071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال

 

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال در سال 1986 از سوی دولت فدرال کانادا تنظیم گردید تا بر اساس آن تجار و مالکان شرکت ها بتوانند با سرمایه گذاری در کانادا برای خود و خانواده خود اقامت دائم کانادا را کسب کنند. در ادامه جزئیات بیشتری را در رابطه با مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال شرح خواهیم داد.

 

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال

 

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال که به IIP (Immigration Investor Program) نیز معروف است به خاطر میزان کم سرمایه مورد نیاز خود یکی از پرطرفدار ترین روش های مهاجرت به کانادا در جهان به شمار می رفت. در آن زمان میزان سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال 800 هزار دلار کانادا بود که 400 هزار دلار آن به عنوان سرمایه مستقیم می بایست در اختیار دولت فدرال کانادا قرار می گرفت. از سال 2010 این میزان دو برابر شده و به 1 میلیون و 600 هزار دلار کانادا افزایش یافت که 800 هزار دلار آن باید به عنوان سرمایه مستقیم باید به دولت فدرال پرداخت می شد.

از دیگر شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال می توان به داشتن دو سال سابقه مدیریتی در بازه 5 سال قبل از اقدام اشاره نمود. همچنین، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال نیازی به ارائه مدرک زبان خارجی نیز نداشت و در کل یکی از آسان ترین روش های مهاجرت به کانادا محسوب می شد.

اما از تاریخ 19 ژوئن سال 2014 مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال از سوی دولت فدرال این کشور خاتمه یافت و پرونده جدیدی در آن پذیرفته نشد.

 

روش جایگزین مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال

از مشابه ترین روش های مهاجرت به کانادا به روش مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال می توان به ویزای Owner/Operator اشاره کرد. از تاریخ لغو روش مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری به صورت برنامه های استانی صورت می پذیرد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری به صورت برنامه های استانی به متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال این امکان را می دهد که در برنامه هایی غیر از برنامه های فدرال دولتی  در برنامه های استانی شرکت کنند. هر استان بصورت سالانه لیستی از تعدادی از حوزه های سرمایه گذاری و شرایط برای پذیرش تعداد محدودی مهاجر تعیین می کند که نسبت به روش های دیگر مهاجرت به کانادا گاهاً راحت تر و سریعتر انجام می شود.

 

استان هایی که در مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فعال هستند عبارت اند از:


- استان کبک

- استان منیتوبا

- استان آلبرتا

­- استان اونتاریو

- استان بریتیش کلمبیا

- استان نیوبرانزویک

- استان نووا اسکوشیا

- استان ساسکاچوان

 

 

* شما بزرگواران می توانید جهت کسب اطلاعات دقیق در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال با مشاوران موسسه حقوقی مهاجرتی آینده سازان مهر به صورت حضوری و تلفنی در ارتباط باشید.

 

 

سفارت کانادا در ایران:

آدرس : تهران ، خیابان استاد مطهری ، خیابان شهید سرافراز ، پلاک 57

تلفن : 81520000-021

فکس : 88757054-021

 

 

ابر کلمات کلیدی :

سرمایه گذاری فدرال کانادا , اقامت کانادا از طریق سرمایه گذذاری فدرال

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/13

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط