071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به ترکیه یا گرجستان

 

با توجه با اینکه امروزه مشکلات اقتصادی ایران تمام افراد چه پیر چه جوان را درگیر کرده است، از این رو بیشتر افراد زندگی در خارج از ایران را ترجیح می دهند و اکثر افراد از روش های مختلف به فکر مهاجرت هستند.

از نظر موقعیت جغرافیایی در اطراف کشور ما کشورهای متعددی با موقعیت رفاهی مناسب و امکانات بهتر وجود دارد. با توجه به اینکه دو کشور ترکیه و گرجستان کشورهای مهاجرپذیری هستند و مهاجرت به ترکیه یا گرجستان بسیار طرفدار دارد ما در این مقاله به مقایسه این دو کشور و شرایط  مهاجرت به ترکیه یا گرجستان می پردازیم. 

 

مهاجرت به ترکیه یا گرجستان

 

مهاجرت به ترکیه یا گرجستان – آشنایی با کشورها

کشور گرجستان نسبت به ترکیه اروپایی تر می باشد و اخیرا مدعی پیوستن به اتحادیه اروپا را دارد اما ترکیه یک کشور اوراسیایی می باشد که در خاورمیانه است و فقط بخشی از آن در اروپا می باشد.هر دو کشور در سمت شمال و شمال غربی ایران می باشند.

 

مهاجرت به ترکیه یا گرجستان - آشنایی با کشور ترکیه

کشور ترکیه دارای آب و هوایی سرد و بارانی در فصل پاییز و زمستان می باشد زیرا از سه طرف با دریای سیاه، دریای اژه و دریایی مدیترانه محاصره شده است و به خاطر این نوع آب و هوا بیشتر توریست ها فصل بهار و تابستان را برای سفر انتخاب می کنند.

زبان مادری در این کشور ترکی استانبولی می باشد و پول رایجشان لیر است.

در مورد مهاجرت به ترکیه یا گرجستان از لحاظ اعتقادات دینی می توان گفت بیشتر جمعیت ترکیه تقریبا 90% مسلمان هستند و از این بابت دارای شباهت زیادی با ایران می باشد با این تفاوت که بیشتر مردم ترکیه پیرو اهل سنت می باشند و درصد کمی شیعه می باشند. اما به واسطه مهاجرت زیاد به این کشور می توان دین های دیگری هم پیدا کرد. ترک ها به سایر ادیان دینی احترام زیادی می گذارند و علاوه بر مساجد زیبا، کلیساهای باشکوه هم در این کشور دیده می شود.

مهاجرت به ترکیه یا گرجستان از لحاظ فرهنگ نیز با توجه به اینکه کشور ترکیه کشوری مهاجرپذیر می باشد به همین دلیل می توان شاهد هر نوع فرهنگ و سنتی در این کشور بود، اما در کل مردمی بسیار خونگرم و مهمان نوازی دارد و می توان گفت از لحاظ فرهنگ به ایرانیان نزدیک می باشند.

 

مهاجرت به ترکیه یا گرجستان

 

مهاجرت به ترکیه یا گرجستان - آشنایی با کشور گرجستان

در بررسی مهاجرت به ترکیه یا گرجستان از نظر آب و هوا گفتنی است کشور گرجستان مانند ایران چهار فصل و بسیار مناسب می باشد با این تفاوت که گرجستان غربی دارای بارندگی بیشتری می باشد اما گرجستان شرقی به دلیل کاهش رطوبت ابرها، بارندگی کمتری دارد. به همین دلیل بیشتر افراد به خصوص ایرانیان به زندگی در این کشور بیشتر علاقه دارند.

در بحث مهاجرت به ترکیه یا گرجستان از نظر دین و مذهب نیز باید گفت بومی های گرجستان مسیحیت می باشد و چون گرجی ها جزء اولین کسانی بودند که وارد دین مسیحیت شدند دارای اعتقادات سفت و سخت نسبت به دینشان می باشند.

به جرات می توان گفت که فرهنگ مردم گرجستان یکی از غنی ترین فرهنگ های دنیا می باشد. در کل می توان گفت از لحاظ فرهنگی مهاجرت به ترکیه یا گرجستان با هم تفاوتی ندارد و به هم نزدیک می باشد.

 

مهاجرت به ترکیه یا گرجستان

 

مهاجرت به ترکیه یا گرجستان - شهرهای مهم ترکیه

• آنتالیا: زیباترین شهر ترکیه با نخل های زیبا و بلوارهای جذاب، سواحل چشم گیر و لنگرگاه های بسیار زیاد.

• استانبول

• بدروم

 

مهاجرت به ترکیه یا گرجستان - شهرهای مهم گرجستان

• تفلیس

• مستیا

• تلاوی

• باتومی

• بورجومی

مهاجرت به ترکیه یا گرجستان - بررسی وضعیت اقتصادی و اشتغال در کشور ترکیه و گرجستان

از عمده سوال های مهم که ممکن است در مهاجرت به ترکیه یا گرجستان پیش آید وضعیت اشتغال و اقتصادی آن کشور می باشد. همانطور که قبلا گفته شد ترکیه کشور بسیار مهاجر پذیری می باشد و تعداد بسیار زیادی از ایرانیان برای تفریح و خرید ترکیه را انتخاب می کنند. اقتصاد کشور ترکیه اول بر پایه توریست ها و بعد از طریق کشاورزی بواسطه صادرات محصولات به بقیه کشورها تامین می شود.

همچنین جدا از کشاورزی و توریست صنعت پوشاک در ترکیه بسیار قوی است و در سراسر جهان جنس ترک به عنوان پوشاک مرغوب شناخته می شود.

با توجه به اینکه گرجستان هم مثل ترکیه دارای آب و هوای خوبی برای کشاورزی می باشد می توان گفت از لحاظ کشاورزی صنعت بسیار خوبی دارد. در کنار کشاورزی با توجه به اینکه مهاجرت به گرجستان زیاد شده است به واسطه ی خرید ملک و سرمایه گذاری اقتصاد این کشور رونق بسیار خوبی گرفته است.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که مهاجرت به ترکیه یا گرجستان از لحاظ اقتصادی نیز تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

 

مهاجرت به ترکیه یا گرجستان - هزینه زندگی در دو کشور

اینکه بتوان به طور دقیق مشخص کرد که هزینه زندگی جهت مهاجرت به ترکیه یا گرجستان در هر کشور چقدر می باشد تقریبا ممکن نیست چون هزینه هر خانواده با هم متفاوت می باشد.

 

مهاجرت به ترکیه یا گرجستان – هزینه زندگی در گرجستان

به طور میانگین تقریبا می توان گفت هزینه زندگی برای یک خانواده دو نفره حدودا 240 لاری در ماه، هزینه رفت و آمد برای هر نفر 150 لاری و هزینه پوشاک برای هر نفر تا 200 لاری می باشد.

 

مهاجرت به ترکیه یا گرجستان – هزینه زندگی در ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه تقریبا بین 3000 تا 3500 لیر می باشد.

 

مهاجرت به ترکیه یا گرجستان با توجه به هزینه زندگی؟

به طور کلی می توان گفت که به جز هزینه سوخت که مهاجرت به ترکیه یا گرجستان قیمت بیشتری نسبت به ایران دارد، هزینه زندگی در ترکیه و گرجستان ارزان تر از ایران و چیزی در حدود یک سوم مخارج ایران می باشد. لازم به ذکراست که هزینه زندگی در گرجستان همچنان از ترکیه کمتر می باشد و به همین دلیل ایرانیان بیشتری به گرجستان مهاجرت می کنند.

حسن زندگی در گرجستان

شما با داشتن اقامت گرجستان به راحتی می توانید به کشورهای اروپایی رفت و آمد داشته باشید. همانطور که گفته شد هزینه زندگی در گرجستان کمتر است. همچنین گرجستان از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و طبق آمار ارائه شده دارای دومین پلیس پاک دنیا می باشد.در ضمن رفت و آمد و حمل و نقل عمومی بسیار ارزان تر از ترکیه می باشد.

 

مراکز خرید استانبول

مرکز خرید پالادیوم: که از مدرن ترین مرکز خرید های استانبول می باشد و به شکل یک کره ی شیشه ای است و در سال 2008 شکل گرفت.

استانبول مال: بزرگترین و لاکچری ترین مرکز خرید با 350 فروشگاه در استانبول است که می توانید تمام مارک های مطرح ترک و بین المللی را در این فروشگاه خریداری کرد.

مرکز خرید ایستینیه پارک: دارای 4 طبقه می باشد که اجناس آن بسیار با کیفیت و متنوع می باشد.

مرکز خرید زورلو سنتر: که بهترین و به روز ترین اجناس از جمله پوشاک، جواهرات و کیف و کفش در این مرکز قرار دارد.

مرکز خرید کتنیون: که در سال 2006 افتتاح و معماری بسیار جذاب و چشمگیری دارد.

 

 

مطالعه مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می گردد:

تحصیل در ترکیه

 

 

 

سفارت ترکیه در ایران:

آدرس : تهران، خیابان فردوسی، چهارراه استانبول

تلفن : اطلاعات  33111202-021    -    ویزا  33118997-021    و    35951100-021

فکس : 33117928-021

 

 

ابر کلمات کلیدی:

مهاجرت به ترکیه بهتره یا گرجستان , مهاجرت به ترکیه بهتر است یا گرجستان , سفر به گرجستان یا ترکیه , زندگی در ترکیه بهتر است یا گرجستان , اقامت گرجستان یا ترکیه , مقایسه زندگی در گرجستان و ترکیه , گرجستان بهتره یا ترکیه؟ , همه چیز درباره مهاجرت به گرجستان , خرید ملک در ترکیه یا گرجستان

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/17

 

سیدعلی مزرعه فرد

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط