مهاجرت به فرانسه

 

مهاجرت به فرانسه از طریق راه ها و روش های متعددی امکانپذیر می باشد که در این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

 

مهاجرت به فرانسه

 

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

به طور کلی می توان گفت که کشورفرانسه یکی از کشورهایی است که به دلیل شرایط مناسب طیف وسیعی از دانشجویان را به سمت خود جهت مهاجرت به فرانسه جذب می کند. در این مطلب سعی می شود تا به شرایط متقاضیان مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل به طور جامع بپردازیم تا داوطلبان عزیز بتوانند با دید وسیع و عمیق تر، انتخاب درستی داشته باشند.
تحصیلات در اکثر رشته ها برای مقطع لیسانس در این کشور مدت زمان کمتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارد که این مدت حدودا سه سال می باشد. البته بسیار به تلاش و پشتکار دانشجو نیز بستگی دارد.برای مقاطع کارشناسی ارشد این دوره یک ساله و دوره ی دکترا سه ساله می باشد که یکی از برتری های جذاب کشور فرانسه جهت مهاجرت به فرانسه محسوب می گردد.
اگر شما مایل مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی هستید با توجه به اینکه این مقطع به زبان فرانسوی در این کشور تدریس می گردد ملزم به ارائه مدرک زبان فرانسوی می باشید ولی دردوره های کارشناسی ارشد و دکترا امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد که در صورت اخذ چنین تصمیمی نیاز به اثبات توانایی خود در تسلط به زبان انگلیسی دارید که این موضوع از طریق اخذ مدرک آیلتس ممکن می شود.که معمولا در مقاطع کارشناسی ارشد نیز نمره ای بین 6 تا 6.5 وبرای مقاطع دکترا 6.5 تا 7 مورد نیاز است.

همانطور که می دانید هزینه ی مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل در این کشور در دانشگاه های دولتی به دلیل عهده دار شدن بخشی از هزینه ها توسط دولت رایگان می باشد و سالانه حدودا 10.000 یورو در ازای هردانشجو ورشته به دانشگاه ها پرداخت می گردد.

متقاضیان مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل در دانشگاه ها و کالج های فرانسوی می توانند در تمام سنین بدون هیچ گونه محدودیت سنی برای تحصیل رایگان در این کشور درخواست دهند.

ویزای همراه جهت مهاجرت به فرانسه به همسر و فرزندان زیر 18 سال تعلق می گیرد (مادر،خواهر و برادر همراه محسوب نمی شوند) که در این صورت دانشجو باید حداقل اقامت موقت یکساله داشته باشد و برای تامین بودجه ی مالی مورد نیاز خانواده در آمد کافی در فرانسه یا حساب مالی ارائه دهد.

 

مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای کار

برای مهاجرت به فرانسه راه های متفاوتی وجود دارد مانند اخذ ویزای تحصیلی، سرمایه گذاری،خرید ملک یا ازدواج....ویزای کار نیز یکی از گزینه های پیش روی شماست.اما کشور فرانسه به دلیل عدم نیاز به نیروی کار خارجی ،ویزای کاری صادر نمی کند.بنابراین افرادی که تمایل به مهاجرت به فرانسه از طریق کار دارند می توانند ابتدا از طریق ویزای تحصیلی به این کشور وارد شده و سپس به صورت پاره وقت یا تمام وقت مشغول به کار شوند (این حق به صورت قانونی در ویزای تحصیلی افراد وجود دارد) که برای تمامی دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی امکان کار حتی در سال اول تحصیلی می باشد.

در این موارد، با مهاجرت به فرانسه می توان در این کشور مشغول به کار شد:

_دانشجویانی که از خارج از اتحادیه اروپا برای مهاجرت به فرانسه اقدام کرده اند و مشغول به تحصیل می شوند ،پس از اتمام دوره ی تحصیلی شان می توانند درخواست تمدید 6 ماهه ی ویزا داده و در این مدت دنبال کار مناسب بگردند که در صورتی که فرد بتواند در این مدت قرارداد استخدام کاری در زمینه ی رشته ی تحصیلی خود و با در آمدی مناسب و به صورت تمام وقت ببندد می تواند درخواست تغییر ویزا از تحصیلی به ویزای کاری را دهد.که لازم به ذکر است در این مورد مدرک شخص متقاضی مهاجرت به فرانسه باید حداقل کارشناسی ارشد باشد.

_اگرشخص متقاضی مهاجرت به فرانسه بتواند در حین تحصیل کاری را پیدا کند که پس از اتمام تحصیل نیز به او نیاز داشته وشخص را بیمه نمایند می تواند پس از فارغ التحصیلی برای تغییر ویزا به کاری اقدام نماید.

_اگر متقاضی مهاجرت به فرانسه در ارائه پروژه های پژوهشی_تحقیقاتی توانست کارت نوآوری و استعداد را دریافت نماید می تواند به راحتی به مدت 3 سال که تمدید پذیر نیز می باشد درزمینه ی فعالیت های پژوهشی خود در فرانسه مشغول به کار شود، این کارت به منظور راحت نمودن پروسه ی مهاجرت به فرانسه خارجیانی که صاحب مهارت یا استعداد خاصی هستند در جهت پیشرفت  عرصه های علمی و فکری کشور اعطا می گردد.

_متقاضیان مهاجرت به فرانسه که از کارفرمایی در کشور فرانسه دعوت نامه ی کاری دارند می توانند برای دریافت ویزای کاری اقدام نموده و پس از طی مراحل قانونی برای رسیدن به اقامت دائم درخواست دهند، که برای رسیدن به این هدف می توانید از طریق سایت های کاریابی در فرانسه و ارسال رزومه ی کاری تان شغل مد نظرخود را پیدا کرده و دعوت نامه کاری دریافت نمایید.

 

مهاجرت به فرانسهمهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

فرانسه یکی از کشورهای پیشرفته ی اروپا می باشد که وضعیت اقتصادی مناسبی داشته و از طریق خرید ملک یا یک واحد تجاری یا خرید شغل می توان ویزای موقت یک ساله را جهت مهاجرت به فرانسه دریافت نمود و پس از پنج سال می توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایید.لازم به ذکر است که در طول این مدت باید مالیات به دولت این کشور پرداخت نمایید.

شخص سرمایه گذار جهت مهاجرت به فرانسه باید حداقل مبلغ 10 میلیون یورو را در کارخانجات صنعتی یا شرکت های تجاری سرمایه گذاری نماید ، می توان از طریق شرکتی که مالک 30 درصد از سهام آن هستید با شرکای خود یا به طور شخصی این سرمایه گذاری را انجام دهید. این برنامه اقامت طلائی با هدف جذب افرادی طراحی شده که دارائی آن ها بسیار زیاد است و با این سرمایه گذاری می توانید شما و خانواده تان ویزای موقت 10 سال را جهت مهاجرت به فرانسه دریافت کنید و از تمامی مزایای ارائه شده به اتباع فرانسوی بهره مند گردید.

 

مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت

شخص متقاضی مهاجرت به فرانسه باید حداقل 10 میلیون یورو در بخش های صنعتی یا تجاری این کشورسرمایه گذاری نماید که این امر می تواند از طریق شخص و یا یک کمپانی صورت گیرد، در این صورت شخص باید اثبات کند که حداقل 30 درصد از سرمایه شرکت متعلق به اوست و تمامی حقوق تصمیم گیری رای مسائل شرکت به او اعطا شده است.

متقاضیان مهاجرت به فرانسه که تمایل دارند شرکت و فعالیت تجاری خود را دراین کشور ادامه دهند می توانند از طریق ویزای تجاری فرانسه اقدام نمایند.که در این صورت باید کارمندانی را از اتباع فرانسوی استخدام کرده و حقوقی معادل با ماهیانه 2000 تا 2500 یورو به آن ها بپردازند.همچنین پرداخت درست و به موقع مالیات امری مهم در کسب موفقیت در این نوع ویزاست.

مراحل مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت:

_ارائه ی یک طرح اقتصادی(بیزنس پلن) 

_درخواست ویزای کوتاه مدت ازسفارت این کشور

_ورود به کشور و انجام امور قانونی مربوطه

_بازگشت به کشور و درخواست ویزای ویزای بلند مدت

_شروع کارو راه اندازی شرکت

_دریافت اقامت یک ساله پس از شروع به کار نمودن شرکت

_تمدید اقامت (شرکت باید همچنان فعال بماند)

_دریافت اقامت ده ساله ی این کشور پس از گذشت پنج سال

_در نهایت اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور

 

مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک

اگر شما متقاضی اخذ اقامت در یکی از کشورهای اروپایی هستید مهاجرت به فرانسه گزینه ی مناسبی است. ازجمله کشورهایی که با خرید ملک می توان برای اقامت اقدام نمود عبارتند از پرتغال، اسپانیا،لتونی، یونان، قبرس شمالی. بهتر است قبل از خرید ملک جهت مهاجرت به فرانسه در زمینه ی هزینه ی ملک،منطقه مورد نظرو بازار مسکن تحقیقات جامعی داشته باشید.

برای اخذ اقامت دائم از این طریق شما باید حداقل 5 سال ملک را داشته باشید و اقامت موقت خود را به صورت قانونی در این کشورتمدید کنید که پس از این 5 سال می توانید در خواست اقامت دائم دهید.

افراد خارجی هیچ گونه محدودیتی برای دریافت وام ندارند. شرایط و ضوابط ممکن است با شرایط یک فرد فرانسوی کمی فرق داشته باشد، زیرا که شخص باید اثبات کند یک سوم دارایی ماهیانه اش را به پرداخت قسط وام اختصاص داده است که دراین حالت تا سقف 80 درصد ازهزینه ی خرید ملک به شما وام تعلق می گیرد. توجه داشته باشید که خرید ملک مسکونی در فرانسه شامل امتیاز دریافت وام نخواهد شد وفقط برای خرید ملک تجاری در نظر گرفته شده است.

 

مهاجرت به فرانسه

 

مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی

راه های بسیار زیادی برای مهاجرت به فرانسه وجود دارند که در این بین اثبات تمکن مالی جزو یکی از بهترین روش ها می باشد.از آنجایی که سایر روش های سرمایه گذاری ملزم به آوردن مقداری یا تمامی سرمایه ی شخص به کشور مقصد می باشند، ولی در این روش اثبات تمکن مالی فرد در کشور خودش کفایت می کند یکی از روش های جذاب برای علاقه مندان به مهاجرت به فرانسه می باشد.

از شرایط احراز این موضوع جهت مهاجرت به فرانسه اثبات در آمد ماهیانه برای هرخانواده به صورت زیر می باشد:
_درآمد سرپرست خانواده برای خودش 3000 یورو
_به ازای همسر 1400 یورو
_هر فرزند 750 یورو(زیر 18 سال)
 به عنوان مثال برای اقامت یک زوج  باید مبلغ زیر در حساب مالی ارائه گردد:
3000+1400=4400یورو

که این امر از طریق سود حساب بانکی ، حقوق دریافتی ماهیانه ،اجاره نامه مغازه یا املاک ،هر نوع سود تجاری از شرکت ها یا بورس ها اثبات می گردد، بنابراین می توان گفت با داشتن هر یک از موارد ذکر شده بدون نیاز به انتقال سرمایه به فرانسه یا خرید ملک می توان به اقامت و مهاجرت به فرانسه رسید.مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

اگر شما برای ازدواج یک شخص فرانسوی را مد نظر دارید ، می توانید از طریق ازدواج با این فرد به اقامت دائم و مهاجرت به فرانسه دست یابید ، از آنجایی که این به شما امکان استفاده از تمامی مزایا و حقوق این کشور همانند حق رای،تولد فرزند و....را می دهد باید پروسه ی حقوقی خود را طی کند. که برای این امر شما ملزم هستید 18سال به بالا بوده و مدارک زیر را به سفارت این کشور تحویل دهید تا شرایط مالی فرد و سایر آیتم های مد نظرشان برای سفارت روشن گردد.
متقاضی مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج می تواند بعد ازگذشت چهارسال از تاریخ ثبت ازدواجش درخواست شهروندی دهد که در صورتی که شما و همسرتان با هم زندگی نکنید این مدت به 5 سال افزایش می باید، همچنین متقاضی مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج باید تسلط خود به زبان فرانسوی را اثبات نماید.از مسائل مهم در موفقیت برای اخذ اقامت از طریق این ویزا اثبات صوری نبودن ازدواج می باشد بنابراین کامل بودن مدارک شما اهمیت بسیار زیادی دارد.


هزینه های زندگی
یکی دیگر ازجاذبه های این کشورامکان کار دانشجویی در هفته می باشد که دانشجویان مقطع کارشناسی 10 ساعت،کارشناسی ارشد 20 ساعت و دانشجویان دکترا 30 ساعت اجازه ی کار دانشجویی خواهند داشت (حداکثر ۹۶۴ ساعت در سال) ، معادل با ۶۰ درصد ساعات کار تمام وقت ،که در ازای آن حقوقی معادل با ساعتی 8 تا 10 یورو دریافت می کنند.این هزینه با توجه به نوع زندگی شخص (شهری که برای زندگی انتخاب می کند) می تواند بخشی ازهزینه های فرد را تامین کند.
با توجه به اطلاعات دریافتی از سفارت فرانسه،میانگین هزینه های یک دانشجو در پایتخت این کشور به صورت ماهیانه 1100 یورو و برای شهرهای دیگر 800 یورو می باشد.

 

پناهندگی فرانسه

براساس آنچه در قانون جدید مهاجرت کشور فرانسه آمده است متقاضیان پناهجویی که مرتکب خلافی با عنوان تروریزم و یا هر عنوان دیگری از جرائم که برای کشور خطرساز می بوده است شده باشند برخلاف گذشته که به ده سال زندان محکوم شده وامکان درخواست پناهندگی از آنها سلب می گردید ، دیگر فرقی ندارد که فرد مرتکب خلاف در فرانسه یا سایر کشورهای اروپایی شده باشد ،پس از بررسی سوابق او حتی اگر در کشورهای دموکراتیک مرتکب جرم شده باشد دیگر نمی تواند در این کشور درخواست پناهندگی دهند.

 

ابر کلمات کلیدی:

مهاجرت به فرانسه از طریق زبان , مزایای مهاجرت به فرانسه , معایب مهاجرت به فرانسه , هزینه ی مهاجرت به فرانسه , دلایل مهاجرت به فرانسه

 

تاریخ ویرایش مطلب 1402/3/19

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر