071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه

 

 هنگامی که از جانب بستگان، آشنایان و یا دانشگاه در انگلستان دعوتنامه فرستاده شود ضمن دارا بودن هدف از سفر متقاضی، می­ توان روند سریعتری را برای گرفتن ویزا و مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه انتظار داشت.

 

مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه

 

شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه

مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه و ارسال دعوتنامه ضمانت حتمی برای گرفتن ویزا نیست ولی به اخذ آن کمک شایانی می­ کند. برای تسریع در اخذ ویزا و مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه نباید در دعوتنامه در ذکر مواردی مانند اطلاعات متقاضی، مدت اقامت، هزینه زندگی متقاضی دعوت شده، هدف سفر به کشور انگلیس و زمان ورود و خروج ابهاماتی وجود داشته باشد و تمام اطلاعات وارده در دعوتنامه باید روشن و واضح باشد. به این ترتیب که اگر شخص ارسال کننده دعوتنامه در دعوتنامه مخارج متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه را متقبل شده است باید به عنوان ضمانت فیش حقوقی خود را ارائه دهد و یا مقداری پول در حساب داشته باشد.

 

مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه - انواع دعوتنامه کشور انگلستان

دعوتنامه ­ها جهت مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه به انواع مختلف :

  • خانوادگی
  • کاری
  • تجاری
  • تحصیلی
  • توریستی و گردشگری
  • نمایشگاهی، دسته بندی می ­شوند.

 در این قسمت توضیح مختصری برای هر مورد از دعوتنامه ها جهت مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه ارائه می­ شود.

- دعوتنامه خانوادگی : منظور از خانواده و بستگان؛ اقوام درجه یک مانند پدر، مادر، همسر، خواهر و برادر است که امکان ارسال این نوع دعوتنامه به شرط دارا بودن موقعیت مناسب مالی و شرایط مناسب می ­باشد. فرد دعوت شده برای مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه پس از سفر به انگلستان می­ تواند برای اقامت دائم اقدام کند.         

- دعوتنامه کاری : به طور کلی در این روش، فرد از جانب یک شرکت در کشور انگلستان دعوتنامه کاری دریافت خواهد کرد و برای کار در کشور انگلیس و مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه دعوت می­شود. پس از گذراندن مراحل استخدام، متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه می­تواند به مدت 4 سال در انگلیس مشغول به کار باشد و سپس برای گرفتن اقامت دائم اقدام کند.

موسسه یا شرکتی که دعوتنامه را ارسال می­کند در واقع مسئولیت فرد دعوت شده را بر عهده دارد و اگر اشتباهی از سوی متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه رخ دهد عواقب سختی را برای کارفرما در پی دارد به همین دلیل برای اخذ این دعوتنامه کارفرما باید متقاعد شود که فرد متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه شایستگی گرفتن کار را دارد. 

 

مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه

 

می ­توان با گذراندن یک دوره تحصیلی در انگلستان و پس از اخذ مدرک برای دعوتنامه کاری اقدام کرد که این روش مناسبترین راه برای اخذ ویزای کاری انگلستان است.

- دعوتنامه تجاری: هنگامی که یک شرکت انگلیسی برای بستن قرارداد کاری یا حضور در نمایشگاه خاصی از یک شرکت در کشورهای دیگر دعوت به عمل می­ آورد، دعوتنامه تجاری ارسال می ­شود. به طور کلی مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه تجاری انگلستان با اهدافی تجاری و کاری مانند شرکت در همایش و کنگره و کار تجاری نوشته می­ شود. قابل ذکر است که محل اقامت شرکت دعوت شده باید مشخص باشد.

- دعوتنامه تحصیلی: برای دریافت این نوع دعوتنامه چندین مورد از جمله پذیرش از دانشگاه انگلیس، توانایی مکالمه به زبان انگلیسی، داشتن توانایی مالی برای مدت تحصیل، هزینه­ های دانشگاه و اقامت و شرایط سنی مناسب (سن بالای 16 سال) مورد بررسی قرار می­ گیرد و پس از آن متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه می­ تواند دعوتنامه تحصیلی انگلستان را دریافت کند.

- دعوتنامه توریستی و گردشگری: این نوع دعوتنامه جهت اهداف تفریحی و گذراندن تعطیلات و گردش به وسیله بستگان و آشنایان ساکن در کشور انگلستان برای متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه فرستاده می­ شود. قابل ذکر است این نوع دعوتنامه با دعوتنامه خانوادگی متفاوت است.

- دعوتنامه نمایشگاهی: ضمن اینکه اخذ این دعوتنامه راحت نیست و ملزم به ارائه دلایل قانع کننده برای شرکت در نمایشگاه می­ باشد، قابل ذکر است که با توجه به شغل و حرفه فرد متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه ارسال می­ شود. در این نوع دعوتنامه نیاز به ارائه مدارک دال بر تمکن مالی و گردش حساب نمی ­باشد. و همچنین فرد دعوت کننده لازم به پذیرش مسئولیت مالی نمی باشد.

 

 

ابر کلمات کلیدی :

مهاجرت به انگلستان از طریق دعوت نامه , مهاجرت به انگلیس با دعوتنامه , مهاجرت به انگلیس از طریق دعوتنامه , اقامت انگلیس از طریق دعوتنامه , دعوت نامه خویشاوندی انگلیس , فرم دعوتنامه انگلیس , شرایط فرستادن دعوتنامه از انگلیس , پناهندگی انگلیس با ویزای توریستی , مهاجرت ورزشی به انگلیس

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/27

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر