071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

 
دانشجویانی که قصد دارند برای دوره ای از مهاجرت به هلند از طریق تحصیل که بیش از 90 روز طول می کشد در هلند بمانند، نیاز به اجازه اقامت دارند. همانطور که در اداره مهاجرت و غیردولتی هلندی برای دانشجویان برنامه ریزی شده جهت اقامت در هلند بیش از 90 روز، دانشگاه یا مؤسسه "حامی شناخته شده" آنها است. طبق روش TEV (اجازه ورود و اقامت)، ویزای دانشجویی و مهاجرت به هلند از طریق تحصیل توسط حامی مالی به رسمیت شناخته می شود. این نکته حائز اهمیت است که دانش آموز متوجه شود که در حالی که فرآیند مهاجرت به هلند از طریق تحصیل اساسا یکسان است، ممکن است از دانشگاه تا دانشگاه متفاوت باشد و از دستورالعمل مشترک دانشگاه باید پیروی کند.

 

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

 

پروسه اخذ ویزای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

روند اخذ ویزا برای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل یک فرآیند دو مرحله ای است شامل:

•    MVV یا یک ویزای ورودی برای ورود به هلند

•    VRV - یا مجوز اقامت – که به دانش آموزانی که یک ماه از رسیدنشان جهت مهاجرت به هلند از طریق تحصیل گذشته باشد اعطا می شود.

طبق روش TEV، دانشگاه به شما برای ارائه اسناد لازم و ارسال فرم مهاجرت به هلند از طریق تحصیل به IND در هلند درخواست می دهد. هنگامی که IND درخواست شما را تایید می کند، به شما یک MVV (مجوز اقامت موقت) می دهد که به مدت 3 ماه معتبر است. دانش آموز می تواند MVV را از سفارت یا کنسولگری هلند جمع آوری و سپس به هلند پرواز کند.
پس از ورود و مهاجرت به هلند از طریق تحصیل ، دانشگاه های مربوطه از دانشجویان درخواست می کنند تا در مدت مشخصی درخواستشان را برای مجوز اقامت خود (VRV) ارائه نمایند. باز هم ممکن است از دانشگاه تا دانشگاه متفاوت باشد اما معمولا بین 3 تا 5 روز تعیین می شود. پس از آن درخواست توسط دانشگاه برای مجوز اقامت دائمی ارسال شده که طی دو هفته صادر می شود.


مدت زمان اخذ ویزای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

در حالت ایده آل، MVV  (هلندی برای اجازه اقامت موقت) در حدود 30 روز پردازش می شود. با این وجود، ممکن است بیشتر طول بکشد و به شما توصیه می شود که در اسرع وقت برای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل اقدام کنید. بهترین زمان توصیه شده جهت اقدام برای ویزای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل حدود 3 ماه قبل از شروع برنامه درسی است. VRV سریعتر پردازش می شود و حدودا 2 هفته طول می کشد. دانش آموزان یا دانشجویان در این زمان باید در هلند حضور داشته باشند تا ویزای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل دریافت شود.

 

هزینه ویزای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

طبق IND، هزینه TEV 317 یورو برای مجوز ورود و اقامت و 161 یورو برای تمدید اقامت جهت مهاجرت به هلند از طریق تحصیل است. با این حال،  باز هم هزینه دقیق مهاجرت به هلند از طریق تحصیل ممکن است از لحاظ هزینه خدمات، هزینه حمل و نقل و غیره متفاوت باشد. همچنین، بسیاری از دانشگاه ها هزینه ویزای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل را در «برنامه هزینه» اضافه می کنند که باید برای تأیید ثبت نام خود در دانشگاه هزینه آن را پرداخت کنید.

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

•  دانش آموز باید دارای گذرنامه معتبر با حداقل 12 ماه اعتبار در زمان درخواست مهاجرت به هلند از طریق تحصیل باشد.
•  تایید پذیرش مهاجرت به هلند از طریق تحصیل از دانشگاه هلند.
• IND حداقل هزینه برای اقامت 900 € در هر ماه برای دانشجویان متقاضی مهاجرت به هلند از طریق تحصیل که در دانشگاه ثبت نام کرده اند، تعیین می کند. توجه داشته باشید که این هزینه زندگی به عنوانی تعیین شده است که دو بار در سال تجدید شود (در تاریخ 1 ژانویه و 1 جولای).
•  بیمه درمانی برای سه ماه اول اقامت خود در هلند. همچنین مهاجرت به هلند از طریق تحصیل ، ممکن است برای یک آزمایش بیماری سل درخواست داده شود.


چگونگی درخواست ویزای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

•  پذیرش مهاجرت به هلند از طریق تحصیل خود را در یک دانشگاه هلندی تایید کنید و اسناد را به عنوان چک لیست ارائه شده توسط دانشگاه تهیه کنید.
•  اگر به بیمه درمانی برای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل نیاز دارید تایید و درخواست کنید.
•  دستورالعمل های ارائه شده توسط دانشگاه را دنبال کنید و فرم ها را به همراه مدارک لازم مهاجرت به هلند از طریق تحصیل به دانشگاه ارائه دهید.
•  هزینه ویزا 353 یورو را پرداخت یا به عنوان مجاز توسط دانشگاه پرداخت کنید.
•  دریافت تایید از کنسولگری / سفارت و قرار ملاقات گذاشتن.
•  در مصاحبه ویزای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل شرکت کنید و پاسپورت خود را ارائه دهید.
پس از رسیدن به محل برگزاری، از شما خواسته می شود که برای یک مصاحبه کوچک جهت مهاجرت به هلند از طریق تحصیل ظاهر شوید. این یک مصاحبه عمومی است که مصاحبه کننده از شما درباره دانشگاهی که درخواست کرده اید و منافعی که تحصیل در هلند برای شما دارد، می پرسد. پس از آن، از شما خواسته می شود گذرنامه خود را که MVV شما به آن متصل است، ارسال کنید.
به یاد داشته باشید MVV تنها برای یک دوره سه ماهه جهت مهاجرت به هلند از طریق تحصیل معتبر است. همچنین، باید در مدت تعیین شده به اداره دانشگاه گزارش دهید تا درخواست و اجازه اقامت خود را دریافت کنید، به این دلیل که بدون آن نمی توانید در هلند اقامت داشته باشید. هر نوع کوتاهی در این امر می تواند منجر به لغو مجوز اقامت شما و اخراج فوری شود.
 

هلند یکی از مقاصد برتر برای تحصیلات عالی در اروپا محسوب می شود. تعداد بی شماری از دانشجویان بین المللی وجود دارند که می خواهند از مدارک علمیشان را از دانشگاه های هلند بدست بیاورند. با این حال، چون هزینه زندگی و هزینه تحصیلی با مهاجرت به هلند از طریق تحصیل مقداری گران می باشد، بنابراین انواع مختلف بورس تحصیلی توسط دانشگاه ها و موسسات هلند ارائه می شود.

 

تحصیل در مقطع لیسانس در کشور هلند:

طول دوره مقطع کارشناسی در این کشور بین 3 الی 4 سال طول می کشد و در این دوره تمامی دروس به زبان آلمانی تدریس می شود. شرط ورود به این دوره داشتن مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 می باشد.

 

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور هلند:

طول دوره این مقطع در هلند تا 2 سال می باشد. شهریه دانشگاه تقریبا سالانه بین 12000 تا 16000 می باشد. در این دوره دانشجویان تا 20 ساعت اجازه کار در هفته دارند.

 

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید:

تحصیل در ترکیه

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

مهاجرت به چین از طریق تحصیل

 

ابر کلمات کلیدی :

تحصیل در هلند , شرایط مهاجرت به هلند از طریق تحصیل , تحصیل رایگان در هلند , شرایط تحصیل رایگان در هلندتحصیل در هلند کارشناسی ارشد , تحصیل دکترا در هلند , مدارک لازم برای ویزای دانشجویی هلند , تحصیل در مدارس هلند , موسسات مجاز اعزام دانشجو به هلند , تحصیل در هلند با مدرک دیپلم , تحصیل در هلند به زبان انگلیسی , تحصیل در هلند پزشکی , تحصیل در هلند بدون مدرک زبان , تحصیل در هلند دکتری , تحصیل دندانپزشکی در هلند , بورسیه تحصیلی هلند , تحصیل دکترا در هلند , تحصیل در مقطع دبیرستان در هلند

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/17

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر