071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

 

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج با نام «اسپانسر کردن همسر» یا «اسپانسرشیپ» شناخته می شود. شخصی که قصد اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج را دارد و می خواهد همسرش را برای مهاجرت به کانادا معرفی نماید، باید شامل یک سری شرایط باشد. جهت استفاده از مهاجرت از طریق اسپانسری خویشاوند و یا همسر، متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج باید یک خویشاوند درجه یک در کانادا داشته باشد و این خویشاوند، باید توان حمایت مالی از فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج را داشته باشد. خویشاوند یا همسر باید دارای شهروندی و یا اقامت دائم کانادا نیز باشد. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج نیز می توانند از این روش استفاده نمایند.

نکته: صِرف ازدواج با یک فرد کانادایی به منزله اعطای اقامت دائم نیست و فرد باید مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم کانادا را مانند بقیه افراد پشت سر بگذارد.

 

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

 

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

طبق قوانین جدید اسپانسرشیپ همسر ، متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج که قصد اسپانسری همسر خود را دارند باید :

- به همراه همسر خود به مدت حداقل ۲ سال ، از روزی که همسر اقامت دائم کانادایی خود را دریافت کرده در یک رابطه قانونی و مشترک زندگی نمایند. در غیر این صورت اقامت فرد تحت اسپانسر لغو خواهد گردید .

 

انواع روش های متفاوت درخواست برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

درصورتی که فرد به ازدواج یک کانادایی درآمده باشد از دو روش می تواند جهت دریافت اسپانسر اقدام کند:
1. اگر همسر شما با ویزای تحصیلی وارد خاک کانادا شده باشد یا اینکه خودتان از این روش به کانادا عزیمت کنید و با یک فرد کانادایی ازدواج کنید می توانید با اخذ اسپانسر داخلی جهت اخذ اقامت بلند مدت کانادا اقدام کنید.
2. اگر شما با یک کانادایی خارج از این کشور ازدواج کنید باید اقدامات لازم جهت اخذ ویزا، ورود به خاک کانادا و اقامت را پس از اخذ اسپانسر از همسرتان به انجام برسانید.

اسپانسر کردن همسر جهت مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

اسپانسرعلاوه بر اینکه باید یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم این کشور باشد، شرایط زیر را نیز باید داشته باشد:

- در صورتی که خود متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج قادر به تأمین نیازهای اولیه و اصلی خود نباشد اسپانسر باید توانایی مالی خود را جهت تأمین مالی متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج و خانواده اش نشان بدهد ازجمله این نیاز ها  خوراک، پوشاک، مسکن و دیگر نیازهای روزمره زندگی از قبیل مراقبت های پزشکی و بهداشتی که تحت پوشش خدمات بهداشت عمومی نمی باشد. میزان درآمد فرد برای مخارج خود و اسپانسرکردن همسر وی باید خدود 41 هزار دلار کانادا در سال باشد. فرد اسپانسر باید آمادگی امضای قرارداد با مراکز زیر را داشته باشد:

- قرارداد با دولت کانادا یا کبک که در طی آن موافقت می کند تا نیازهای ذکر شده را برای مدت مشخص شده تأمین کند.

- قرارداد با فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج (اگر بالاتر از ۲۲ سال باشد) که در طی آن اسپانسر متعهد می گردد که فرد یا افرادی که باید اسپانسر شوند را برای دوره مشخص حمایت کرده و متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج نیز متعهد می شود که تلاش خود را جهت استقلال مالی خود انجام دهد. البته نباید از یاد برد که فرد اسپانسری که همسر یا فرزند خود را اسپانسر می کند، باید در حال حاضر ساکن کشور کانادا باشد و یا این که متعهد گردد که در زمانی که متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج به عنوان شهروند دائم وارد کانادا می شود، در کشور کانادا اقامت داشته باشد. در ضمن اسپانسر باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد. همچنین وی نباید زندانی، ورشکسته و یا تحت پیگرد باشد.

 

واقعی بودن ازدواج جهت مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

یکی از نکات اصلی در فرستادن مدارک برای مهاجرت از طریق ازدواج کامل و دقیق بودن آنهاست چون تکمیل بودن مدارک، فرد مسئول بررسی پرونده را در رابطه با واقعی بودن ازدواج قانع می کند. از آنجا که در سالهای اخیر، در این زمینه تقلب های زیادی صورت گرفته، قوانین سخت تر شده و باید حتما مطمئن باشند که ازدواج واقعی صورت گرفته است.

 مواردی که می تواند اداره مهاجرت را در مورد پرونده ی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج مشکوک سازد :

- فاصله ی سنی زیاد بین دو نفر

- تفاوت در زبان که نتوانند با یک دیگر ارتباط بر قرار کنند .

- دو نفر دین متفاوتی داشته باشند.

-آشنایی های اینترنتی بدون سابقه ی قبلی

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

از موارد مهمی که میتواند به پرونده مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج کمک نماید، فرستادن عکس همراه با پرونده است.
نکته جالب در مورد عکس ها این است که این عکس ها نباید تنها بصورت دونفری باشند. عکس ها باید به صورت خانوادگی باشند. مانند مجالسی که خانواده های دو طرف حضور دارند، مهمانی ها، مسافرت های گروهی و ...

از دیگر مدارکی که لازم است برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج ترجمه و فرستاده شود:

- کارت پایان خدمت مرد

- کپی از همه ی صفحات پاسپورت

- کپی از کارت PR شخص اسپانسر

- گواهی عدم سوء  پیشینه مرد

- عقد نامه (در صورتی که افراد قبلاً ازدواج کرده باشند باید مدارک رسمی صدور طلاق خود را ارائه نمایند.)

- کارت ملی مرد

- شناسنامه هر دو طرف

- مدارک برای اثبات ارتباط

 

 

سفارت کانادا در ایران:

آدرس : تهران ، خیابان استاد مطهری ، خیابان شهید سرافراز ، پلاک 57

تلفن : 81520000-021

فکس : 88757054-021

 

 

مطالعه مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می گردد:

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

 

 

ابر کلمات کلیدی :

اقامت کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج , مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج صوری , قوانین مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج , مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج چقدر طول می کشد , مدت زمان مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج , هزینه مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج , قوانین جدید مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج , مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج , مهاجرت به کانادا 2018 , برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم , برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است , اقامت کانادا با کمترین هزینه , فرم مهاجرت به کانادا

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/7

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط