071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص پرستاری

 

افراد دارای تخصص پرستاری می توانند برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص پرستاری اقدام نمایند. درحال حاضر کشور کانادا نیاز زیادی به جذب پرستار دارد و هر ساله لیستی از تعداد پرستاران مورد نیاز خود را منتشر می کند. در سیستم کد گذاری مشاغل کانادا (NOC) حرفه پرستاری با کد 3012 شناخته می شود. پرستاران در صورت احراز شرایط لازم می توانند جهت مهاجرت به کانادا از طریق تخصص پرستاری و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه نیروی متخصص یا همان اسکیلد ورکر (چه به صورت فدرال و چه به صورت استانی) اقدام کنند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص پرستاری

 

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تخصص پرستاری

افراد مشغول در حرفه پرستاری در صورتی که در زیرشاخه های زیر مهارت داشته باشند می توانند جهت مهاجرت به کانادا از طریق تخصص پرستاری اقدام نمایند:

- پرستاران رسمی بیمارستان ها

- روان درمانان رسمی ایی که مستقیماً از بیمار مراقبت می کنند

- افرادی که برنامه های آموزش سلامت و خدمات درمانی مرتبط با پرستاری ارائه می کنند.

افراد دارای سابقه رسمی در شاخه های فوق می توانند در تنوعی از محیط های حرفه ای جهت مهاجرت به کانادا از طریق تخصص پرستاری مشغول به فعالیت شوند که عبارت اند از:

- بیمارستان ها

- مراکز درمانی

- مراکز بازپروری

- کلینیک ها و مطب دکتر

- مراکز اجتماعی

- مراکز درمانی خصوصی

- و حتی به صورت خوداشتغال

 

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق تخصص پرستاری

مرحله اول: اولین اقدام در برنامه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص پرستاری معادل سازی و تصدیق مدارک تحصیلی مربوط به رشته پرستاری بر اساس «سرویس جهانی آموزش» (WES) است. همچنین، مدارک تحصیلی و سوابق مربوط به حرفه پرستاری باید به تایید سرویس ملی مهارت سنجی پرستاران (NNAS) نیز برسد.

مرحله دوم: سپس در برنامه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص پرستاری نوبت به امتیازبندی و تشکیل پرونده در سیستم اکسپرس انتری می رسد. دقت داشته باشید که این مرحله به معنای اقدام اصلی نیست و در واقع شروع راه مهاجرت می باشد.

مرحله سوم: پس از طی مراحل فوق فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق تخصص پرستاری باید مستقیماً در هیئت پرستاران نظان پزشکی کانادا اپلای نماید و استان مورد نظر خود جهت مهاجرت را انتخاب کند. هر استان به نوع خاصی از نتایج حاصل از بررسی NNAS پرستاران بر اساس معیارهای خود برای امتیازبندی استفاده می کند. مهارت پرستاری، میزان سابقه و مدارک رسمی تحصیل پرستاری معیارهای اصلی این مرحله هستند.

معمولاً در این مرحله از مراحل مهاجرت به کانادا از طریق تخصص پرستاری یکی از این دو اتفاق رخ می دهد:

الف) از متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق تخصص پرستاری دعوت می شود تا در امتحان ورودی استان مورد نظر شرکت کند.

ب) از متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق تخصص پرستاری دعوت می شود تا در یک دوره تحصیل پرستاری شرکت نماید.

مرحله چهارم: مراحل فوق جهت رسمیت بخشیدن به مدارک تحصیلی و صلاحیت رسمی پرستار جهت کار در کاناداست. پس از این مراحل جهت مهاجرت به کانادا از طریق تخصص پرستاری نوبت به اپلای جهت اخذ ویزای اسکیلدورکر می رسد. لازم به ذکر است که اگر پرستاران موفق به اخذ صلاحیت های لازم شوند دیگر نیاز چندانی به پیشنهاد کار (Job Offer) نخواهند داشت. در این مرحله از متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق تخصص پرستاری دعوت می شود تا از طریق برنامه فدرال یا برنامه استانی اسکیلدورکر مدارک خود را ارسال کند.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص پرستاری با مشاورین ما در موسسه حقوقی مهاجرتی آینده سازان مهر در ارتباط باشید.

 

 

سفارت کانادا در ایران:

آدرس : تهران ، خیابان استاد مطهری ، خیابان شهید سرافراز ، پلاک 57

تلفن : 81520000-021

فکس : 88757054-021

 

 

ابر کلمات کلیدی :

مهاجرت پرستار به کانادا 2019 , شرایط مهاجرت پرستاران به کانادا , بهترین شهر کانادا برای پرستاران , شرح وظایف پرستاران در کانادا

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/27

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط