071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی

 

طبق قواعد و قوانین کنوانسیون پناهندگی سازمان ملل متحد هر شخصی که در کشور خود به دلیل عقیده خاص سیاسی، نژاد، ملیت، مذهب و یا عضویت در گروه های خاص مورد اذیت و آزار و شکنجه و یا زندان طولانی مدت قرار گیرد و بتواند دلایل محکم و کافی برای این امر ارائه دهد، می تواند از کشورهایی که در این کنوانسیون عضویت دارند درخواست پناهندگی برای مثال مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی کند. درخواست پناهندگی یا مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی به پناهنده حقوقی می دهد از جمله: حق برخورداری از پاسپورت کشور پناهنده پذیر، حق دسترسی به دادگاه و تحصیل و مشغول به کار شدن، حق داشتن سرپناه و خوراک و مقدار کمی حقوق، معافیت از مجازاتی که شامل مهاجران قاچاقی می باشد.

در اکثر کشورها، اگر کسی درخواست پناهندگی دهد فرد را بازداشت می کنند تا موضوع در دادگاه بررسی شود. در مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی نیز، درخواست پناهندگی منجر به بازداشت و قرنطینه فرد می شود تا وقتی که دلایل و مستندات فرد درخواست دهنده کاملا روشن شود.

 

مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی

 

مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی - کمپ پناهندگان در روسیه

کمپ پناهندگان در در روسیه مکانی است که برای اسکان موقت کسی که درخواست مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی داده، ساخته شده است و در مناطقی که از بقیه جاهای روسیه گرم تر می باشد قرار گرفته است. در هر کمپ تقریبا 500 نفر جا می شوند و از لحاظ آب، بهداشتی غذا و خدمات پزشکی تمام پناهندگان تامین می باشند.

 

مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی - راه های مهاجرت قانونی به روسیه

با توجه به اینکه می توان از طریق ازدواج، تحصیل، تمکن مالی، خرید ملک ،کار ،سرمایه گذاری، ثبت شرکت و یا حتی تولد فرزند اقامت روسیه را دریافت کرد مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی به دلایل مشکلات بسیار زیادی که دارد به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

 

مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی - اخذ تبعیت روسیه از طریق پناهندگی

با این حال، دادگاه به درخواست مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی فرد پناهجو با ارائه ی مدارک لازم و کافی برای اثبات، رسیدگی می کند و چنانچه که درخواست مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی فرد پذیرفته شود ابتدا اقامت پنج ساله این کشور را به دست می آورد پس از پنج سال امکان دریافت تابعیت روسی به همراه پاسپورت کشور روسیه را دارد.

در نظر داشته باشید که اشخاصی که شرایط مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی را ندارند مجازات سنگینی از جمله تحمل حبس و اخراج از روسیه را خواهند داشت.

 

ابر کلمات کلیدی:

پناهندگی روسیه از طریق ازدواج , پناهندگی در روسیه 2018 , ایا روسیه پناهنده می پذیرد؟ , شرایط پناهندگی در روسیه 2018 , سازمان un در روسیه , آیا روسیه پناهنده ایرانی می پذیرد , پناهندگی در روسیه 2017 , مزایای پناهندگی در روسیه

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/24

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر