071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

 

برای مهاجرت به فرانسه راه های متفاوتی وجود دارد مانند اخذ ویزای تحصیلی، سرمایه گذاری،خرید ملک یا ازدواج و.... مهاجرت به فرانسه از طریق کار نیز یکی از گزینه های پیش روی شماست.اما کشور فرانسه به دلیل عدم نیاز به نیروی کار خارجی ،ویزای کاری صادر نمی کند.بنابراین افرادی که تمایل مهاجرت به فرانسه از طریق کار دارند می توانند ابتدا از طریق ویزای تحصیلی به این کشور وارد شده و سپس به صورت پاره وقت یا تمام وقت مشغول به کار شوند. (این حق به صورت قانونی در ویزای تحصیلی افراد وجود دارد) که برای تمامی دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی امکان کار حتی در سال اول تحصیلی وجود دارد.

 

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

 

موارد کاری جهت مهاجرت به فرانسه از طریق کار

- دانشجویانی که از خارج از اتحادیه اروپا به فرانسه آمده و مشغول به تحصیل می شوند، پس از اتمام دوره ی تحصیلی شان می توانند درخواست تمدید 6 ماهه ی ویزا داده و در این مدت دنبال کار مناسب بگردند که شرایط آن ایناست که: فرد بتواند در این مدت قرارداد استخدام کاری در زمینه ی رشته ی تحصیلی خود و با در آمدی مناسب و به صورت تمام وقت ببندد می تواند درخواست تغییر ویزا از تحصیلی به ویزای کاری را دهد.که لازم به ذکر است در این مورد مدرک شخص متقاضی مهاجرت به فرانسه از طریق کار باید حداقل کارشناسی ارشد باشد.

- اگر متقاضی مهاجرت به فرانسه از طریق کار بتواند در حین تحصیل کاری را پیدا کند که پس از اتمام تحصیل نیز به او نیاز داشته وشخص را بیمه نمایند می تواند پس از فارغ التحصیلی برای تغییر ویزای تحصیلی به کاری اقدام نماید.

- اگر متقاضی مهاجرت به فرانسه از طریق کار، در ارائه پروژه های پژوهشی_تحقیقاتی توانست کارت نوآوری و استعداد را دریافت نماید می تواند به راحتی به مدت 3 سال که تمدید پذیر نیز می باشد درزمینه ی فعالیت های پژوهشی خود در فرانسه مشغول به کار شود، این کارت به منظور راحت نمودن پروسه ی اقامت خارجیانی که صاحب مهارت یا استعداد خاصی هستند در جهت پیشرفت  عرصه های علمی و فکری کشور اعطا می گردد.

- متقاضیان مهاجرت به فرانسه از طریق کار که از کارفرمایی در کشور فرانسه دعوت نامه ی کاری دارند می توانند برای دریافت ویزای کاری اقدام نموده و پس از طی مراحل قانونی برای رسیدن به اقامت دائم درخواست دهند، که برای رسیدن به این هدف می توانید از طریق سایت های کاریابی در فرانسه و ارسال رزومه ی کاری تان شغل مد نظرخود را پیدا کرده و دعوت نامه کاری جهت مهاجرت به فرانسه از طریق کار دریافت نمایید.

 

وبسایت های کاریابی جهت مهاجرت به فرانسه از طریق کار:

IAPA_لیستی از مراکز کاریابی در فرانسه به شما ارائه می دهد

Monster

Recrut

Stratégies Emploi_لیستی از شاخه های مدیریت و بازاریابی

Local

Craigslist_لیستی از کارهای اطراف شهر

ABG L’intelli’anece_لیستی ازمشاغل پزشکی و علمی


و طبق بررسی های به عمل آمده از اکتبر تا دسامبر 2018
مشاغل زیر به ترتیب بیشترین درخواست را داشته اند:

 مشاغل مرتبط با خرده فروشی در رتبه ی اول نیاز به نیروی انسانی
مشاغل در زمینه ی فناوری IT در رتبه ی دوم نیاز(البته این رشته تقریبا در تمامی کشورها نیاز است)
مشاغل فروش عمده در جایگاه سوم نیازمندی
کارمندان ادارات در رتبه ی چهارم 
و ساخت و ساز و جایگاه های دولتی نیز در رتبه ی پنجم نیاز این کشور به نیروی انسانی آورده شدند


 

که متقاضی مهاجرت به فرانسه از طریق کار می تواند از طریق ثبت نام در شرکت های کاریابی و یا آژانس هایی که در این زمینه تخصص دارند به عنوان مثال Prism Emploi هرچه سریعتر کار مد نظر خود را برای مهاجرت به فرانسه از طریق کار پیدا کند.
 

از جمله شرکت های مطرح این کشور عبارتند از:
شرکت های اچ وی اچ ام که برند هایی نظیر دیور؛ جیوانچی و لویی ویتون متعلق به آن هاست
شرکت توتال ؛که یکی از هفت شرکت بزرگ تولیدات نفتی به شمار می رود
شرکت آرایشی لورآل


 

مطالعه مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می گردد:

مهاجرت به اتریش از طریق کار

مهاجرت به هلند از طریق کار

مهاجرت به آلمان از طریق کار

 

ابر کلمات کلیدی :

کار در فرانسه

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/24

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر