071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

 

سالیانه افراد زیادی تمایل دارند از طریق راه­های مختلف برای دریافت اقامت و مهاجرت به انگلستان اقدام کنند. در این بین تعدادی از افراد تمایل دارند از راه مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی اقدام نمایند. روش مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی یکی از پرخطرترین و دشوارترین راه و دارای قوانین خاص و ویژه ای برای متقاضیان خاص که دارای شرایط پیچیده ای هستند می باشد. 

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

 

مراحل مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی داشته باشند به طور معمول در  مراجعه به مکان­ های ورودی انگلستان مانند فرودگاه، بنادر خاکی و دریایی، اداره­ های مرزبانی کشور انگلستان تقاضای مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی خود را ارائه می­ دهند.

متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی به مراکز Harmondsworth removal centre مخصوص آقایان و Yarls wood removal center مخصوص خانم­ها اعلام پناهندگی می­ کنند و پس از آن به این مراکز انتقال و نگهداری می ­شوند. در این مراکز با متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی مذاکره و دلایل آن­ها را جویا می­ شوند.

اداره مرزبانی در مصاحبه با متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی در مورد علت پناهندگی و دلیل عدم بازگشت به کشور خود و زمان و مکان ورود به کشور انگلستان و نحوه ورود سوالاتی را مطح می­ کنند که باید با دقت به این سوالات پاسخ داده شود و تناقصی بین گفته­ ها وجود نداشته باشد. سنجش بسیار سخت گیرانه انجام می­شود و افرادی که دلایل غیر واقعی داشته باشند شانس کمی برای پذیرش در مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی دارند. برای موانع برگشت به کشور مبدا و خطرات آن باید مدارکی وجود داشته باشد. پس از مصاحبه، مسئول پرونده یا افسر اداره مهاجرت متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی را پناهنده معرفی نموده و در طول این مدت (مدت مصاحبه که عمدتا مراحل طولانی نیز می­باشد) پناهنده­جو می­ تواند با وکیل خود در ارتباط باشد.

پناهنده ­جو در حین مصاحبه باید اثر انگشت و عکس ارائه دهد تا برای آن­ها درخواست کارت ARC یا نامه SAL گواه بر پناهنده بودن متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی صادر شود. در این بین به برخی از پناهنده­جوها مجوزی به نام IS96 جهت اقامت و زندگی ارائه می­ شود که ملزم این است که در فواصل زمانی معین این افراد در مراکز مربوطه اعلام حضور کنند.

پناهنده با ارائه و تکمیل نمودن فرم مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی از حقوق ابتدایی نظیر مسکن، مقرری ماهیانه، خدمات بیمه و پزشکی و خورد و خوراک برخوردار می­شود. به همین ترتیب امکان تردد به پناهندگان داده می­شود. در صورت قبولی مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی، متقاضی از حقوق اولیه نظیر کمک­های دولتی، کار، بیمه و درمان و حق تحصیل همانند شهروندان کشور انگلستان برخوردار می­ شود.

به طورکلی برای پناهندگی باید ابتدا کشور خود را ترک کنید و سپس ثابت کنید که امکان بازگشت به کشور خود به دلیل ترس و یا زندانی شدن نخواهید داشت و دلایل ممکن است مذهبی، اعتقادی، ملیتی، نژادی یا سیاسی باشد. 

 

رد درخواست مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

مورد قبول و تایید قرار گرفتن درخواست مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی اکثرا مورد قبول قرار نمی­ گیرد. فرصت تجدید نظر برای توضیحات و اطلاعات دقیق­تر از طرف دولت انگلستان به پناهنده جو داده می­شود و در صورت تایید نشدن درخواست مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی امکان خروج متقاضی از انگلستان به صورت داوطلبانه داده می­شود و متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی موظف است در صورت رد درخواست، کشور انگلستان را ترک کند. در صورتی که پناهنده­جو داوطلبانه کشور را ترک نکند هیچگونه کمک اجتماعی یا مالی دریافت نخواهد کرد. به طور عادی کشور مبدا تمایل زیادی در برابر فرستادن افراد برای پناهندگی به کشورهای دیگر نداشته و با این موضوع مخالفت می­ کنند.

 

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

 

مورد پناهندگی برای متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی که واقعا شرایط بد و نامطلوبی را سپری می­کند یک کمک محسوب می­شود ولی همچنان خطراتی را به دنبال خواهد داشت که ممکن است آسیب­های غیر قابل جبرانی را در پی داشته باشد که در انتها نه به تابعیت و نه به اقامت ختم شود. به همین علت به هیچ عنوان روش مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی توصیه نمی­شود. مسیرهای قانونی مانند ثبت شرکت، کار، سرمایه گذاری و تحصیل روش­های بسیار بهتر و مناسبتر و کم خطر تری نسبت به مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی برای اخذ اقامت کشور انگلستان محسوب می­شود. بهتر است که پناهندگی به عنوان آخرین مسیر مهاجرت با بررسی تمامم راه ها و روش های دیگر انتخاب شود.

 

تاریخ به روزرسانی 1402/4/4

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر