

 • توصیه نامه از اساتید

 • ترجمه ی شناسنامه متقاضی مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل

 • پرداخت ادمیشن در دانشگاه مربوطه جهت بررسی مدارک تحصیلی

 • آدرس و شماره تماس و کد پستی متقاضی مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل

 • تکمیل فرم های مربوطه

در مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس هزینه های تحصیل برای هر سال بیش از 6000 تا 9000 دلار می باشد. البته لازم به ذکر است که در این مقطع برای دانشجویان بین المللی و دانشجویانی که مدرک دانشگاهی کشور هایی غیر از آمریکا و کانادا را دارند گرفتن کمک هزینه تحصیلی و پرداخت هزینه زندگی دانشجویی در کانادا بسیار مشکل است.

 

مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل - دکترا

متقاضیان مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل در این مقطع می توانند از کمک هزینه های تحصیلی بهره مند شوند همچنین دانشجویان ابتدا بایستی جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترای کانادا محل تحصیل خود را انتخاب کنند در غیر این صورت در اغلب مواقع پرونده ی دانشجو توسط هیئت علمی دانشگاه رد میشود..

متقاضیان مهاجرت به کانادا برای ادامه ی تحصیل در اکثر رشته ها برای اخذ مدرک حداقل به سه سال تحصیلی تمام وقت نیاز دارند، اما برخی از دانشجویان برای مدت طولانی تری حداکثر به مدت شش سال به ادامه ی تحصیل می پردازند .

دکترای کانادایی اغلب از ابتدا با تمرکز بر تحقیق و پژوهش اغاز می شود.

 

مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل - مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی مقطع دکترا در کانادا

 • اسکن و ترجمه ی کلیه مدارک تحصیلی و ریز نمرات فوق لیسانس و لیسانس جهت پذیرش تحصیلی مقطع دکترا

 • اسکن پاسپورت معتبر

 • رزومه حاوی خلاصه ای از سوابق تحصیلی متقاضی مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل از آخرین مقطع تحصیلی به قبل، به همراه خلاصه ای از فعالیت های کاری حرفه ای و مرتبط با پروژه ها، تحقیقات ، مقالات علمی

 • انگیزه نامه

 • توصیه نامه از اساتید

 • ترجمه ی شناسنامه متقاضی مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل

 • پرداخت ادمیشن در دانشگاه مربوطه جهت بررسی مدارک تحصیلی

 • آدرس و شماره تماس و کد پستی متقاضی مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل

 • تکمیل فرم های مربوطه

 • ارائه ی مقاله، پروپزال و ژورنال

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

 

 

 

سفارت کانادا در ایران:

آدرس : تهران ، خیابان استاد مطهری ، خیابان شهید سرافراز ، پلاک 57

تلفن : 81520000-021

فکس : 88757054-021

 

 

 

ابر کلمات کلیدی :

مهاجرت به کانادا از طریق ادامه تحصیل

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/11

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط