071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به اتریش

 

اتریش کشوری واقع در اروپای مرکزی که با آلمان و چک همسایه می باشد. و از لحاظ اقتصادی شرایط بسیار مناسبی را برای سرمایه گذاران جهت مهاجرت به اتریش فراهم نموده است. و

همچنین شرایط کاری مساعد و تحصیل رایگان در دانشگاه های این کشور سبب شده که هر ساله علاقه مندان زیادی را به خود جذب نماید.در اینجا پاره ای از راه های مهاجرت به اتریش را بررسی خواهیم نمود.

 

مهاجرت به اتریشمهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

همانطور که می دانید تحصیل در دانشگاه های این کشور رایگان بوده و سالیانه 100 تا 200 یورو برای هزینه های مصرفی دانشگاه می پردازید. جهت مهاجرت به اتریش و اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور می بایست قبولی از دانشگاه های ایران در همان رشته را داشته و مدرک زبان آلمانی را نیز ارائه دهید.همچنین زمان اخذ پذیرش و ارائه ی مدارک برای دوره ی سپتامبر تا اول ژانویه و برای ورودی فوریه تا اول آگوست می باشد.
 

مهاجرت به اتریش از طریق ویزای جست و جوی کار

از طریق دیگری نیز می توان برای مهاجرت به اتریش اقدام نمود که به آن ویزای جست و جوی کار گفته می شود. در اصل فرصتی شش ماهه برای پیدا کردن شغل مناسب به متقاضیان مهاجرت به اتریش اعطا می گردد. در این روش شخص حداقل به هفتاد امتیاز از صد امتیاز نیاز دارد و در ابتدا نمی تواند به همراه خانواده به این کشور سفر کند اما پس از یافتن کار مناسب و عقد قرارداد با کارفرما می تواند کارت (قرمز-سفید-قرمز) را دریافت نماید که به موجب آن خانواده ی فرد متقاضی مهاجرت به اتریش می توانند به او ملحق شوند.مهاجرت به اتریش از طریق کار

کشور اتریش از لحاظ اقتصادی و شرایط اجتماعی در جایگاه بسیار مناسبی قرار داشته و سالیانه متقاضیان مهاجرت به اتریش بسیار زیادی از اکثر کشورهای دنیا برای کار در این کشور درخواست می دهند. جهت مهاجرت به اتریش و اخذ ویزای کاری اتریش می بایست مدرک تحصیلی مناسب و دعوت نامه ی کاری از کارفرمای معتبر داشته باشید.کارفرما می بایست در این کشور شرکت داشته و حقوق قابل قبولی به طور ماهیانه به شما پرداخت نماید و به واسطه ی کار در این شرکت می توانید پس از 4 سال فعالیت کاری و پرداخت مالیات به دولت جهت اخذ اقامت درخواست دهید.

جهت مهاجرت به اتریش از این طریق می بایست برای شما دعوت نامه ی کاری ارسال گردد که این امر با توجه به اولویت نیاز جامعه ی کشور اتریش و اتحادیه ی اروپا به آن فرصت شغلی، ابتدا در این کشور آگهی شده و اگر کسی متقاضی استفاده ار آن جایگاه شغلی نبود در حوزه ی اتحادیه اروپا آگهی می شود و سپس فرصت به شخصی خارج از اتحادیه داده می شود که می توان گفت امری نه غیر ممکن اما سخت امکان پذیر است.

 

مهاجرت به اتریش از طریق کارت قرمز_سفید_قرمز

نوع دیگری از مهاجرت به اتریش به واسطه ی سیستم دیگری که کارت قرمز-سفید-قرمز نامیده شده است و هدف آن جبران کمبود نیروی کار اتریش و جذب نیروهای ماهر و توانگر در این کشورمی باشد، است.
برای دریافت کارت قرمز-سفید-قرمز جهت مهاجرت به اتریش ابتدا ببینید که رشته ی شما در لیست رشته های مد نظرشان هست یا خیر؟و یا تخصصی که دارید جزو مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد؟و یا اگر به عنوان شخص خود اشتغال قصد دارید فعالیت کاری داشته باشید می توانید با کسب امتیاز های لازم و اثبات تمکن مالی خود ویزای کاری را دریافت نمایید. برای رسیدن به این موضوع باید امتیازات لازمه را کسب نمایید، که از آیتم هایی مانند سوابق کاری، مهارت های زبانی، رزومه ی کاری تان، مدرک تحصیلی و.... این امتیازات جهت مهاجرت به اتریش را کسب می نمایید.
اگر از کارفرمایی در اتریش پیشنهاد کاری داشته باشید می توانید با اثبات تسلط بر زبان کشور مقصد اقدام به مهاجرت به اتریش نموده و مشغول به کار شده و پس از چهار سال فعالیت کاری و پرداخت مالیات به دولت درخواست اقامت دائم دهید.مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

نوع دیگری از مهاجرت به اتریش ثبت شرکت در این کشور می باشد که دارای مراحل زیر است:

گرفتن وقت سفارت و ارائه طرج توجیهی اقتصادی به مامور مصاحبه
حضور در این کشور و انجان روال قانونی برای ثبت شرکت
اجاره ی دفتر یا محل کار
شروع به فعالیت و پرداخت مالیات درآمد پس از گذشت یکسال
تمدید اقامت موقت با ارائه مدارک فعالیت شرکت در یک سال گذشته
درخواست اقامت دائم پس از سه سال

 


مزایای مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

_می توانید پس از گذشت سه سال از فعالیات اقتصادیان درخواست اقامت دائم دهید.
_با بیش از 140 کشور برتر دنیا از لحاظ اقتصادی ، داد و ستد و معامله انجام دهید.
_به راحتی برای سفر به کشورهای دنیا درخواست ویزا دهید.
_پس از گذشت پنج سال درخواست پاسپورت کنید.
_حساب بانکی شخصی و بیزینسی داشته باشید.
_به تمام نقاط شینگن سفر و داد و ستد داشته باشید.


 

مهاجرت به اتریشمهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری اتریش

جهت مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری بایستی با پرداخت وجه تعیین شده به دولت به وضعیت اقتصاد این کشور کمک نمود که به طور معمول این مبالغ و سرمایه ها در برنامه و پروژه های دولتی هزینه می گردند و به پیشرفت آن ها کمک می نمایند. به هیچ وجه امکان پرداخت غیر نقدی وجود ندارد. همچنین بایستی حساب مالی پشتیبان که برای پرداخت سرمایه استفاده می گردد مشخص شده و دولت بداند از کدام راه به شما رسیده است، مانند فروش ملک، ارثیه، پس انداز، درآمد تجاری و غیره بنابراین مببع درآمد برایشان مهم بوده و سرمایه های غیرقانونی بدون منشا جواب مثبت برای اخذ ویزا نخواهند گرفت.

از نکات مثبت و مزیت های مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری می توان به مسائل زیر اشاره نمود:

شرایط عالی سرمایه گذاری برای شخص متقاضی سرمایه گذاری جهت مهاجرت به اتریش

چهارمین اقتصاد برتر جهان

سازمان های توسعه یافته و پیشرفته

مدیریت قوی در تمامی زمینه ها

برخورداری از امنیت اجتماعی بالا با مهاجرت به اتریش

داشتن نظام قانونمند و مطمئن و با ثبات سیاسی

روابط خوب و قوی بین رئیس و مرئوسان

اعتصابات پایین به طور میانگین

ضمانت مالی و آسوده خاطر بودن

نرخ مالیات کم

به دارایی و درآمد کاری شخص مالیاتی وارد نمی شود

سود مناسب در بسیاری شاخه ها

مقر هماهنگی شرکت های خارجی در اروپا

سرمایه گذاری مشترک با سایر کشورهای اروپایی

مرکز هماهنگی شرق اروپا برای حدود ۱۰۰۰ کمپانی خارجی

فرودگاه این کشور مرکز اتصال اروپای مرکزی و اروپای شرقی به یکدیگر می باشد


مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی

 برای مهاجرت به اتریش و اخذ ویزای اتریش از طریق تمکن مالی می بایست به ازای فرد اصلی اثبات نمود که ماهیانه دو هزار یورو به صورت ثابت، چهارصد یورو در ازای همسر و سیصد یورو برای هر  یک از فرزندان زیر 18 سال خود درآمد و یا دریافتی دارید.

این درآمد می تواند از یکی از طرق زیر اثبات گردد:

اجاره نامه املاک تجاری یا شخصی

ارائه مدارک سود بانکی .

ارائه سهامی که سود به آن تعلق می گیرد

مدارک حقوق و دریافتی ماهیانه متقاضی مهاجرت به اتریش

 

مهاجرت به اتریشمزایای مهاجرت به اتریش

سفر به کلیه کشورهای شنگن بدون محدودیت اخذ ویزا

استفاده از مزایای تحصیلی و امکانات آموزشی رایگان با مهاجرت به اتریش

پیدا کردن کار و حقوق و مزایای مناسب

داشتن حساب بانکی در این کشور

امکان تجارت با کشورهای بزرگ دنیا

امکان نقل و انتقال راحتی پول در بین کشورهای اروپایی

استفاده از تسهیلات پزشکی و درمانی رایگان

امکان خرید ملک در این کشور

امکان اخذ آسانتر ویزای کشورهای انگلستان و آمریکا با مهاجرت به اتریش

امکان اخذ اقامت دائم اتریش پس از پنج سال مهاجرت به اتریش و اقامت موقت در این کشور

خلق و خوی مردم اتریش

بومی های اصیل اتریش جمعیت قابل توجه این کشور را تشکیل می دهند اما جمعیتی نیز از آلمانی ها، صرب ها ،ترک ها ، اسلوونی و بوسنی ها در این کشور دیده می شوند.بخش بزرگی ازفرهنگ این کشور از فرهنگ آلمانی برگرفته شده همچنین قسمت هایی ازرسوم سوییس نیز در آن ها دیده می شود اما آنچه قسمت اصلی فرهنگ اتریش را شکل داده امپراتوری هابزبورگ و کلیسا می باشد.سه چهارم مردم این کشور مسیحی می باشند که اکثرا کاتولیک هستند.
موسیقی در فرهنگشان ریشه داشته و اکثر مردم اتریش به موسیقی علاقه مند بوده و در گروه های موسیقی کوچک وبزرگ می نوازند و یا در گروه کرمی خوانند.
خانواده برایشان بسیار مهم بوده ولی در سال های اخیر این کشور از نظر شاخص زندگی خانوادگی از رتبه ی اول به چهارم تنزل داشته است.


هزینه ی زندگی در اتریش
اتریش یکی از ده کشور برتر جهان از لحاظ سطح کیفی و امکانات رفاهی است.بسته به اینکه کدام شهر را برای زندگی و یا تحصیل انتخاب کرده اید هزینه های زندگی متفاوت است و در شهرهای بزرگی مانند وین بیشتر از شهرهای کوچک می باشد و خدمات بهداشتی بسیار مناسبی در این شهر به افراد ارائه می گردد. اتریش یکی از قانونمند ترین کشورهای جهان بوده و در مواضع حمل مواد مخدر و یا داروهای غیر قانونی مجازات های بسیار سخت گیرانه ای دارد. 

ابر کلمات کلیدی:

مهاجرت به اتریش 2019 , شرایط مهاجرت به اتریش 2018 , شرایط مهاجرت به اتریش 2019 , شرایط اقامت در اتریش برای ایرانیان

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/5

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر