071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص پرستاری

 

فارغ التحصیلان رشته پرستاری می­توانند با مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص پرستاری اقامت دائم این کشور را به دست آورند. پرستاران NEC رایج­ترین کد شغلی برای پرستاران جهت مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص پرستاری است. تعداد زیادی از تخصص­های پرستاری مانند مراقبت­های ویژه، مراقبت از سالمندان ، اورژانس ، پرستاران جراحی ، سلامت روان و همچنین تخصص بهیار، کمک پرستار و دستیار پیراپزشک از امتیاز ویژه ای برخوردار هستند و در لیست SOL قرار دارند.

 

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص پرستاری

 

اخذ اقامت دائم استرالیا با مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص پرستاری

پس از دوسال کاری و پرداخت مالیات این کشور متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص پرستاری می­تواند درخواست اخذ اقامت دائم دهد. سازمان ارزیابی سطح آموزش و اعتبار بخشی مسئول بررسی مدارک پرستاران با توجه به استانداردهای کشور استرالیا است . علاوه بر تطابق مدارک تحصیلی ، معدل و نمرات هم باید مورد تایید دولت استرالیا باشد. یکی از مدارک لازم برای اخذ اقامت دائم استرالیا با مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص پرستاری داشتن نامه معتبر دال بر داشتن سلامت جسمی کامل از یک سازمان پزشکی معتبر است.

 

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص پرستاری

برای مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص پرستاری و اشتغال به عنوان پرستار در این کشور، ابتدا باید از طریق AHPRA ( اداره تنظیم مقررات بهداشت استرالیا) ثبت نام انجام داد. برای ثبت نام نیاز به یک معاینه شناخته شده در کشور استرالیا یا خارج از کشور و مهارت در زبان انگلیسی است. اگر دولت مدارک متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص پرستاری را تایید نکند مستلزم گذراندن دوره اضافی هستند تا صلاحیت توانایی و مدرک به اثبات برسد.

مدارک پرستاری کشورهایی همچون ایرلند، پاکستان، هنگ کونگ، گینه نو، آمریکا، انگلیس، بلژیک، شیلی، پاپوآ و کانادا مورد تایید دولت استرالیا است .

طبق اشاراتی که شد، باید به AHPRA اثبات کرد که متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص پرستاری در ارتباط گیری به زبان انگلیسی مهارت خوبی دارد. برای این امر نیاز است که فرد آزمون­های زبان انگلیسی را به اتمام برساند که معمولا نمرات آزمونهای IELTS ، OET، PTE Academic  و TOEFL iBT را می پذیرد . در صورتی که یکی از مدارک تحصیلی اولیه یا تحصیلات عالیه را در انگلستان گذرانده شده باشد نیاز به این مورد برای مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص پرستاری نیست. قابل ذکر است که نتایج این آزمون­ها برای مدت دو سال اعتبار دارد.

 

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص پرستاری

 

به طور کلی متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص پرستاری می­توانند برای ثبت نام به عنوان یک پرستار در استرالیا و تعیین واجد شرایط بودن برای ارزیابی مدارک تحصیلی خود مراحل زیر را طی کنند :

دوره ی آموزشی قبل از ثبت نام را تکمیل کنند.

در کشوری که تحصیلات خود را انجام داده است، به عنوان یک پرستار ثبت نام شده باشند.

یک گواهینامه کار یا مجوز در کشورهایی که آنها هم اکنون مشغول به کار هستند، و یا دارا بودن مهارت در زبان انگلیسی.

 

ابر کلمات کلیدی:

مهاجرت پرستار استرالیا , حقوق پرستاری در استرالیا , راههای مهاجرت به استرالیا , بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/3

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر