071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی

 

به دلیل بالا بودن سطح علمی در زمینه پزشکی و وجود دانشگاه های معتبر در کشور انگلستان که همواره در بهترین رده بندی های جهانی قراردارند سالانه پزشکان زیادی به منظور کار یا ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. در این مقاله جزئیات مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی را بررسی خواهیم کرد.

 

مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی

 

شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی

 پزشکان خارجی که قصد مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی و طبابت در کشور انگلیس را دارند در ابتدا جهت تایید صلاحیت پزشکی خود باید در شورای پزشکی عمومی GMC ثبت نام کرده و عضو شوند. با توجه به نقش و میزان مسئولیت پزشکان سه نوع ثبت نام کامل، محدود ومتخصص وجود دارد.

 

 

مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی - انواع ثبت نام

 

ثبت نام کامل

در صورت پذیرش در ثبت نام کامل جهت مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی این امکان برای پزشکان فراهم می شود تا در تمام فعالیت های پزشکی مشغول به کار شوند. پزشکان خارجی در صورتی واجد شرایط ثبت نام کامل خواهند بود که مدارک پزشکی خود را که معتبر بوده و مورد تایید کشور انگستان است را ارائه دهند و علاوه بر آن باید یک دوره ی کارآموزی که شامل معاینات بالینی و عملی است را سپری کنند.

 

ثبت نام محدود (GP)

به منظور انجام پست های نظارت شده درNHS متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی باید ثبت نام محدود انجام دهند. متقاضیان ثبت نام محدود ابتدا باید اطمینان حاصل کنند که صلاحیت پزشکی اصلی آنها توسط GMC تایید شده است. زمانی که مهارت و توانایی خود را ثابت کردید می توانید برای ثبت نام کامل اقدام کنید. این امر مستلزم برگزاری آزمون PLAB می باشد.

 

ثبت نام متخصص

برای اینکه به عنوان یک مشاورNHS عمل کنید باید ثبت نام تخصصی کنید. پزشکانی که مایل به مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی و کار در یک کلینیک خصوصی یا بیمارستان در انگلستان هستند از این روش استفاده می کنند. جهت درخواست ثبت نام متخصص شخص باید در ابتدا برنامه های آموزشی GMC را بگذراند و گواهی نامه تکمیل دوره ی آموزشی یا گواهی تایید واجد شرایط بودن در ثبت نام متخصص را ارائه دهد.

 

 

مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی - اخذ ویزا

برای پزشکانی که قصد مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی را دارند سه نوع ویزا وجود دارد که با توجه به شرایط فرد قابل دریافت است:

 

ویزای درجه 1

با اخذ این نوع ویزا جهت مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی پزشکان قادرند در هریک از سطوح غیر آموزشی در کشور انگلستان مشغول به کار شوند.

 

ویزای درجه 2

پزشکان خارجی که دارای پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای انگلیسی هستند می توانند جهت مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی و دریافت این نوع ویزا که می تواند آموزشی یا غیر آموزشی باشد اقدام کنند.

 

ویزای درجه 5

این نوع ویزا جهت مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی نیز مختص پزشکان بین المللی است که قصد دارند تنها برای گذارندن یک دوره ی 2 ساله وارد انگلستان شده و با اتمام دوره به کشور خود بازگردند.

 

 

مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی - شرکت در آزمون PLAB

پزشکان خارجی که قصد مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی و کار یا ادامه تحصیل در کشور انگلستان را دارند می بایست در ابتدا سطح سواد و توانایی خود را از طریق شرکت در آزمون تخصصیPLAB  که شامل دو مرحله PLAB1 و PLAB2 می باشد به اثبات برسانند. آزمون PLAB2 یک آزمون عملی است که شخص متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی برای شرکت در آن می بایست در کشور انگلستان حضور داشته باشد. شرط شرکت دراین آزمون تسلط به زبان انگلیسی (حداقل آیلتس 7)واخذ نمره قبولی در آزمون PLAB1 می باشد  که در خارج از خاک انگلستان و در کشوری که مورد تایید این کشور باشد نیز قابل برگزاری است. پزشکان خارجی می توانند از دو روش درآزمون بالینی PLAB2 شرکت کنند که به شرح زیر است:

  1. از طریق دریافت اقامت و ویزای تحصیلی وارد انگلستان شده و بعد از قبولی در آزمون وارد بازار کار این کشور میشوند

  2. تحصیلات خود را در دوره ی تخصص ادامه دهند

در صورتی که متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی مشمول یکی از شرایط زیر باشد می تواند به صورت مستقیم وارد انگلستان شده و در این آزمون شرکت نماید:

  1. متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی تبعه انگلیس باشد و از یک دانشگاه در خارج از خاک انگلیس فارغ التحصیل شده باشد
  2. صلاحیت متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی توسط شورای پزشکی عمومی تایید شده باشد
  3. متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی دانشجوی دوره ی کارشناسی ارشد مرتبط باشد

 

 

مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی – ثبت نام در GMC

پس از قبولی در این دو آزمون که تنها برای مدت 3 سال اعتبار دارد متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی می بایست جهت معادل سازی مدارک خود در شورای پزشکی عمومی انگلستان GMC ثبت نام کنند. پزشکان متقاضی کار یا تحصیل در انگلستان می بایست شرایط و الزامات خاصی را دارا باشند که به شرح زیر است:

  1. ارائه مدارک تحصیلی معتبر و مورد تایید کشور انگلستان
  2. داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 7
  3. شرکت و قبولی در آزمون های PLAB1&2

 

 

مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی - درآمد پزشکان

در بررسی مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص پزشکی درآمد پزشکان با توجه به اینکه پزشک متخصص باشند یا کارآموز پزشکی متفاوت خواهد بود. برای مثال درآمد کارآموزان در سال اول 27,000 پوند و درسال دوم به بیش از 31,000 پوند می رسد. درآمد پزشکان متخصص در کشور انگلستان حدود 72,840 پوند می باشد.

 

 

ابر کلمات کلیدی :

آزمون plab , مهاجرت به انگلیس از طریق تخصص پزشکی

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/25

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر