071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به انگلستان

 

کشور انگلستان در زمینه ­های رفاه اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ثبات مالی در سطح بالای جهانی قرار دارد. این کشور مهاجر پذیر به علت داشتن شرایط تحصیلی خوب ، کار و درامد مناسب ، سطح زندگی بالا سالانه افراد زیادی را به خود جذب می­ کند. مهاجرت به انگلستان از راه­ های مختلفی امکان پذیر است. 

 

مهاجرت به انگلستان

 

 مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت

در ابتدا متقاضیان مهاجرت به انگلستان با سرمایه 200000 پوند می­توانند برای مهاجرت به انگلستان و گرفتن اقامت کشور انگلستان از طریق ثبت شرکت اقدام کنند. مواردی که در این شرایط مورد اهمیت است به این صورت است که در وحله­ی اول سرمایه گذار باید 200000 پوند را برای مدت سه ماه در یک بانک مورد تایید کشور انگلستان قرار دهند و این مبلغ قابل انتقال به انگلستان باشد. ویزای اولیه به مدت 3 سال و 4 ماه است که متقاضی باید تجارتی راه اندازی کرده باشد و در این مدت زمان دو نفر را استخدام کرده باشد. پس از این دوره سه ساله مدت ویزا به مدت 2 سال مجددا تمدید خواهد شد و پس از 5 سال سرمایه گذار می­تواند درخواست اقامت دائم کشور انگلستان دهد.در این روش باید مدارک ثبت شرکت را به اداره مهاجرت ارائه دهند و یک طرح توجیهی اقتصادی داشته باشد. 

 

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

در میان روش­های مختلف مهاجرت به انگلستان روش پناهندگی یکی از پرخطرترین و دشوارترین راه برای مهاجرت به انگلستان و گرفتن اقامت در این کشور است. متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی به طور معمول در مراجعه به مکان­های ورودی انگلستان مانند فرودگاه، بنادر خاکی و دریایی، اداره­های مرزبانی تقاضای خود را ارائه می­دهند. اداره مرزبانی در مصاحبه با متقاضیان پناهندگی در مورد علت پناهندگی و دلیل عدم بازگشت به کشور خود و زمان و مکان ورود به کشور انگلستان و نحوه ورود سوالاتی را مطح می­کنند که باید با دقت به این سوالات پاسخ داده شود و تناقصی بین گفته­ها وجود نداشته باشد.

پناهنده با ارائه و تکمیل نمودن فرم پناهندگی از حقوق ابتدایی نظیر مسکن، مقرری ماهیانه، خدمات بیمه و پزشکی و خورد و خوراک برخوردار می­شود. به همین ترتیب امکان تردد به پناهندگان داده می­شود. در صورت قبولی پناهندگی متقاضی مهاجرت به انگلستان از حقوق اولیه نظیر کمک­های دولتی، کار، بیمه و درمان و حق تحصیل همانند شهروندان کشور انگلستان برخوردار می­شود.

 

مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه

هنگامی که از جانب آشنایان و یا دانشگاه دعوتنامه فرستاده شود ضمن دارا بودن هدف از سفر متقاضی مهاجرت به انگلستان ، می­توان روند سریعتری را برای گرفتن ویزا جهت مهاجرت به انگلستان انتظار داشت. برای تسریع در اخذ ویزا نباید در دعوتنامه در ذکر مواردی مانند اطلاعات متقاضی مهاجرت به انگلستان ، مدت اقامت، هزینه زندگی متقاضی مهاجرت به انگلستان دعوت شده، هدف سفر به کشور انگلیس و زمان ورود و خروج ابهاماتی وجود داشته باشد و تمام اطلاعات وارده در دعوتنامه باید روشن و واضح باشد.

دعوتنامه­ ها به انواع مختلف خانوادگی ، کاری ، تجاری، تحصیلی ، توریستی و گردشگری، نمایشگاهی، دسته بندی می­شوند.

دعوتنامه خانوادگی: منظور از خانواده و بستگان؛ اقوام درجه یک مانند پدر، مادر، همسر، خواهر و برادر است که امکان ارسال این نوع دعوتنامه جهت مهاجرت به انگلستان به شرط دارا بودن موقعیت مناسب مالی و شرایط مناسب می­باشد.

دعوتنامه کاری: به طور کلی در این روش از مهاجرت به انگلستان، فرد از جانب یک شرکت در کشور انگلستان دعوتنامه کاری دریافت خواهد کرد و برای کار در کشور انگلیس دعوت می­شود.

دعوتنامه تجاری: هنگامی که یک شرکت انگلیسی برای بستن قرداد کاری یا حضور در نمایشگاه خاصی از یک شرکت در کشورهای دیگر دعوت به عمل می­آورد، دعوتنامه تجاری ارسال می­شود. به طور کلی دعوتنامه تجاری مهاجرت به انگلستان با اهدافی تجاری و کاری مانند شرکت در همایش و کنگره و کار تجاری نوشته می­شود.

دعوتنامه تحصیلی: اخذ این نوع دعوتنامه مهاجرت به انگلستان چندین مورد از جمله پذیرش از دانشگاه انگلیس، توانایی مکالمه به زبان انگلیسی، داشتن توانایی مالی برای مدت تحصیل، هزینه­های دانشگاه و اقامت و شرایط سنی مناسب (سن بالای 16 سال) مورد بررسی قرار می­گیرد و پس از آن متقاضی می­تواند دعوتنامه تحصیلی انگلستان را دریافت کند.

دعوتنامه توریستی و گردشگری: این نوع دعوتنامه جهت اهداف تفریحی و گذراندن تعطیلات و گردش به وسیله بستگان و آشنایان ساکن در کشور انگلستان جهت مهاجرت به انگلستان فرستاده می­شود.

دعوتنامه نمایشگاهی: ضمن اینکه اخذ این دعوتنامه برای مهاجرت به انگلستان راحت نیست و ملزم به ارائه دلایل قانع کننده برای شرکت در نمایشگاه می­باشد، قابل ذکر است که با توجه به شغل و حرفه فرد متقاضی ارسال می­شود.

 

مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص

این نوع مهاجرت به انگلستان مختص کسانی است که به عنوان افراد متخصص با جستوجوی کار در حوزه تخصص خویش قصد مهاجرت به انگلستان را دارند. کشور انگلستان به دلیل اقتصاد خوبی که دارد افرادی که به دنبال شغل و درآمد خوبی هستند به سمت این کشور کشیده می­شوند. سطح بالای زبان انگلیسی از ملزمات این نوع مهاجرت است.

افراد با داشتن مدرک لیسانس و یا مقاطع بالاتر ، سرمایه کافی و تسلط کافی به زبان انگلیسی، سوابق حرفه­ای و کاری خوب می­توانند از طریق تخصص  بدون نیاز به پیشنهاد کاری به انگلستان مهاجرت کنند. تقاضای افراد بر اساس سن، مدارک تحصیلی، مهارت زبان انگلیسی، تجربه کاری و حرفه ای، توانایی پرداخت هزینه های زندگی بررسی خواهد شد. انواع مختلف مشاغلی که می­توان از طریق تخصص جهت مهاجرت به انگلستان اقدام کرد شامل انواع رشته های مهندسی، رشته­های هنری، رشته های فنی، رشته­های پزشکی و پرستاری و  ... می­باشد.

 

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

برای مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت انگلیس روش­های بسیاری وجود دارد که یکی از آن روش­ها، مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت از طریق ازدواج است. ویزای ازدواج انگلیس برای متقاضیان مهاجرت به انگلستان است که از طریق ازدواج با فرد دارای اقامت این کشور قصد زندگی را دارد. این نوع از ویزا به دو دسته ویزای نامزدی و ویزای ازدواج تقسیم می­شود. در هر دو مورد متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج برای اخذ ویزا در مرحله اول باید شرط داشتن حداقل حقوق را اثبات کند که در حال حاضر سالیانه 18600 پوند برای زوج بدون بچه است. اثبات این درآمد از راه­های مختلفی از قبیل داشتن وجه نقد در بانک و داشتن کار آزاد و یا استخدام بودن امکان پذیر است. شرایط سنی نیز در این مورد مورد اهمیت است. برای درخواست این نوع ویزا سن ازدواج از اهمیت مهمی برخوردار است و حتما باید 18 سال تمام باشند.

 

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیلدر زمینه های مهندسی، علوم و هنر و پزشکی، مدیریت و فاینانس به کلیه متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان پیشنهاد می­شود. این کشور دارای حدودا 3000 مرکز آموزشی است که پذیرای محصلان بین المللی است. اگر از نظر سوابق تحصیلی از سطح علمی مناسبی برخوردار باشید و بتوانید از پس هزینه ­های تحصیل و زندگی در انگلیس برآیید تحصیل در این کشور نخستین و بهترین گزینه می­باشد. جامعه­ای با سطح بالای علمی، پیشینه­ای درخشان و عالی در تربیت نیروی­های متخصص و استاندارهای کلاس جهانی در زیرساخت­های علمی و آموزشی همگی از خصوصیات کشور انگلیس برای ادامه تحصیل در مقاتع تکمیلی به حساب می­آید.

عموما در کشور انگلیس برای اخذ پذیرش تحصیلی جهت مهاجرت به انگلستان محدودیت سنی وجود ندارد. البته به جز رشته­های پزشکی و دندان پزشکی که پذیرش افراد با حداکثر سن 23 سال صورت می­گیرد. برای اخذ پذیرش تحصیلی در دوره کارشناسی متقاضی مهاجرت به انگلستان باید حداقل 18 سال سن داشته باشد. برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری جز در موارد خاص محدودیت سنی وجود ندارد.

 

مهاجرت به انگلستان

 

 مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

سودآوری، امنیت سرمایه در کشور انگلستان باعث شده که این کشور در زمره بهترین کشورهای جهان قرار گیرد. با کار و سرمایه گذاری و مهاجرت به انگلستان می ­توان برای اخذ اقامت دائم اقدام کرد.

سرمایه گذاری 50 هزار پوندی: یک نوع مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری، سرمایه گذاری 50 هزار پوندی است که اکثرا برای دانشجویان استفاده می­شود و به POST­-STUDY WORK معروف است. به این صورت که کسانی که در انگلستان تحصیل کرده­اند و مدرک دانشگاهی در این کشور را دارند می­توانند ویزای تحصیلی خود را از طریق سرمایه گذاری به اقامت دائم تبدیل کنند.

سرمایه گذاری 200 هزار پوندی: این ویزا جهت مهاجرت به انگلستان یک ویزای امتیازی است که لازم است متقاضی 95 امتیاز را کسب کند. این ویزا مختص افرادی است که قصد دارند در کشور انگلستان تجارت داشته باشند و مهاجرانی که از طریق سرمایه گذاری می­خواهند اقامت دائم بگیرند می­توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به عنوان همراه ببرند.

سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی: این نوع ویزا برای مهاجرت به انگلستان هم بر اساس امتیازبندی می­باشد. سرمایه گذار حداقل باید 75 امتیاز را کسب کند. در این نوع سرمایه گذاری فرد سرمایه گذار باید بیش از یک میلیون پوند سرمایه را می­تواند به صورت خرید ملک باشد برای اثبات توانایی متقاضی برای سرمایه گذاری در کشور انگلستان. به این معنا که سرمایه گذار می­تواند در کشور انگلستان به مبلغ بیش از یک میلیون پوند سرمایه گذاری کند.

 

ابر کلمات کلیدی:

مهاجرت به انگلستان از طریق قاچاق , مهاجرت به انگلستان از طریق هنر , مهاجرت غیرقانونی به انگلستان , مهاجرت به انگلیس از طریق تغییر مذهب

 

تاریخ ویرایش مطلب 1402/3/6

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر