071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی

 

 

کشور هلند علی رغم جمعیت کم و وسعت محدودی که دارد یکی از بزرگ ترین قطب های اقتصادی اروپاست و جزو 6 کشور برتر در زمینه ی سرمایه گذاری و مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی می باشد. هلند ارتباطات تجاری گسترده ای با سایر قدرت های اقتصادی اروپا نظیر آلمان، بلژیک، فرانسه، ایتالیا وانگلیس دارد و همین امر سبب شده تا کارآفرینان تمایل زیادی برای مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی داشته باشند درهمین راستا هلند برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا و سوئیس به دنبال شروع کار هستند زمینه ی مناسبی را فراهم کرده است. در این مقاله سعی داریم شرایط و ابعاد گوناگون جهت مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی بررسی کنیم.

 

مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی

 

مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی - راه اندازی کسب و کار

یکی از روش های مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی راه اندازی کسب و کار در این کشور است. بدین منظور هر شهروند غیر اروپایی که قصد مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی را دارد ابتدا باید اجازه اقامت موقت و اجازه ی کار دریافت کند. با توجه به سیاست های کشور هلند در زمینه ی مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی این کشور از سال 2015 شروع به صدور نوعی از ویزا تحت عنوان ویزای استارت آپ کرده است که ویژه ی کارآفرینان می باشد و این امکان را برای این افراد فراهم می کند تا بتوانند جهت مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی اقدام نموده و به مدت یکسال در کشور هلند به کسب و کار بپردازد.

 

شرایط مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی

اگر قصد مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی را دارید علاوه بر داشتن اجازه اقامت و مجوز کار باید یک سری شرایط عمومی و خاص را دارا باشید که در ذیل به شرح این شرایط جهت مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی می پردازیم:

 

شرایط عمومی مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی

  1. گذرنامه معتبر
  2. انجام آزمایشات پزشکی (TB TEST)
  3.  نداشتن سابقه کیفری
  4. ارائه بیمه درمانی معتبر
  5. عدم تهدید امنیت کشور هلند

 

شرایط  خاص مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی

در ادامه به بررسی شرایط خاص مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی می پردازیم.

 

مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی - انعقاد قرارداد با تسهیل کننده

یکی از شرایط تحصیل ویزایstartup  جهت مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی ایجاد قرارداد و شروع همکاری با یک مشاور یا تسهیل کننده معتبر در زمینه کسب و کار است. این مشاوران افرادی  خبره و باتجربه هستند که کارآفرینان را در زمینه ی مدیریت، بازاریابی، مارکتینگ و ....  بصورت تخصصی در رابطه با مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی راهنمایی می کنند. بعد از گذشت یک سال در صورتی که توانسته باشید همکاری خوبی با تسهیل کننده داشته باشید و در صورت رضایت آن از عملکرد شما می توانید ویزای مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی خود را تمدید کنید.

 

مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی - اثبات نوآوری و خلاقانه بودن کسب و کار

یکی از مهم ترین شرایط برای اخذ مجوز مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی اثبات سودآوری و خلاقانه و ایده خود شخص  بوده طرح کسب و کار شماست و اینکه این طرح چقدر می تواند به منافع اقتصادی هلند کمک کند و شهروندان هلندیرا  مشغولبه کار کند . به همین منظور شما باید موفق به اخذ امتیاز 90 از سیستم امتیازدهی  IND شوید. طرح شما در چند مبحث توسط IND مورد بررسی قرار می گیرد که به شرح زیر است :

  1. رزومه ی کاری و تجربه ی متقاضی مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی (تحصیلات،کارآفرینی،شغلی)
  2. طرح کسب و کار متقاضی مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی (آنالیز بازار، قیمت محصول، منابع تامین مالی)
  3. میزان ارزش افزوده برای کشور هلند (خلاقانه بودن محصول و خدمت ارائه شده از طرف مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی)
  4. ارائه طرح توجیهی کسب و کار بمنظور تصدیق این امر که طرح شما جهت مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی خلاقانه بوده است.

 

مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی – تعیین فرم ساختاری کسب و کار

بصورت کلی دو نوع فرم ساختاری وجود دارد که بسته به هدف متقاضی مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی فرم یک کسب و کار می تواند ساختاری غیر حقوقی یا تجاری داشته باشد.

 

مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی - اثبات تمکن مالی

یکی دیگر از شرایط تحصیل ویزای مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی داشتن تمکن مالی است به این معنی که شخص بتواند تمام هزینه های مربوط به زندگی و ایجاد کسب و کار در هلند را در تمام مدت حضور خود در این کشور تامین کند. شما می توانید جهت مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی با ارائه یک گواهی معتبر بانکی که بیانگر وجود سرمایه کافی در حساب شخصی شما است  یا معرفی یک حامی مالی که می تواند یک شخص حقیقی یا حقوقی باشد و قصد حمایت از شما و طرحتان را برای مدت یکسال دارد تمکن مالی خود را به اثبات برسانید. در صورت عدم تمکن فرد متقاضی مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی درخواست آن رد خواهد شد.

 

مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی - ثبت شرکت در  KVK

جهت مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار خود در این کشور و ثبت نام شرکت خود در  KVK باید به شهرداری محلی مراجعه کرده و مراحل زیر را طی کنید:

1.فرم های موجود در KVK  را که به زبان هلندی و انگلیسی  می باشد تکمیل کنید.

2.پس از تکمیل فرم مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی باید درخواست یک قرار با شعبه ی محلی اتاق بازرگانی هلند را بدهید.

3.پرداخت مبلغ 50 یورو

4.ترجمه شرح عملکرد تجاری خود جهت مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی به زبان هلندی

5.ارائه گذرنامه و آدرس شرکت

 

* ثبت شرکت به تنهایی به معنی اجازه اقامت در هلند یا ویزای کاری نیست؛ ولی برای کسب مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی و اخذ ویزای استارت آپ لازم است شرکت خودتان را ثبت کنید. درصورتی که شرکت شما جهت مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی ثبت شود یک شماره ثبت که منحصر شرکت شماست صادر می شود و وجود آن در تمام فاکتورهای شرکت شما الزامی می باشد.

 

مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی - پرداخت مالیات

پس از به ثبت رسیدن شرکت در KVK و همچنین اداره مالیات هلند جهت مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی یک شماره مالیاتی تحت عنوان BTW  یا مالیات برارزش افزوده دریافت خواهید کرد.نرخ مالیات بر ارزش افزوده در کشور هلند 21% (برای اکثر کالاها و خدمات ارائه می شود )،6% (برای کالاهای مورد نیاز ضروری ) و 0% (برای اقلامی که در هلند مصرف نمی شوند) می باشد و طی 4 دوره در سال توسط  اداره مالیات دریافت می شود.

با مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی و درصورت دارا بودن شرایط زیر میتوانید از معافیات های مالیاتی کشور هلند که مختص تجارت های نوپا و خلاقانه است بهره بگیرید:

1.کشور هلند شما را به عنوان یک کارآفرین به رسمیت بشناسد و تمامی شرایط لازم را دارا باشید.

2.ایجاد کسب و کار مستقل

3.حداقل 3 مشتری یا بیشتر داشته باشید

4.سالانه ی ساعات کاری شما 1225ساعت باشد

5.فعالیت های شرکت خود را مستندسازی کنید

6. سود شما کمتر از 1800 یورو در سال  باشد

 

مزایای مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی

1.تحصیل اقامت برای همسر و فرزنداد زیر 18 سال

2.تحصیل رایگان فرزندان در مدارس دولتی هلند

3.رایگان بودن هزینه های پزشکی

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/24

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر