071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به روسیه سفید

 

جمهوری بلاروس یکی از کشورهای اروپای شرقی است که پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1990 تشکیل شد و تا قبل از آن جزو شوروی سابق بود. بلاروس از شمال و شرق با روسیه، از جنوب با اوکراین، از غرب با لهستان و از شمال با لتونی و لیتوانی هم مرز و همسایه می باشد و پایتخت آن مینسک است.

بلاروس در 27 جولای 1990 موجودیت خود را اعلام کرد و در 25 اوت 1991، با بدست آوردن استقلال کامل خود، رسما به جمهوری بلاروس تبدیل شد. جمعیت این کشور نزدیک به 10 میلیون می باشد و رشد جمعیت در این کشور منفی می باشد. از آنجایی که این کشور به روسیه سفید معروف است قصد داریم در این مقاله شرایط مهاجرت به روسیه سفید را بررسی کنیم.

 

مهاجرت به روسیه سفید

 

مهاجرت به روسیه سفید - روش های مهاجرت به بلاروس

روش های مهاجرت به روسیه سفید، بلاروس عبارتند از:

  • مهاجرت به روسیه سفید از طریق تحصیل
  • مهاجرت به روسیه سفید از طریق ازدواج
  • مهاجرت به روسیه سفید از طریق تولد فرزند
  • مهاجرت به روسیه سفید از طریق کار
  • مهاجرت به روسیه سفید از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت به روسیه سفید از طریق پناهندگی

 

مهاجرت به روسیه سفید از طریق تحصیل

یکی از امن ترین روش های مهاجرت به روسیه سفید از طریق اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در دانشگاه های آن می باشد. به این صورت که می توانید پس از قبولی در آزمون های ورودی که دانشگاه ها برگزار می کنند، مدارک خود را ارائه دهید و نسبت به اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید.

 

مدارک لازم جهت مهاجرت به روسیه سفید از طریق تحصیل:

- مدرک تحصیلی و ریز کامل نمرات

- پاسپورت با اعتبار کافی

- فرم درخواست

لازم به ذکر است که تمام مدارک جهت مهاجرت به روسیه سفید از طریق تحصیل باید به زبان روسی یا انگلیسی ترجمه رسمی شده باشند.

پس از اخذ پذیرش مهاجرت به روسیه سفید از طریق تحصیل تمام دانشجویانی که وارد بلاروس می شوند باید مدارکی را ارائه دهند که عبارتست از:

- مدرک تحصیلی و ریز نمرات

- مدرک پزشکی اعطا شده از سمت کشور متقاضی مهاجرت به روسیه سفید

- گواهی عدم مبتلا به بیماری ایدز

- کپی شناسنامه

- 10 قطعه عکس 6*4

- پاسپورت (با اعتبار حداقل 90 روز پس از ترک کشور)

- ویزای تحصیلی بلاروس

- مدرک زبان روسی

 

مهاجرت به روسیه سفید از طریق کار

این روزها با توجه به شرایط اقتصادی مناسب این کشور تعداد مهاجرت به روسیه سفید از طریق کار به طرز چشمگیری افزایش یافته است. مهاجرت به روسیه سفید از طریق کار تنها در صورتی که یک کارفرمای شرکت یا یا کمپانی معتبر دعوتنامه کاری برای شما بفرستد امکان پذیر می باشد. در صورت عقد قرارداد رسمی با همان شرکت و ذکر تمام موارد کاری از جمله ساعت کاری، وظایف و مسئولیت ها و ... در قرارداد اخذ ویزای کاری این کشور جهت مهاجرت به روسیه سفید امکان پذیر خواهد بود.

 

مدارک لازم جهت مهاجرت به روسیه سفید از طریق کار:

- فرم درخواست ویزای کار

- ارائه مدارک جهت تایید ثبت دولتی نهاد حقوقی

- پیش نویس قرارداد استخدام با امضاء و مهر کارفرما

- نامه تضمین تامین محل سکونت

 

مهاجرت به روسیه سفید از طریق سرمایه گذاری

کسانی که از طریق سرمایه گذاری قصد مهاجرت به روسیه سفید را دارند باید از لحاظ سرمایه و استطاعت مالی، توان کافی برای انجام این کار را داشته باشند. مهاجرت به روسیه سفید از طریق سرمایه گذاری توسط تاسیس شرکت، خرید ملک، ایجاد کسب و کار و کارآفرینی انجام می شود. برای سرمایه گذاری در کشور بلاروس حداقل سرمایه ای که مورد نیاز است تقریبا 170000 دلار برآورد می شود. با مهاجرت به روسیه سفید از طریق سرمایه گذاری می توانید به همراه خانواده وارد این کشور شده و اقامت آن را بدست آورید.

 

مهاجرت به روسیه سفید از طریق ازدواج

افرادی که با یک شهروند بلاروس ازدواج می کنند، با این شرط که باید بتوانند ثابت کنند که رابطه شان واقعی است و فقط برای اخذ اقامت و تابعیت نمی باشد می توانند جهت مهاجرت به روسیه سفید اقدام نمایند. همچنین باید توانایی مالی مناسب برای زندگی در این کشور و همچنین شغل مناسب و درآمد خوب و کافی داشته باشد.

 

مهاجرت به روسیه سفید از طریق پناهندگی

کشور بلاروس آمادگی پذیرش پناهندگان را دارد که متقاضیان مهاجرت به روسیه سفید می توانند از طریق سیاسی، نظامی و یا اجتماعی درخواست خود را ارائه دهند. پناهندگان باید تمام مدارک هویتی خود را به همراه داشته باشند و به محض ورود به بلاروس به اداره پلیس مراجعه و خود را معرفی کنند و مدارک خود را جهت مهاجرت به روسیه سفید از طریق پناهندگی ارائه دهند.

 

ابر کلمات کلیدی:

پناهندگی در بلاروس , شرایط اقامت دائم در بلاروس , اقامت کرواسی , کار در بلاروس برای ایرانیان , اقاکت اوکراین , تحصیل در بلاروس , مهاجرت به ژاپن

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/18

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر