071-۳۶۳۴۰۶۵۶

خرید ملک در ترکیه

 

بسیاری از ایرانیان علاقه مند به مهاجرت به ترکیه هستند. شاید مهم ترین مسئله در مهاجرت به این کشور خرید ملک در ترکیه باشد. خرید ملک در ترکیه و مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک شرایطی دارد که در این مقاله به بررسی آنها می پردازیم.

 

 

مراحل خرید ملک در ترکیه

1: مشاهده تور

به درخواست مشتری، نماینده املاک و مستغلات ما، شما را از هتل یا هر مکان دیگری که در آن اقامت دارید، سوار می کند. از آنجا، شما را به دیدن مکان های مناسب و محله های اطراف می برد. ما درک می کنیم که خرید ملک در ترکیه یک تصمیم بزرگ در طول زندگی است و این اجازه را به مشتریان خود می دهیم که با انتخاب خود احساس راحتی کنند.

2: سپرده گذاری و توافقنامه فروش

هنگامی که ملک مورد نظر خود را جهت مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک انتخاب کرده اید، گام بعدی این است که قرارداد خرید با فروشنده را امضا کنید و مبلغی که معمولا 5،000 دلار است، را بپردازید.

در این مرحله از خرید ملک در ترکیه، شما به پاسپورت خود نیاز دارید. متن توافقنامه به سه زبان ترکی، انگلیسی و زبان خود شما خواهد بود.

قرارداد جهت خرید ملک در ترکیه در دو نسخه، یکی برای فروشنده و یکی برای خود شما به عنوان خریدار ، صادر می شود. این توافقنامه شامل تمام شرایط و ضوابط مرتبط با فروش می باشد و از نظر قانونی جهت مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک بسیار لازم است. در این مرحله ما همچنین کمک های دیگری شامل خرید مبلمان ، شماره های مالیاتی و باز کردن حساب های بانکی به شما ارائه می دهیم.

3: پرداخت

توافقنامه های فروش نیز جهت خرید ملک در ترکیه شامل پرداخت ارز می شود که معمولا شامل مراحل زیر است :

• سپرده (معمولا به مبلغ 5.000 دلار) هنگام امضای قرارداد فروش

• پرداخت کامل هنگام دریافت اسناد و مدارک

در برخی موارد با توجه به توافق با خریدار و فروشنده؛

• سپرده (10٪ از مبلغ اموال) هنگام امضای قرارداد فروش

• مرحله دوم پرداخت که عموما در مدت 3 تا 4 ماه است

• پرداخت نهایی در زمان امضای معامله

4: دریافت اسناد شما

هنگامی که وکالت را جهت مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک تعیین می کنید، باید زمانی که اعلام شد که سند شما برای جمع آوری آماده است، باید خودتان هم حضور داشته باشید. در این مرحله از مراحل خرید ملک در ترکیه پرداخت نهایی انجام و تمام مالیات ها و وظایف دولت پرداخت می شود. هر دو فروشنده و خریدار در دفاتر اسناد رسمی در یک زمان تعیین شده یکدیگر را ملاقات می کنند و انتقال رسمی این سند در حضور یک مترجم زبده صورت می گیرد. در این صورت شما صاحب یک ملک در ترکیه هستید و می توانید برای مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک اقدام کنید.

 

هزینه های اضافی برای مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک پرداخت می شود؟

با شرکت های ساختمانی که برای تنظیم قیمت خانه های جدید کار می کنیم، برای خرید این نوع از املاک و مستغلات هزینه ای نمی کنیم. ما با پرداخت 2 درصد از هزینه های فروش مجددا شارژ می کنیم. صفحه هزینه های خرید شامل اطلاعات مربوط به سایر هزینه های مربوط به روند مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک می باشد.

 

چه وقت سند ملک جهت مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک انتقال پیدا می کند؟

برای انتقال سند جهت خرید ملک در ترکیه، خریدار و فروشنده یک تاریخ مشخص را تعیین می کنند و هنگامی که پرداخت کامل صورت گرفته باشد، امضای سند مالکیت انجام می شود. هنگامی که شما یک آپارتمان با نام تجاری جدید را از یک شرکت ساختمانی خریداری می کنید، در بیشتر موارد وقتی که 70٪ از قیمت ها پرداخت می گردد، خریداران می توانند وارد ملک شوند.

 

چگونه می توانید صورت حساب خدمات خرید ملک در ترکیه را پرداخت کنید؟

ما همچنین جهت خرید ملک در ترکیه به شما کمک می کنیم تا آب و برق را ثبت کنید و در این مرحله بهترین و ساده ترین راه را برای پرداخت قبوض خانوار پیشنهاد می کنیم.

 

چه اسنادی جهت مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک نیاز است؟

در ابتدا، برای خرید ملک در ترکیه، پاسپورت و شماره مالیاتی محلی نیاز است. برای باز کردن یک حساب بانکی در ترکیه جهت مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک، باید شماره مالیاتی و همچنین یک صورتحساب خدمات از خانه ی خود را در کشور خودتان که در آن زندگی می کنید داشته باشید. همچنین ارائه برگ پرداخت عوارض به شهرداری به همراه دو نفر شاهد الزامی می باشد. و در نهایت، دو قطعه عکس 3 در 4 مورد نیاز است. 

 

مزایای خرید ملک در ترکیه

با خرید ملک در ترکیه ابتدا به شما اقامت کوتاه مدت و پس از آن بسته به شرایط، اقامت بلند مدت تعلق می گیرد. با اخذ اقامت کوتاه مدت این کشور مزایایی به شما اعطا می گردد:

1. با خرید ملک در این کشور و اخذ اقامت کوتاه مدت آن، می توانید در بانک های نرکیه به نام خودتان حساب باز نمایید.

2. با داشتن اقامت کوتاه مدت ترکیه، می توانید نسبت به ثبت نام فرزندانتان در مدارس ترک اقدام فرمایید.

3. تا زمانی که سند ملک به نام شما است، جهت تمدید اقامتتان احتیاجی به ورود و خروج از کشور ندارید و به راحتی می توانید سالانه اقامتتان را تمدید کنید.

 

شهرهای مناسب جهت خرید ملک در ترکیه

بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک، آنکارا، استانبول و ازمیر می باشد. همان طور که می دانید شهرهای استانبول و ازمیر جزء شهرهای توریستی این کشور می باشد و از لحاظ قیمت، هزینه ها بسیار مناسب و از امکانات بسیار خوبی برخوردار می باشند. با توجه به اینکه آنکارا نسبت به شهرهای ازمیر و استانبول از توریست کمتری برخوردار است، قیمت های خانه در این شهر ارزان تر می باشد. 

 

هزینه های خرید ملک در ترکیه

هزینه های خرید ملک در ترکیه شامل هزینه هایی از قبیل هزینه گزارش ارزیابی، هزینه نقل و انتقال اسناد ملک، هزینه آژانس املاک و مستغلات، هزینه مالیات ملک، هزینه وکیل، هزینه بیمه املاک و زلزله، هزینه تصفیه آب و برق و گاز و تلفن، هزینه اینترنت و هزینه نگهداری می باشد. در زیر هزینه هر مورد را به صورت تقریبی مشاهده می کنید.

 

  • هزینه گزارش ارزیابی، 1500 لیر
  • هزینه نقل و انتقال اسناد ملکی، 2500 لیر
  • هزینه آژانس املاک و مستغلات بستگی به آژانس دارد ولی معمولا 2 درصد از قیمت فروش ملک است.
  • هزینه وکیل، 1750 دلار
  • هزینه بیمه املاک و زلزله، 150 تا 250 لیر
  • هزینه تصفیه آب، برق، گار و تلفن در هر منطقه متفاوت است
  • هزینه اینترنت 130 لیر در ماه
  • هزینه نگهداری با توجه به نوع و امکانات ملک متفاوت است

 

سفارت ترکیه در ایران:

آدرس : تهران، خیابان فردوسی، چهارراه استانبول

تلفن : اطلاعات  33111202-021    -    ویزا  33118997-021    و    35951100-021

فکس : 33117928-021

 

 

مطالعه مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می گردد :

تحصیل در ترکیه

مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

 

 

ابر کلمات کلیدی :

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید خانه , مهاجرت به ترکیه با خرید ملک , شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک , اخذ اقامت دائم ترکیه با خرید ملک , اقامت دائم با خرید ملک , شرایط اقامت در ترکیه برای ایرانیان , قیمت ملک در ترکیه , مراحل خرید ملک در ترکیه , خرید ملک در ترکیه با وام بانکی , اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک , خرید ملک در ترکیه , خرید ملک در ترکیه استانبول , خرید ملک در ترکیه قیمت , خرید ملک در ترکیه ازمیر , خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت , خرید ملک در ترکیه و اقامت , اقامت ترکیه از طریق خرید ملک , اقامت ترکیه با خرید ملک , خرید ملک در ترکیه برای اقامت , مراحل خرید ملک در ترکیه , تجربه خرید ملک در ترکیه , هزینه های خرید ملک در ترکیه , سایت خرید ملک در استانبول , امنیت خرید ملک در ترکیه

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/20

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط