مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

 

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج با نام «اسپانسر کردن همسر» یا «اسپانسرشیپ» شناخته می شود. شخصی که قصد اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج را دارد و می خواهد همسرش را برای مهاجرت به کانادا معرفی نماید، باید شامل یک سری شرایط باشد. جهت استفاده از مهاجرت از طریق اسپانسری خویشاوند و یا همسر، متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج باید یک خویشاوند درجه یک در کانادا داشته باشد و این خویشاوند، باید توان حمایت مالی از فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج را داشته باشد. خویشاوند یا همسر باید دارای شهروندی و یا اقامت دائم کانادا نیز باشد. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج نیز می توانند از این روش استفاده نمایند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

 

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

طبق قوانین جدید اسپانسرشیپ همسر، متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج که قصد اسپانسری همسر خود را دارند باید :

- به همراه همسر خود به مدت حداقل ۲ سال، از روزی که همسر اقامت دائم کانادایی خود را دریافت کرده در یک رابطه قانونی و مشترک زندگی نمایند. در غیر این صورت اقامت فرد تحت اسپانسر لغو خواهد گردید .

 

اسپانسر کردن همسر جهت مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

اسپانسرعلاوه بر اینکه باید یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم این کشور باشد، شرایط زیر را نیز باید داشته باشد:

- در صورتی که خود متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج قادر به تأمین نیازهای اولیه و اصلی خود نباشد اسپانسر باید توانایی مالی خود را جهت تأمین مالی متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج و خانواده اش نشان بدهد ازجمله این نیاز ها  خوراک، پوشاک، مسکن و دیگر نیازهای روزمره زندگی از قبیل مراقبت های پزشکی و بهداشتی که تحت پوشش خدمات بهداشت عمومی نمی باشد. فرد اسپانسر باید آمادگی امضای قرارداد با مراکز زیر را داشته باشد:

- قرارداد با دولت کانادا یا کبک که در طی آن موافقت می کند تا نیازهای ذکر شده را برای مدت مشخص شده تأمین کند.

- قرارداد با فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج (اگر بالاتر از ۲۲ سال باشد) که در طی آن اسپانسر متعهد می گردد که فرد یا افرادی که باید اسپانسر شوند را برای دوره مشخص حمایت کرده و متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج نیز متعهد می شود که تلاش خود را جهت استقلال مالی خود انجام دهد. البته نباید از یاد برد که فرد اسپانسری که همسر یا فرزند خود را اسپانسر می کند، باید در حال حاضر ساکن کشور کانادا باشد و یا این که متعهد گردد که در زمانی که متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج به عنوان شهروند دائم وارد کانادا می شود، در کشور کانادا اقامت داشته باشد. در ضمن اسپانسر باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد. همچنین وی نباید زندانی، ورشکسته و یا تحت پیگرد باشد.

 

واقعی بودن ازدواج جهت مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

یکی از نکات اصلی در فرستادن مدارک برای مهاجرت از طریق ازدواج کامل و دقیق بودن آنهاست چون تکمیل بودن مدارک، فرد مسئول بررسی پرونده را در رابطه با واقعی بودن ازدواج قانع می کند. از آنجا که در سالهای اخیر، در این زمینه تقلب هی زیادی صورت گرفته، قوانین سخت تر شده و باید حتما مطمئن باشند که ازدواج واقعی صورت گرفته است.

 مواردی که می تواند اداره مهاجرت را در مورد پرونده ی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج مشکوک سازد:

- فاصله ی سنی زیاد بین دو نفر

- تفاوت در زبان که نتوانند با یک دیگر ارتباط بر قرار کنند .

- دو نفر دین متفاوتی داشته باشند

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

از موارد مهمی که میتواند به پرونده مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج کمک نماید، فرستادن عکس همراه با پرونده است.
نکته جالب در مورد عکس ها این است که این عکس ها نباید تنها بصورت دونفری باشند. عکسها باید به صورت خانوادگی باشند. مانند مجالسی که خانواده های دو طرف حضور دارند، مهمانی ها، مسافرت های گروهی و غیره.

از دیگر مدارکی که لازم است برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج ترجمه و فرستاده شود:

- کارت پایان خدمت مرد

- کپی از همه ی صفحات پاسپورت

- کپی از کارت PR شخص اسپانسر

- گواهی عدم سوء  پیشینه مرد

-عقد نامه

- کارت ملی مرد

- شناسنامه هر دو طرف

- مدارک برای اثبات ارتباط

 

مطالعه مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می گردد:

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

 

 

ابر کلمات کلیدی :

اقامت کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج , مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج صوری , قوانین مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج , مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج چقدر طول می کشد , مدت زمان مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج , هزینه مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج , قوانین جدید مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج , مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج , مهاجرت به کانادا 2018 , برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم , برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است , اقامت کانادا با کمترین هزینه , فرم مهاجرت به کانادا

 

 

تاریخ ویرایش مطلب 1398/03/29

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

موسسه حقوقی آینده سازان مهر با سابقه فعالیت در زمینه حقوق خصوصی داخلی و بین الملل هم اکنون یکی از موسسات موفق و محبوب حقوقی کشور می باشد. موسسه حقوقی آینده سازان مهر هم اکنون از طرفی به عنوان یک دفتر مهاجرتی در شیراز تحت عنوان حقوق بین الملل خصوصی و از طرف دیگر بررسی پرونده های حقوقی و کیفری در زمینه های خانواده، ملک، قراردادها، مسائل کارگر و کارفرما را پذیرا می باشد.

 

درباره ما

دفتر آلمان

تلفن : ۰۰۴۹۱۵۱۲۹۹۴۶۲۳۵

آدرس : unterrther, strasse 71, 40468 dusseldorf

دفتر کانادا

تلفن : +1 (416) 262 2994

آدرس : Canada, Toronto, ONT, M3N, 2V4

دفتر ترکیه

تلفن : ۰۰۹۰۵۲۴۶۷۱۰۰۳۷

آدرس : yurtanka / fidanlık mah  sağlık 1. sokak no:48 / çankaya / Ankara

دفتر شیراز

09039081201 - 07132318166
info@asmehr.com
www.asmehr.com
شیراز، خیابان ملاصدرا، خیابان اردیبهشت، جنب بانک رفاه، طبقه ۳ واحد ۵
شنبه تا پنجشنبه - 8:00-۲0:00
(جمعه تعطیل)

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
گفتگوی آنلاین