071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

 

انگلستان از جنبه­ های زیادی در زمینه تحصیلی حرف زیادی برای گفتن دارد. مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در زمینه های مهندسی، علوم و هنر و پزشکی، مدیریت و فاینانس به کلیه متقاضیان تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان پیشنهاد میشود. مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل به دلایل متفاوت فراوانی متقاضیان زیادی را از اکثر نقاط جهان راهی بریتانیا می­ کند. تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس و مقاطع مختلف دانشگاهی مورد توجه مشتاقان به تحصیل در کشور انگلستان می­ باشد. برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در مرحله اول اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات انگلستان را انجام داده و سپس از اداره مهاجرت و کنسولگری، ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت نمایید.

 

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

 

دلایل مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

کشور انگلستان 8 درصد تولید علم در دنیاست. آکسفورد، کمبریج، امپریال کالج، UCL ... کسی می‌تواند با فکر ادامه تحصیل از کنار نام این دانشگاه‌ها به راحتی عبور کند؟ کشور سیاست ورزی و استعمار کبیر، کشور آفتاب‌های زودگذر و باران‌های ناگهانی به واقع بهشت ادامه تحصیل است. اگر از نظر سوابق تحصیلی از سطح علمی مناسبی برخوردار باشید و بتوانید از پس هزینه­های تحصیل و زندگی در انگلیس برآیید مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل نخستین و بهترین گزینه می­باشد. جامعه­ای با سطح بالای علمی، پیشینه­ای درخشان و عالی در تربیت نیروی­های متخصص و استاندارهای کلاس جهانی در زیرساخت­های علمی و آموزشی همگی از خصوصیات کشور انگلیس برای ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی به حساب می­آید.

از دلایل اساسی برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل می­توان به اینکه چهار دانشگاه از ده دانشگاه برتر دنیا متعلق به کشور انگلستان است، دانشگاه­های انگلستان و موسسات تحقیقاتی آنها 107 برنده جایزه نوبل را داشتند، انگلیس دارای رتبه دوم جهانی از لحاظ کیفیت موسسات تحقیقاتی و علمی می­باشد میزان رضایت دانشجویان از دوره­های تحصیلی ارائه شده در بالاترین سطح 86 درصد می­باشد و 54 درصد تحقیقات در طبقه پیشرو جهانی توسط دانشگاه­ها و کالج­های انگلیس هدایت می­شوند؛ اشاره کرد.

مدرکی که از دانشگاه انگلیس اخذ شده باشد برای نهادهای دولتی و دانشگاه­ها در همه نقاط جهان ارزش خاص خود را دارد. همچنین اگر یکی از اهداف اصلی مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل برای به دست آوردن شغل مناسب و به طبع آن مهاجرت باشد بدون شک انگلستان یکی از مناسب­ترین گزینه­هاست.

 

شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

در کشور انگلیس زمان دوره­های تحصیلی در مقاطع مختلف عموما کمتر از دوره­های مشابه در کشورهای دیگر می­باشد. به طور مثال بسیاری از رشته­های تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد در انگلستان یک سال زمان می­برد که این موضوع به نوبه خود تاثیر زیادی در کاهش هزینه­های مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل دارد.

عموما در کشور انگلیس برای اخذ پذیرش مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل محدودیت سنی وجود ندارد. البته به جز رشته­های پزشکی و دندان پزشکی که پذیرش افراد با حداکثر سن 23 سال صورت می­گیرد. برای اخذ پذیرش مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در دوره کارشناسی متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد. برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری جز در موارد خاص محدودیت سنی وجود ندارد.

لازم به ذکر است که سن متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در روند پذیرش مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل می­تواند بسیار تعیین کننده باشد. به بیان دیگر هر چه سن متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل ایده ­آل­ تر باشد در خصوص مقطع و رشته تحصیلی شانس و پذیرش درخواست بالاتر خواهد بود.

سطح زبان مورد نیاز برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل با توجه به رشته و مقطع تحصیلی و سن متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل متفاوت خواهد بود. برای تحصیل در مدارس انگلیس تا سن 17 سالگی نیاز به نمره زبان نخواهد بود. اما برای وارد شدن به دانشگاه حداقل نمره پنج و نیم آیلتس نیاز بوده و در مقاطع بالاتر حتی آیلتس شش و نیم مورد نیاز است.

 

شرایط اقامت با مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

شرایط اقامت و خوابگاه یکی از مواردی است که ذهن بسیاری از دانشجویان و خانواده­ها را به خود مشغول کرده است. خوابگاه و محل اقامت در مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل را می­توان به سه دسته  تقسیم کرد.

خوابگاه دانشجویی در محل دانشگاه: اکثر دانشگاه­ها در کشور انگلستان برای سال اول تحصیل متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل خوابگاه­های شخصی در محیط دانشگاه فراهم می­کنند که معمولا اتاقی مجزا در یک سوویت با دیگر دانشجویان می­باشد.

خوابگاه­ دانشجویی خصوصی: پس از پایان سال اول تحصیل، بسیاری از متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل خوابگاه یا اقامتگاه خصوصی را برای زندگی انتخاب می­کنند. که ممکن است دانشجو خوابگاه را تنها برای خود و یا برای کاهش هزینه­های زندگی به صورت مشترک با چند دانشجوی دیگر اجاره کند.

اقامت خانگی: در این روش متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل پس از پایان سال نخست تحصیل خود می­تواند به همراه یک خانواده انگلیسی در خانه آن­ها سکونت کند. خانواده­های زیادی در کشور انگلستان با نظارت نهادهای دولتی و هماهنگی دانشگاه محل سکونت خود دانشجویان خارجی و کم سن و سال را پذیرا می­شوند. که به نوبه خود باعث کاهش هزینه­های مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل و همچنین فرصتی مناسب برای آشنایی با فرهنگ بریتانیا خواهد بود.

 

شرایط کار دانشجویی با مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

بر اساس قوانین کشور انگلستان هر متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل تمام وقت بین المللی محصل با ویزای تحصیلی تا سقف 20 ساعت در هفته می­تواند کار کند. و همچنین اکثر دانشگاه‌ها به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد توصیه می‌کنند با هدف تمرکز هرچه بیشتر بر تحصیل بیش از ۶ ساعت در هفته کار نکنند.

با کار دانشجویی در مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل علاوه بر غنی­تر شدن رزومه دانشجو مخصوصا اگر کار مرتبط با رشته تحصیلی باشد، می­توان ماهیانه 600 پوند درآمد کسب کرد که با در نظر گرفتن هزینه­ های زندگی میتواند کمک بسیار خوبی باشد.

 

هزینه مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

با توجه به مقطع و رشته تحصیلی هزینه مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل بسیار متفاوت و متغیر است. به طور کلی هزینه مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در رشته ­های تحقیقاتی و آزمایشگاهی به مراتب بیشتر از رشته­ های علوم انسانی است.

نکته ه­ای که در خصوص مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل مورد توجه قرار می­گیرد این است که اگر چه هزینه ­های مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در مقایسه با کشوری مانند کانادا و گرفتن پذیرش تحصیلی کشور کانادا بیشتر است اما طول دوره تحصیل در انگلیس در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 1 سال کمتر از کشوری مانند کانادا است. که این مورد به نوبه خود باعث کاهش هزینه­ های مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل می­باشد.

میانگین هزینه های تحصیل در کشور انگلستان سالیانه حدود 22200 پوند می باشد. قابل ذکر است که تحصیل در شهر لندن به مراتب هزینه های بیشتری را در پیش دارد. 

 

اخذ اقامت با مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

یکی از مهم­ترین عامل در اخذ اقامت پس از پایان تحصیل در مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل یافتن شغل مناسب است. پس از اتمام تحصیل با مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل به فارغ التحصیلان به مدت یک سال زمان داده می­شود که شغل مناسب خود را پیدا کنند. در صورت یافتن شغل مناسب ویزای موقت برای متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل صادر خواهد شد که قابلیت تبدیل به اقامت را خواهد داشت. یافتن شغل از طریق دانشگاه به دلیل ارتباط عالی با صنعت و تجارت کشور یکی از مناسبترین و بهترین گزینه ­ها برای دریافت اقامت موقت انگلیس می­باشد.

 

مراحل مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

اکنون با شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل بیشتر آشنا شدید، اخذ پذیرش مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل طبق مراحل زیر انجام می­شود :

1 – تکمیل مدارک

2 – ترجمه مدارک

3 – ارسال مدارک به دانشگاه مورد نظر

4 – رزرو محل اقامت در حین تحصیل

 

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

 

زودترین زمانی که می­توان برای اخذ ویزا درخواست داد معمولا سه ماه قبل از شروع شدن دوره تحصیلی می­باشد. به طور معمول در عرض سه هفته به درخواست پاسخ داده می­شود.

موسسه مهاجرتی آینده­ سازان مهر با افتخار در تمامی مراحل آماده سازی، اصول و اساس اخذ پذیرش مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل با ارائه خدمات تضمینی بر اساس نیاز و شرایط متقاضی در کنار متقاضیان عزیز مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل خواهد بود.

 

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید:

تحصیل در ترکیه

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

مهاجرت به چین از طریق تحصیل

 

ابر کلمات کلیدی :

تحصیل در انگلستان , تحصیل در انگلیس , ویزای تحصیلی انگلستان , ویزای تحصیلی انگلیس , مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل , مهاجرت به انگلستان برای تحصیل , مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل , شرایط تحصیل در انگلستان , شرایط تحصیل در انگلیس , اقامت انگلستان از طریق تحصیل , اقامت انگلیس از طریق تحصیل , مهاجرت تحصیلی به انگلستان , مهاجرت تحصیلی به انگلیس , مهاجرت به انگلیس , مهاجرت به انگلستان , ویزای دانشجویی انگلستان , ویزای دانشجویی انگلیس , شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل , هزینه تحصیل در انگلستان

 

تاریخ به روزرسانی 1402/4/3

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر