071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار

 

یکی از راه های اقامت هلند مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار می باشد. در میان کشورهای دنیا بیشترین کشورهایی که متقاضیان مهاجرت به آنها زیاد می باشد کشورهای اروپایی و عضو شینگن می باشند. کشور هلند یکی از کشورهای شینگن است که محبوبیت خاصی بین متقاضیان مهاجرت دارد و افراد از روش های گوناگون مانند مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار و ویزای تحصیلی به این کشور زیبا و دوست داشتنی مهاجرت می کنند.

هلند به  دلایل مختلف از جمله  شرایط مناسب زندگی ، ثبات اقتصادی ، رفاه اجتماعی ، کیفیت بالای آموزش ، امکان تحصیل به زبان انگلیسی ، پایین بودن نرخ بیکاری همواره مورد توجه مهاجرین قرار گرفته است و در طی چند سال اخیر یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان مخصوصا برای مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار شناخته شده است. 

 

مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار

 

شرایط مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار

برای مهاجرت به هلند از طریق ویزای کارابتدا بهتر است بدانید به طور کلی چند نوع ویزا و با چه شرایطی برای مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار وجود دارد.

برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار را دارند باید بگوییم که ویزایی وجود دارد که به اصطلاح به آن ویزای جستجوی کار می گویند. ویزای جستجوی کار به این شرح است که طبق شرایطی شما این ویزا را اخذ کرده وارد کشور دیگر می شوید و در آن کشور به مدت 6 ماه اجازه دارید تا کاری را پیدا کنید. تقریبا تمام کشورهای اتحادیه اروپا قانون مشترکی دارند و این قانون جهت مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار به این صورت است که شما باید از طرف کارفرما دعوت نامه کاری داشته باشید و اگر شما در خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنید باید ابتدا کارفرما در هلند آگهی استخدام بزند و اگر نیروی مورد نظر یافت نشد این آکهی به مدت 3 ماه در اتحادیه اروپا قابل رویت است و اگر باز هم نیروی مورد نظر یافت نشد می تواند دعوت نامه کاری را جهت مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار برای شما بفرستد.

این نکته را در نظر داشته باشید که افرادی که فارغ التحصیل دانشگاه های اروپا باشند شانس بیشتری برای مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار و استخدام دارند بنابراین بهتر است شما ابتدا در یکی از دانشگاههای اروپا مشغول به تحصیل شوید و پس از فارغ التحصیلی به دنبال کار بگردید. پس از مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار و مشغول به کار شدن می توانید برای اخذ تابعیت هلند نیز اقدام نمایید.

 

مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار - انواع ویزای کار هلند

در ادامه این مقاله به انواع ویزای کار هلند برای مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار خواهیم پرداخت.

 

مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار – ویزای کوتاه مدت هلند

جهت مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار، ویزای کوتاه مدت موجود است که اعتبار آن 3 ماه می باشد و خود به دو نوع ویزای A و C تقسیم می شود.

ویزای A جهت مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار: این ویزا یک ویزای ترانزیت است؛ به این معنا که می توانید فقط تا بخش بین المللی فرودگاه هلند وارد شوید.

ویزای C جهت مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار: در صورت تنها یک دقیقه خروج از فرودگاه نیاز به این نوع ویزای کوتاه مدت دارید که به شما امکان می دهد به مدت 90 روز در یک دوره 6 ماهه در حوزه شینگن اقامت داشته باشید.

 

مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار – ویزای MVV هلند

ویزای MVV هلند جهت مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار برای اشخاصی است که قصد ملحق شدن به خانواده خود در هلند را دارند و به اعضای خانواده امکان ورود به خاک هلند را می دهد. البته اگر شخص شهروند استرالیا یا اتحادیه اروپا باشد برای سفر به هلند نیازی به این ویزا ندارد.

 

مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار – ویزای بازگشت هلند

ویزای بازگشت جدا از ویزای مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار ممکن است مورد نیاز باشد. اگر به دلایلی شما می خواهید کشور را موقتا ترک کنید و ممکن است اقامت شما منقضی شود، نیاز به ویزای بازگشت دارید. اعتبار این ویزا جهت مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار وابسته به شرایطتان می باشد. می تواند 3 ماه تا یک سال اعتبار داشته باشد.

 

مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار – ویزای GVVA هلند

این ویزای کار جهت مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار مختص مهاجران خارج از اتحادیه اروپا و سوئیس می باشد. اتباع غیر هلندی خارج از اتحادیه اروپا و سوئیس جهت مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار باید پیشنهاد کار داشته باشند و کارفرما برای آنها مجوز کار بگیرد. این ویزا جهت مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار یک نوع مجوز کار می باشد که مختص اشخاصی است که خواستار اقامت در هلند به مدت بیش از سه ماه هستند. این مجوز برای مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار معمولا برای مدت 3 سال صادر می گردد.

 

روش های مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار

اخذ ویزای کار هلند و مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار امری حقوقی است که باید مراحل قانونی و حقوقی آن طی گردد و اصولا کارفرما باید این امکان را داشته باشد که برای کارمند متقاضی مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار  مجوز داشته باشد که برای کارگر متقاضی مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار درخواست ویزا نماید. در اصطلاح فرد کارفرما در کشور هلند باید بتواند اسپانسر شود. در کل اقدام برای ویزای کار هلند و مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار بدون داشتن اسپانسر امری دشوار است. در بخش بعد روش های دیگر جهت مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار را بر می شمریم.

 

مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار - ثبت شرکت در هلند

در برخی موارد نیز فرد قصد سرمایه گذاری و کارآفرینی در کشور هلند را جهت مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار دارد . فرد می تواند با انجام کلیه مراحل ثبت شرکت در هلند اقدام به اخذ ویزای کاری هلند و مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار بر اساس کار آفرینی و ایجاد کسب و کار در کشور هلند را داشته باشد. این افراد باید تمکن مالی لازم را جهت ثبت شرکت در هلند داشته باشند و همچنین باید تاییدیه آژانس ارزیابی هلند را نیز دریافت کرده باشند در آن زمان مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار و ویزای کاری هلند به مدت ۲سال برای این افراد صادر می گردد و فرد می تواند با ارائه گزارش مثبت از عملکرد شرکت برای تمدید مدت ویزا اقدام کند.

 

مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار - بلو کارت هلند (کارت آبی)

یکی دیگر از روش های مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار داشتن بلو کارت و یا همان کارت آبی می باشد که این کارت به افرادی که در رشته و یا شغلی مهارت و تخصص دارند داده خواهد شد. دارندگان بلو کارت به راحتی می توانند در هر کدام از کشورهای اروپایی به راحتی و بدون نیاز به اخذ ویزا تردد و کار کنند. این افراد باید یک پیشنهاد کاری از کارفرمای هلندی را داشته باشند و مدت آن باید حداقل یک سال باشد و حداقل مدرک مورد نیاز برای این افراد جهت مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار دیپلم است.

 

مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار - خانواده

یک روش ساده برای مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار و کار در هلند از طریق خانواده می باشد. این مورد زمانی رخ خواهد داد که فرد خارجی با یک فرد هلندی ازدواج کند و زمانی که ازدواج آنها رسمی شد می توانند به راحتی کار در هلند را تجربه کند. در برخی مواقع هم افراد خارجی که اقامت کشور هلند را دارند می توانند همسر و فرزندانشان بدون دریافت ویزای کاری هلند، مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار و کار در هلند را تجربه کنند اما این موضوع فقط برای همسر و فرزندان افرادی می باشد که اقامت هلند را دارند.

 

مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار - پناهندگی

مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار و کار در هلند برای پناهندگان به این صورت می باشد که زمانی که مراحل قانونی پناهندگی را به اتمام برسانند می توانند با مجوز از دولت هلند به کار در این کشور مشغول شوند.

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار

- دعوت نامه کاری از کارفرمای هلندی

- پاسپورت معتبر بین المللی

- دو قطعه عکس پرسنلی

- مدارک تحصیلی

- سوابق شغلی

- گواهی تمکن مالی

- گذرنامه معتبر با اعتبار بالای شش ماه

- کپی از صفحات ۱ تا ۵ و ویزاهای اخذ شده گذر نامه

- دو قطعه عکس پاسپورتی

- ارائه سند ازدواج و مدرک شناسایی همسر و فرزندان (گذرنامه) در صورت تاهل

- ارائه مدارک تحصیلی و سابقه شغلی متقاضی مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار در کشور خود

- فرم تکمیل شده مربوط به ویزای کاری کشور هلند توسط شخص متقاضی مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار

- بیمه سفرو تاییدیه به میزان حداقل ۳۰۰۰۰ یورو

- کپی از از بلیط رزرو شده جهت مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار

- اشخاصی که بازنشسته شده اند ملزم هستند حکم بازنشستگی خود را به همراه آخرین فیش حقوقی ارائه دهند.

- سند مالکیت به نام شخص متقاضی که تمام صفحات آن ترجمه رسمی شده باشد.

- گواهی مبنی بر اثبات محل اقامت شخص متقاضی مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار

- پرینت بانک از حساب شخصی متقاضی مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار برای مدت ۶ ماه اخیرکه توسط بانک مورد تایید سفارت مهر و امضا شده باشد. این نکته مهم است که گردش مالی خوبی داشته باشد.

 

شرایط متقاضی مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار

شرایطی که می‌بایست متقاضی مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار برای این نوع مهاجرت داشته باشد عبارتنداز:

1. قرارداد همکاری با یک کارفرما یا موسسه تحقیقاتی در کشور هلند. کارفرما می‌بایست مورد تائید اداره مهاجرت هلند( IND ) باشد.

2.داشتن تجارب و مهارت‌هایی که خاص هستند.

3.تحصیلات مقطع ارشد یا دکتری خود را در یک دانشگاه بین المللی شناخته شده گذرانده‌اید.

4.حداقل مدرک زبان آیلتس 6 دارید (سایر مدارک زبان نظیر تافل نیز مورد قبول است) دوره ارشد یا دکتری خود را به زبان انگلیسی به اتمام رسانده‌اید.

5.سن افراد متقاضی مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار باید بین 18 تا 45 سال باشد

6.حداقل مدرک تحصیلی متقاضی مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار لیسانس باشد.

7.عدم داشتن سابقه حضور در کشور هلند به صورت غیر قانونی

8.فرد متقاضی مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار باید درآمد کافی در کشور هلند داشته باشد.

9.دستمزد توافق شده می‌بایست مطابق با شرایط بازار کار در کشور هلند باشد.

10.پاسپورت معتبر

11.داشتن بیمه درمانی در کشور هلند

نکته: دانستن زبان هلندی کمک شایانی درجستجوی کار و روابط کاری در مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار دارد.ولی برای ورود ملزم به ارائه مدرک زبان نیست.

 

مزایای مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار

شما با مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار و اخذ ویزای کاری هلند می توانید به بازار کار این کشور دسترسی داشته باشید.

کشور هلند دارای اقتصادی پایدار می باشد.

با مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار و اخذ ویزای کاری هلند می توانید بعد از گذشت ۵سال برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایید .

با مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار و دریافت اقامت دائم هلند می توانید به راحتی در کشورهای عضو شینگن رفت و آمد کنید.

با دریافت اقامت می توانید خانواده خود را نیز مقیم این کشور کنید.

از خدمات درمانی در کل کشورهای اروپایی بهره مند خواهید شد.

فرزندان شما می توانند به تحصیل بپردازند.

می توانید بعد از گذشت چند سال از دریافت اقامت دائم برای دریافت پاسپورت دوم اقدام کنید.

در کشور زیبای هلند زندگی امن و مطمئنی خواهید داشت.

به راحتی می توانید به هرکجا دنیا بدون مشکل دریافت ویزا سفرکنید.

 

مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار - ساعات کار در هلند

طبق قوانین دولت هلند ساعت کاری در این کشور 9  ساعت در روز می باشد که در هفته شامل ۴۵ ساعت خواهد شد. توجه داشته باشید که جهت مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار برای کم و زیاد شدن ساعات کاری باید با کارفرمای خود به توافق برسید اما طبق قوانین نباید ساعات کاری بیشتر از 10 ساعت در روز شود. در خصوص تعطیلات رسمی باید بدانید که هیچ گونه حقوقی از شما کسر نخواهد شد.

 

مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار - زبان

در خصوص زبان رسمی کشور هلند باید خدمت شما عزیزان و علاقمندان مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار عرض کنیم که زبان رسمی در این کشور هلندی می باشد؛ اما برای کار شما می توانید مدرک زبان انگلیسی داشته باشید. البته خاطر نشان کنیم که اگر می خواهید برای مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار و پیدا کردن کار موفق تر باشید بهتر است که زبان هلندی را بلد باشید؛ چرا که این موضوع سبب می شود برای پیدا کردن کار موقعیت های مناسب تری را در اختیار داشته باشید.

 

 

کارشناسان موسسه حقوقی آینده سازان مهر با در نظر گرفتن شرایط شما برایتان برنامه ریزی دقیقی را در این نوع مهاجرت انجام خواهند داد کافی است به ما اطمینان کنید تا بهترین و سریعترین راه را به شما عزیزان جهت مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار پیشنهاد کنیم.

 

ابر کلمات کلیدی:

مهاجرت به هلند با ویزای کار , مدارک لازم برای ویزای کاری هلند , ویزای جستجوی کار هلند , شغل های پردرآمد در هلند , لیست مشاغل مورد نیاز هلند 2018

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/26

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر