071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به استرالیا از طریق کار فنی

 

راه و روش های مختلفی برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار فنی وجود دارد. در ادامه این مقاله به جزئیات بیشتری در باب مهاجرت به استرالیا از طریق کار فنی خواهیم پرداخت.

 

مهاجرت به استرالیا از طریق کار فنی

 

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق کار فنی

برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار فنی در مرحله نخست نیاز است که شغلی با توجه به رشته تحصیلی و سابقه شغلی انتخاب شود. تعداد زیادی از مشاغل فنی جهت مهاجرت به استرالیا از طریق کار فنی در لیست SOL قرار دارند. مشاغل فنی مانند سرآشپز، خودرو، فلز ، ساخت و ساز ، تکنسین برق، مکانیک، آرایشگر، جوشکار و.... نیز در لیست SOL وجود دارند. در صورتی که شغل انتخابی متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق کار فنی در لیست SOL وجود نداشت باز هم می­تواند از طریق اسپانسری از طرف یک ایالتی که مشاغل فنی را در برنامه مهاجرت خود قرار داده­ اند، اقدام کند.

 

مراحل مهاجرت به استرالیا از طریق کار فنی

بعد از تکمیل مدارک متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق کار فنی آن ها را برای ارزیابی به سازمان مربوط به رشته شغلی ارسال خواهد کرد. که با توجه به کیفیت و حجم مدارک مدت زمان رسیدگی بین 2 هفته الی 4 ماه مورد بررسی قرار می­گیرد. قابل ذکر است هزینه رسیدگی و ارزیابی به درخواست مهاجرت به استرالیا از طریق کار فنی در هر سازمان متفاوت است. امتیازاتی که متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق کار فنی برای گرفتن این ویزا نیاز است کسب کند به عواملی مانند سابقه و تجربه ی کاری، تحصیل در استرالیا، مهارت زبان انگلیسی، سن و شرایط سنی بستگی دارد.

بعد از دریافت ارزیابی مثبت از سوی سازمان ارزیابی مربوطه نوبت به تکمیل نمودن فرم EOI در سامانه SkillSelect جهت مهاجرت به استرالیا از طریق کار فنی می­باشد. بعد از گرفتن نام کاربری و وارد کردن اطلاعات، سامانه به صورت خودکار امتیازات متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق کار فنی را ارزیابی می­کند. اگر سقف امتیازات به 60 برسد، پرونده وارد وصف برای گرفتن ویزا از سمت اداره مهاجرت استرالیا می­شود. قابل ذکر است این مرحله کاملا رایگان خواهد بود.

کسانی که شغل درخواستی­شان جهت مهاجرت به استرالیا از طریق کار فنی در لیست SOL وجود ندارد و یا امتیازات بدست آورده به حد نصاب نرسیده نیاز به ویزای اسپانسری دارد. در بعضی ایالت ها همزمان با تکمیل کردن فرم EOI درخواست اسپانسری ارسال می­شود.

متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق کار فنی بعد از اخذ ویزا جهت مهاجرت به استرالیا از طریق کار فنی باید در اداره مهاجرت پرونده تشکیل دهند و تمام مراحل تشکیل پرونده تا اخذ ویزا به صورت آنلاین انجام می­شود. در این مرحله باید نامه ارزیابی و تمامی مدارک متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق کار فنی و همراهانش در هنگام تشکیل پرونده باید ارسال شود. هزینه تشکیل پرونده 3600 دلار استرالیاست و به ازای هر همراه با توجه به شرایط سنی هزینه ای پرداخت می­شود. همراهان بالای 18 سال 1800 و همراهان پایین 18 سال 900 دلار استرالیا به اداره مهاجرت پرداخت می کنند.

بعد از اتمام تشکیل پرونده مهاجرت به استرالیا از طریق کار فنی، مسئول رسیدگی به پرونده در اداره مهاجرت انتخاب می­شود. متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق کار فنی باید از طریق مسئول رسیدگی پرونده ، پرونده خود را پیگیری کند و اگر نقصانی در پرونده خود وجود دارد باید تکمیل کند و نقص مدارک را بر طرف کند. پس از گذراندن این مراحل و نبود مشکل به مدت زمان 2 الی 8 ماه ویزا جهت مهاجرت به استرالیا از طریق کار فنی صادر می­ شود.

 

ابر کلمات کلیدی:

مدرک فنی حرفه ای برای استرالیا

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/23

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر