071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

 

انواع ویزا جهت مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج عبارتند از:

ویزای ۸۲۰ استرالیا - اقامت موقت استرالیا

ویزای ۸۰۱ استرالیا - اقامت دائم استرالیا

ویزای ۳۰۹ استرالیا - اقامت موقت استرالیا

ویزای ۱۰۰ استرالیا - اقامت دائم استرالیا

 

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواجویزای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج زیر گروه ۳۰۹

اگر شخص متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج از قبل با شخص پشتیبان مزدوج شده باشد و به صورت قانونی در خارج از استرالیا با شخص مورد نظر ازدواج کرده باشد و یا قصد ازدواج در آینده ای نزدیک را داشته و درخواست ویزای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج دهند ، این ازدواج از نظر دولت استرالیا قانونی بوده و یک ازدواج معتبر تلقی می گردد.
 


شرایط اخذ ویزای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج زیر گروه ۳۰۹

شرایط اخذ ویزای 309 جهت مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج به این صورت است که شخص مورد نظر پشتیبان مالی و حامی زوجه باشد و به طور قانونی با وی ازدواج کرده باشد. همچنین باید اثبات نمایند که هدف ایشان از ازدواج با یکدیگر تشکیل خانواده و ایجاد یک زندگی مشترک است و به صورت صوری نمی باشد و جدائی آن ها ناشی از پیگیری پرونده مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج بوده و کاملا موقتی است. به خاطر داشته باشید که آشنایی اینترنتی در فضاهای مجازی برای سفارت چندان مورد اعتماد نخواهد بود و سن هر دو طرف باید 18 سال تمام به بالا باشد.
نداشتن سو سابقه ی کیفری و سلامت کامل فرد یکی دیگر از شروط لازم برای اخذ این ویزا جهت مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج می باشد.
اگر ویزای نامزدی داده شود زوجین می توانند در استرالیا و یا خارج از خاک کشور ازدواج نمایند به شرطی که شخص متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج دریافت ویزای نامزدی پیش از این یکبار با این ویزا وارد کشور شده باشد.ویزای ۸۲۰  و ۸۰۱ استرالیا جهت مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

ویزایی که به طور موقت به شخص درخواست کننده مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج این امکان را می دهد که برای مدتی مشخص در این کشور بماند ویزای ۸۲۰ نام داشته و ویزایی که در نهایت درانتهای این پروسه به شخص داده می شود(اقامت دائم) ویزای ۸۰۱ می باشد.
تفاوت این دو ویزای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج در آن است که برای درخواست اقامت موقت و طی پروسه ی اعلام نتیجه (ویزای۸۲۰ ) می بایست در این کشور حضور داشته باشید در حالی که نیازی نیست در حین پروسه و درخواست اقامت دائم (ویزای۸۰۱) در استرالیا حاضر باشید.

 

 

شرایط ویزای ۸۲۰  و ۸۰۱ استرالیا جهت مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

شخصی که با او ازدواج می کنید می بایست شهروند استرالیا و یا دارنده ی اقامت دائم استرالیا باشد و باید به صورت کتبی گواهی دهد که به مدت زمان حداقل دوسال پس از صدور ویزای موقت می تواند هزینه های زندگی همسرش را که شامل مسکن ، خورد و خوراک و سایر نیازهای مالی می باشد را تامین نماید.ویزای موقت معمولا دو سال تا صدور ویزای دائم اعتبار خواهد داشت و پس از دریافت ویزای دائم دیگر نگرانی نخواهید داشت زیرا که این ویزا به صورت نامحدود معتبر خواهد بود.متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج پس از چهار سال زندگی در این کشور شهروندی استرالیا را نیز دریافت می نماید.
ارائه ی گواهی عدم سو پیشینه و سلامت جسمانی نیز باید در پرونده مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج تان ضمیمه گردد.
فرد باید قبل از اتمام زمان ویزای موقت خود درخواست ویزای دائم داده و در این مدت تا زمان دریافت ویزای دائم، در این کشور بماند و زندگی کند. توجه داشته باشید که باید درستی و صوری نبودن ازدواج شما برای دولت محرز گردد که به همین علت ممکن است عکس های ازدواج و یا این قبیل مدارک جهت مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج از شما درخواست شوند.نکات مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

-در زمان اقامت موقت اجازه ی کار به صورت تمام وقت را خواهید داشت.
-می توانید از خدمات بهداشتی و درمانی استفاده نمایید.
-می توانید در دانشگاه های این کشور با هزینه ی خودتان تحصیل نمایید.امتیازات اخذ اقامت دائم با مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

- می توانید بدون هیچ گونه محدودیتی کار کنید.
- برای شهروندی این کشور درخواست دهید.
- از تمامی خدمات بهداشتی درمانی این کشور استفاده نمایید.
- با هزینه ی دولت تحصیل کنید.
- برای فامیل درجه یک خود پشتیبان(اسپانسر) شوید.ویزای ۳۰۹ و۱۰۰ استرالیا جهت مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

با داشتن ویزای ۳۰۹ و۱۰۰ استرالیا جهت مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج برخلاف دو ویزای قبلی که ابتدا با ویزای نامزدی می بایست وارد این کشور شوید ، می توان به صورت مستقیم وارد استرالیا شوید و درخواست اقامت دائم دهید و در مدت زمان پروسه ی اخذ ویزا نیز می توانید در این کشور زندگی کنید.

-پیگیری پرونده درخواست ویزا توسط اداره مهاجرت انجام می شود. پرونده هایی که در خارج از کشور استرالیا ثبت شده اند توسط اداره مهاجرت در خارج از این کشور مورد بررسی قرار می گیرد.  
 

مطالعه مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می گردد:

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/10

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر