مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

 

برای مهاجرت و اخذ اقامت انگلیس روش­های بسیاری وجود دارد که یکی از آن روش­ها، مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج است. ویزای مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج برای متقاضیانی است که از طریق ازدواج با فرد دارای اقامت دائم یا شهروند این کشور قصد زندگی و اقامت در انگلستان را دارند. ویزای مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج به دو دسته ویزای نامزدی و ویزای ازدواج تقسیم می­شود.

 

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

 

 
   

شرایط ویزای نامزدی و ازدواج انگلستان جهت مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

در هر دو مورد متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج برای اخذ ویزا در مرحله اول باید شرط داشتن حداقل حقوق را اثبات کند که در حال حاضر سالیانه 18600 پوند برای زوج بدون بچه است. اثبات این درآمد از راه­های مختلفی از قبیل داشتن وجه نقد در بانک و داشتن کار آزاد و یا استخدام بودن امکان پذیر است. قابل ذکر است که مقررات و شرایط در رابطه با توانایی مالی پیچیده است و هر پرونده مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج به صورت مجزا مورد بررسی قرار می­گیرد.

ضمن اینکه طرفین باید ثابت کنند رابطه آن­ها واقعی بوده و هدف از ازدواج گرفتن اقامت کشور انگلستان نیست.

 

ویزای ازدواج جهت مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

در ویزای ازدواج در ابتدا ویزای 33  برای مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج داده می­شود . بعد از تمام شدن این مدت زمان، مجددا شرایط مورد بررسی قرار می­گیرد و اقامت برای 33 ماه دیگر تمدید می­شود و در صورت نبودن مشکل پس از گذشت 5 سال زوجین درخواست اقامت دائم کنند. برای درخواست ویزای مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج سن ازدواج از اهمیت مهمی برخوردار است و حتما باید 18 سال تمام باشد.

در این نوع ویزا متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج اجازه درس خواندن و کار دارند. افرادی که به وسیله ویزای دانشجویی و یا ویزای کاری بالای شش ماه در کشور انگلستان هستند می­توانند ویزای خود را به ویزای مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج تبدیل کنند.

برای اخذ این نوع ویزا فرد متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج باید درخواست خود را خارج از کشور انگلستان و با مراجعه به سفارت این کشور انجام داده و هنگام مراجعه مدارک مربوط به ازدواج و هر گونه مدارکی که نشان دهند­ی شهروند بودن همسر آینده خود در کشور انگلستان باشد را تحویل دهند.

 

ویزای نامزدی انگلستان جهت مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

ویزای نامزدی انگلستان خود به دو طریق می­باشد:

- ویزای نامزدی ویزیتوری و ویزای نامزدی معمولی

در ویزای نامزدی ویزیتوری شامل یک ویزای شش ماهه است که فرد متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج به انگلستان رفته و در آنجا ازدواج کند و پس از آن به کشور خود برگشته و از طریق کشور خود ویزای سه ساله ازدواج را دریافت کند که حال حاضر این مورد برای ایرانی ­ها مقدور نیست.

در ویزای نامزدی معمولی پس از ثابت کردن دارا بودن شرایط لازم، به متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج ویزای شش ماهه داده می­شود و طرفین در این مدت زمان شش ماهه باید ازدواج کنند. فرد متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج باید شرایط ثبت ازدواج را داشته باشد و وضعیت تأهل فرد متقاضی باید واضح باشد. قابل ذکر است که چند همسری در کشور انگلستان قانونی نیست و جرم محسوب می­شود. به طور کلی در این نوع ویزا پس از اخذ ویزای شش ماهه فرد به انگلستان رفته و بعد از ازدواج در زمان مشخص شده، ویزای سه ساله ازدواج را دریافت خواهد کرد. در صورت انجام نگرفتن ازدواج فرد به کشور خود باز می­گردد.

 

شرایط کلی اخذ ویزای مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

- زوجین هدیگر را ملاقات کرده و آشنا باشند.

- یکی از زوجین مقیم قانونی کشور انگستان باشد.

- محل سکونت برای اقامت زوجین از قبل مشخص شده باشد.

- زوجین قصد اقامت دائم را در کشور انگلستان داشته باشند.

- زوجین قصد گرفتن کمکهای دولتی را نداشته باشند.

- زوج یا زوجه باید در زمان ارائه تقاضانامه برای گرفتن ویزا و مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج مقامات سفارت کشور انگلستان را از تصمیم خود برای ادامه زندگی در این کشور مطلع کند. قانون و مقررات کلی مهاجرت ایجاب می­کندکه فرد متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج قبل از تقاضای ویزا، مدارک ازدواج را همراه خود داشته باشد.

- سن ازدواج برای زوجین 18 می­باشد.

 

 

  موسسه حقوقی مهاجرتی آینده سازان مهر مجری و ارئه دهنده بهترین خدمات و مشاوره ی مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

 

مطالعه مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می گردد:

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

 

تاریخ درج مطلب 1397/12/26

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

موسسه حقوقی آینده سازان مهر با سابقه فعالیت در زمینه حقوق خصوصی داخلی و بین الملل هم اکنون یکی از موسسات موفق و محبوب حقوقی کشور می باشد. موسسه حقوقی آینده سازان مهر هم اکنون از طرفی به عنوان یک دفتر مهاجرتی در شیراز تحت عنوان حقوق بین الملل خصوصی و از طرف دیگر بررسی پرونده های حقوقی و کیفری در زمینه های خانواده، ملک، قراردادها، مسائل کارگر و کارفرما را پذیرا می باشد.

 

درباره ما

دفتر آلمان

تلفن : ۰۰۴۹۱۵۱۲۹۹۴۶۲۳۵

آدرس : unterrther, strasse 71, 40468 dusseldorf

دفتر کانادا

تلفن : +1 (416) 262 2994

آدرس : Canada, Toronto, ONT, M3N, 2V4

دفتر ترکیه

تلفن : ۰۰۹۰۵۲۴۶۷۱۰۰۳۷

آدرس : yurtanka / fidanlık mah  sağlık 1. sokak no:48 / çankaya / Ankara

دفتر شیراز

09039081201 - 07132318166
info@asmehr.com
www.asmehr.com
شیراز، خیابان ملاصدرا، خیابان اردیبهشت، جنب بانک رفاه، طبقه ۳ واحد ۵
شنبه تا پنجشنبه - 8:00-۲0:00
(جمعه تعطیل)

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
گفتگوی آنلاین