071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک

 

اگر شما متقاضی اخذ اقامت در یکی از کشورهای اروپایی هستید فرانسه گزینه ی مناسبی است. ازجمله کشورهایی که با خرید ملک می توان برای اقامت اقدام نمود عبارتند از پرتغال، اسپانیا،لتونی، یونان، قبرس شمالی. بهتر است قبل از مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک در زمینه ی هزینه ی ملک، منطقه مورد نظرو بازار مسکن تحقیقات جامعی داشته باشید.
برای مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک شما باید حداقل 5 سال ملک را داشته باشید و اقامت موقت خود را به صورت قانونی در این کشورتمدید می کنید که پس از این 5 سال می توانید در خواست اقامت دائم دهید.

 

مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک


آیا افرادی که پاسپورت فرانسوی ندارند می توانند جهت مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک اقدام نمایند؟

بله. برای متقاضیان غیر اروپایی خرید ملک هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و با کمک مشاورین املاک فرانسوی می توانند گزینه های مناسب را انتخاب نمایند. اما امکان ارائه ی قیمت های بالاتر به خارجی ها وجود دارد بنابراین اگر از مشاورین ما یا یک فرد فرانسوی در این زمینه کمک بگیرید، قیمت های مناسب تری جهت مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک می توانید داشته باشید.
در کشورهایی که نام بردیم:
حداقل هزینه برای خرید ملک در پرتغال 500.000 یورو برای مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک می باشد.
حداقل هزینه برای خرید ملک در اسپانیا 500.000 یورو  برای مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک می باشد.
حداقل هزینه برای خرید ملک در لتونی 250.000 یورو برای مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک می باشد.

و اما جهت مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک شما باید حداقل 30 متر ملک خریداری کنید تا امکان مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک را داشته باشید؛ که به عنوان مثال در شهر پاریس قیمت ملک به ازای هر متر مربع رنجی بین 5500 یورو تا 14000 یورو را داراست و این قیمت در سایر شهر های فرانسه به نسبت وسعت و توسعه شهری کمتر است.
برای مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک شهر استراسبورگ نیز به علت جاذبه های توریستی و دانشگاه معروفی که در آنجا واقع شده یکی از شهرهایی است که هزینه ی خرید ملک درآن رشد زیادی داشته است. آیا برای مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک می توان وام گرفت؟

افراد خارجی جهت مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک هیچ گونه محدودیتی برای دریافت وام ندارند. شرایط و ضوابط ممکن است با شرایط یک فرد فرانسوی کمی فرق داشته باشد ، زیرا که شخص باید اثبات کند یک سوم دارایی ماهیانه اش را به پرداخت قسط وام اختصاص داده است که دراین حالت تا سقف 80 درصد از هزینه ی خرید ملک به شما وام تعلق می گیرد. توجه داشته باشید یکی از قوانین گرفتنوام در فرانسه این  است که ملک مسکونی شامل امتیاز دریافت وام نخواهد شد و فقط برای خرید ملک تجاری وام در نظر گرفته شده است.
خرید ملک در فرانسه جهت مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک به دو صورت مسکونی و تجاری انجام می شود، اگر جهت مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک یک نفر هستید و قصد خرید ملک دارید، می توانید به راحتی از طریق مشاورین املاک این کار را انجام دهید. اما اگر قصد مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک به همراه خانواده را دارید باید در ابتدا یک شرکت غیر تجاری را که صرفا برای خرید ملک می باشد و نه امیال تجاری ثبت نمایید. این شرکت شامل مالیات نیز نمی گردد و کارمندان آن در واقع همان اعضای خانواده می باشند که پس از خریداری ملک می توانند برای مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک و دریافت اقامت یکساله درخواست دهند. بنابراین می توان گفت مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک منوط به ثبت شرکت می باشد.
برای مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک ، پس از ثبت شرکت این امکان برای کارمندان شرکت وجود دارد که هر گونه ملک تجاری را خریداری نمایند. و بعد ازگذشت 8 سال از کسب و کارشان می توانند موفق به اخذ پاسپورت فرانسوی شوند.

 

برای خرید ملک به نکات زیر دقت نمایید:

_گزینه های مناسب را به دقت بررسی نموده و شرایط منطقه ای و دسترسی به امکانات لازم را مد نظر قرار دهید تا گزینه ی مناسب از نظر مالی و تسهیلاتی را کاندید خرید نمایید.

_از مشاورین املاک کار بلد در این زمینه کمک بگیرید تا هزینه ی هر متر مربع زمین در نقاط مختلف شهر های این کشور را دانسته و آگاهانه تصمیم بگیرید.
_از یک فرد مطلع به قوانین این کشور یا وکیل قانونی کمک بگیرید تا در زمینه ی مسائل قانونی و قرار داد خرید ملک شما را یاری نمایند.
_یک یا دو نسخه کپی از مدارک ترجمه شده ی خود در دست داشته باشید تا در صورت نیاز ارائه دهید.


ضوابط و شرایط قرارداد
در قوانین این کشور شما یک هفته فرصت فسخ قرارداد داشته و بدون پرداخت خسارت می توانید تجدید نظر نمایید اما پس از گذشت این بازه ی زمانی تنها با پرداخت 10 درصد خسارت چه از جانب خریدار چه فروشنده امکان پذیر می گردد.
 

 

مطالعه مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می گردد:

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/25

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر