مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

 

کشور هلند (کشور گل لاله و سرزمین آسیاب بادی) با شانزده و نیم میلیون نفر جمعیت در شمال غربی اروپا قرار گرفته است. مذهب بیشتر جمعیت مسیحی پروتستان و تقریبا نزدیک به 1 میلیون از جمعیت این کشور مسلمان می باشد. پایتخت هلند شهر آمستردام است و واحد پولشان یورو می باشد. عمده اقتصاد هلند بر پایه پرورش و تجارت گل و پس از آن دامداری و کشاورزی است. در این مقاله به مبحث مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی خواهیم پرداخت.

 

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

 

شرایط مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

همانطور که می دانید مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی یکی از حساس ترین و خطرناک ترین روش ها می باشد که بسیار زمان بر است. برای مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی ابتدا باید درخواست پناهندگی خود را ارائه دهید. پس از ارائه درخواست مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی، نتیجه نهایی که آیا شما به عنوان پناه جو پذیرفته می شوید یا خیر، توسط سازمان مهاجرت و تابعیت (IND) به نمایندگی از دولت هلند، بر اساس قرارداد پناهندگی و ماده 3 کنوانسیون اروپایی حقوق بشر مورد بررسی قرار می گیرد.

 

شرایط پذیرش مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

1. اگر فردی در کشور خودش به دلیل نژاد، مذهب، ملیت، اعتقادات سیاسی و یا تعلق به گروهک های اجتماعی مورد آزار قرار گیرد.

2. اگر از روش های آزار غیر انسانی مثل اعدام و شکنجه و ... ترس داشته باشید.

3. کشورتان در جنگ داخلی و یا خارجی باشد.

4. از لحاظ روحی و روانی بخاطر اتفاقاتی که در کشورتان افتاده است مورد آسیب قرار گرفته باشید.

 

پس از مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی و وارد شدن به خاک هلند چه زمینی و یا چه هوایی، باید خودتان را به پلیس نظامی هلند معرفی کنید. پلیس شما را به کمپ انتقال خواهد داد، که در این مرکز اقامت مشخصات فردی شما را به طور کامل ثبت، از شما عکس گرفته و انگشت نگاری خواهد شد. در کمپ وضعیت سلامتتیان به طور کامل چک می شود. تا زمانی که شما در کمپ هستید و به تقاضای مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی شما رسیدگی می شود، به شما مبلغی پول به صورت ماهانه پرداخت می گردد. پس از  اتمام این پروسه، اگر با درخواست مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی شما موافقت شده باشد، می توانید نسبت به اجاره منزل اقدام فرمایید. اما چنانچه که پاسخ درخواست مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی شما منفی باشد، دیگر حق ماندن در کمپ را ندارید و باید طی مدت زمانی که برای شما تعیین می کنند کمپ را ترک کنید.

 

مراحل ثبت درخواست مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

تصمیم گیری در رابطه با وضعیت شما جهت مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی 8 روز کاری طول می کشد، که شما فرصت دارید در این 8 روز خود را برای مصاحبه مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی به خوبی آماده کنید.

  • روز اول: انجام مصاحبه اولیه
  • روز دوم: آماده سازی برای مصاحبه دوم
  • روز سوم: مصاحبه دوم
  • روز چهارم: اصلاحیه مصاحبه دوم
  • روز پنجم: اعلام نظر اولیه
  • روز ششم: بررسی رای صادره و امکان ثبت اعتراض به پاسخ منفی مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی
  • روز هفتم: اعلام رای نهایی به متقاضی مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

 

ابر کلمات کلیدی:

پناهندگی هلند با ویزای توریستی , تجربیات پناهندگی در هلند , زندگی پناهندگان در هلند , نظرات پناهندگان در هلند , شرایط پناهندگی در هلند 2019 , راحت ترین راه مهاجرت به هلند , وضعیت کمپ در کشور هلند , کمپ تراپل هلند , پناهدگی هلند , پناهندگی در هلند

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/7

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر